Virtuvės countertop pagamintas iš betono – gamyba ir restauravimas savo rankomis
Norėdami įsigyti gatavą virtuvės stalviršį, kuris visiškai atitiks jūsų poreikius estetikos, patikimumo ir funkcionalumo požiūriu, turite parengti nemažą pinigų sumą. Labai pigiau tai padaryti patys, ypač todėl, kad tai visiškai įmanoma padaryti namuose. Ši įmonė gali būti įgyvendinama naudojant medieną, medienos drožlių plokštę, skystą akmenį ar betoną. Tarp šių variantų, galbūt labiausiai įdomus yra stalo viršelis pagamintas iš betono, atsižvelgiant į medžiagos prieinamumą ir santykinį paprastumą dirbti su ja. Žinodami betonavimo pagrindus, ne tik galite gaminti naują darbo paviršių virtuvėje, bet ir atstatyti seną, todėl galėsite sutaupyti dar daugiau.
Ypatybė naudoti betoną virtuvės baldams
Betono struktūra yra tvirta ir patvari medžiaga, kuri gali atlaikyti aukštą temperatūrą. Šiuo požiūriu jis yra beveik prastesnis už granitą, nors jis kainuoja daug pigiau. Tačiau betono paviršius turi vieną požymį, į kurį reikia atsižvelgti, kai gamina virtuvę. Faktas yra tas, kad betonas susideda iš porų, kurios gali būti užkimštos įvairiomis organinėmis medžiagomis, o tai apsunkina virtuvės priežiūrą. Be to, ši medžiaga turėtų būti apsaugota nuo rūgščių turinčių produktų, nes jie gali sunaikinti kalcią, kuris yra pagrindinis betono mišinys.
Atkreipkite dėmesį! Neigiamas poveikis betono paviršiams netgi gali turėti citrinų sulčių lašą, paliekant dėmę.
Šis trūkumas yra lengvai pašalinama su apsauginiu polimeriniu sluoksniu, kuris kreipėsi į betoną po to zastyvaniya.Betonnaya Stalviršis su tokia apsauga yra lengva valyti ir išlaiko savo išvaizdą per ilgą laikotarpį. Tačiau nerekomenduojama naudoti tokio paviršiaus kaip pjaustymo lentos arba ant jo įlieti šildomą keptuvę, nes, skirtingai nuo betono, polimero danga yra mažiau atspari tokioms apkrovoms.
Monolitinio betono stalviršio gamyba
Betono baldų gamybos pagrindas yra standartinė technologija, kuri naudojama statyboje. Norėdami sukonstruoti betoninę stalviršį savo rankomis, turite atlikti keletą etapų, kurių kiekvienas yra svarbus savaip.
Medžiagų paruošimas
Kadangi mūsų virtuvės stalviršis yra pagamintas iš betono, būtina parengti pagrindines jo gamybos sudedamąsias dalis:
- cementas;
- smėlis (geresnė upė);
- skaldos arba marmuro drožlių;
- vanduo.
Patarimai! Į stalo viršelį atrodė marmuras, granitas arba bet koks kitas atspalvis, kitoks nei pilkas, į mišinį įpilamas specialus pigmentas (spalva), kurį galima įsigyti bet kurioje statybų parduotuvėje.
Norėdami gaminti klojinius, jums reikia 50×30 mm medinės sijos ir 12 mm storio faneros drėgmei atsparios faneros. Kaip substratas, vietoj faneros, gali būti naudojamas tinkamo storio laminuotojo medžio drožlių lapas. Pagrindinis dalykas yra tai, kad pagrindas turi būti tolygiai lygus ir negali deformuotis pagal plokštės apkrovą.
Atsižvelgiant į tai, kad stalviršio gamyba bus vykdoma mūsų rankomis, mums reikės tokio įrankių rinkinio:
- kastuvas;
- kibiras ar kitas konteineris;
- pastato maišytuvas arba betono maišyklė;
- mentele;
- elektrinis jigsaw;
- atsuktuvas;
- šlifavimo staklės;
- ruletė, lygis, pieštukas.
Produkto brėžinys
Kokybinio eskizo vertę sunku pervertinti. Teisingas brėžinys labai supaprastina darbą, o netinkamas – priduria galvos skausmą stalviršio diegimo procese. Labai svarbu tiksliai matuoti virtuvės parametrus, spintelių vietą ir santechnikos įrenginius. Jei jums reikia įdėti kriauklę ar viryklę, tada jų montavimo vietą reikia apskaičiuoti iki milimetro.
Patarimai! Jei bendras dizainas yra didelio dydžio, geriau jį padalyti į keletą dalių, kad supaprastintumėte plokštelės diegimo procesą.
Formwork Creation
Faneros arba medžio drožlių plokštės yra plokščiame paviršiuje, po kurio mes perkeliame anksčiau paruoštą piešinį liniuotės ir pieštuku. Kiekvienoje linijoje įstatykite 50×30 mm medinę smaigą, kad galų gale mūsų stalviršio storis būtų 50 mm. Būtent šis parametras yra laikomas optimaliu betono gaminiui: storio sumažinimas padaro konstrukciją silpną, padidėjimas yra per sunkus.
Klojinių sienų tvirtinimas turi būti pakankamai patikimas, kad būtų atsparus apkrovai, kurią sukėlė betonas. Dviejų sienų jungtys geriau būti sujungtos kampais arba ilgomis varžtais (nuo 60 mm).
Vieta po kriaukle yra priklausomai nuo santechnikos įrenginio tipo ir matmenų. Yra dviejų tipų kriauklės: sienelės ir pridėtinės. Antrasis variantas turi apie 30 mm pločio horizontalų briauną, į kurį turėtų būti atsižvelgta brėžinyje.
Patarimai! Jei nuspręsite pastatyti betoninės virtuvės stalviršį, geriau naudoti kriauklę. Pirma, įterptini modeliai turi mažesnę įtaką, o tai nėra taip paprasta. Antra, ratlankio buvimas leidžia jums leisti mažą klaidą kuriant skylę po kriaukle.
Taip pat būtina pateikti skylę maišytuvui. Norėdami tai padaryti, galite naudoti plastikinį vamzdį, kurio skersmuo yra 35 mm (maišytuvo maišymo antgalio standartinis dydis).
Montavimo armavimo rėmas
Rėmas yra plieno tinklelis, kurio akių dydis yra 25×25 mm. Ši konstrukcija turi būti klojinio viduje, kad ji būtų 25 mm nuo faneros ir sienų.
Prieš montuodami armatūrinį rėmą ant pagrindo pritvirtinama polietileno plėvelė. Jo kraštai turi būti suvynioti ant šoninių lentų. Labai svarbu, kad filmas būtų be raukšlių, jei nenorite stebėti jų atspaudų ant betono plokštės.
Betono išpylimas
Betonas, skirtas rankovių gamybai rankomis, gaminamas pagal klasikinį receptą:
- 1 dalis cemento;
- 2 smėlio dalys;
- 4 užpildo akcijos;
- 0.5 dalis vandens.
Pirmajame etape cementas sumaišomas su vandeniu, kol gaunama homogeninė masė, po to likusios sudedamosios dalys dedamos į mišinį. Betono paruošimo procesas turi būti atliekamas nedideliu greičiu, kruopščiai sumaišant tirpalą.
Svarbu! Siekiant greičiau paruošti mišinį, nebūtina didinti vandens kiekio. Perdaug drėgmės kiekis tirpale po džiovinimo pasireiškia daugybe porų.
Po betonavimo ir betono pasiskirstymo bet kokioje klojinio dalyje, jis yra padengtas plėvele ir paliekamas šiai būkle per dieną. Po 24 valandų filmas pašalinamas, o jo vietoje, kad būtų išvengta plyšių atsiradimo, uždedamas drėgnas audinys. Po 48 valandų klojinį galima išardyti.
Paviršiaus apdorojimas
Virtuvės stalviršis turi būti visiškai lygus, todėl priekinė pusė yra poliruota. Tokiais tikslais geriau naudoti mašinos malūną, nes rankinis paviršiaus apdorojimas švitriniu popieriumi užtruks daug laiko ir pastangų.
Pirma, plokštė sumaišoma naudojant grubius rutulius. Gavus sklandų paviršių, apdorojimas atliekamas smulkiagrūdine akrilija. Nepaisant to, kad poliruotas betoninis stalviršis jau atrodo gerai, jį vis tiek reikia atidaryti vandeniui atspariu polimeriniu impregnavimu.
Paskutinis etapas yra šlifavimas su veltinio ratuku, naudojant specialią pasta, po kurio plokštė įgauna “marmuro” charakteristikas.
Senas stalviršio atkūrimas su betonu
Betonas gali būti naudojamas ne tik monolitinei plokštės gamybai. Su jo pagalba yra gana realus atstatyti seną paviršių. Tokiu atveju išlaidos šiuo atveju bus mažesnės. Žemiau apžvelgsime, kaip mūsų virtuvėje virtuvė atkurta virtuvėle.
Būtinos medžiagos
Kadangi pernelyg storas sluoksnis šiuo atveju nereikalingas, vietoj įprasto tirpalo mes naudosime betoninį mišinį grindų valymui. Darbui mums reikalingos šios medžiagos:
- betono mišinys lyginimui (apdailai);
- akrilo sandariklis;
- betono lakas;
- mišinio paruošimo indas;
- 2 mentelės (20 mm ir 10 mm);
- švitrinis popierius;
- pramoninis maišytuvas;
- šlifavimo staklės.
Atkreipkite dėmesį! Betono mišinio kiekis turi būti nustatomas pagal apleistą plotą. Paprastai medžiagos suvartojimas nurodomas ant pakuotės ir vidutiniškai yra 1,2-1,5 kg 1 m2 1 mm storio sluoksniu.
Paviršiaus paruošimas
Virtuvės stalviršiai dažniausiai pagaminti iš MDF, kurių metu susidaro įbrėžimai, drožlės, temperatūros defektai ir riebalų taškai. Prieš taikant betoną, paviršius turi būti išvalytas nuo visų teršalų. Ypatingą dėmesį atkreipkite į riebalų likučius – juos galima valyti su virtuvės plovikliais. Jei ant paviršiaus yra silikono sandariklis, jis taip pat turėtų būti pašalintas, nes betonas turi silpną sukibimą su panašiomis medžiagomis.
Po to, kai paviršius yra visiškai ištuštinti, būtina gydyti stambias švitrinis popierius 25 hili 20 H.Tsel šis procesas yra pagerinti betono į senas paviršių adheziją teikiant įbrėžimų daugybę. Po šlifavimo popieriaus apdorojimo, stalviršį reikia nuplauti ir leisti kruopščiai išdžiūti.
Betono mišinio naudojimas
Betoninių mišinių gamybos technologiją galima sužinoti ant pakuotės. Paprastai, tai yra skiedžiamas vandeniu santykiu 2 prie 1. Svarbiausia yra tai, kad nuoseklumas buvo ne per plonas arba storas, kaip šiuo atveju, sudėtingas procesas, taikant tirpalo ant plokštės.
Patarimai! Pirmiausia paruoškite nedidelę mišinio dalį, kad nustatytumėte vandens kiekį optimalaus klampumo nustatymui. Ateityje griežtai laikykitės šios proporcijos. Net nedideli neatitikimai gali paveikti džiovinto betono pavidalą.
Betono klijavimas ant stalviršio plokštumos atliekamas naudojant plačią mentelę, o galai yra apdorojami siaura mentele. Pasiskirstykite mišinį ant paviršiaus lėtai ir sklandžiai, kad sumažintumėte burbuliukų galimybę. Taikomo sluoksnio storis neturėtų būti didelis – pakanka 1-2 mm.
Betono smulkinimas
Po to, kai sluoksnis visiškai išdžiūsta (apie 24 valandas), betono stalviršis yra poliruotas, dėl kurio naudojama grublėta alyva. Ypatingą dėmesį atkreipkite į paviršiaus lygumą – rankų valdymas neturėtų būti nevienodas.
Atkreipkite dėmesį! Betono smulkinimas yra purvinas darbas. Būtina pasiruošti tai, kad dulkės virtuvėje bus visur. Todėl geriau neteikti tokio darbo be kaukės.
Norint, kad savo rankomis būtų sukurta patikima virtuvinė viryklė, būtina 3-4 sluoksnius betono, kurių kiekvienas po džiovinimo yra šlifuotas. Jei pirmųjų sluoksnių apdorojimui naudojamas šiurkščiavilnių smėlio popierius, paskutinis sluoksnis, be grublės, yra apdengtas šlifavimu smulkiagrūdine akrilija.
Hidroizoliacija ir lakavimas
Siekiant apsaugoti betoną nuo drėgmės, naudojamas specialus akrilo pagrindu pagamintas skystas sandariklis. Jis tepamas dažais ir po džiovinimo sukuriamas patikimas hidroizoliacinis sluoksnis. Ši medžiaga labai greitai absorbuojama ir visiškai išdžiūna per dieną, po kurios galite naudoti antrąjį ir paskutinį sandariklio sluoksnį.
Kad stalviršiui būtų blizgi apdaila, po hidroizoliacinio sluoksnio taikomas betono lako sluoksnis, kurio džiovinimas, priklausomai nuo kambario temperatūros, trunka nuo 4 iki 8 valandų. Po lako išdžiūvimo plokštelė yra poliruota, kuriai naudojamas smulkiagrūdis švitrinis popierius M14.
Baigdami pridetume, kad nors tokios stalviršio gamybos technologija nesiskiria ypač sunkiai, jos įgyvendinimui būtina turėti įgūdžių dirbant su betone. Todėl, jei nėra tokio pastato patirties, geriau naudotis profesine pagalba.
Susiję vaizdo įrašai
Vaizdo pamoka apie betoninių stalviršių gamybą:
Išsami meistriškumo klasė iš profesionalų:
Betonas virtuvės interjere – įkvėptas dizaino: