Примери за дизайн на лятна кухня на открито, веранда, вътрешен двор или беседка
Кухнята не е непременно сърцето на къщата. Понякога тази важна стая има смисъл да дублира, създавайки специална лятна кухня, която е толкова добра за закуска и вечеря през топлия сезон. Особено такъв вариант на подреждане на кухненско пространство е добро за собствениците на вили и малки вили. Дизайнът на лятната кухня може да бъде най-простият и може би да включва странни елементи.
Обичайната лятна кухня е платформа с комплект кухненско оборудване, чинии, мивки. Ако желаете, можете да включите в тази зона пай или фурна за пица, камина, фризер, малък хладилник, бар-брояч.
Къде е по-добре да се оборудва: под покрив или на открито
Мястото за лятна кухня е избрано така, че да има удобна комуникация с къщата. Ето защо, лятна кухня традиционно се разделя на два класически типа с много преходни.
Първият основен тип е отворена кухня, кухня извън къщата.
Всяко оборудване и мебели са на открито, или под навес, който е артистично декориран в този или онзи стил.
Ако опцията не предполага откритост бездомни вечери или подготовка на хората, трябва да се приема, че се грижи предварително запечатани с капак над печката, пържене панел барбекю. Не пречивайте на малък чадър или навес над мивката. Мебели обикновено толерира или старото или от материали, които няма да бъдат засегнати от проливни дъждове и сутрин мъгла със студена роса.
Вторият основен вариант – лятна кухня, разположена на верандата, в пристройката, на тавана, на терасата, в гаража.
Понякога кухнята е комбинирана с пълна трапезария от 5 до 15 квадратни метра. Обикновено се изработи прикрепена лятна кухня се опитва да доведе до естественото употребление големите прозорци, много стъкло, растения, каменни подове, декоративни елементи, дървена ламперия на стените, тавана, мебели фронтове.
Няколко примера за кухненски интериор
Интериорът на пространството на лятната кухня може понякога да се нарече труден, а по-скоро външен. Неговите стилове могат да бъдат толкова разнообразни и еклектични, колкото предпочитанията на дизайнера или собственика на къщата.
Основният атрибут на лятна кухня често се нарича печка – дърво, руски.
Пещта често се заменя с микровълнова печка и камина. Вариантът с камината изглежда като европейски.
Как да проектираме лятна кухня: пет идеи за вдъхновение
1) Проверете външното пространство, което искате да вземете под лятната кухня. Помислете как да запазите цялото това великолепие на лятното слънце и чистия въздух. Може би ще е достатъчно за кухнята да има чиния с мивка на колелата, маса и няколко стола в стила на вътрешен двор? Добавете лекота на използване на цветна боя, когато декорирате стени.
Вечерята на свеж въздух винаги е чудесна възможност да се насладите на великолепното лятно време. Инвестирайте пари в добри мебели, украсете пространството с по-евтини и модерни аксесоари. Сред тези сладки малки неща могат да бъдат висящи цветни лехи, къщи за птици и други дрънкулки. Тези аксесоари могат да бъдат променени за следващата година.
Добре е за лятна кухня да се използват водни декоративни елементи, наблизо можете да украсите красив фонтан, езерце в японски стил.
2) Уверете се, че използвате растителност. В случай, че нямате достатъчно място, енергия или време за прекрасна лятна градина, помнете други начини да включите растенията в интериора на лятната кухня. Контейнерите за цветя под формата на саксии, гърнета или глинени саксии ще допълнят перфектно дизайна на лятната кухня, независимо от стила, който избирате.
В допълнение, лятото е сезон на сочни, узрели плодове и зеленчуци. Ако имате достатъчно място, можете да поставите лимонено дърво в саксията или две. Можете също така да засадите няколко ягоди в саксиите или декоративни зеленчукови лехи.
Ако областта е ограничена, добавете снимки, изображения на зеленина, букети във вази.
3) Не оставяйте настрана бунта от цветове и стилове. Лятната кухня може да бъде ярка, смела и забавна, да включва смели цветове и модели в дизайна на лятната кухня. В противен случай цветните аксесоари ще спестят. Комбинирайте моделите на мебели в контрастиращи цветове и стилове, закачете забавните кухненски кърпи и престилки с гърнета.
4) Използвайте естествени материали. Ратан столове, бельо покрива, топло дърво, студен камък. Използването на бамбук ще превърне лятната кухня в нещо като бунгало и плетена мебел – във вътрешния двор.
Между другото, за да направите вътрешната кухня с една отворена стена да изглежда по-отворена, просто трябва да донесете откровено мебелите на открито тук, да организирате саксии за цветя. И в тях да се съхранява не само земята със засадени виолетови плодове, но и плодове, прибори и пособия за писане.
5) Използвайте леки и свежи цветове в дизайна на лятната кухня. Белите стени, до снежнобели, кухненски уреди с блестящи метални повърхности, лимонови жълти и небесносините салфетки, покривки, завеси дантела белите дробове.
Осветлението също трябва да играе важна роля. Ако естествената слънчева светлина не е достатъчна, можете да поставите светлини, висящи лампи, осветление на мебелите в лятната кухня.
В края на краищата искам да подчертая, че лятната кухня може да бъде декорирана във всеки стил, с всякаква тематична или етична насоченост. Основното нещо е, че лятна кухня не е празна и че собствениците винаги са имали леки чувства по време на готвене и почивка тук.