Základní pravidla pro připojení kuchyňských spotřebičů k elektrické síti – banking-on-green.com

Základní pravidla pro připojení kuchyňských spotřebičů k elektrické síti

připojení domácích spotřebičů k síti

Kuchyně je považována za nejživějšího spotřebitele elektřiny – ve skutečnosti se v této místnosti soustřeďuje 75-90% všech domácích spotřebičů. Celková kapacita kuchyňského elektrického zařízení může být 12-16 kW. To je důvod, proč je důležité správně připojit všechna zařízení v kuchyni – jinak bude jeho výkon nulový.

Musíte provést připojení zařízení podle předem sestaveného projektu. Poté, co bude třeba předem zvolit umístění mikrovlnné trouby, ledničky, krytů, a varné desky, podle toho, zjistit, kde je každá zásuvka namontována. Je důležité, aby místa připojení zařízení k rozvodné síti byly umístěny tak, aby byly snadno přístupné, ale zároveň ne v dohledu.

Co potřebujete vědět při připojení zařízení k elektrické síti

Připojení jakékoli techniky v kuchyni vyžaduje instalaci elektrického kabelu. Může být implementován dvěma způsoby:

  • skrytá, tedy ve zdi;
  • povrch – v ochranné skříni.

Nejlepší způsob je považován za skrytou metodu, ale vyžaduje předběžné plánování, pomocí něhož můžete distribuovat zátěž do sítě.

Rozdíl bude také v případě, že používáte ne konvenční, ale vestavěné zařízení. Pro vestavěnou digestoř je charakteristická trouba, mikrovlnná trouba, funkčnost a dekorativnost. Kromě toho je tento způsob umístění zařízení v kuchyni považován za neuvěřitelně ekonomický z hlediska prostorové organizace. Je důležité nejen připojit digestoře, sporáky a podobně, ale také chránit místnost před případnými nouzovými situacemi spojenými s elektroinstalací. K tomu je kryt opatřen pojistkou – v případě, že napětí překračuje přípustné hodnoty, bude přerušeno napájení celého bytu.

Je také třeba zvážit sílu spotřebičů v kuchyni – pro mikrovlnnou troubu, troubu, varnou desku, digestoř, může se pohybovat od 1 do 6 kW. V závislosti na tom je určeno, která zásuvka a zástrčka je zapotřebí pro připojení tohoto nebo tohoto zařízení. Je zřejmé, že tyto součásti musí mít provedení “euro”.

Důležité! Někteří odborníci navrhují vyloučit “elektrickou síť” z “elektrické zásuvky”, což znamená, že připojení k technice v kuchyni přímo pomocí zástrček. Tvrdí, že tento typ připojení zvyšuje spolehlivost elektrické sítě. Ve skutečnosti je toto spojení nebezpečné – vlastník místnosti by měl mít vždy možnost samostatně odpojit zařízení od sítě.

V případě, že spojovací technikou s vysokou energií (například silné protažení, trouba, varná deska), vyrobený v bytě se starým vedení, pro každý jednotlivý výrobek, je instalován na místě vedení z vhodnou úroveň pro kabel zatížení.

Existují také speciální doporučení pro připojení trouby a varné desky – pro ně je nutná zásuvka. Kromě toho nezapomeňte, že varná deska je připojena pouze po nainstalování desky.

Základní pravidla pro instalaci a výběr zásuvek

Ve většině případů má každý byt již starou rozvodnou síť se zásuvkami, ale jsou nepohodlné a neumožňují přenos zařízení na požadované místo. A instalace nového nábytku, sporáku a trouby je doprovázena přenosem zásuvek. Může být nutné i přidání zásuvek do kuchyně – například do mikrovlnné trouby.

schéma zapojení v kuchyni

Každá zásuvka v kuchyni je instalována v souladu s následujícími doporučeními:

  1. U varné desky je zásuvka instalována ve výšce 15-40 cm – za sporákem nebo nábytkem. Zásuvka je instalována na 32 A. Vysoký výkon tohoto zařízení (5-6 kW) nutí zásuvku napájet ze samostatného stroje.
  2. U trouby (2-3 kW) je namontována standardní zásuvka ve stejné výšce – 10-40 cm.
  1. Jiné domácí spotřebiče v kuchyni (například pro mikrovlnnou troubu) jsou instalovány v nadmořské výšce 1,0-1,2 m podél desky, podle plánu nábytku.
  2. Vývod pro odsavač je namontován ve výšce 2 metry od podlahy.
připojení vestavěného zařízení

Důležité! Na jednom výstupním potrubí je připojeno tolik zařízení, že jejich výkon nepřesahuje celkem 4 kW (je zřejmé, že to platí pro případy, kdy všechna zařízení pracují současně). Je-li výkon zařízení podstatně vyšší než doporučený výkon, pak se zařízením vede samostatná linka.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org