Viskas apie virtuvės spinteles: kaip pasirinkti ir suremontuoti ant sienos
Vidaus mada keičiasi. Jei prieš keletą metų virtuvėje buvo populiarūs bufetai, dideli pieštukiniai dėklai, dabar dabar yra tendencijos dizainas su grindimis ir pakabinamomis spintelėmis. Toks baldas yra labai patogu, nes Tai leidžia racionaliai naudoti kiekvieną kvadratinį centimetrą naudingo ploto. Koks turėtų būti pakabinamas virtuvės spintelė? Apsvarstykite modelius, dydžius, medžiagas ir funkcines savybes.
Bendrieji virtuvės baldų reikalavimai
- Ilgaamžiškumas. Baldai turi būti patvarūs – tai yra pagrindinis reikalavimas. Daugeliu atvejų ilgaamžiškumas priklauso nuo pasirinktų medžiagų kokybės ir surinkimo. Tikslinga permokėti brangesnius modelius, jei kainų skirtumas yra susijęs ne su tiek pat sąnaudų, kiek medžiagų. Idealiu atveju, baldai turėtų praeiti 10-20 metų.
- Funkcionalumas. Spintelės turėtų būti erdvios, kad būtų galima patogiai laikyti visus indus, maisto produktus, buitines chemines medžiagas, virtuvės reikmenis. Renkantis turėtumėte nedelsiant apsvarstyti šeimos narių, galimų svečių ir pan. Skaičių. Geras variantas yra modulinių rinkinių įsigijimas, kurių konfigūraciją lengva pakeisti, jei iškiltų naujų poreikių.
- Patogumas. Šeimininko “viryklės-kriaukle-šaldytuvo” darbo trikampis turėtų būti nemokamas. Neišmesti perteklinių baldų nepageidautina. Šiuo atveju virtuvės skylutės turi būti išdėstytos taip, kad ruošiant maistą nebūtų reikalaujama judėti, eiti per toli ar aukštą.
- Estetika. Virtuvėje ne tik paruoškite maistą. Čia jie susirenka su visa šeima, su giminaičiais ir draugais. Svečiai visada atkreipia dėmesį į kambario dizainą, taigi tikslinga pagalvoti apie virtuvėje esančias kabošnių spintelių dizainą iki smulkiausių detalių.
Kaip klasifikuoti kabinimo spinteles
Iš viso yra trijų pagrindinių spintelių tipų: grindų, sienų, aukštų. Pirmoji nustatyta žemesnioje laisvų rankų įrangos eilėje, antrasis – viršutinėje. Didelės pieštukų dėžutės vienu metu atlieka grindų ir šarnyrių modelių funkcijas.
Standartinių pakabų spintelių gylis paprastai yra mažesnis nei grindų aukštis ir yra 30-43 cm. Pagal užsakymą pagamintos virtuvės gali skirtis priklausomai nuo savininko poreikių. Aukštis – 36, 72, 96 cm (tokie modeliai parenkami, jei būtina, kad spintelių viršutinė dalis būtų priešais lubas).
Kalbant apie sieninių spintelių paskirtis, jie naudojami džiovinti, laikyti indus, maistą. Atskira kategorija – modeliai, skirti gaubtui. Priklausomai nuo dizaino, išskirti uždarus, atviras, kombinuotas spinteles. Pirmojo tipo modelių durys yra suskirstytos į pasukamas arba sulankstomas. Ypač populiarus yra kabantys virtuvės spintelės su sūkurinėmis durimis.
Veislių modeliai ir atidarymo sistemos
Kas susideda iš sieninės virtuvės spintelės?
Sienos spintelę sudaro rėmas, fasadai, lentynos ar stalčiai. Rėmo dalys – viršutinė, apatinė, nugarinė ir šoninė sienos. Fasadas gali būti pasukamas, stumdomas ar sulankstomas. Jis tvirtinamas prie priedų.
Kas yra rėmelis
Rėmo gamybai dažniausiai naudojami drožlių plokštės arba MDF lakštai. Jie yra supjaustyti pagal dydį pagal piešinį. Lentų atvirieji galai nėra dekoruoti ir atrodo nepatraukli, todėl jie yra uždaryti specialia juosta ar metaliniu profiliu.
Galų apdaila reikalinga ne tik pagerinti išvaizdą. Jis turi funkcinį tikslą – jis apsaugo vidinę plokštelių dalį nuo drėgmės ir temperatūros, kuri sukelia rėmo sunaikinimą, deformaciją.
Rėmo elementai tvirtinami prie euro varžtų. Jie retai drožiniai, todėl plokščių struktūra nėra pažeista. Dėl didelio sriegio gylio dalys yra tvirtai pritvirtintos, o gatavi baldai gali atlaikyti padidėjusius apkrovimus.
Norint, kad spintelių gamyba būtų pigesnė ir palengvintų jų svorį, užpakalinėms sienoms naudojami plonieji medžio drožlių plokščių lapai. Medžiagą lengva pjaustyti, gręžti, todėl prireikus gali būti laidų laidai, užsandarintos žarnos.
Taryba. Labiausiai pastebima ir brangi virtuvės modulio dalis yra fasadas. Tačiau, renkantis baldus, dėmesį reikėtų atkreipti ne tiek į medžiagos kokybę, iš kurios pagamintas rėmas. Iš apkrovų, temperatūros ir drėgmės labiausiai kenčia modulio apatinė dalis.
Fasadai: kaip sukurti išvaizdą
Tai yra fasadai, kurie nustato, kaip atrodys virtuvės baldai. Jie pagaminti iš laminuotų MDF. Tekstūra ir spalvos gali būti bet koks – natūralus medžio (buko, raudonmedžio, alksnis, vyšnia), marmuro, granito ir net odos. Pigiau versija fasadai – MDP, tačiau ši medžiaga atrodo daug kuklesnis.
Yra modeliai su plastikiniais fasadais. Jie puikiai toleruoja drėgmės, tiesioginių saulės spindulių, mechaninių apkrovų poveikį. Plastmasė ilgą laiką išlaiko originalią išvaizdą, ryškias spalvas, tačiau ji atrodo mažiau efektyvi nei MDF.
Dažnai baldų fasadai gaminami iš MDF su emaliu padengimu. Atrodo, kad tokie moduliai yra lakuoti. Jie atrodo labai gražiai, tačiau jie netoleruoja mechaninių pažeidimų, todėl labai trumpą laiką jie išlaiko estetinę išvaizdą.
Nepriklausomai nuo to, kokios patrauklios sintetinės medžiagos yra, natūralaus medžio vaizdas yra už konkurencijos ribų. Kokybiški mediniai fasadai yra brangūs, tačiau jie gali trukti daugelį metų.
Kitas variantas yra pagrindiniai moduliai. Jie susideda iš profilio, į kurį plokštės įterpiamos iš bet kokios medžiagos – MDF, plastiko ar medžio drožlių. Tai patogi priemonė tiems, kurie nori pakeisti baldų išvaizdą savo nuožiūra. Vienintelis trūkumas yra tai, kad plokštės negali lengvai pasilikti profilyje, suklupti.
Svarbiausi baldų elementai
Saugojimo sistemos, įmontuota technologija – tai dar ne viskas, kas reikalinga sienų spintelių patogumui. Jungiamosios detalės yra labai svarbios. Svarbūs stalčių vadovai, atidarymo ir uždarymo mechanizmai bei kiti elementai. Iš baldų tiesiogiai priklauso nuo beprotiško virtuvės baldų naudojimo laikotarpio.
Pagrindiniai jungiamųjų detalių elementai yra:
- Atidarymo ir uždarymo mechanizmai. Tai yra vyriai, ant kurių yra laikomos durys, uždarytuvai, amortizatoriai. Jei aksesuarai yra aukštos kokybės, durys nesugriaunamos, neapsiriboja, tarnauja daugelį metų. Kuo dažniau keičiami baldai, tuo mažiau baldų. Su jais turėtų būti skiriamas ypatingas dėmesys. Nereikia sutaupyti durelių uždorių ir amortizatorių.
- Push-snaps Tai yra specialus atidarymo būdas, dėl kurio jūs neturite naudoti rankenų ant baldų fasadų. Vienas spustelėkite – ir durys švelniai atsidaro:
- Kėlimo mechanizmai. Sūpynių durys atidarant užima daug vietos. Jei turite sutaupyti vietos, geriau pasirinkti sulankstomas modelius ir atkreipti ypatingą dėmesį į jų kėlimo mechanizmus. Priklausomai nuo pasirinktos įrangos, duris galima pakelti visiškai arba iki tam tikro aukščio.
Kaip veikia AVENTOS HF liftas yra aiškiai parodytas šiame vaizdo įraše:
- Išplėtimo sistemos. Ištraukdami stalčius, pagrindinė apkrova patenka ant kreiptuvų. Kokybiškos jungiamosios detalės užtikrina sklandų net perkraunamų dėžių išplėtimą.
Taryba. Jei užsakysite pakabinamas spinteles pagal atskirą eskizą, būtinai apsvarstykite, kokius priedus norite naudoti. Vėliau, kai reikalingas remontas, medžiagos, iš kurių pagaminti baldai, gali sugriebti. Tada remontas bus neįmanomas arba labai sunkus. Geriau užkirsti kelią šiai problemai nei ją išspręsti.
http://vopros-remont.ru/wp-content/uploads/2016/07/e04ac30294ba658c3889270a8829c503.jpg
Vyriai durų pritvirtinimui
Kaip organizuoti vidinę erdvę
Lentynos ir stalčiai padeda organizuoti spintelių erdvę, tačiau jų nepakanka patogiai valdyti. Siekiant racionaliai ir patogiai naudoti visą plotą, naudojami šie elementai:
- Džiovyklė indams. Tai yra speciali metalinė grotelė, kuri dedama į stumdomą virtuvės spintelę indams. Priklausomai nuo modelio talpos, galite įdiegti vienos arba dviejų lygių džiovintuvą.
- U formos krepšeliai. Elementai pagaminti iš storo plieno tinklelio. Krepšiai atlaiko gana didelę apkrovą, todėl jie gali patogiai laikyti buitines chemines medžiagas, virtuvės reikmenis.
- Sukamieji lentynos. Jie sumontuoti racionaliau naudoti vidinę spintelių erdvę.
- Magiškas kampas. Viršutinės kampinių ir virtuvės spintelių lentynos dažniausiai yra montuojamos staliniuose staluose, tačiau, jei pageidaujamos, jos gali būti naudojamos ir sieninės spintelėse.
Už ką klientai moka už virtuvės baldus
Visi virtuvės baldai yra padalinti į gatavus, suprojektuoti savarankiškai surinkti, imituoti, taip pat pagaminti pagal individualų užsakymą. Priklausomai nuo medžiagų kategorijos, kaina nustatoma. Kainų diapazonas yra labai platus – 18-180 JAV dolerių už 1 peg. m. Montavimui ir montavimui paprastai mokate atskirai.
Nors dažniausiai kaina yra susijusi su kokybe, tai ne visada būna. Yra daugybė biudžeto modelių, kurie gali trukti tol, kol bus brangūs. Vienas iš pagrindinių gatavų baldų privalumų yra universalus dizainas. Moduliai tinka įvairių stilių dekoruotoms patalpoms ir visur atrodyti natūraliai.
Argumentai “už” ir “prieš” skirtingų kategorijų spinteles
- Parengta surinkti. Tai dizainerio rūšis, kurią pirkėjas turės surinkti pats. Jei turite tinkamus įgūdžius, norą ir laiką, galite saugiai imtis tokių modelių. Parduodami juos dažniau namuose esančiose internetinėse parduotuvėse. Didžiulis pliusas yra maža kaina. Suvart – abejotina medžiagų kokybė, pernelyg nepakenčiamas dizainas, standartiniai dydžiai.
- Parengta įdiegti. Tai modulinė laisvų rankų įranga, kuri gali būti aprūpinta bet kokiu sieninių spintelių skaičiumi. Tarp jų yra pakabinamos spintelės virtuvių patiekalams, skirtiems kruopų ir kitų produktų saugojimui. Medžiagos – įvairesnės: nuo medžio drožlių iki natūralios medienos. Modulių privalumai yra priimtina kaina, o trūkumai – ribotas priedų pasirinkimas, standartiniai dydžiai.
- Modeliuojama Labai įdomu yra modeliuojamos pakabinamos spintelės. Jų dydžiai gali būti pakeisti priklausomai nuo klientų poreikių. Šie modeliai kainuoja šiek tiek daugiau nei baigti, tačiau medžiagų kokybė paprastai yra aukšta. Vidutinės kainos segmento baldai. Gamintojai gamina įvairių dizaino spinteles su papildoma įranga ir tt
- Pagal atskirą eskizą. Tai yra ideali alternatyva. Baldai gaminami pagal virtuvės dydį, atsižvelgiant į patalpų išdėstymą. Klientas pats pasirenka medžiagas, fasadus, dekoratyvinius elementus. Virtuvės spintelės gali būti gana brangios, tačiau jų kokybė ir dizainas nebus. Į kainą paprastai įeina montavimas, pristatymas, montavimas.
Vertikalūs ir horizontalūs modeliai
Pastaraisiais metais vis labiau galite pamatyti virtuves su horizontaliais spinteliais. Šie modeliai atrodo stilingai, idealiai tinka ultramoderniems interjerams ir suteikia kambariams originalų išvaizdą. Sulankstomos durys taupo erdvę. Kitas pliusas yra patogus laikyti namų apyvokos daiktus ir reikmenis. Vertikaliuose modeliuose viršutinės lentynos dažnai yra tuščios, o horizontaliai – visa vidinė erdvė.
Tačiau horizontaliai susitarimai turi trūkumų. Jei spintelės įdedamos per aukštai, turite pasiekti objektus, esančius gylyje. Tai nereiškia, kad jūs turėtumėte atsisakyti virtuvės su horizontaliais spinteliais, tačiau verta apsvarstyti galimybę naudoti abiejų tipų modelius – vertikalius ir horizontalius. Pirmieji yra tinkami dalykams, kurie naudojami palyginti retai, saugoti, o pastarieji – tiems, kurie reikalingi nuolat.
Racionaliai naudokitės kambario kampais
Dėl kampinių baldų privalumų parašyta daug. Tie, kurie naudojo virtuvės kampines kabines spinteles, kalbėti apie juos tik teigiamai. Dėl tokių modelių galima sutaupyti daug naudingos erdvės be komfortą. Tokių spintelių vidinė erdvė yra organizuojama tradicinių lentynų ir susukamosiomis žiedinėmis sankryžomis.
Yra du pagrindiniai modelių tipai: L formos ir beveled (trapecijos formos). Pirmasis yra su sulankstomomis durimis, antrasis – su tradicinėmis tiesomis. Abiejų tipų atidarymas yra patogus, tačiau tiesios durys gali apsunkinti prieigą prie objektų, esančių gultuose. Renkantis konkretų modelį, verta įsitikinti, kad jis yra patogus naudoti.
Kaip tinkamai pakabinti sienos spinteles
Virtuvės spintelės turi būti tvirtai pritvirtintos. Jei siena yra betoninė, tada montavimui pritvirtinkite gnybtus su tvirtinimo kabliukais ar montavimo bėgiais. Sunkiai pakabinti spinteles ant tuščiavidurės sienelės, pagamintos iš gipso plokštės. Dėl to kietas medinis sparnas iš anksto tvirtinamas prie sostinės sienos ir ant jo sumontuojamas modelis.
Jei sija nėra, tuomet reikia nusipirkti specialius kaiščius, kurie atveriami įstrigę į sieną. Jie laikomi tuo, kad tvirtinimo detalės yra prispaudžiamos prie gipso plokštės iš vidaus. Jei patys apvalkalai gerai derinami su papildoma apkrova, tokia spintelė tęsis daugelį metų.
Mes siūlome dvi video pamokas, kuriose detaliai aprašyta paviršių montavimo ant betono ir gipso plokštės sienų technologija.
Opcija Nr. 1: montavimas ant betoninės sienos
2 variantas: montavimas ant gipso kartono
Idealių baldų neegzistuoja, bet jūs visada galite pasirinkti šarnyrines virtuvės spinteles, kurios geriausiai tinka jūsų poreikiams. Jei moduliai reikalauja surinkimo, geriau pavesti šį darbą profesionaliems meistrams. Paprastai jie užsiima apie 10% baldų kainos už savo paslaugas. Jei nesate tikri, kad galite tinkamai surinkti spintelę, nesiekite sumokėti už meistrų darbą. Tai gali sukelti papildomų išlaidų.