Primjeri dizajna ljetne kuhinje na otvorenom, verandi, vrtu ili sjenici
Kuhinja nije nužno srce kuće. Ponekad ova važna soba ima smisla duplicirati, stvarajući posebnu ljetnu kuhinju koja je toliko dobra za doručak i večeru u toploj sezoni. Posebno takva varijanta rasporeda kuhinjskog prostora je dobra za vlasnike vikendica i malih vikendica. Dizajn ljetne kuhinje može biti najjednostavniji, a možda uključuje i bizarne elemente.
Uobičajena ljetna kuhinja je platforma s setom kuhinjske opreme, posuđa, umivaonika. Po želji, u ovu zonu možete uključiti pita ili pećnicu za pizze, kamin, vilicu, mali hladnjak, šankovi.
Gdje je bolje opremiti: pod krovom ili na otvorenom
Mjesto za ljetovalište odabrano je tako da postoji zgodna komunikacija s kućom. Stoga su ljetne kuhinje tradicionalno podijeljene u dvije klasične vrste s puno prijelaznih.
Prvi osnovni tip je otvorena kuhinja, kuhinja ispred kuće.
Ili oprema i namještaj su na otvorenom, ili pod baldahinom koja je umjetnički ukrašena u ovom ili onom stilu.
Ako se opcija ne podrazumijeva otvorenost Diners beskućnike ili priprema ljude, da treba paziti da se unaprijed zapečaćena sa poklopcem iznad štednjaka, prženje panel roštilj. Nemojte ometati mali kišobran ili krov nad sudoperom. Namještaj obično podnosi bilo stari ili od takvih materijala koji neće trpjeti jake kiše ili jutarnje magle s hladnom rosišta.
Druga osnovna opcija – ljetna kuhinja, postavljena na verandi, u prilogu, u potkrovlju, na terasi, u garaži.
Ponekad se kuhinjski prostor kombinira s punom blagovaonicom od 5 do 15 četvornih metara. Tipično, dizajn prilogu ljetna kuhinja pokušava dovesti u prirodnom namjenom velikim prozorima, puno stakla, biljke, kamene podove, dekorativnih elemenata, drva zidova, stropa, namještaj frontama.
Nekoliko primjera kuhinjskog interijera
Unutrašnjost prostora ljetne kuhinje ponekad se može nazvati teškim, već je izvana. Njegovi stilovi mogu biti jednako raznoliki i eklektični kao i preferencije dizajnerice ili vlasnika kuće.
Glavni atribut ljetne kuhinje često se naziva štednjak – drvo, ruski.
Peć se često zamjenjuje mikrovalnom pećnicom i kaminom. Varijacija s kaminom izgleda kao europska.
Kako dizajnirati ljetnu kuhinju: pet ideja za nadahnuće
1) Pregledajte vanjski prostor koji želite oduzeti pod ljetnom kuhinjom. Razmislite o tome kako sačuvati svu tu sjaj ljeti i svježeg zraka. Možda će to biti dovoljno da kuhinja ima ploču s umivaonikom na kotačima, stolom i nekoliko stolica u stilu pera? Dodajte jednostavnost korištenja obojenih boja pri ukrašavanju zidova.
Večera na svježem zraku uvijek je izvrsna prilika za uživanje u veličanstvenom ljetnom vremenu. Ulozite nešto novca u dobar namještaj, ukrasite prostor s manje skupim i modernijim priborom. Među takvim slatkim sitnim stvarima mogu biti vješanje cvjetnjaka, kućice za ptice i druge dlačice. Ovi pribor mogu se mijenjati za iduću godinu.
Dobro je da ljetna kuhinja koristi vodene dekorativne elemente, u blizini možete ukrasiti prekrasan bazen s fontanom, ribnjak u japanskom stilu.
2) Budite sigurni da koristite vegetaciju. U slučaju da nemate dovoljno prostora, energije ili vremena za predivan ljetni vrt, sjetite se drugih načina uključivanja biljaka u unutrašnjost ljetne kuhinje. Cvjetni kontejneri u obliku cvjetnih posuda, lonaca ili glinenih posuda savršeno će nadopuniti dizajn ljetne kuhinje, bez obzira na stil koji odaberete.
Osim toga, ljeto je doba sočan, zrelih voća i povrća. Ako imate dovoljno prostora, možete staviti limun stablo u posudu ili dvije. Također možete posaditi nekoliko grmova jagoda u posudama, ili dekorativnim biljnim krevetima.
Ako je područje ograničeno, dodajte slike, slike zelenila, bukete u vaze.
3) Nemojte ostaviti po strani pobune boja i stilova. Ljetna kuhinja može biti svijetla, podebljana i zabavna, ukljucuju smjelu boju i uzorke u dizajnu ljetne kuhinje. U suprotnom će šareni pribor spasiti. Kombinirajte modele namještaja u kontrastnim bojama i stilovima, objesite smiješne kuhinjske ručnike i pregače s potholdersima.
4) Koristite prirodne materijale. Rattan stolice, pokrivači lanca, toplo drvo, hladni kamen. Korištenje bambusa pretvorit će ljetnu kuhinju u neku vrstu bungalova i pleteni namještaj – na terasi.
Usput, da je unutarnja kuhinja s jednim otvorenim zidom počeo tražiti više „otvoren”, samo trebate donijeti ovdje iskreno vanjski namještaj, organizirati saksije. I pohraniti u njih ne samo zemlju zasađene ljubičice, nego i voće, posuđe i posuđe za pisanje.
5) Koristite svijetle i svježe boje u dizajnu ljetne kuhinje. Bijeli zidovi, do snijegom bijela, kuhinjski aparati sa sjajnim metalnim površinama, limun žuta i nebesko plavim salvete, stolnjaci, zavjese od čipke pluća.
Rasvjeta također treba imati značajnu ulogu. Ako prirodna sunčeva svjetlost nije dovoljna, možete staviti svjetla, vješalice, rasvjetu namještaja u ljetnu kuhinju.
Na koncu, želim istaknuti da se ljetna kuhinja može ukrašavati u bilo kojem stilu, uz bilo kakav tematski ili etički fokus. Glavna stvar je da ljetna kuhinja nije prazna i da vlasnici uvijek imaju osjećaje svjetla tijekom kuhanja i odmora.