Zlatá farba v interiéri kuchyne – banking-on-green.com

Zlatá farba v interiéri kuchyne

zlatá farba v interiéri kuchyne

Dokončovacie materiály, nábytok a doplnky zlatých farieb majú neobmedzené ozdobné možnosti. S ich pomocou sa interiér môže stať tradičným alebo ultramoderným, úctyhodným alebo … bohužiaľ, jednoducho bez chuti.

V tomto materiáli vám ukážeme a povieme, aké princípy musia byť vedené tak, aby úspešne zapadli zlato do interiéru kuchyne.

6 tajomstvá použitia zlatých farieb

 1. Zlatá farba je taká svetlá a luxusná, že vo veľkých počtoch môže zatmenie všetko a preťaženie interiéru. Ak chcete vyhnúť sa pretenčnosti, skúste to používať s mierou. Maximálna prípustná dávka je v pomere 1: 3 s inými farbami.
 2. Najviac bezkonkurenčným spôsobom, ako pridať lesk do interiéru so zlatom, je použiť len v dekorácii. V kuchyni môžu byť jedlá, pero náhlavnej súpravy, vázy, lampy, zástera a dokonca aj mixér, napríklad z mosadze alebo bronzu.
 3. Zlatá farba, ktorá zodpovedá drahému kovu, vyžaduje kvalitný výkon a slušné prostredie. Takže napríklad patina a pozlátenie vyzerajú najlepšie na kuchynských fasádách vyrobených napríklad z dubu a zástera zlaté mozaiky bude v harmónii s mramorovým vrcholom. Pamätajte tiež, že čím viac v interiéri zlata, tým viac prírodných dokončovacích materiálov a nábytku by malo mať.
Kuchynská sada v klasickom štýle s patinou a zlacením

Kuchynská sada v klasickom štýle s patinou a zlacením

 1. Zlato je kombinované so všetkými odtieňmi, ale najmä:
 • S ich “príbuznými”: hnedá, červená, žltá, oranžová, koralová, ružová a iné teplé odtiene;
 • S achromatickými farbami biela, šedá a čierna;
 • S kontrastnými tónmi – modrá, modrá a tyrkysová.

Viac informácií o všetkých farbách nájdete v časti “Farba kuchyne”.

 1. Zlaté detaily budú najvhodnejšie v kuchyni v klasickom alebo palacovom štýle, ako aj v moderných interiéroch v štýle art deco, podkrovie, hi-tech a minimalizmus.
 2. Pamätajte, že čím viac zlata v interiéri, tým menej by malo byť zložité ozdoby, kresby, pestré, multi-textúry, lesk. Neutrálne farby sú najlepším zázemím pre nášho hrdinu.

Ďalej vám predstavíme výber fotografií a nápadov na kuchyňu so zlatými detailmi.

výzdoba

Zlatá farba na stenách

Zlatá farba je veľmi teplá a odráža aj svetlo, a preto je ideálna na zdobenie kuchynských stien so slabým prirodzeným osvetlením. Ak chcete vytvoriť ilúziu slnečného žiarenia v miestnosti, môžete:

 • Na lepenie jednej zo stien kuchyne so zlatou tapetou;
 • Ozdobte steny ozdobnou omietkou so zlatom.

Fotografické príklady zlatých stien v interiéri kuchyne sú uvedené nižšie.

 • Dekoratívna omietka so zlatom v interiéri kuchyne
 • Zlaté tapety v interiéri kuchyne

V zástere

Kvôli svojej veľkosti je zástera kuchyňa ideálnym miestom pre zlatý prízvuk.

Najčastejšie zlaté zástery sú mozaikovo zakončené, ale môžete použiť iné materiály – kože s fotografickou potlačou alebo maľované dlaždice.

Dlaždice pre zástera vo farbe zlata vo vnútri kuchyne

Dlaždice v zlatej farbe vo vnútri kuchyne

strop

Ak chcete, aby strop bol v kuchyni zlatý, potom si túto myšlienku môžete uvedomiť pomocou PVC roztiahnutej textílie, stropných panelov alebo zlatého listu pokrývajúceho celý povrch alebo len štukovej výlisky.

Zlacený strop vo vnútri kuchyne a jedálne

Kuchynský nábytok

Fasády kuchynskej súpravy

Zlatá kuchyňa – riešenie je tak extravagantné, že je možné len vtedy, ak sú splnené tieto podmienky:

 • Fasády kuchyne pre zlato by mali byť lakonické vo forme a dizajne, a to nemajú zbytočné zdobenie vo forme výrezy, panely, lišty alebo kresby.
 • Zariadenie by malo byť minimalistické, aby sa nič v interiéri nezlúčilo s takým množstvom zlata. Napríklad kuchyňa môže byť biela a zlatá ako na fotografii nižšie.
 • Tapety, podlahy, stolíky, stoličky, textílie a ďalšie interiérové ​​detaily by mali byť vyrobené predovšetkým z prírodných materiálov. V opačnom prípade hrozí, že interiér nebude mať chuť.

Zlatá kuchyňa v interiéri

A zlato môže byť len časť kuchyne, napríklad ostrov alebo horná vrstva, ako je uvedené v ďalšej kompilácii fotografií.

 • Kuchyňa so zlatou farbou v interiéri
 • Ostrov zlatých farieb v interiéri
 • Ostrov zlatých farieb v interiéri

Nábytkové rúčky

Ak je kuchynská linka na zlato vhodná len pre extrémnych ľudí, potom kuchyňa s pozlátenými, mosadznými alebo bronzovými rukoväťami poteší aj konzervatívcov. Najmä vyzerajú dobre na pozadí bielych, čiernych alebo sivých fasád a v kombinácii s inými zlatými akcentmi, napríklad lustr. Príklady tohto dizajnu kuchyne sú uvedené nižšie.

 • Kuchynská súprava so zlatými kľučkami
 • Kuchynská súprava so zlatými kľučkami
 • Kuchynská súprava so zlatými kľučkami

Jedáleň

Jedáleň, najčastejšie stoličky, môže byť tiež zlatá. Stoličky môžu mať kovové nohy v farbe zlato, mosadzné dekoračné karafiáty na čalúnení, rovnako ako patina alebo potal na rezbárske práce. Mimochodom, môžete premeniť obyčajné kreslá z dreva alebo kovu na “drahocenné” sami, maľovaním ich detailov pomocou farby v spreji, pokrytie s rovnakým pantaloupe alebo patina s patinou.

Židle zlaté farby vo vnútri kuchyne

Židle zlaté farby vo vnútri kuchyne

Technika a inštalatérstvo

Zdobenie kuchyne v klasickom štýle, v štýle loft alebo high-tech, dávajte pozor na zlaté spotrebiče a inštalatérske práce. Obzvlášť pôsobivé bude plne pozlátená kapucňa, batéria a drez ako na fotografii.

 • Hood v zlatej farbe
 • Hood v zlatej farbe

Sanitárne výrobky v zlatej farbe

Dekor a príslušenstvo

Zdobenie kuchyne s príslušenstvom v zlatej farbe je bezpečný a jednoduchý spôsob, ako zdobiť kuchyňu bez toho, aby ste sa báli preháňať ju. Lustre a svietniky, vázy a nádoby na ovocie, rímsy a držiaky na záclony, rámčeky a fotografie – to všetko sa dá vybrať v farbe solárneho kovu. Tu sú niektoré príklady takejto zdobenie.

 • Svietidlá zlaté farby v interiéri kuchyne
 • Svietidlá zlaté farby v interiéri kuchyne
 • Svietidlá zlaté farby v interiéri kuchyne
 • Svietidlá a výzdoba zlatých farieb v interiéri kuchyne

Svietidlá a výzdoba zlatých farieb v interiéri kuchyne

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org