Да бисте решили проблем недостатка простора за складиштење у кухињи, поред слушалица, можете поставити и отворене полице или поставити бифе, али најбоље је што се носити са обичним носачем. Шта се може чувати у њему? Скоро све је лепо, оно што желите имати на уму или оно што увек треба да имате на располагању, и то:
- Корпе за складиштење поврћа;
- Залихе хране и пића;
- Салвете, потпорници и пешкири;
- Резервни ножеви и уређаји;
- Резервни прибор и посуђе;
- Разни гаџети попут тегова, блендер, харвестер, итд .;
- Цоокбоокс;
- Биљке у унутрашњости и декор.
Рацк за кухињу може се направити властитим рукама у праву величину и боју, или можете само да га купите. Данас на продају можете пронаћи готов производни намештај најразличитијих конфигурација:
- Квадрати на котачима;
- Полице за полице;
- Цурбстонес-Вегетаблес витх перфоратед бокес;
- Угаони и стандардни метални или дрвене конструкције;
- У облику ивичњака или острва на столу;
- Полице-партиције (на слици испод).
У овом чланку наћи ћете једноставне савете за одабир готовог стола и идеја за сами себе.
6 савјета за одабир и чување
Савет 1. Како одабрати боју и дизајн
Одабиром боје и дизајна за куповину рацк-а у кухињи, можете се кретати до:
- Боја кухиње;
- Боја дрвеног тоалета;
- Боја намјештаја једне групе;
- Боја зида.
Поред боја, наравно, морате узети у обзир стил унутрашњости. Дакле, на пример, за класичну кухињу, рацк је више попут бифеа.
У кухињи у стилу Прованс или Земља, органски старо или грубо, као да је направљен ручно и бојен ручно, намештај ће изгледати органски.
Али за модерно окружење вреди бирати металне или минималистичке структуре од дрвета / МДФ / стакла. Ево неколико примера овог дизајна.
Савет 2.Како да изаберете висину
Следеће опције су оптималне:
- До плафона;
- Висина слушалица, али не и виша;
- Испод је слушалица;
- Приближно висина трпезарије или доњег слоја слушалица (за мобилне подове, острва и штандове за поврће).
Савет 3. Каква решења за малу и већу кухињу
За мању кухињу најбоље је погодити за лаке конструкције, на пример, од нерђајућег челика. Такође обратите пажњу на кутије, угловне ормаре и полице са таквим полицама, тако да се могу ставити на објекте који нису шири од плоче за вечеру. Па, ако се рацк може ставити тако да је изгледало уграђено.
А за велику кухињу или кухињу-трпезарију можете одабрати намјештај више помазив, виши, шири и елегантнији. На пример, полице на целом зиду су погодне. Истина, они захтевају чешће чишћење и лепо “пуњење”.
Погледајте и: Складиштење у кухињи – 17 супер-ефикасних решења и лифхак
Савет 4. Држите ствари боље у корпи, а производе – у банкама
С обзиром да је рацк кабинет са отвореним полицама, због погодности, реда и лепоте, неке ствари морају бити ускладиштене у корпама, а производи – у банкама. Тако ће вам бити удобније да обришете прашину на полице, сортирате и пронађите потребне предмете. Имајте на уму да је корпе за полице боље изабрати исти, правоугаони или квадратни облик (корпе преосталих облика неће бити тако компактне). Примјери организације складиштења кухињских предмета и производа на полицама приказани су у сљедећем одабиру фотографија.
Савет 5. Окрасите полице са лепим додацима
Да не бисте своју кухињу претворили у оставу или кувану собу, украсите рацк са пар декорација, на пример, вазом, кућиштем, сатом и чак сликама.
Савет 6. Кухињска полица се може претраживати у одељењу купатила
Ако не можете пронаћи одговарајући кухињски ормарић за величину и дизајн, погледајте у одјелу за купатила. Такав намештај је, по правилу, отпоран на влагу и компактан.
8 идеја за украшавање и производњу полице са властитим рукама
Идеја 1. Користимо кутије од воћа
Почнимо са најбудљивијом и лаком за израду верзије – полице и полице из кутија од воћа. По жељи, могу се тонирати са флеком, вештачки старо, додати винтаге натписе, обојене у бијелој или неке светле боје. Ако је потребно, кутије у зглобовима морају бити ојачане.
Идеја 2. Претворити обичну рацк у мобилни
Обичан мали регал или кабинет се може претворити у мобилни кабинет ако притискате на њих намештајне точкове или ваљке. Они се морају окретати и пожељно са кочницом. Точкови ће додати висину намештаја, учинити га занимљивијим гледањем и дозволити вам да га преместите ако је потребно.
Идеја 3. Ажурирајмо кабинет уз помоћ декорације позадинског зида
Ако већ имате старо, рецимо, полица за књиге, онда се лако може ажурирати и претворити у кухињски носач. Да би то учинили, треба да буде брушен, брушен, премазан и обојен у 2-3 слоја акрилне боје. Како би се изглед полица учинио интересантнијим, његов задњи зид може се залепити тапетом или обојеним бојама. Овај начин декора је посебно релевантан ако је задњи део кућишта направљен од плоче.
Идеја 4. Користимо нишу
Ако ваша кухиња има нишу, онда се лако може претворити у рацк. Да бисте то урадили, требат ћете само конфекциониране или самоповршене полице и држаче за полице.
А ево и других интересантних идеја уграђених у нишне полице.
Идеја 5. Сталци изнад врата
У зависности од нивоа обуке и обима рада, такав рацк може се направити сопственим рукама или поверити његовом дизајну и изради професионалцима.
Идеја 6. Израдимо рацк перфорираних листова
Можете купити перфорирани лим од метала или одеће и направити је такав организатор кухиње. Лист се може насликати, а онда се убацују у куке за причвршћивање посуђа и кошара. Такође можете купити посебне држаче и клипове и користити их за изградњу мале полице као што је приказано испод. Успут, у овом примеру, лист и корпе су ручно обојени, али можете наручити бојење плоче у било којој боји директно у фирми.
Идеја 7. Користимо дрвену косу
Ако имате стару дрвену косу или мердевине, можете га користити као оквир, направити полице различитих дубина, причврстити их, скулпирати углове ногу и обрадити дрво.
Такође погледајте: Како направити полицу са својим рукама – 4 кул методе за почетнике
Идеја 8. Држач у стилу земље за кућне предмете од греда
И на крају, за почетнике ми нудимо да погледамо мајсторску класу о томе како са неуједначеним шипкама направити традиционалне врсте полице, што је погодно за складиштење разних кракова и кућних препарата.