Nástenné dekorácie v kuchyni: nápady na jasné inkarnácie – banking-on-green.com

Nástenné dekorácie v kuchyni: nápady na jasné inkarnácie

Nástenné dekorácie v kuchyni: nápady na jasné inkarnácie

Dekorácia kuchynských stien je mimoriadne fascinujúca činnosť, ale nie jednoduchá. Problém spočíva v tom, že väčšina z nich je pokrytá nábytkom. Zostávajúci priestor je niekedy taký malý, že “krok vpravo, krok vľavo” a dekorácie budú príliš veľa alebo budú nevhodné. Nemali by ste však zjednodušiť vašu úlohu a dúfam, že budete bez nich. Sú potrebné aj v takých zdržanlivých štýloch, ako je minimalizmus a hi-tech. Krásne srdce a krásne vyzerajúce veci robia izbu útulným a pohodlným na dlhý pobyt. Môžete zdobiť steny v kuchyni vlastnými rukami – myšlienky sú úžasné! Zoznámte sa s najobľúbenejšími z nich.

Vlastnosti dekorácie v kuchyni

Kuchyňa je skutočným bojovým poľom pre každú ženu v domácnosti. Špliechanie oleja a vody, ako fragmenty silných škrupín, sa rozptyľuje po stranách, čo si na svojej ceste nestráca. V takýchto podmienkach, nielen pre výzdobu a nábytok, ale aj pre dekoráciu, sa robia špeciálne požiadavky.

Kuchynský dekor – ako to má byť

Dekorácia kuchynských stien by preto mala spĺňať kritériá praktickej a estetickej.

 • Dodržiavanie štýlového riešenia interiéru. Takže v kuchyni high-tech, kytice z levandule, pletené sušené cibule a “chutné” svetlé zátišie sú nevhodné.
Polica v kuchyni

Nástenná polica s jasnými akcentmi

 • Možnosť starostlivosti / čistenia. V ideálnom prípade, ak výzdoba je kedykoľvek možné odstrániť, utreliť atď. Ak nie, potom by mal byť prvok dekorácie na stenu vyčistený priamo na jeho mieste. V opačnom prípade to nebude ozdoba interiéru, ale zberač prachu.
Dekoratívny držiak

Dekoračný držiak na fľaše na víno a poháre na víno

 • Dekoratívne prvky by mali byť odolné voči vlhkosti, aby odolali nielen čisteniu, ale aj zvýšenej vlhkosti v kuchyni. Dokonca aj s dobrým vetraním je v tejto miestnosti častým návštevníkom.
 • Ozdoby by mali byť hygienické. Rozpadajúce sa farby, vetvičky, struny – nie sú najlepšie ingrediencie pre vaše jedlá.
Banky s korením

Praktická dekorácia – plechovky a krabice s korením

Výber miesta pre výzdobu

Dizajnéri rozlišujú dve tradičné riešenia pre umiestnenie stenovej výzdoby – pracovnú plochu a miesto na jedenie. V prvom prípade hovoríme o takzvanej kuchynskej zástere – časti steny umiestnenej priamo nad sporákom, rezací stôl a drez. Tento priestor má tri funkcie:

 1. Je malý.
 2. Neustále náchylný k nečistotám a vlhkosti.
 3. Častejšie je vyhotovená keramickou dlažbou, dekoratívnou omietkou.

Z týchto dôvodov je výber dizajnových možností pre kuchynskú zásteru veľmi úzky. Zvyčajne ide o samolepky, dekoratívne maľby.

V druhom prípade existuje veľa možností. Zvyčajne v jedálni je iba jedáleň – stôl a stoličky. Môžu byť doplnené zásuvkou alebo obrubníkom. V tomto prípade môže byť jedna alebo dve steny pod dekoračným dizajnom. Ale tu je dôležité rozumne odhadnúť rozsah miestnosti. Vo veľkej kuchyni, vhodnej tapety alebo kombinácie niekoľkých možností zdobenia – môžu vrátiť celú stenu.

Pôvodná výzdoba steny

Ak chcete ozdobiť stenu používa rôzne objekty

Ale v malej miestnosti by mali byť dekorácie veľmi skromné, aby nevznikli pocity hromadenia objektov.

Pozrite sa na fotky najdôležitejších nápadov na zdobenie stien v kuchyni a nájdite si svoje riešenie!

Zaujímavé riešenia pre každý interiér

Urobte z kuchyne krásne a útulné rôzne spôsoby. Každý z nich má svoje vlastné zvláštnosti, vyžaduje určitý čas a finančné náklady av niektorých prípadoch aj špeciálne školenie.

Sledujte v dizajne kuchyne

Používa sa ako výzdoba nástěnných hodín – klasické riešenie, ktoré je vhodné pre takmer akýkoľvek interiér.

Kuchynské hodiny

Béžové hodinky v kuchyni

Hodiny nad doskou stola

Hodiny a polica

Ak to priestor a voľný priestor v kuchyni dovolia, nemôžete sa obmedziť na jeden čas. Nech je niekoľko – iná veľkosť, tvar, ale jeden štýl! Toto riešenie je dosť originálne a zároveň praktické.

Niekoľko hodín v kuchyni

Ak chcete, nájdete modely hodiniek, ktoré najlepšie vyhovujú téme kuchyne.

Hodiny príborov

Hodiny vo forme pohára

Fascinujúce v štýle minimalizmu alebo high-tech vyzerajú ako hodinky s chrómovými rukami, ale bez ciferníka! Avšak aj bez neho nebude ťažké pochopiť, čo je to.

Hodiny bez čísel

Nepochybnou výhodou hodiniek ako dekor je jednoduchosť ich umiestnenia.

Dosky a tácky – nielen na jedenie

Zdobenie stien s ozdobnými doskami má dlhú históriu. Najčastejšie takéto riešenia možno vidieť v orientálnom, klasickom, krajinskom štýle. Dosky môžu byť zavesené na špeciálnych upevňovacích slučkách (k dispozícii pre varianty stien) alebo na držiakoch.

Dekoratívne dosky

Pri zdobení kuchyne pomocou nástenných dosiek sa odporúča dodržiavať štandardné usporiadanie ich umiestnenia:

 • v jednom riadku;
 • “Wave”;
 • geometrická postava;
 • symetricky vzhľadom k inému objektu, napríklad obrázku;
 • arch;
 • v závislosti od veľkosti – vo vzostupnom alebo zostupnom poradí;
 • ľubovoľne.

Dosky na stenách kuchyne

Dosky v dekorácii steny

Viacfarebné dosky

Dosky s kovacími prvkami

Venujte pozornosť! Držitelia kynalu hrajú obrovskú úlohu v celistvosti ich vnímania a tvorbe riešenia s jediným štýlom.

Dosky s kovaním

Okrem dosiek na zdobenie kuchynských stien môžete používať podnosy. Vykonávané v technike múrov Gzhel alebo Zhostovo sa stanú skutočnou dekoráciou interiéru.

Zásobníky Zhostovo na stenu

Dekoratívne police pre zdobenie kuchynských stien

Regály – praktický prvok kuchynského interiéru, ktorý môže byť dekoratívny. Vezmite si ich pre farebné plechovky korenia, krásne malé veci, suveníry.

Regály môžu byť vybavené vešiakmi na uteráky, poháre a poháre, čím sa ušetrí značný priestor a pomôže udržiavať poriadok.

Regály s vešiakmi

Máte nejaké krásne jedlá? Neskrývajte to za dvere skriniek! Dajte ho na otvorené police, aby ste vytvorili náladu v miestnosti, aby ste získali ziskový prízvuk.

Rohové police

Biela kuchyňa

Vezmite prosím na vedomie: regály môžu mať veľmi skromné ​​rozmery, ktoré však neznižujú ich úlohu v zdobení kuchyne.

Regály s háčikmi

Obrázky a fotografické dekorácie pre kuchyňu

Obrazy ako stenové dekorácie – riešenie nie je nové, ale nestráca jeho význam. Môžete ľahko vybrať obrázky v požadovanom štýle a veľkosti. Jednotu s interiérom miestnosti zdôrazňujú starostlivo vybrané rámčeky. Najdôležitejšie v kuchyni sú zátišie, krajina, kvety. Alternatívou k fotografiám môžu byť rodinné fotografie alebo kresby rodinných príslušníkov.

Maľovanie vo vnútri kuchyne

Obrazy v interiéri klasickej kuchyne

Obrázky v oranžovej kuchyni

Obrázky na úzkej stene

Malé obrázky

Obzvlášť populárne boli fotografické obrazy, obrazové obrazy s obrazom najvyššej kvality – priemerný variant medzi fotografickými tapetami a tradičným obrázkom. Ich funkciou je rozdeliť celý obraz na niekoľko častí, ktoré sú umiestnené na krátku vzdialenosť od seba. Toto riešenie je vhodné pre tých, ktorí majú len jednu stenu na výzdobu alebo dokonca menej.

Obrázok dizajnéra

Jasný obraz v interiéri kuchyne

Modulárny obrázok

Modulový obrázok pre kuchynský dekor

Je tu celá voľná stena? Potom zvážte možnosť s fotografickými tapetami. Toto je odvážne rozhodnutie, ktoré priťahuje pozornosť. Z tohto dôvodu by vybrané fotografie pre kuchyňu na stene nemali byť v rozpore s nábytkom alebo s dokončovacími materiálmi. V opačnom prípade dostanete nevhodný farebný bod v interiéri.

Maľovanie na celej stene

Maľovanie na septa

Venujte pozornosť! Veľké obrázky sú nevhodné v malej kuchyni. Namiesto toho uprednostňujte vizuálne rozširujúce panorámy miestnosti.

Tapety na stenu

Doska bridlice pre brilantné nápady a nálady

A deti a dospelí budú mať radi príležitosť kresliť v kuchyni, vytvárať krátke poznámky, nechať príjemné priania a cenné pokyny. Ak chcete urobiť, stačí zdobiť stenu s bridlicou. Môže to celé alebo čiastočne obsadiť. Pri nedostatku miesta sa môžete obmedziť na malú bridlicu. Ľahko použiteľná alternatíva je samolepiaca fólia s vrstvou bridlice.

Moderná kuchyňa

Toto je praktické riešenie, ktoré umožňuje zaznamenať a nezabudnúť na dôležitý odtieň, recept atď. V kuchyni je to pohodlné, pretože s mokrými alebo špinavými rukami nie je často možné zaznamenávať na papier.

Dlaždice v kuchyni

Ak na stenách nie je dostatok priestoru, povrch kuchynských fasád, chladničky, môže byť zdobený bridlicou.

Bridlicové dosky v kuchyni

Bez nepríjemných momentov je tu však nevyhnutné. Po prvé, budete musieť stráviť nielen na dizajne steny, ale aj na kvalitnej kriedy, ktorá nebude poškriabať takýto originálny dekor. Po druhé, krieda má vlastnosť strewing, takže si vyberte takúto dekoráciu zvlášť opatrne.

Veľká bridlica

Kuchynské nástenné samolepky a nálepky

Na hladké monofónne steny v kuchyni a žiadať o samolepky s rôznymi obrazmi alebo nápismi. Ich výber je skutočne obrovský! Takéto štítky sú odolné voči vlhkosti a prakticky sa nehoria s časom, ale majú strach z mechanického poškodenia. V prípade potreby je možné ich zmeniť alebo doplniť. Čím hladší je povrch, tým lepšia bude samolepka!

Samolepka na stene

Nápis na stene

Dekorácia steny s nálepkami

Samolepka v podobe políc

Mimochodom, môžete to urobiť sami. Ak chcete to urobiť, nakreslite alebo vytlačte požadovaný obrázok, vytvorte šablónu a presuňte ho na samolepiaci film. Vystrihnite a prilepte na stenu. Veľkolepé nápisy na stenách dokážu perfektne preukázať váš vkus, postoje, postoj k životu a priniesť do interiéru chuť. Samolepky sú ideálne aj pre najmenšiu kuchyňu.

Nápis na kuchynskej stene

Maľovanie stien kuchyne – možnosť pre pozvaného dizajnéra umelca alebo tých, ktorí majú príslušné zručnosti. Zvyčajne sa maľovanie vykonáva na omietky, odolné voči vlhkosti a teplotným zmenám vo farbách.

Samolepky na mori

Maľovanie stien kuchyne

Veľkokapacitné panely a sklenené fľaše

Bude pridávať farbu do kuchyne a veľkých panelov. Vyzerajú úplne živé a originálne. Často taký dekor nájde odpoveď v dizajne tapiet, dekoratívne vložky na keramickom obale. Ak máte čas a túžbu, môžete to urobiť vlastnými rukami.

3D obrazy

Pôvodná kompozícia

Panel v kuchyni

Sklenené fľaše a fľaše, upevnené na základni a zavesené na stene, absolútne nezaťažujú interiér a prekvapujúco ho premieňajú. V nich môžete dať sušené kvety, pikantnú trávu, čerstvo rezané kvety. Nadšenci – pestovatelia kvetov môžu v takýchto fľašiach vytvoriť florárium!

Sušené kvety v kuchyni

Panno z fliaš

Zvažované možnosti sú pokles oceánu. Inspirujte, predstavte, vytvorte! Ak vaša kreativita spí, pozvite návrhára. Spolu s profesionálom bude ľahšie nájsť riešenie pre výzdobu vašej kuchyne.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org