8 originalių idėjų, kaip ištaisyti nedidelę virtuvę + nuotraukos interjero dizainą
Mažoje virtuvėje tipiško buto, pastatyto 50-60 m. Praėjusio šimtmečio, sukurti tinkamą interjerą yra sunkiau nei erdvus kambarys. Apie 6 m2 plotą reikia užkrauti viską, ko reikia valgio gamybai ir valgymui. Padaryti patogiu, racionaliu ir tuo pat metu gražiu. Mes surinkome keletą įdomių idėjų remontuojant virtuvę “Chruščiovo”.
Kaip sukurti maksimalų patogumą minimaliu plotu
Ribotas plotas, nepatogiai esantis įėjimas ir langas, neleidžiantys baldų šalia išorinės sienos. Kai kurie išimkite šaldytuvą nuo virtuvės iki koridoriaus, atlaisvindami mažai vietos. Tačiau tai nepadeda patogumo šeimininkei. Turėtume pabandyti “išspausti” maksimalų funkcionalumą iš tos mažos srities, kurią turime. Tai galima padaryti naudojant gana paprastus metodus, čia yra standartinės virtuvės taisymo idėjos:
- Net virš aukščiausio šaldytuvo visada yra vietos papildomai spinteliui.
- Viršutinė spintelė arba lentynos gali būti pakabintos virš stalo.
- Mažos virtuvės gaubtui geriau pasirinkti kompaktišką įmontuotą. Ne židinys, jis “valgys” vietą be naudojimo.
- Jei naudojama įmontuota technika, po krosneliu tinka papildomas stalčius.
- Racionalus dizainas: ištraukiamas šufljadas, kampiniai riedėjimo ritės, viršutinės eilės pakylančios durys leis įdėti daugiau daiktų ir palengvins baldų naudojimą
- Viršutinės spintelės turėtų būti kuo aukštesnės. Kiek leidžia lubų aukštis.
Idėjos, pritaikytos mažai virtuvėje
Mažo buto pertvarkymo sprendimų pasirinkimas nėra didelis. Ribotas plotas neleidžia ypač “išvalyti”. Sunkiai rasti patogią vietą šaldytuvui: iš vienos pusės – plovimas ir ryšys, kita vertus – langas, kurį šaldytuvas iš dalies uždaro, stovintis prie to paties slenksčio ir šildymo akumuliatoriaus. Šešerių metrų virtuvėje sienos nebus pertvarkytos, ją galėsite išplėsti ar judėti įėjimą. Apsvarstykite virtuvę “Chruščiovui”, kuri numato buto pertvarkymą. Pakeitus sienų konfigūraciją, jūs galite padaryti butą apskritai, ypač virtuvę, patogesnę šiuolaikiškam gyvenimui:
Perduodame įėjimą į virtuvę
Įėjimas į standartinę virtuvę iš pradžių yra labai nepatogus. Eikime į kambarį šone, mes tuoj pat ramiu ant stalo. Jei durys būtų centre, mes patektume į praeitą tarp darbo zonos ir stalo, nesukeldami pavojaus apsisaugoti nuo išmatos. Iš koridoriaus pusės įėjimo neįmanoma perkelti, tai trukdo vonios kambarys. Galite įrengti įėjimą iš svetainės. Tai normalu vieno kambario butas. Tačiau, jei yra daugiau kambarių, svetainė neturėtų veikti kaip miegamasis, kad nebūtų praėjimo kambarys. Šio sprendimo pranašumas yra ta koridoriaus dalis, kurioje buvo senas įėjimas, galime paimti į nišą, į kurią puikiai tilptų didelis šaldytuvas. Arba sutvarkykite baldus raidėmis “G”, išplėsdami darbo zonos ilgį.
Papildoma priemoka: dėl koridoriaus galite žymiai padidinti vonios kambario plotą.
Arba sukurkite nedidelį, bet atskirą spintelę.
Įvesties perkėlimas taip pat leidžia tvarkyti darbo zonos baldus L formos konfigūracijoje. Žemesnio laipsnio gylis yra 60 cm, todėl durų kampas turi būti bent 61 cm nuo kampo, jei durelės neslystos. Ir 65 cm, jei jūs ketinate įdiegti durų rėmo su clypeus.
Virtuvės sujungimas su svetaine: iš dalies arba visiškai pašaliname pertvarą
Jei buto savininkai nemėgsta, kad visa virtuvė ar jo dalis bus matoma iš svetainės, geras mažų butų sprendimas bus virtuvės sujungimas su kambariu. Pašalinus iš dalies arba visiškai pertvaros kambario pertvarą, galite palyginti laisvai išdėstyti baldus. Vieningos patalpos bus gana erdvios, kuriant interjerą leis jums pabėgti nuo artimojo “Chruščiovo” įvaizdžio.
Tame pačiame bute galite pasiūlyti daugybę įdomių pertvarkymo galimybių. Norite praktikuoti kūrybinį mąstymą – spausdinkite dešimties puslapių buto planą dešimt lapų, paimkite pieštuką ir trintuką ir pradėkite rodyti savo idėjas virtuvės remontui popieriuje. Anksčiau ar vėliau rasite jums tinkamiausią sprendimą.
Studijos tipo apartamentai iš vieno kambario “Chruščiovo”
Galbūt vieno kambario mažų butų savininkai dažniausiai nusprendžia sujungti patalpas dideliuose miestuose, kur nekilnojamasis turtas yra labai brangus. Iš esmės jie yra santykinai jauni žmonės. Rimtas nekilnojamasis turtas nėra įperkamas, tačiau dabar noriu gyventi normaliomis sąlygomis. Studijos tipo apartamentai, kuriuose pašalinamos visos pertvaros, išskyrus tą, kuris atskiria vonios kambarį, leidžia savininkams nesijausti užraktuose po jų batais. Viename bendrajame kambaryje racionaliau galite pasirūpinti baldais, nei keliose mažose.
Buto pertvarkymas ir įstatymai
Atkreipkite dėmesį, kad bet koks buto pertvarkymas turėtų būti tinkamai suprojektuotas. Reikia gauti išankstinį leidimą vietos administracijoje, gaminti licencijuotoje organizacijoje ir susitarti dėl projekto, gauti teigiamą išvadą iš priėmimo komisijos ir užsisakyti naują techninį pasą už nekilnojamąjį turtą. Nesilaikant šių reikalavimų, gyventojai rizikuoja “gauti” didelę baudą ir uždrausti operacijas su savo turtu iki pakeitimo įteisinimo momento.
Kai pertvarkant neleidžiama padidinti virtuvės ar vonios kambario gyvenamųjų patalpų sąskaita, galite išplėsti tik koridoriuje arba prieškambaryje. Virtuvė su dujine virykle, kartu su svetaine, oficialiai turėtų būti vadinama “virtuvė-valgomasis” ir turėtų būti izoliuota. Tai negali būti vaikščiojimas, nuo koridoriaus jis turėtų būti atskirtas nuo durų, jei tai nėra vieno kambario butas. Atramos apkrovą laikančiose konstrukcijose turi būti atliekamos atidžiai, jas sustiprinant naudojant U formos rėmus-tiltus. Tipiškų 60-ųjų projektų virtuvės paprastai atskiriamos nepritvirtintomis pertvaromis.
Kaip būti su dujų stulpeliu
Daugelyje “Chruščiovo”, ypač pirmųjų kartų, vanduo šildomas dujų kolonomis. Dažnai jie yra montuojami virtuvėje, o tai apsunkina baldų įrengimą ir nepapildo interjero. Ką daryti su dujų stulpeliu virtuvėje? Pirma, pakeiskite priešskrydinės mašinos modernią, saugesnę ir labiau estetinę. Antra, pabandykite pastatyti dujinę įrangą į baldus, jei nenorite, kad ji taptų jūsų akimis. Gana lengva paslėpti skaitiklį ir vamzdžius, sunkiau protingai integruoti gana didelį kiekį kolonėlių. Labiausiai akivaizdus sprendimas yra uždėti dujinį kolonėlį į vieną iš viršutinių spintelių.
Perkėlus vamzdžius ir kolonus, iš anksto reikėtų apsvarstyti įrengimų išdėstymą ir baldų dizainą. Atkreipkite dėmesį, kad dujų įrengimo įrengimas turi būti vykdomas griežtai laikantis galiojančių licencijuotos organizacijos gamintojų atstovų taisyklių ir rekomendacijų.
Apdailos darbai prestižiniame apartamentuose
Mažas butas nėra prestižinis butas, kurį vėliau galima parduoti už daug pinigų. Todėl vargu ar yra prasmės investuoti į daug pinigų. Keletas patarimų, kaip padaryti tvarkingą, bet ne per brangų, remontą:
- Jei jūs neturite pinigų atsarginėms, nereikia kruopščiai suderinti ( “nulis”, kaip jie sako statybininkai) į visas sienas ir lubas. Pakanka tik tinkuoti paviršių, paslėpti akivaizdžius defektus. Tiksliai turėtų būti tik tie sienos į namus, darbo srityje ir padėjo plytelių baldus.
- Jei virtuvės komplektas montuojamas L formos būdu, rekomenduojama, kad vidinis kampas būtų griežtai tiesus. Galbūt turėsite visiškai iš naujo apsodinti vieną iš sienų. Jei to nepadarys, įdiegiant kampines spinteles ir stalviršius bus problemų.
- Jei grindų šildymas nėra planuojamas, o butas žiemą nėra karštas, nepalikite plyteles ar laminato ant grindų. Geriau išplėskite aukštos kokybės linoleumą šildomame pagrinde.
Virtuvės dizainas “Chruščiovo”
Visų žymenų skonis ir spalva yra skirtingi. Nėra mažų virtuvių dizaino visuotinių sprendimų, kiekvienas norės patys. Pateiksime tik keletą bendrų rekomendacijų:
- Nedėkite daugiapakopių lubų mažuose kambariuose. Būtų tikslinga turėti mažą karnizą įmontuotoms lempoms.
- Negalima pasiimti tamsių tonų. Tamsūs baldai ir sienos gali “valgyti” šviesą ir erdvę nedidelėje patalpoje. Galimos tamsios grindys ir spintelių apačios, viršutinė interjero dalis yra geriau papuošti šviesiomis spalvomis.
- Atsargiai kreipkitės į ryškias spalvas. Madingi oranžiniai baldai ar nuodingos ir žalios sienos gali greitai nuobodžiauti. Ramybė, universalus tonas visada yra aktualus.
Mažas spalvų pleistras atrodys gerai. Ir jei norite “patobulinti” interjerą – įdėkite į indą porą saulėtų apelsinų ar spalvotų saldžiųjų pipirų. Su ryškiomis spalvomis gera žaisti su tekstilės gaminiais, pavyzdžiui, užuolaidomis. Arba siūti užvalkalus kėdės linksmas spalvas. Jie visada gali būti pakeisti, jei norite atnaujinti spalvinį sprendimą.
- Baldai iš skaidrio stiklo vizualiai apšviečia virtuvę.
Galiausiai, mes primename, kad remonto butas, jei jūs ketinate tai padaryti pats, turėtų būti patikėtas nepažįstamas shabashniki, bet patyrusių, patikrintų specialistų.