Rohový kuchynský drez – výber a inštalácia – banking-on-green.com

Rohový kuchynský drez – výber a inštalácia

montáž rohového ostrekovača

Rohový kuchynský drez je skvelý spôsob, ako ušetriť veľa užitočných centimetrov pracovného povrchu. Usporiadanie umývadla v rohu je praktickým a ergonomickým riešením, ktoré je vhodné pre väčšinu žien v domácnosti. Je to obzvlášť dôležité v prípade, že vaša kuchyňa je zdobená náhlavnou súpravou v tvare písmena L. Ale vo veľkom štýle Neexistujú žiadne obmedzenia – kuchynské drezy spustiť a umelého kameňa a nerezovej ocele (sú použité iné materiály), takže kombinujú požadovanú štruktúru a farba nebude ťažké.

Materiál sme si vybrali

Najbežnejšie kuchynské drezy sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Nehrdzavejúca oceľ je jednoduchá starostlivosť, univerzálna z hľadiska štýlu a cenovo prístupná – z hľadiska nákladov.

Uhlová podložka z ušľachtilej ocele

Štýlové a kvalitné keramické umývadlá sú uvažované, ale cena je pomerne vysoká. Takéto umývanie je možné vyrobiť z:

 • kaolín;
 • Fajčenie (žiaruvzdorná hlina).
Rohové keramické umývadlo v kuchyni

Kvalita týchto výrobkov bude vyššia ako u umývadiel z nehrdzavejúcej ocele, pretože keramické výlevky sa vyznačujú:

 • Odolné mechanickému poškodeniu;
 • Stabilita farby;
 • trvanlivosť;
 • Atraktívny a zaujímavý dizajn.

Nie menej populárne sú modely z umelého kameňa, kompozitné materiály – silakril, Koriana. Ich hlavnými výhodami sú ekologická kompatibilita, trvanlivosť a atraktívnosť.

umývadlo z umelého kameňa, kompozitný materiál

Ale pre dizajnérov drahé kuchyne, drezy sú často vyrobené z prírodného kameňa (žula alebo mramor).

Rohové umývadlá z kameňa a žuly

Sú ľahko sa čistí a vyzerá luxusné, ale aj ich cena je niekoľkonásobne vyššia ako u podobnej konštrukcie z nerezovej ocele (12-50 tis. Rub.).

Kuchynské drezy so smaltovanými povrchmi môžu byť označené retro štýlom. Pretože nápadný lesk tieto nátery strácajú veľmi rýchlo. Okrem toho je sklovina vystavená mechanickému poškodeniu a je veľmi ťažké ju zotaviť.

Tip! V klasickom štýle je keramické umývadlo vhodné a kuchynské umývadlá vyrobené z nehrdzavejúcej ocele dokonale zapadajú do moderného interiéru. Vysokovýkonný dizajn získa logický prírastok vo forme produktu z umelého kameňa.

Ako sa nemýliť vo výbere – tvar a rozmery

Pri výbere rozmerov škrupiny by ste mali postupovať z hľadiska ergonómie a z toho, čo je v kuchyni inštalované. Malý drez bude vhodný iba v malej kuchyni s malým obrubníkom.

Najvhodnejšia škrupina, podľa odborníkov, je obdĺžniková. Takže akákoľvek najobyčajnejšie shell môže byť umiestnený v rohu, ak je headset má z piatich strán rohová skrinka 90×90 cm. Všeobecne platí, že najvhodnejšie uhol pracovné prostredie, ak je umiestnená pod drez s piatimi tvárami. Ďalšia fotka zobrazuje rozdiel.

Ako umiestniť rohový podložku

Rohové umývadlo pre kuchyňu

Rohové umývadlo pre kuchyňu

Rohové umývadlo pre rohovú kuchyňu

Existujú aj štvorcové, trojuholníkové, oválne misy, ale často pôsobia len ako prvok misky pozostávajúcej z dvoch misiek.

Formy a rozmery rohov

Formy a rozmery rohov

Formy a rozmery rohov

Kombinovaný umývací tento typ sa často používajú tam, kde je potreba ušetriť miesto – jeden z nich môže byť použitý na riad, a druhá – pre zeleninu, ovocie, potraviny rozmrazovať, čo je veľmi pohodlné. A tvar pohára musí nevyhnutne zodpovedať všeobecnému štýlu.

Tip! No, keď je produkt dokončený a krídlo na sušenie riadu.

Dôležitým faktorom voľby – to je veľkosť, vrátane hĺbky. Koniec koncov, ak je umývadlo príliš hlboké, potom sa pri umývaní bude musieť neustále ohýbať. Príliš málo, malý model príliš nepohodlná – pri umývaní riadu z nej poletí sprej vo všetkých smeroch, takže škvrny na nábytku a dosky. Optimálna veľkosť je 20 cm.

Prípravné procesy – výber typu pripevnenia drezu, príprava nástroja, demontáž

Uhlové (a nielen) kuchynské drezy sú klasifikované podľa typu inštalácie:

 • Mortise (vyhrievané na pulte);
 • Nákladný list (podpora pre ňu je obrubník);
 • Podstolnaya (použite špeciálne držiaky na montáž pod pult).

Typy rohových kuchynských drezov

Vybrali ste si typ škrupiny? Teraz musíte vyzdvihnúť nástroj, ktorý vám umožní vytvoriť vlastnú inštaláciu a pripojenie a príslušné materiály. Tu budete potrebovať:

 • Obrubník;
 • Vlastne drez, ktorého rozmery zodpovedajú veľkosti podkladu, a miešač;
 • Elektrická priamočiare píla – v prípade, že umývadlo je dno, je potrebné vytvoriť otvor v doske pod ňou;
 • Rohy, samorezné skrutky pre prídavné upevnenie umývadla;
 • Inštalačné nástroje vrátane plynového kľúča;
 • Rúry (najčastejšie plastové);
 • Vlnitá hadica;
 • Deka vyrobená zo silnej a odolnej gumy;
 • Požadované gumové tesnenia počas inštalácie rúr a miešačky;
 • Sifón.

Proces demontáže vlastných rúk netrvá veľa času. Za týmto účelom zatvorte prívod vody – teplej a studenej, potom odstráňte starú inštaláciu.

Toto sa odporúča v nasledujúcom poradí:

 1. Vyberte mixér;
 2. Vypnite zvlnenie (rúrka, cez ktorú preteká drenáž);
 3. Odpojte umývadlo;
 4. Odstráňte namontované montážne držiaky.

Pracuje na inštalácii drezu – postupnosť prác

V prvej fáze sa určí umiestnenie škrupiny. Bez ohľadu na to, či je veľký drez so plánuje inštalovať alebo malý, nerezová oceľ alebo umelého kameňa, flush alebo povrch – to by mal byť namontovaný čo najbližšie k miestu, kde stál starý dizajn. To vám ušetrí dlhé komunikačné cesty.

Ak sú takéto práce stále potrebné, je najjednoduchšie namontovať novú vodovod z plastových rúrok. Aby bola konštrukcia spoľahlivá, počas prevádzky používajte gumové tesnenia a špeciálnu fóliu.

Plastové rúry sú ľahko pripojené k starým závitovým spojeniam.

Tip! Ak je potrebné umiestniť komunikáciu na kuchyňu, potom skryte rúrky za dekoračnú škatuľu.

Nie je ťažké montovať a inštalovať kuchynské inštalácie. Inštalácia umývacieho rohu sa nijako nelíši od inštalácie konvenčného umývadla.

 1. Použite vlnitú hadicu na odvádzanie vody z nového plášťa do starého kanalizačného potrubia. Spočiatku je privádzaný do umývadla a potom vypúšťaný cez otvor v zadnej stene skrine a pripojený k kanalizačnej rúre. Na križovatke sa vždy používa gumová tesniaca hmota, ktorá umožňuje, aby sa potrubia tesne vzájomne pripevnili.
 2. Hadica pod umývadlom je spojená so sifónom – umožní to, aby rúry neboli upchaté nečistotami.
 3. Po inštalácii vodovodného potrubia sa začne inštalácia drezu. Teoreticky môže byť pripevnená k stene na konzolách, ale takáto zavesovacia metóda je vhodnejšia pre kúpeľňu. Najčastejšie je nerezový (keramický, kamenný) drez nainštalovaný na obrubníku alebo doske, ktorý slúži ako základňa. Ak je použitá dlažba, potom bez príslušného nábytku s pevnou doskou nemôžete robiť.
 4. Skrinka s inštalovaným drezom musí byť pripevnená – k podlahe alebo k stenám.
 5. Začnite inštaláciu sanitárnej keramiky z inštalácie mixéra. Môže sa líšiť v dizajne a byť pripojený k rôznym základom. Takáto “podpora” môže byť stenou a drezom (nehrdzavejúca alebo vyrobená z umelého kameňa). Miešačka na stene je namontovaná striktne vodorovne, podľa úrovne. Ak chcete upraviť svoju pozíciu, použite dodané výstredníky.
 6. Po dokončení všetkých prác musíte skontrolovať pripojenie vody a kanalizácie – ak by ste mohli správne zhromaždiť všetko, potom by nevznikol žiadny únik s otvorenými mixérmi.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org