Päťdesiat odtieňov šedej: interiér kuchyne je šedej farby od striebristého až po pervanche a feldggrau
Bledé, šedé, nevýrazné farebné schémy kuchyne – nie je to pre vás? Potom premýšľajte o odvážnych tmavošedých a perleťovo šedých tónoch v kombinácii s jasnými akcentmi, ktoré spôsobujú prvky neónovej výzdoby. V posledných dvoch rokoch rastie móda pre šedé kuchyne, hoci predtým bola taká farba miestnosti, v ktorej sa pripravuje jedlo, neprijateľná.
Pri prepracovaní kuchyne by ste mali zvážiť možnosť použitia šedého nábytku, steny, podlahy.
Niečo o šedej farbe
Existuje niekoľko faktov o šedej farbe, ktoré potrebujete vedieť skôr, než vyzdobíte kuchyňou takým tónom. Existuje veľa odtieňov šedej: od červenkastého, teplej šedej až po mätovo-šedozelenú. K dispozícii je bohaté šedé a šedé striebro.
Svetlosivá farba je ako hmla horskej hmly. Je to dobré pre zdobenie zástera, dosky, podlahy. Svetlošedá farba je považovaná za “ženskú” a ľahšiu.
Tmavošedá farba je ako kameň, večer pred súmrakom. Tmavošedá je vynikajúcou voľbou pre kuchynské súpravy, podlahy, malé doplnky. Tmavošedá, z hľadiska psychológie, viac “odvážna”.
A stále šedá farba je schopná pokoja, priniesť do stavu poise.
Výhody šedej kuchyne
1) Praktickosť kuchyne je nepopierateľná. A podlaha, zástera a náhlavné súpravy sa znečisťujú oveľa pomalšie ako iné svetlá (a tmavé, mimochodom aj) prvky interiéru kuchyne.
2) Šedé kuchyne vyzerajú drahé, elegantné a zároveň len dlhé roky.
3) Šedé kuchyne sú univerzálne pre kuchyne akejkoľvek veľkosti. Ak sa v malej kuchyni je lepšie používať ľahké-šedá, modrá-šedá, pieskovec, potom si môžete hrať veľkú grafit, šedej, nasýtený, “atramentu” v šedej farbe.
4) Šedá farba je nádherná v kombinácii s takmer akoukoľvek inou farbou, takže výber dekorácie, riadu, riadu je oveľa jednoduchšie a príjemnejší. Šedý je považovaný za ideálne prostredie pre akýkoľvek predmet.
5) Šedé kuchyne nedávno na vrchole popularity, takže pri objednávaní šedej kuchyne si môžete byť istí svojim štýlom a modernosťou.
Ako pracovať s šedou v interiéri
Pri výbere niekoľkých odtieňov šedej je potrebné oddeliť všetky teplé, chladné alebo neutrálne šedé odtiene. Práca bude mať samostatné skupiny. Miešanie teplých a studených tónov môže obťažovať oko, narušiť vizuálnu harmóniu a zaviesť nesúrodosť. Ako oddeliť odtiene? Pozrite sa na ne pekne a určite budete cítiť, aký odtieň je nadbytočný, keď vidíte farebné miesto, ktoré sa nezmestí do celkového štýlu.
Miešanie odtieňov šedej s inými farbami
Samozrejme, kuchyňa nemôže byť ani jedna farba, či už je to päťdesiat odtieňov šedej. Zvyčajne je šedá kombinovaná s inými farbami spektra dúhy. Šedá farba je duálna a vyžaduje doplnenie. Miešanie šedej a zelenej je najkomplexnejšou kombináciou.
Harmónia šedej a bielej je bezkonkurenčná, je to najčastejšia a pôsobivá varianta kombinácie odtieňov v interiéri kuchyne. Tu je celá galéria, kde sú šedé kuchyne na fotografii prezentované v rôznych štýloch a uhloch:
Ďalej na popularite na druhom mieste je kombinácia šedých odtieňov palety so stromom, zvyčajne s teplým a svetlom jeho odtieň. Tento dizajn prináša pocit väčšej voľnosti priestoru, osviežuje a umožňuje dýchať hlbšie. Pre klasickú kuchyňu, Provence a krajinný štýl a vo všeobecnosti platí pre každý štýl interiéru až po technologické odrody.
Po tretie, exotické a farebné – kombinácia šedej s jasnými farbami, ako je karmínovo červená, oranžová, zelená, modrá piercing. V kuchyniach v secesnom štýle – najčastejšie, pretože takáto dualizácia robí interiér kuchyne obzvlášť technicky.
Je potrebná opatrnosť v nejednoznačnej kombinácii šedej a žltej farby, dve farby sú pomerne neutrálne a takmer sa navzájom rozpúšťajú.
Ako jasné akcenty, malé doplnky sa akékoľvek farby približujú k šedej.
Šedé steny
Šedé steny – znamení typického interiéru podkrovia kuchyňu, high-tech, mestské, v priamom spojení s touto farbou – betónu, asfaltu, kameňa a kovu, farbou mesta. V kuchyniach, kde sú šedé steny, zvyčajne veľa iných predmetov rovnakého tónu. Alebo naopak, existujú iné, ľahšie tóny. Pozri šedá farba stien v klasickom kuchynského nábytku zvyčajne volí mliečne biela, béžová a iné.
Ešte temnejší nábytok proti sivým múrom sa objavuje iba v projektoch dizajnérov, ktorí pracujú s luxusným segmentom kuchynských zariadení.
Šedý nábytok
Mestské interiéry s kovovými prvkami – to je miesto, kde sa stretáva sivý kuchynský nábytok. Je dôležité udržiavať rovnováhu a nie obracať kuchyňu na stoličku bez tváre v rozsiahlej reštaurácii. Tento hriech je často ovplyvnený modernými ruskými dizajnérmi.
Existujú však aj bizarné výnimky zo všeobecných pravidiel pre šedú farbu nábytku.
Napríklad vynikajúci dizajn šedého nábytku v štýle starožitného, rovnako ako v japonskom štýle. Tu nábytok jasne pripomína staré časy, dobré časy tradičného čaju, rodinné veľké večere.
Zafarbiť steny s šedým nábytkom môže byť takmer čokoľvek, ale návrhári odporúčame, aby zostali na klasickej béžovej, bielej, rovnako ako odtiene fialovej (levanduľa, fialová, fialová, ružová a fialová).
Monochromatická kuchyňa
Monochromatická kuchyňa sa vyrába v jednom farebnom odtieni. Pri výbere šedej sú výhody nepopierateľné. V takej kuchyni sa nikdy nebudete cítiť podráždený, ale ak nádoby a kuchynské potreby sú rovnako nudné, určite sa nudíte.
Ak zvolíte tmavé a chladné šedej monochromatický kuchyňa, ste zakaždým občerstvenia v ranných hodinách sa bude cítiť, že život nie je úspešná, pretože začína v ponurej tvrze, kde zlovestný záblesk svetla domácich spotrebičov, ale odkvapkáva z vodovodu.
Pretože vyberte, ak je to možné, ľahké alebo dokonca teplé šedé odtiene. Šedo-ružová, šedo-oranžová, šedo-béžová – áno, existujú také odtiene nábytku a dekoratívnych materiálov, ale sú pomerne ťažké nájsť medzi množstvom návrhov.
Nebojte sa pracovať so šedou. Je to zložitá farba, ale stáva sa presne tak, ako to chcete – vo vašej kuchyni.