Стара нова стола – обнова и реновирање сопственим рукама – banking-on-green.com

Стара нова стола – обнова и реновирање сопственим рукама

кухињски сто

Ако имате стару трпезарију која вам је драга као памћење или желите само штедљиво штедјети за куповину новог намештаја, онда ћете имати занимљив посао у квалитету ресторара или декоратера.

Имајте на уму да је обнова кухињском столу са рукама – то није најједноставнији и, у неким случајевима, не могу се оправдати, јер није сваки сто је предмет да се поправи, и антиквитете и да најбоље препустити професионалцима. Али чешће, право “надоградња” може вратити вашу стару пријатељицу у живот и претворити га ван препознавања.

На који начин могу ажурирати табелу?

Идеје за реновирање и рестаурацију кухињског стола

Да бисте сами ажурирали свој кухињски сто, можете користити једну од следећих доказаних технологија:

  1. Традиционално сликарство – ово је начин на који ћемо детаљно погледати у степ-би-степ мастер класи.
  • Интересантан начин украшавања и сликања намештаја је тиловање кроз тил – кроз њега се осликава табела, а према принципу шаблона формира се чипкаст шаблон.

Бојење стола кроз тил

  1. Керамичке плочице вам омогућавају да украсите оштећену, озбиљно оштећену столну плочу и учините га практичнијим – можете ставити вруће и опрати на било којој површини.

Ажурирање стола мозаиком

  1. Старог стола можете ажурирати у технику децоупаге. О њему, такође, разговарамо детаљније.

Децоупаге оф тхе табле

  1. Једноставан начин да брзо и буџетски модификујете табелу својим рукама – залепите га самољепивим филмом.
  2. Пуцање ће вам омогућити да ажурирате неоштрстан дрвену површину.

Мастер-класа – 6 корака на путу ка новом животу

У овој мајсторској класи за једноставну рестаурацију трпезарије са сопственим рукама ми ћемо ажурирати, поправити и репарирати овај стари фурнирани стол са умереним бројем дефеката.

Рестаурирање табеле сами - пре и после

Дакле, за ажурирање кухињског стола потребно је:

  1. млин или брусни папир велике, средње и фине зрна, као и наочаре, респиратор и рукавице;
  2. алкидне емајлиране боје жељене боје (или друге жељене превлаке, на пример, мрља), као и равне небарване боје или уметничке четке;
  3. прајмер за дрво и мали ваљак / четка за прашење;
  4. воштана паста или лак.

Корак 1. Прегледајте и поправите делове

Пажљиво прегледајте све елементе у структури и недостатке пулта – колико је фурнир стратификован или је оштећено дрво.

Обнављање стола сопственим рукама

Ако је сто мало слободан, онда је потребно само затегнути све вијке. Ако је потребно озбиљније рестаурацију, неопходно је да се потпуно растављање табле, поновно печат сви детаљи очишћену и брушеним све отворе и прикључака на нови лепак боље схватили, да поправи лепе делове стега или вијака, а затим их уклонити после 15 х., када се лепак потпуно посуши.

  • Понекад замени треба замјенити не само зато што су његови дијелови распадани, већ и зато што ноге могу потпуно промијенити вашу стари сто. На пример, ако пре него што су ноге биле једноставне, сада их можете замијенити прекрасним уклесаним балустерсима.
  • Када деконструишете намештај, не заборавите да обележите место инсталације сваког детаља, тако да нећете бити збуњени и брзо ћете се носити са задатком.

Корак 2. Уклоните стару маску

Сада ставите наочаре и припремите 2 врсте брусних папира: грубо зрно за примарну прераду и фино зрнасто за глаткоћу. Припремите се за дуготрајан и дуготрајан посао – уклањање старих боја или лака није лако.

Обнова стола - фаза уклањања старих облога

Корак 3. Поправите пукотине и чипове

Након млевења, пажљиво очистите сто прашине, прегледајте пулт и потражите кварове. Имајте на уму да ће се чак и најмања оштећења видети након сликања. Све чипове и пукотине треба локално заптивати кити за дрво или полиестерски кит, а затим поново полирати целу површину када се “закрпе” исуше.

Обнова фурнираних пулта кухињског стола

На напомену – поклопац за сто са мрљу:

  • ако горњу столу нема јаких оштећења, онда не можете сакрити природну љепоту дрвећа и покривати га мрља, а затим лаком, шалаком или воском. На слици испод је пример обновљеног стола са столом, мораине у боји “Блеацхед храст”.

Јутро са ефектом бељеног храста

Обавите таблицу са својим рукама витраж у боји белог храста

Корак 4. Подмазујемо и поново млетимо

Настављамо са радом. Сада не треба само да очистимо сто, већ и да га размножимо. А након што се стола осуши, наставите у прајмеру. Ова фаза је обавезна, јер без ње лаковиће се неуједначено и брзо оштећени. Можете користити алкидни или шелак прајмер за дрво. У овом мастер класе да користи универзални алкидно прајмер Зинссер корица Стаин (на слици испод), који се суши на само 1 сат, и штити дрво и припреми га за сликање. Он кошта око 500-600 рубаља, али се не продаје свуда. Сто се може припремити у 1-2 слоја са малим спужвастим ваљком, а сваки слој мора се потпуно осушити.

Рестаурација стола - фаза примопредаје

Када Прајмер се суши (за 1 дан), поново самлети Цоунтертоп шмирглом или брушења сунђерасти медијума грит да ублаже прајмерисану површину и да га припреме за фарбање. И не заборавите поново да ставите респиратор!

Обнова стола - млевење припремљених површина

Корак 5. И сада настављамо са сликањем.

Алкидни водени емајл

Врло је важно одабрати праву боју и његову боју. Избегавајте јефтине боје, јер је ово стол за трпезарију, што значи да стони врх треба добро толерирати често прање, трљање, ударце и тако даље. У овом случају премаз на бази воде заснован је на воденој бази са сатинском завршном обрадом, али можете одабрати еколошки прихватљивији енамел на акрилној бази. Такође, са страстом, изаберите квалитетну четку, тако да се не пролази у процесу. Савршено није сликање, већ велика равна четка.

Боја се наноси у 2 танке слојеве, док се завршни слој остави да се осуши 3-4 дана.

  • Ако сте изабрали тамну боју боје, онда је боље нанијети у 3 танке слојеве;
  • Да бисте створили абразије у стилу Схеббие Цхиц Боја се може брусити на неким местима, на примјер, на крајевима стола;
  • Такође, како би се створио “старински” ефекат, табела може бити закрпана.

Корак 6. Нанети заштитни слој

Варатхане полиуретански лак

Као што смо већ рекли, можете заштитити површину стола лаком, на пример, мазутом полиуретаном на бази воде (на слици са леве стране налази се одличан лаков од Варатана). Нанесите га равномерно у 2-3 танке слојеве, лагано брушите сваки слој пре наношења следећег слоја лака. Наравно, сви слојеви пре сушења треба да се потпуно осуше (4 сата).

Восак

Друга опција – заштита од воска, која ће направити мат површину и може се утрљати да сија. Да би се то урадило, восак треба лагано прорезати памучном тканином у дрво, а затим омогућити да се први слој осуши најмање 1 сат. После тога полирите површину у кружном покрету и поновите поступак 2 више пута у току једног дана. Па, сада будите стрпљиви и напустите сто 1 недељу, тако да је површина стекла неопходне карактеристике перформанси.

Па, то је све – рестаурација је завршена, а стари стол је нашао нови живот у модној бијелој боји.

Резултат је рестаурација стола својим рукама

А ево још једног занимљивог видео записа из програма “Јефтино и љутито” на тему рестаурације стола на врху код куће са импровизованих средстава.

Надоградите таблету користећи децоупаге

Децоупаге

Ако не желите да се на ловорикама или ваш сто није озбиљно утиче, али само треба мало ажурирање, можете украсити табелу: Паинт Ит са акрилним бојама од стране, коришћење шаблона и печата, или да ажурира табелу уз помоћ декупаж. Можда је ово данас популаран декорација техника, смо изблиза, јер декупаж не само да ће фискална и трансформишу тако брзо или, на пример, да је стил под Цхебби цхиц (као на слици доле), али и сакрити неке недостатке трошне површине.

Децоупаге оф китцхен табле - идеје у стилу Схебби Схик

За ажурирање табеле сопственим рукама у технику децоупаге потребно је:

  • акрилни прајмер и акрилне боје – по жељи;
  • кити за беж дрво;
  • млин и брусни папир различитих степена грануларности;
  • гумене лопатице;
  • четкица и умјетна;
  • мат или пол-мат лак за дрво;
  • салвете за децоупаге или децоупаге;
  • маказе;
  • адхезивна ПВА или специјални лепак за децоупаге.

Шта требате да децоупирате дрво

Декор у технику декупажирања може се започети било након корака за полирање и полирање (погледајте корак бр. 4 горе), или након сликања и лакирања. Затим изаберите слику – то може бити било која слика на папирним или салвардним салама, као и специјални пиринач за децоупаге.

У почетку је обележавање учињено, пажљиво означавањем оловака она места на којима ће се слике налазити. У контејнеру са водом, поставите папир са исеченом лицем лицем према доле и стојите пола минута. Затим је натопљена слика постављена баш као “лице” на пластичном фајлу, а сви вишак слојева папира се спуштају. Затим је слика пажљиво замазана лепком и причвршћена на врх стола. Датотека није уклоњена – кроз то је слика максимално усаглашена.

Децоупажа стола сопственим рукама

Површина око слика је украшена бојом. Завршна фаза децоупаге – лакирање са акрилним лаком. После три дана, лак се осуши и стони се могу користити у потпуности.

И коначно, избор фотографија за вашу инспирацију.

Децоупажа стола сопственим рукама - идеја

Децоупажа кухињског стола - светле идеје

Децоупажа кухињског стола - цветни мотиви

Децоупажа кухињског стола - идеје

Децоупажа кухињског стола - идеје у стилу винтаге

decor

Leave a comment