Tradicinis atskiras valgomasis palaipsniui išnyksta praeityje, suteikiant galimybę naudotis praktiškesnėmis kombinacinėmis priemonėmis: virtuve-valgomuoju, valgomuoju ar šių trijų kambarių deriniu.
- Valgomasis kartu su virtuve ir (arba) kambariu yra daug patogesnis nei atskira, jei šeimininkai paruošia ir patys uždengia stalą, be padėjėjų. Ir, žinoma, tai leidžia jums racionaliau naudoti turimus skaitiklius.
Tuo pačiu metu šiuolaikiška valgykla vis dar yra iškilminga, nors demokratiškesnė ir funkcionalesnė. Tai reiškia, kad ji gali būti naudojama susitikimams su svečiais ypatingomis progomis (pvz., Sekmadieniais ir švenčių dienomis), taip pat neoficialiems maitinimams televizoriui žiūrėti. Tai ceremoninė virtuvės-valgomojo funkcija ir skiriasi nuo įprastos virtuvės su valgomuoju stalu. Dėl šios priežasties virtuvėje pageidautina turėti taip vadinamą pusryčių stalą, po kurio bus lengviau užkąsti.
Apie tai, kaip suplanuoti ir suprojektuoti valgomąjį kartu su virtuve ir (arba) kambariu miesto apartamentuose ar privačiame name, mes pasakysime šioje medžiagoje. Ir vis dėlto jūs galite šnipinėti sėkmingais išdėstymais ir dizaino idėjomis iš 100 fotografijų interjero iš didžiųjų ir mažų, miesto ir kotedžų virtuvių, valgomųjų, svetainių ir virtuvių, valgomųjų ir salonų.
Planavimas ir pertvarkymas
1 variantas. Virtuvė-valgomasis
Virtuvė-valgomasis yra 10 kvadratinių metrų plote. metrai. Jei virtuvė yra nedidelė (10-17 kv.m.), tuomet valgomojo ploto erdvumą turės pateikti kompaktiška ausinė, pavyzdžiui, kampinė arba linijinė.
Be to, jūs galite įrengti palangę pusryčiams ir užkandžiams. Ir net mini poilsio zoną su sofa, kaip parodyta paveikslėlyje žemiau (slinkti dešinėn).
Į erdvi virtuvė-valgomasis (18 kv. M) turi galimybę kurti ne tik erdvus valgomasis, tačiau baras, stalo-salos ar planuojate super patogus U formos rinkinys, kaip šioje nuotraukoje.
2 variantas. Valgomasis kambarys
Tai nereiškia, kad vienviečiai kambariai, bet funkcionalus izoliuotos svetainės zonavimas, jei jis yra pakankamai erdvus, kad tilptų tiek sofą, tiek valgomojo zoną. Ir su maža virtuve, šis planavimo variantas yra vienintelis būdas turėti visą vakarienės stalą. Pavyzdžiui, šiame projekte virtuvė turėjo tik 4 kvadratinių metrų plotą. m, todėl svetainė tapo vieta tiek kasdieniams, tiek šventiniams patiekalams.
Šiame mažame bute gyvenamajai patalpai visiškai pakeitė pilnavertę valgyklą.
- Norint uždengti stalą į kambarį buvo patogu, reikia pateikti platų durų ir uždėti stalą, kad galėtumėte lengvai patekti į rankos dėžę ar patiekalą.
Žinoma, gyvenimo-valgomasis yra ne labai tinka kasdieniam patiekalų (kuris yra, kodėl virtuvė reikėjo pusryčiams lentelę), tačiau ji yra labai malonus laikyti namų partijas ir šventės, pasirūpinti jaukia arbata. Be to, į kambarį lentelė gali būti naudojamas laikas nuo laiko prie kompiuterio, amatų ir kitų veiklą.
Taip pat žiūrėkite: 19 patarimų virtuvės dizainui name
3 variantas. Virtuvė-valgomasis-svetainė
Suderinus virtuvė, valgomasis ir gyvenamasis kambarys yra ypač aktualu mažoms butų, pavyzdžiui, Chruščiovo, stalinok, brezhnevok ir pan. Čia maža virtuvė (5-10 kv. M), gali būti derinamas su svetaine, valgomuoju ir nedidelis vietoje tarp dviejų kambarių sienos, arba zonoje buvusi salė. Kaip šio naujo planavimo rezultatas, net mažoje erdvėje tampa vizualiai erdvesnis, šviesesnis ir patogiau. Tačiau, šiuo atveju, neišvengiama problema privatumo galimo trūkumo. Pavyzdžiui, prigulti ant sofos, o iš pietų gyventojų poilsio namuose vargu ar pavyks. Turėti virtuvė-valgomasis-svetainė ir kitų trūkumų: viena kampe netvarka yra per visą kambarį netvarka, kvapai iš virtuvės yra pėsčiomis ir galbūt impregnuota su sofa pagalvėlių ir apmušalų.
Kitas dizaino pavyzdžių pora buvo pakeistas Chruščiovo mini virtuvėmis.
Žemiau pateikiamas virtuvės valgomojo kambario dizaino pavyzdys, kuris tinka vienai erdvi virtuvei.
Šiame butame virtuvė buvo perkelta į koridorių, prijungtą prie kambario, ir erdvios valgomojo erdvės buvo dedamos į gautos vietos centrą.
Taip pat žiūrėkite:
- Viskas apie nedidelės virtuvės dizainą – 16 super priėmimų ir 70 nuotraukų
- Dizainas ir remontas virtuvės Chruščiovo – 13 super-sprendimų
- Brežnevkos virtuvės projektavimas ir modernizavimas
- Virtuvės dizainas stalinkoje
- 7 virtuvės ir svetainės dizaino ir išdėstymo žingsniai
Zonavimas
Į valgomojo kambario interjerą kartu su virtuve ir (arba) kambariu atrodė harmoninga ir darni, ji turi būti vizualiai zonuota arba objektai. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti:
- Atskirti plotai vienas nuo kito gali būti architektūriniai metodai, pavyzdžiui, stulpeliai, podiumas, klaidingos pertvaros, portalai, arkos arba lubų sijos.
- Patogiausias būdas padalinti erdvę yra baldų pagalba: baro stalas, stalo salė, valgomojo stalas, sofa, konsolė arba lentynos.
- Padės apibūdinti valgomojo ar svetainės ribų kilimai ir takai.
- Skirtingi apdailos būdai gali ne tik vizualiai atskirti erdvę, bet ir padaryti ją praktiškesnę. Pavyzdžiui, virtuvės grindų grindyse geriau uždėti dėvėti atsparią plytelę, o valgomajame ir gyvenamajame kambaryje – jaukus parketas. Darbo zonos sienos yra patvaresnės dažyti, o poilsio zonoje – gražus tapetai.
- Planuojant valgomojo kambarį kartu su virtuve ir (arba) kambariu, svarbu atidžiai apsvarstyti apšvietimo scenarijus. Galų gale dėl šviesos galite ne tik sukurti tinkamą atmosferą, bet ir prireikus paskirstyti vieną zoną ir apšviesti kitą (pavyzdžiui, atskirti virtuvę nuo šventinės stalo esant darbo sutrikimui).
- Kitas būdas vizualiai zonuoti daugiafunkcinę erdvę – naudojant spalvą (pasukite nuotrauką).
- Virtuvėje-valgomajame ir virtuvėje-valgomajame-svetaine yra labai naudinga stumdomas ekranas. Šventės metu jis gali būti padalintas į erdvę ir priversti valgomasis būti privatus, o kitu metu jis gali papuošti interjerą.
Apšvietimas
Valgomojo erdvėje šviesa atlieka labai svarbų vaidmenį – be jo neįmanoma sukurti jaukumo ar atostogų atmosferos. Kaip tai turėtų būti? Idealiu atveju apšvietimas turėtų būti sutelktas ant stalo paviršiaus, kad jis būtų pagrindinis kambario elementas, ir kad indai būtų dar labiau patrauklūs. Norėdami tai padaryti, geriausia pakabinti vieną (ar daugiau) parado liustuką / lemputę 70 cm aukštyje nuo stalo viršaus.
- Be lubų apšvietimo virš stalo pakabinkite keletą porų, kad sukurtumėte intymesnę aplinką.
Žinoma, lempos dizaino kombinuotame valgomajame, virtuvėje ir gyvenamajame kambaryje turi būti tas pats stiliaus ir spalvų schemos. Tuo pačiu metu, darbo zonoje, įrenginiai gali atrodyti kuklūs, o kambariuose ir valgomajame – elegantiškai.
Valgomasis stalas ir kiti baldai
Pageidautina, kad lentelė būtų suprojektuota mažiausiai 8 žmonėms ir galėtų būti transformuota. Jei erdvė kambaryje nėra per daug, tada geriau yra kvadratinių ar stačiakampių stalviršių viršūnės, nes jie yra kompaktiškesni.
Tačiau apvalios ir ovalios stalai visada atrodo elegantiškesni, be to, jie neturi trauminių kampų.
Ideali vieta stalo yra lango ar kambario centre. Svarbi sąlyga – aplink stalą turėtų būti pakankamai erdvės, kad ją aptarnaujant ir patogus žmonių judėjimas.
Štai keletas patarimų, kaip pasirinkti kėdes:
- Jei yra daug vietų, tada kėdės gali būti masyvios ir turėti porankius, net kėdes ir pusines vietas, banketus ir kambarius.
- Jei kambaryje nėra per daug vietos, verta pasirinkti šviesos kėdes, pageidautina be porankių, krautuvų, galbūt sulankstomų ar … skaidrių, kaip šie polikarbonato kėdės, nuotraukoje žemiau.
Taip pat, norint sutaupyti vietos nedidelėje valgomajonėje, padės suolelio, nors tai nėra per daug patogi ilgoms ir perkrautas šventėms.
Be stalo ir kėdžių tradiciškai yra valgyklos erdvėje švediškas stalas, “kredenka” arba staliukas, skirtas stalo, stalo įrankių, tekstilės ir dekoro laikymui. Toks spintelė nėra pirmosios būtinybės objektas, ypač bendra virtuvėje-valgomajame ar mažame plote. Nepaisant to, jei įmanoma, jie turėtų įsigyti, nes, pirma, jis atrodo labai protingas, ir, antra, jis sudaro papildomą atmintinę.
Bufetas mažame virtuvės ir valgyklos name
Dekoro
Kaip jau minėjome, valgomasis turėtų būti bent jau šiek tiek paradas, todėl jo interjeras turėtų būti tinkamas. Krištolinė liustra arba įspūdinga lempa, kietas baldai, grindų užuolaidos, stalo reikmenys, sienų paveikslai netgi mažiausi virtuvės ir valgomojo kambario, jaukūs ir elegantiški.
Dekoruojant valgomojo zoną, pabandykite laikytis simetrijos principo.
Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas tekstilės gaminių pasirinkimui: užuolaidos, staltiesės, takeliai.
Jei jūsų virtuvėje / valgomajame nėra pakankamai natūralios šviesos ar erdvės, sieną dekoruokite veidrodžiais – jie efektyviai atrodys interjere, atspindės šviesą ir sukuria erdvės iliuziją.