Nuo alyvuogių iki smaragdas: žalios užuolaidos virtuvės interjere
Noras sukurti stilingą ir gražią virtuvės interjerą dažnai pasitaiko pasirinkus praktinius neutralius atspalvius, kurie puikiai derina ir nėra įdomūs. Siūlome pasinaudoti galimybe ir susipažinti su įžymiu šaltiniu – pakabinti žalius užuolaidos virtuvėje. Pamatysite, kaip naujos detalės gali pakeisti įprastą situaciją, o galbūt tai taps naujo dizaino projekto pagrindu.
Bendrieji virtuvės užuolaidų reikalavimai
Jei jums patiko mintis ir jūs jau pasirūpinote tinkamu audiniu, neskubėkite pirkti ir padaryti siuvimo. Ne visi tekstilės gaminiai tinkami naudoti virtuvėje: kai kurių tipų medžiaga turi būti naudojama atidžiai, o kiti turi būti visiškai pašalinti. Puikus smaragdo aksomas, kartojantis jūsų akių šešėlį, geriau sutaupyti miegamajam, nes virimo kambaryje “mėgsta” daugiau praktinių galimybių.
Renkantis pynimą ir pagrindinį audinio tonas, mes turėtume pradėti nuo stiliaus krypties interjero dizaino ir visko, kas paprastai yra atsižvelgiama rengiant projektą: plotas, išdėstymas, apartamentų, sienų ir grindų prieinamumas. Pavyzdžiui, prabanga kelių sluoksnių užuolaidas putojančio organza malachitas apie 5 m² atrodys keista, o šviesos užuolaidos tos pačios spalvos, papuoštas su maža gėlių spausdinti, yra gana tinkamas.
Taigi, atminkite keletą paprastų taisyklių:
- gaminių ilgis ir rūšis atitinka kambario dydį: kuo mažesnis, tuo trumpesnis užuolaidos;
- tekstūros ir spalvos medžiagos kartu su formos produktus – brokatas netinka Romos rūšių (ir iš tiesų virtuvėje), ir medvilnė – sunkiųjų užuolaidų ir pelmets;
- pranašumas suteikiamas natūraliems audiniams arba tekstilei, turintiems daug natūralių pluoštų (linų, medvilnės, bambuko);
- nepamirškite palikti – pasirinktą skiautelę reikia gerai dėvėti, net jei ji yra užteršta riebalais ar uogų sultimis.
Audinio kokybė turi būti tokia, kad ji neišdegtų saulėje ir po kiekvieno skalbimo nepatektų.
Reakciją į saulės spindulius sunku patikrinti, o naudojamų dažiklių savybės yra paprastos: pabandykite muilą nuplaukite buitine muilu ir nuplaukite šiltu vandeniu. Jei vanduo įgauna žalsvai atspalvį, geriau atsisakyti medžiagos.
Kokios drabužinės yra pageidaujamos?
užuolaidos Klasifikavimas didelis, ir beveik visi tipai gali būti saugiai naudojamas virtuvės įranga apdaila. Jei kiemas leidžia arba būtina statyti studiją, klasika tinka grindims, nepriklausomai nuo veikimo: su pikapais ir lambrekinomis, figūriniais kraštais ir juostelėmis, ryškiais piešiniais ir neįsivaizduojamais skirtingų tekstūrų deriniais.
Tačiau mažuose kambariuose geriau naudoti nedidelio dydžio užuolaidas, be pretenzinių priedų ir daugiasluoksnių. Atkreipkite dėmesį į vadinamąsias “močiutės” užuolaidas – trijų mažų elementų rinkinį. Viena, lango pločio ilgis yra pritvirtintas viršuje ir du trumpi užuolaidos (40-60 cm) – maždaug viduryje. Jie laikomi su stora juosta arba plonu metaliniu lazdele.
Naudokite karnizo galimybes, eksperimentuokite su galimybe pritvirtinti audinį ant laikiklių – yra daug originalių sprendimų, kurie idealiai tinka virtuvėje:
- plačios kilpos;
- dekoratyviniai ryšiai;
- metalinės ir plastikinės kilpelės;
- tvirtinimai be karnizo.
Paskutinis elementas skirtas ypatingiems sprendimams gerbėjams, kurie nemano, kad karnizas yra neatskiriama užuolaidų tvirtinimo dalis.
Rėmėjai atramos interjero rekomenduojama atkreipti dėmesį į Puošmena paprastu stiliumi, be gamtos raukšlės ir swags postą su kutais. Ši japonų užuolaidos yra siauras ištemptos drobės audinys nuo karnizo iki grindų, ir romėnų modelių, atsargiai uždaryti langų angos ir, jei reikia, lengvai surinkti didelius raukšlės.
Kai kurie virtuvės srities langų priedai atrodo per daug apgailėtini. Tai yra sunkiosios drobės su priedais, anglų ir prancūzų veislės su kardais ir gobtuvais, Londono lanko mazgai.
Teksto spalva ir tekstūra kuriant stilių
Kaip minėta pirmiau, pagrindinis dalykas, į kurį reikėtų vadovautis renkantis modelį, yra kambario stilius. Svarbų jo kūrimo vaidmenį atlieka atrankos priedai iš audinio, į kuriuos galima priskirti, ir apmušalai, skirti vilkėti lango atidarymą. Apsvarstykite, pavyzdžiui, kaip žalios užuolaidos gali palankiai pabrėžti virtuvės interjerą, padaryti jį unikaliu ir darniu, bet tiksliai tinkamu konkrečiam projektui.
Visada klasika
Klasikinių užuolaidų privalumas yra jų universalumas ir sugebėjimas atrodyti kitaip. Jei pusryčius nepersidarysite ryte ir nenusilepsite jų kirtikliais, langas atrodys kitaip – šiek tiek linksmas ir romantiškas. “Lambrequin” buvimas apibūdina viršutinę lango sieną ir vizualiai sumažina lubų aukštį, taigi ne skubėkite dekoruoti horizontalią audinio karnizo dalį mažose erdvėse.
Dar vienas teigiamas dalykas yra galimybė panaudoti bet kokią jums patikusią medžiagą. Tai reiškia tekstilės rūšis, rekomenduojamas naudoti srityse, kuriose yra didelis drėgnumas ir stiprūs temperatūros svyravimai. Tradiciškai siuvimui pasirinkite šviesius permatomus audinius – organzą, telyą, musliną, plakatą. Jie netrukdo natūraliai apšviesti, leisti saulės spinduliams pereiti ir sukurti jaukią, jaukią atmosferą.
Jei langai atsiduria į pietus ir saulės spinduliai plinta į akis, bus padaryta daugiau tankių drabužių su dideliu natūralių pluoštų kiekiu. Jie neturėtų būti sunkūs, kaip miegamajame ar kambario kambaryje, ir turėtų tik iš dalies sulaikyti ultravioletinių spindulių. Idealiai tinka sklandžiai, monofoniškai ar paprasto gėlių ornamentu. Vienintelis jo trūkumas – apsunkintas – šiuo atveju vaidmuo neveikia.
Beje, gana sunku rasti liną gryna forma. Siekiant sumažinti standumą ir išlyginimą, jis derinamas su sintetiniais pluoštais – kapronu, viskoze arba lavsanu. Kartais pridedate šiek tiek medvilnės, kad tekstūra būtų minkštesnė, tekėtų. Medvilniniai ir šilko audiniai taip pat gerai, jei jie lengvai toleruoja dažną skalbimą.
Kuklus minimalizmo pranašumai
Minimalizmas apima paprastus sprendimus, įvairių rūšių polių ir sluoksnių nebuvimą, aiškius natūralius atspalvius ir kartu su visomis išvardytomis funkcijomis. Puikus pavyzdys gali būti tiesūs vienkartiniai gaminiai ant kilpų su sąlyga, kad kambaryje yra pakankamas plotas. Jie atrodo oriai ir elegantiški, lengvai judėti, jei reikia, juos galima greitai pašalinti iš karnizo.
Vienas iš sėkmingų sprendimų yra paprastas arba bendras romėnų aklas. Tai tikras sprendimas ergonomiškos modernios virtuvės su įmontuotais prietaisais ir moduliniais baldais. Atidarant virš lango užfiksuota audinys neapsaugo sienų, esančių greta angų, tačiau yra surenkama dideliomis viršutinės dalies formos formomis. Galite pasiekti įdomų efektą, teisingai parinkdami nuotrauką: šviesiai žalia vieno atspalvio dalis per sekundę pasisuka į gražią dryžuotą skudurėlę ar skydelį su gyvunizuotu ornamentu.
Atsargiai ir atsargiai atrodys japonų užuolaidos. Virtuvės atveju galite naudoti trumpesnį modelį – ne į grindis, kaip įprasta, prie palangės arba į radiatoriaus vidurį, kuris paprastai yra po lango.
Erdviuose kambariuose galite saugiai naudoti sunkesnes medžiagas, bet jiems taip pat nereikia kurti sudėtingų dizainų. Tikslinga pakabinti klasikinius stačiakampius ant karnizuoto kabliukų, surinktų lygiomis raukšlėmis.
Puiki Art Deco prabanga
Kaip žinote, “Art Deco” yra išskirtinis stilius ir nemėgsta jerks, todėl interjere turėtų būti 2-3 pagrindiniai tonai. Tradicinis kontrastingas baltos ir juodos spalvos derinys dažnai praskiestas giliomis violetinėmis, ryškiai rausvos arba neutralios pilkos spalvos spalvomis, tačiau taip pat tinka ir žalia. Nepamirškite rūgštinių atspalvių, “Art Deco” “mėgsta” tauriųjų spalvų: mėlynos-žalios, tamsios alyvmedžio, malachito.
Žinoma, turėtumėte pasirinkti iš brangiausių audinių: Kinijos natūralaus šilko, Škotijos vilnos, Belgijos lino, atlaso, aksomo, aksomo. Didelis plotas leidžia naudoti išvardytas medžiagas, ir dažnai jos naudojamos baldų ar sienų plokščių apmušimui. Langų rėminimas turėtų būti panašus į scenos “Didžiojo teatro” dizainą, o ne į įprastus virtuvės užuolaidos.
Nepamirškite apie blizgesį – jis turėtų būti drobėje ir visuose prieduose, esančiuose aplink lango angą. Rekomenduojame su krištolo pakabučiais, auksiniu apvadu, odiniu apdaila – viskas turėtų priminti turtus ir klestėjimą. Jei naudojate žalią spalvą siuvimo, jis turi būti pakartotas kėdžių apmušalų, sofos rago arba patiekti tekstilės, bet jokiu būdu neturėtų dominuoti.
Tiesioginis šalies apeliacinis skundas
Priešingai nei “Art Deco”, kur žalia paletė naudojama labai siaurai, kaimo stiliai gali pasirinkti bet kokį atspalvį. Tačiau tai netaikoma audinių tipų – nuo brangių audiniai turi duoti kaip tekstūruotos brokatas, sunkiųjų blizga satinas, atspausdintą ant šilko visiškai nesiderina su medinėmis lentynomis ir grubus baldai.
Pagrindinės šalies stiliaus užuolaidų savybės yra natūralumas, lengvumas, nesudėtingumas. Tai nereiškia, kad paprastos kuklios užuolaidos laikomos idealiais (nors jie kartais atrodo gana gražiai) – yra daug įdomių ir originalių modelių. Jie gali būti sujungti, atskirai, papuošti lankais, gobeliais ir puošniais, su ornamentais ir piešiniais. Populiari medžiaga Europoje – drobė mažoje arba didelio narvo.
Paprastesnis interjeras, tuo mažesni audinio dizaino reikalavimai. Rusų stiliaus dacha ar virtuvė tinka baltos užuolaidos su netraukliomis spalvotomis spalvotomis spalvomis. Šalis apima natūralių medžiagų ir viską, kas atneša žmogus ir gamta naudojimą, todėl ekologiškų atspalvių visada kelias, ypač labiau subtilus versijos – naujos žolės, mėtų ar pistacijų spalva.
Sukuriant jaukumą, būkite atsargūs, kad per daug įvairių papuošalų ir stenkitės išlaikyti stilių. Jei užuolaidos puošia ažūriniai nėriniai ar purus RUFFLES, nereikia pasiimti savo satino juostelės arba pritvirtinti neįprastų kaiščių į drugelių forma. Nėriniai apvadai yra rankų darbo, nerti.
Miesto bute yra sunku surinkti interjero, kuris yra visiškai tinkamas kaimiškas, nes patogūs šiuolaikiniai kėdės ar įmontuoti prietaisai prieštaraus projektavimo užduočiai. Tačiau šalies stiliaus elementai yra naudojami gana dažnai – pasirinkus lubų dizainą, baldų komplektus, grindų dangą, virtuvės reikmenis.
Naudojant žaliuos spalvos užuolaidas, nespalvotus arba gražus, galima pabrėžti interjero kaimo orientaciją.
Nacionalinė etninio stiliaus įvairovė
Rami žalia paletė yra vienodai populiarus ir pietinėje pakrantėse gyventojai, sugedęs subtropikų augalai, ir šiauriečiai, kurie mato šviežią žolę tik tris mėnesius per metus, todėl nenuostabu, ryškiai žaliais akcentų interjere visų pasaulio tautų. Jei jums patinka vienos iš šalių spalvos, galite išreikšti savo pageidavimus užsakydami ar perkate užuolaidas. Pavyzdžiui, “kinų” virtuvėje geriau naudoti šilką su tradiciniu nacionaliniu modeliu.
Skandinaviškas stilius siūlo dizainą lengvoje paletėje dėl to, kad to paties pavadinimo pusiasalyje yra nedidelis saulės spindulių kiekis. Todėl, renkantis žaliąsias užuolaidas, vadovaujasi lengvomis spalvomis. Galimos kitos galimybės, jei audinys netrukdo natūraliam apšvietimui.
Afrikos, Indijos, Maroko ornamentai patinka visiems spalvingų teigiamų kombinacijų mėgėjams. Pvz., Indijoje įprasta derinti ne tik ryškias spalvas, bet ir skirtingas tekstūras, pvz., Linų su kaštonu arba šilką su vilna.
Viduržemio jūros virtuvę išskiria graži mėlynos-žalios spalvos paletė, o Brazilijos ar ispanai taip pat aktyviai naudoja šias spalvas dekoruojant namų aplinką. Todėl etniniai stiliai palankiai vertina žaliosios dekoracijos naudojimą, o pasirinkdami užuolaidas nebus jokių problemų.
Žalia interjere: stebuklingi atspalviai
Kiekviena spalva turi didžiulę atspalvių paletę. Žalia nėra išimtis. Štai keletas iš jų, labiausiai populiarus:
- malachitas;
- šviesiai žalia;
- smaragdas;
- žolelių;
- kalkės;
- pelkės žaluma;
- alyvuogių;
- Musulmonas ir kiti.
Kiekvienas iš šių atspalvių gali turėti skirtingą intensyvumo laipsnį – nuo šviesiai, vos pastebimos iki prisotintos, ryškios. Norėdami pabrėžti užuolaidų grožį, pagrindinė spalva dažnai derinama su balta.
Derinys su blyškesnėmis arba sniego balto apdailos galimybėmis yra gana sėkmingas, nes tai neprieštarauja vidaus apdailos taisyklėms ir pabrėžia lango dekorą. Be to, šis derinys leidžia naudoti akcento spalvą kitiems priedams dekoruoti, pvz., Servetėlėms ar pagalvėms ant kėdžių.
Norint pasiekti spalvą, nereikia naudoti ryškios raudonos oranžinės spalvos, natūralios paletės interjerai, būdingi jūros regionams, yra daug įdomiau.
Kalkių spalva tampa madinga dėl neįprasto ryškumo. Virtuvėje su jo dalyvavimu visada bus teigiama dinamiška atmosfera.
Kartu su visomis vaivorykštės, kalkių ir žolinių atspalvių spalvomis eklektiškame interjere gali susidaryti gerą nuotaiką net žiemos žiemos dieną.
Tvirtesnė, tamsesnė paletė daro nustatymą elegantišką ir kilnus. Jei galima užuolaidų papuošalai, tai tik rūmų stiliumi.
Žaliosios masto įvairovė leidžia jums sukurti stilingą ir madingą derinį, tinkamą šio sezono metu. Kaip matote, šios natūralios spalvos “ramybė” yra gana sąlyginė.
Vaizdo įrašas: žalia užuolaidos interjere
Vaizdo įrašas su įdomiais sprendimais:
Keletas idėjų:
Malonios žalia spalvos užuolaidos gali būti ryškus teigiamas akcentas, spalvingas kontrastas neutralios atmosferos fone arba, priešingai, darnus ausinių ir sienų apdailos priedas. Galite pasirinkti tinkamą atspalvį sau arba profesionalaus dizainerio pagalba, kuris supranta jaukaus interjero sukūrimo sudėtingumą.