Príklady dizajnu letnej kuchyne na otvorenom priestranstve, veranda, terasa alebo altánok
Kuchyňa nie je nevyhnutne srdcom domu. Niekedy táto dôležitá izba dáva zmysel zdvojnásobiť, vytvárať špeciálnu letnú kuchyňu, ktorá je taká rada, že máte raňajky a večeru v teplej sezóne. Najmä takýto variant usporiadania kuchynského priestoru je vhodný pre majiteľov chatových domov a malých chát. Návrh letnej kuchyne môže byť najjednoduchší a možno obsahuje aj bizarné prvky.
Zvyčajná letná kuchyňa je platformou so sadou kuchynského vybavenia, riadu, umývadla. Pokiaľ je to potrebné, môžete v tejto zóne zahrnúť aj koláč alebo pizzu, krb, ohrievač, malú chladničku, barový pult.
Kde je lepšie vybaviť: pod strechou alebo na voľnom priestranstve
Miesto pre letnú kuchyňu je vybrané tak, aby bola pohodlná komunikácia s domom. Preto sú letné kuchyne tradične rozdelené do dvoch klasických typov s množstvom prechodných.
Prvým základným typom je otvorená kuchyňa, kuchyňa mimo domu.
Zariadenie a nábytok sa nachádzajú na otvorenom priestranstve, alebo pod vrcholom, ktorý je v tomto štýle umelecky vyzdobený.
Ak voľba otvorenosti neznamená strechu nad hlavou večere alebo varenie ľudí, potom by sa v popredí mali postarať o hermeticky uzavreté veká nad sporákom, barbecue grilovanie. Nezasahujte do malého dáždnika alebo ochranného krytu nad drezom. Nábytok zvyčajne vydržia buď staré alebo z takých materiálov, ktoré netrpia silným dažďom ani rannou hmlou so studenou rosou.
Druhá základná možnosť – letná kuchyňa, usporiadaná na verande, v prístavbe, v podkroví, na terase, v garáži.
Niekedy je kuchynský priestor kombinovaný s plnou jedálňou od 5 do 15 metrov štvorcových. Zvyčajne sa návrh pripojenej letnej kuchyne pokúša priblížiť k prírodnému, používať veľké okná, veľa skla, rastlín, kamenné podlahy, prvky dekorácie, drevené panely stien, stropné nábytkové fasády.
Niekoľko príkladov kuchynských interiérov
Interiér priestoru letnej kuchyne môže byť niekedy nazývaný ako ťažký, skôr to je exteriér. Jeho štýly môžu byť rozmanité a eklektické ako preferencie dizajnéra alebo majiteľa domu.
Hlavným atribútom letnej kuchyne sa často nazýva pec – drevo, ruština.
Pec je často nahradená mikrovlnnou rúrou a krbom. Variácia s krbom vyzerá ako európsky.
Ako navrhnúť letnú kuchyňu: päť nápadov na inšpiráciu
1) Skontrolujte vonkajší priestor, ktorý chcete odobrať pod letnou kuchyňou. Premýšľajte o tom, ako zachovať celú túto nádheru letného slnka a čerstvého vzduchu. Možno bude stačiť, aby kuchyňa mala tanier s umývadlom na kolesách, stôl a pár stoličiek v štýle terasy? Pri zdobení stien pridajte jednoduché používanie farebných farieb.
Večera na čerstvom vzduchu je vždy skvelou príležitosťou vychutnať si nádherné letné počasie. Investujte nejaké peniaze do dobrého nábytku, ozdobte priestor lacnejším a moderným príslušenstvom. Medzi také roztomilé veci môžu byť závesné záhony, domy pre vtáky a iné drobnosti. Toto príslušenstvo je možné zmeniť na nasledujúci rok.
V letnej kuchyni je vhodné používať vodné dekoratívne prvky, v blízkosti môžete vyzdobiť krásny fontánový bazén, rybníček v japonskom štýle.
2) Uistite sa, že používate vegetáciu. V prípade, že nemáte dostatok priestoru, energie alebo času na prekrásnu letnú záhradu, nezabudnite na iné spôsoby, ako zahrnúť rastliny do interiéru letnej kuchyne. Kvetinové kontajnery vo forme kvetináčov, hrncov alebo hlinených hrncov dokonale dopĺňajú dizajn letnej kuchyne, bez ohľadu na to, aký štýl si vyberiete.
Okrem toho, leto je sezóna šťavnatého, zrelého ovocia a zeleniny. Ak máte dostatok priestoru, môžete vložiť citrónovník do hrnca alebo do dvoch. Môžete tiež pestovať niekoľko jahodových kefiek v kvetináčoch alebo ozdobné rastlinné postele.
Ak je oblasť obmedzená, pridajte obrázky, obrázky zelene, kytice vo vázach.
3) Nenechávajte stranou vzbudenie farieb a štýlov. Letná kuchyňa môže byť jasná, odvážna a zábavná, vrátane odvážnych farieb a vzorov v dizajne letnej kuchyne. V opačnom prípade sa ušetrí farebné príslušenstvo. Kombinujte modely nábytku v kontrastných farbách a štýloch, zaveste vtipné kuchynské utierky a zástery s držiakmi.
4) Používajte prírodné materiály. Ratanové stoličky, obliečky na bielizeň, teplé drevo, studený kameň. Použitie bambusu premení letnú kuchyňu na akýsi bungalov a prútený nábytok – na terase.
Mimochodom, aby vnútorná kuchyňa s jednou otvorenou stenou vyzerala viac “otvorená”, stačí len uviesť uprataný vonkajší nábytok tu, usporiadať kvetináče. A ukladať v nich nielen zem so zasadenými fialkami, ale aj ovocie a nádoby a písacie potreby.
5) V dizajne letnej kuchyne použite svetlé a svieže farby. Svetlé steny, snehovo biele, kuchynské spotrebiče s lesklými kovovými povrchmi, citrónovo-žlté a obloha-modré obrúsky, obrusy, ľahké tylové záclony.
Osvetlenie by malo tiež zohrávať významnú úlohu. Ak prirodzené slnečné svetlo nestačí, môžete v letnej kuchyni umiestniť svetlá, závesné lampy, osvetlenie nábytku.
Nakoniec chcem zdôrazniť, že letná kuchyňa môže byť zdobená v akomkoľvek štýle, s akýmkoľvek tematickým alebo etickým zameraním. Hlavná vec je, že letná kuchyňa nie je prázdna a že majitelia mali pocity varenia a odpočinku tu vždy.