Vidiniai augalai ir gėlės virtuvės interjere visada yra gražios ir naudingos – jie atnaujina orą ir prideda jaukumo, spalvų, tampa apgyvendinami. Bet virtuvė – ne geriausia vieta veisti namų sodą dėl staigių temperatūros pokyčių, gausos riebalų garų ir didelės drėgmės. Todėl, pasirinkdami kambarinius augalus ir gėles virtuvėje, nesiremkite tik jų gražiu išvaizdu. Galų gale parduotuvėje esanti gėlė gali būti visiškai netinkama gyventi šio kambario sąlygomis.
Bet vis tiek yra keletas augalų ir patalpų gėlės, kurios gali ir turėtų būti auginamos virtuvėje. Pažiūrėkime, kokie augalai ir gėlės yra kambaryje, kaip juos prižiūrėti ir kur juos įdėti.
10 idealių kambarinių augalų virtuvėje (dekoratyvinė ir lapuočių)
Taigi, norint, kad virtuvė būtų apželdinta tiktai sausrai atspariai, atspari temperatūros pokyčiams, kuriems nereikia daug purškimo, tinkamos šilumos ir terapijos sąlygos.
Čia pateikiamas patalpų augalų, kurie puikiai tinka laikyti virtuvėje, sąrašas:
- Chlorophytums;
- Aglonemas;
- Epipremnum (Scindapsus auksinis);
- Sansevierija;
- Zmiyokulkasy;
- Aspidistra;
- Kaktusas;
- Tolstyanki (raudona);
- Filodendrai;
- Nolines (bokarnee).
Chlorophytum šiame sąraše yra ne tik dėl savo nepretenzybiškumo, bet ir dėl gebėjimo valyti ir drėkinti orą. Tai taip gerai, kad jis vadinamas greitosios pagalbos automobiliu ir netgi erdvėlaiviuose, kur nėra vietos ventiliuoti. Todėl, esant plastikiniams virtuvės baldams, pavyzdžiui, iš medžio drožlių plokštės, ir dujinės viryklės, rekomenduojama juos gauti, o vienai gėlei už virtuvę pakaks. Be to, žydėjimo metu chlorophytum auga mažos ir subtilaus baltų gėlių.
Visi patalpų augalai virtuvės interjere atrodo harmoningai ir iš karto tampa patogesni. Chlorophytum nėra išimtis.
Įdėkite jį ant laisvų rankų įrangos viršaus, aukštyn ant lentynos arba augalą į pakabinamą puodą bet kur, bet ne šešėlyje. Pusės šešėlis yra priimtinas, tačiau nepamirškite, kad arčiau šviesos jis augs, tuo šviesesni jo lapai.
Kitas virtuvėje mėgstamas yra “Aglaonema”, kai garsėja “Leon” filmo herojaus “vaidmens” draugu. Šis visada žalias žolynas, pavyzdžiui, chlorofitmas, puikiai valo orą, bet blogiau toleruoja temperatūros pokyčius ir reikalauja daugiau oro drėgmės.
Aglonema su žaliais lapais gali būti dedama į virtuvės gelmes, o augalai su įvairiais lapais turėtų būti laikomi arčiau lango, bet ne tiesiomis saulės spinduliais. Lapus reikia reguliariai valyti dulkėmis, o tai nėra labai sunku, nes jie yra gana platus.
Štai kaip šis naminis augalas žiūri į virtuvės interjerą.
Kita populiari rūšis yra epipremnum (auksinis sildapsus). Tai taip pat vadinama oro valymo ir nepretenzybinių augalų kategorija, todėl tinkama virtuvėje. Priešingai nei pirmuosius du virtuvės kambarinius augalus, scindapsus yra amžinai tropinė liana, auganti iki 1,5 m ilgio.
Jis gali būti auginamas beveik visur, nes toleruoja temperatūros pokyčius ir net dirbtinį apšvietimą, kuris vis dėlto daro jį visiškai žalią. Kur tai įdėti? Geriausia vieta viryklės viršuje, spintelės lentynoje, pakabinamame puodelyje ir kt. Žinoma, ilgiausi laukiniai augalai Provanso stiliaus virtuvės interjere atrodo ekologiškiausi.
Bet bet kokiu kitu stiliumi nuo klasikos iki skandinaviško minimalizmo epipremnum bus tinkamas.
Dabar pakalbėkime apie 4 dalyvius iš geriausių virtuvės augalų sąrašo – sansevierii, kuris taip pat žinomas kaip “tawny lingue” arba “lydekos uodega”.
Dėl savo ryškios spalvos ir lapų, panašių į nelaimingų atspalvių ar ugnies liepsnos formą, bet kokio stiliaus virtuvės interjere “lydekos uodega” atrodo labai įspūdinga, o su dideliu augimu ji gali atlikti akcento vaidmenį. Visuose modernaus stiliaus stiliuose – skandinaviško, minimalizmo, aukštųjų technologijų, šiuolaikiško ir manevringo Sansevieria, išlaikoma linijų ir formų riba, kaip parodyta toliau esančioje nuotraukoje.
Tačiau jis gali tilpti į klasikinio stiliaus virtuvės interjerą.
Mes ištyrėme tik pačius populiariausius augalus, nes viename straipsnyje negalima pasakyti apie visas 10 rūšių iš mūsų sąrašo. Tačiau ne mažiau įdomi yra zmiokulkasai, kaktusai, filodendrai ir kiti egzemplioriai. Todėl rekomenduojame sužinoti daugiau apie “virtuvės botanikos” temą specialiose knygose ir vaizdo pamokose. Tuo tarpu mes žiūrime į šiose nuotraukose esančią virtuvėje esančius augalus ir gėles (slinkite į dešinę).
10 idealių patalpų gėlių virtuvėje
Kokie kiti kambariniai augalai tinka virtuvės dekoravimui? Žinoma, šio kambario gėlės, tai yra gražiai žydintys kambariniai augalai – daugiau kaprizingas ir reikalaujantis apšvietimo, temperatūros, drėgmės ir laistymo. Tačiau, norėdami tinkamai pasirūpinti žydėjimo laikotarpiu, jie pilnai ačins jus gražius žydinčius pumpurus. Čia yra patalpų gėlės, tinkamos laikyti virtuvėje.
- Spathiphyllum;
- Hoya carnosa (vaškinės gebenės);
- Kalanchoe;
- Phalaenopsis orchidėja;
- Kambario hibiscus;
- Cenpolia, violetinė;
- Hiacintai;
- Geranium;
- Euharis;
- Begonia.
Iš šio sąrašo mūsų šalyje populiariausias virtuvės grožis gali būti vadinamas geranija ir orchidėja.
Pradėkime nuo populiarios pasaulio heraniumo. Ši nepretenzinga, graži ir tuo pat metu labai naudinga gėlė, apie kurią galite parašyti daugiau nei vieną straipsnį. Pagrindinis geranium yra tradiciškai padalintas į 2 grupes – kvapus ir gražiai žydintis. Puikios geranijų rūšys turi mažas nestrescuojančias gėles, tačiau puikiai jaudina obuolių, rožių, muskato riešutų ir kitų kvapų, priklausomai nuo rūšies. Gražiai žydintys, turi didelius žiedynus ir skirtingas spalvas. Geriavių veislių yra labai daug ir jie visi skiriasi lankstinukais, kurie taip pat yra gražūs patys, žiedynų dydis, priežiūros spalva ir niuansai.
Šios pažįstamos gėlės mums bet kokio stiliaus virtuvės interjere atrodo labai malonios.
Ir čia yra orchidėjų virtuvės interjere. Galbūt dažniausiai įmanoma jį suprasti įvairiose dizaino nuotraukose, galbūt gali konkuruoti su jos vienintele hortenzija.
Ji puikiai jausis languose, nukreiptose į rytus ar vakarus. Gėlė labai myli karščio ir šviesos, bet netoleruoja tiesioginių saulės spindulių. Net kai augalas žydi, jis ir toliau jus paliks žaliais lapais. Arba galite įdėti orchidę į permatomą puodą, kad pamatytumėte žemę ir keistą šaknų formą.
Ne mažiau populiarių gėlių virtuvės interjere yra:
- Senpolia, violetinė, begonias, spathiphyllum, calanchoe ir hyacinths.
Kaip ir kur tinkamai laikyti gėles virtuvėje
Geriausia išsiaiškinti, kurie augalai geriausiai tinka jūsų virtuvėje, todėl reikia atsižvelgti į kambario apšvietimą. Šiaurinėje pusėje parenkami atspalviai egzemplioriai – tas pats sansevieri, zamiokulkasy, ficus su tankiais žaliais lapais. Ir gerai apšviestoje virtuvėje galite pasirinkti palmių medį, hibiscus, krotoną ar net orchidę.
Svarbiausia taisyklė yra sužinoti apie augalų priežiūros poreikius, net prieš pirkdami. Taigi jūs išvengsite nereikalingų atliekų ir nusivylimų.
Net labiausiai nepretenzingi gėlės virtuvėje nebus ilgesni, jei jie bus pateikti netinkamai. Štai šios rekomendacijos:
- Netoli korpuso, augalai nėra dedami – nė vienas iš jų nebebus pastovus purškimas riebalų ir muiluotu vandeniu.
- Gėlės virtuvėje turi atitikti kambario matmenis – kuo didesnis kambarys, tuo tikslingesnės bus didesnės kopijos.
- Nepamiršk, kad dekoratyviniai lapuočių medžiai dažnai yra nepretenzingi nei žydintys. Ir pastarieji yra labai jautrūs šviesos stygiui.
- Netoli viryklės, virš degiklių, šalia lango, atidaryto vėdinimui (žiemą), gėlės negali būti dedamos.
- Iš viršaus, oras yra sausiausias, taigi čia esančius augalus reikės laistyti ir dažniau pabarstyti.
- Labai kvapiosios gėlės – ne geriausias šio kambario pasirinkimas, bet labiausiai tinka labiausiai kvapnios prieskoniai.
- Pasodinti augalai gali būti dekoruoti ir pietų stalas – geriau geriau tik miniatiūrus ir visiškai sveikus mėginius.
Taip pat žiūrėkite: Gėlės iš popieriaus savo rankomis – 4 meistras klases pradedantiesiems.
Keletas būdų, kaip žalia virtuvė
Labiausiai prabangios gėlės virtuvės interjere yra gražiai žydintys egzemplioriai, kurie puošia palangę: begonias ir senpolia, kalachik (geranium), primula, azalijos. Norint apsistoti valgomųjų grupės centre, tinka Scheffler ir Drazene.
Kavos medžiai, dekoratyviniai pipirai, miniatiūrinis granatas ar įspūdingas citrininis medis harmoningai papildys virtuvės stilistiką. Nedideliame atstumu nuo kriauklės (kad ploviklio purškimas nepatektų į augalus), galite turėti kalateją, balzamą ar mantiją.
Pakankamai lengva, bet nenori dažyti vandens augalus? Verta atkreipti dėmesį į sukulentus – kaktusus, agavus, alavijas, riebalus ar spatipius.
Jei kambaryje nėra gaubto, o problema išsprendžiama dažnai vėdinant, tada tinkamos gėlės yra Zebrinum, Tradescantia, Chlorophytum, Scindapsus, Hyoeesthesia, Begonia. Visi šie augalai yra nepralaidūs skersvėjams.
Gėlės virtuvės interjere gali būti įspūdingos žaliosios oazės formos. Jei kambarys yra erdvus, tuomet tokios kompozicijos pagrindu bus dideli augalai voniose – hibiscus, monstera, ficus, yucca, dracaena.
Jei virtuvė puošia stelažų ir lentynų ir žalia dekoro bus daugybė augalai – tokie kaip gebenė, pasifloros, spiderwort, skindapas ar Chlorophytum. Augalams, ši grupė taip pat gali būti specialus dekoratyvinis stendas ar sustabdymą. Ir nepamirškite, kad virtuvė – tai vieta, kur jūs galite auginti žoleles – mėtų ir Rėžiukai, krapai ir petražolės, čiobreliai ir bazilikai.