Nestandartinės plyteles virtuvėje parinktys: plytelių kūryba tiems, kurie mėgsta daugiau linksmybių
Keraminės plytelės negali būti nuobodu. Na, jei tik jis bus pilkas, tu jį įtrauksiu į tradicinį būdą, sulaikydamas siaubingą sienų erdvę į mažesnes, bet ne mažiau nuobodu kvadratus su plokščiu kraštu. Tuo tarpu yra daugybė galimybių plyteles klijuoti: “Kalėdų eglutė”, “kopėčios”, “įstrižai”, modulinis ir kombinuotas klojimas, reljefas ir kt.
Klasikinis stiliaus stilius
Tikriausiai šis virtuvės sienų dekoravimo būdas pasirodė kartu su šios nuostabios medžiagos – keraminių plytelių išvaizda. Taigi, vienas iš klasikinių plytelių klojimo variantų tvirtinamas plytelėmis su lygiomis ir aiškiomis siūlėmis, kurios sieną supjausto į tobulas aikštės ar stačiakampius.
Kada geriau tai daryti
1) Kai plytelių sudėtingas modelis. Šiuo atveju tarpusavyje sujungtos siūlės apskritai nepastebi dėmesio, tai yra tik apie reljefo ar įvaizdžio nagrinėjimą.
2) Kai dizaineris gali naudoti kelis plytelių tipus.
Dekoratyvinių plytelių išdėstymas pagal nurodytą modelį
Dekoratyvinių plytelių išdėstymas be jokios schemos
3) Kai yra dekoratyvinė plytelių plytelė, pirmiausia pritraukite lankytojo akių vaizdą į virtuvę.
Stačiakampiai plytelės gali būti klojamos klasikiniu būdu, tačiau vertikali arba horizontali plytelių padėtis yra susijusi su grindų / stalviršio linija.
Kriauklės taisyklės klasikiniu būdu:
– plytelių klojimas prasideda nuo antros eilės nuo apačios. Apatinė eilutė tinka paskutinei eilutei, nes grindų linija gali būti netolygi.
– klojimas nėra iš kampų, bet nuo sienos vietos centro. Jei pabaigoje plytelių reikia iškirpti, kelias atrodys simetriškai, ir jis bus apkarpytas iš abiejų pusių.
Plytelių klojimas įstrižai
Geriausios galimybės plytelėms klijuoti virtuvėje – tik įstrižai. Krosnies plytelės 45 laipsnių kampu išlenktas atrodo daug patrauklesnis ir sukelia tikrą susidomėjimą. Šis metodas laikomas sudėtingu.
Kada geriau pasirinkti įstrižainę
1) su vienos plytelės
2) Sujungiant nuotrauką
3) Esant dviejų kombinuotų plytelių rūšims. Įstrigimas į šaškių lentelę atrodo dar elegantiškesnis ir elegantiškas. Klasikinėms virtuvėms ir eksperimentiniams interjerams – teisingai.
4) Kai plytelė yra rombinė, sunku sieną kitaip.
Stačiakampio plytelės, išdėstytos įstrižai, atrodo puikiai.
Be to, galima klijuoti plyteles įstrižai su poslinkiu, arba tai įmanoma ir klasikiniu būdu, naudojant griežtai lygiagrečias siūles.
Įstrižų klojimo būdas turi vieną neišvengiamą trūkumą: eilutės pabaigoje plytelę visada reikia iškirsti.
Paprastai pirmoji plytelių eilė yra pritvirtinta tiesiai, o tada jie pradeda iškirpti antrą trikampių eilę, kuri yra plytelės, supjaustytos du kartus įstrižai.
Mūro klojimas
Virtuvės sienoms, taip pat grindims ir darbiniams paviršiams gali būti “išbėgęs”, kai vienos eilės plytelių vidurys yra tiksliai virš kitos eilės persipynusio siūlės. Dėl metodo nepriekaištingai tinkamos paprastos stačiakampės plytelės.
Jei planuojate papuošti virtuvės interjerą viename iš istorinių stilių, tuomet stilius “į pyktį” pabrėš autentiškumą.
Tvirtos eilės “išsiveržęs” išdėstymas gali sukelti nedidelį erdvinį vaizdą “įskilimas” link mūro krypties. Bet jei virtuvėje – baldai su įstrižomis linijomis ir trikampiais dekoratyviniais elementais, taip pat daug metalo, tada bus kelias į “pabėgti” išilgai įstrižainės.
Sienelės paviršius, prieš pradedant “išbėgti”, yra gyvybiškai svarbus, nes jei sąnariai yra netolygūs, siūlės gali būti skirtingo dydžio, o “išbėgęs” bus bjaurus poslinkis.
Eglutė
Eglutę galima matyti ne tik miške, bet ir ant grindų, jei pritaikysite fantazijas. Keraminių plytelių klojimo būdas kampu vienas kitam yra taip pat vadinamas “eglutu”. Tai atrodo gražiai ant virtuvės grindų, bet sienoms tai darys. Kalėdų eglutėje tinka tik stačiakampio ir pailgos plytelės, tokio modelio neįmanoma iš kvadratų.
Yra dvi veislės:
1) Paprastoji eglutė.
2) “Eglutė” su nagų klipu. Šiuo atveju ir kvadratinės plytelės, bet arba ji turės nupjauti gabalus “ant priedų”, arba naudoti kitas plyteles iš skirtingo atspalvio.
Eglutė geriausiai naudojama, kai:
1) Netaisyklingos formos sienos su pažeidimais.
2) plytelės eina “po medžiu” arba “po stiklu”. “Pagal akmenį” šioje užsakyme nestatyti dizainerių nerekomenduojama.
Modulinė plytelių klojimas
Norėdami tai padaryti aiškiau, pažvelkite į paprastų modulinių plytelių klojimo diagramas.
Paprastai dizaineris gali padėti paimti plytelę, bet jūs taip pat galite fantazuoti. Tuo pačiu metu nereikia pamiršti apie labai tikslius skaičiavimus (su plytelių, siūlių matmenimis) ir to sienų paviršiaus dizaino dizainu, su kuriuo turės susidurti.
Modulinis stilius puošia mažus kambarius. Parduotuvėse galite pasirinkti modulinę plytelę su tinkamais raštais. Paprastai yra paveikslėlių, modulis yra išdėstytas prie plytelių pirkėjui.
Modulinį efektą galima pasiekti naudojant dideles plyteles, kuriose vaizduojamos mažesnės plokštės. Klojimas atliekamas tradiciniu būdu.
Kelių metodų derinimas
Naudojant keletą plytelių klojimo metodų ant vieno paviršiaus, virtuvės interjero įspūdis taptų ryškesnis. Pavyzdžiui, viršutinė sienos dalis gali būti išdėstyta “pabėgėliuose” ir virš viryklės, kad būtų galima naudoti “modulį”, sujungti įstrižainės eilutes ir “eglutę” ir kt.
Reljefinis klojimas
Kitas būdas – reljefinis reljefas. Šiuo atveju viena plytelė pakyla virš kitos paviršiaus. Tinka plytelėms “po akmeniu”, “po plyta”, kuri dažnai naudojama miesto stiliaus dekoravimo virtuvėje.
Be to, reljefinį klojimą galima vadinti klijais ant plytelių esančios mozaikos. Pavyzdyje naudojama stiklo pailga plytelė.
Čia yra pagrindiniai plytelių klojimo būdai, kurie, tam tikru įgūdžiu, galite išmokti save. Taip pat galite naudoti netirialius. Pasakyk, padėkite plytelę, droždami ją modeliu. Arba sugalvokite kažką unikalios