Najukusnija kombinacija boja u unutrašnjosti kuhinje: recept za ukusan dizajn – banking-on-green.com

Najukusnija kombinacija boja u unutrašnjosti kuhinje: recept za ukusan dizajn

Najukusnija kombinacija boja u unutrašnjosti kuhinje: recept za ukusan dizajn

Važnost boja u unutrašnjosti teško je precijeniti, jer boje oko nas utječu ne samo na naše raspoloženje, već i na naše fizičko blagostanje. Uspješna kombinacija boja u unutrašnjosti kuhinje jamči udobnost, coziness, odličan raspoloženje, izvrstan apetit, izvrsnu probavu, duhovnu komunikaciju i spremnost za kulinarske pothvate. Sposobnost pravilne primjene boja u dizajnu interijera pravi je umjetnost, a to nije svačije vještine za svladavanje. Odabir određene palete boja ovisi o nizu objektivnih i subjektivnih čimbenika: specifičnosti i svrhe prostorije, karaktera, temperamenta, dobi, životnog stila ljudi koji žive u njemu i, naravno, emocionalnog učinka kojeg želite postići.

Ispravno odabrane boje za interijer kuhinje oblikuju raspoloženje za cijeli dan

Svijetle i sočne nijanse upotrijebljene u ovom interijeru, cijeli dan napunjene živahnošću i pozitivnim

Faktor boja u kuhinjskom dizajnu

Svaki dizajner dobro zna da je boja jedan od najučinkovitijih alata za rad s prostorom. Naravno, bojila se vjerojatno neće uspoređivati ​​s redevelopmentom, ali ipak, s pravim pristupom bojom, možete ispraviti neuobičajenu geometriju prostorije. Rad s hladnim i toplim, tamnim i svijetlim bojama možete stvoriti najnepredvidljivije iluzije.

Zašto žene vole odijevati u tamnim haljinama? Budući da su tamne boje tanke, skrivene količine i svjetlost, naprotiv, pune, dodajte, proširite. Ista načela rade u unutrašnjosti. Dakle, vizualno povećanje visine prostorije može biti, suprotstavljajući svjetlosni svjetlosni vrh prema tamnom i težem dnu. Ali ako samo mijenjate ove boje na mjestima, a efekt će biti radikalno suprotan – strop će se zamjetno “sjesti”. Slično tome, možete “premjestiti” zidove ili, naprotiv, uskočiti sobu. Stoga je u unutrašnjosti malih soba poželjno koristiti lagane pastelne boje, ostavljajući svijetle boje za naglašavanje. Isto tako, kako bi prostrana soba bila udobnija i ugodnija, preporučljivo je aktivno primjenjivati ​​svijetle, bogate, duboke nijanse, osobito u unutrašnjosti kuhinje, te ih pozdravljamo.

Moderan spoj žute i plave boje idealan je za uređenje kuhinje u morskom stilu

Žuto-plava gama za kuhinju u morskom stilu – win-win u smislu estetike opciju

Općenito, “prava” i “pogrešna” boja u unutrašnjosti kuhinje ne postoje i jednostavno ne mogu biti. Sve što je u suprotnosti s vašim idejama o ljepoti i skladnosti prikladno je. Prilikom odabira određene boje, iznimno je važno razmotriti njegova svojstva i pokušati predvidjeti učinak koji će stvoriti u sobi. Hladno ljestvica (nijanse plave, plave, zelene i sive) smanjuje apetit, opušta, smiruje, daje osjećaj svježine i hladnoće. Topla gama (crvena, žuta i nijanse) povećava apetit, poboljšava probavu, energizira, osnažuje, stimulira djelovanje i zagrijava.

Kombinacija boja u unutrašnjosti kuhinje: odabiremo shemu boja

Interijer kuhinje može biti kromatski (s tonovima boje) ili akromatski (bijeli, sivi, crni). Čisto akromatski interijeri kuhinja su izuzetno rijetki, jer se obično vjeruje da takva situacija može zaroniti u apatiju, depresiju i stvoriti glad u boji. To se lako može ispraviti stvaranjem dinamičkog akromatskog crteža, na primjer, žigom crno-bijelih pločica na podu kuhinje. Druga je mogućnost razrijediti akromatičnost s jasnim primamljivim kontrastnim naglaskom.

Za svijetle detalje interijera ove kuhinje, akromatski pozadini

Svijetle kontrastne pojedinosti o situaciji izgledaju dobro na akromatskoj pozadini ove kuhinje

Interijeri kromatskih boja je skup više boja. Nakon što je definirao osnovne ton, trebate pažljivo razmotriti opcije kombinacije boja stvoriti za „prvu violinu” skladnom okruženju iz kojega snaga i dubina njegovog zvuka će ovisiti. Rad s kotačićem za boju, koja se sastoji od primarnih, sekundarnih i pomoćnih dizajnera boja razvije bezbrojne sheme boja, ali sve od njih mogu biti dovedeni u četiri glavne skupine: crno-bijeli shema boja, u susjedstvu (analogni), kontrasta (komplementarni) i trijade.

Kombinacija dvije boje s prevalencijom svijetlo bež - zajednička varijanta sheme boja za kuhinju

Jedna od najčešćih opcija za ukrašavanje kuhinje je kombinacija dvije boje, prednost je dana svjetlo bež

Jednobojna kuhinja

Monokromatski ili monokromatski sheme boja uključuju uporabu u unutrašnjosti različite nijanse iste boje. Svi potrebni učinci postižu se variranjem intenziteta jedne osnovne boje. I više boja će se u unutrašnjosti, više zanimljiv rezultat. Ova kombinacija je najviše mekan, to dovodi do unutarnjeg mira i tišine, iako postoje iznimke od pravila. Crno-bijeli ne znači monotono i dosadno. Daleko od toga. Dobro odabrana boja i teksturom jednobojni komornih sastava sobu, možete postići ništa manje zapanjujući učinak nego s multi-boji ili kontrastnim tonovima. Da ritmičke raznolikosti i dizajn dati sobi „dubinu” može se lako prorjede kombinacija crno-bijele boje s bijelim. Veliki alternativa bijelom – srebrne boje, koja je aktivno koristi u dizajnu glamurozne interijere. U malim količinama kao kontrastnoj naglaskom kažu crno.

Lila - nije najčešća boja u kuhinji interijera, ali rezultat može biti vrlo atraktivan

Rasprostranjena predrasuda protiv lila ne sprječava dizajnere stvaranje vrlo atraktivnih interijera u ovoj boji

U monokromatski interijer ne izgleda previše monoton i dosadno, iskoristite male trikove koje koriste profesionalni dekoratori:

  • Pratite podređenost

Da biste stvorili jednobojni interijer, dovoljno je odlučiti o osnovnoj boji za koju se vaša omiljena boja savršeno uklapa, podići tri nijanse i upotrijebiti njihove kombinacije u konstrukciji kuhinje. Kako bi interijer postigao skladan i profesionalan izgled, jedna od nijansi mora nužno postati dominantna, a druga dva komplementarna, dopunjujući glavnu.

Slatka i vesela interijer rezultat je nijansi naranče

Ako koristite različite nijanse naranče za ukrašavanje kuhinje, rezultat će biti svijetla, vesela i sunčana interijer

  • Koristite nekoliko nijansi osnovne boje

To će ne samo učiniti raspon boja jednobojne kuhinje interijera više zanimljiv i raznolik, ali i pomoći zoniranje soba u funkcionalnim područjima, vizualno podešavanje dizajn nedostatke i stvaranje određene ritmičke dizajn u sobi. Na primjer, za kuhinju u morskom stilu, možete sigurno uzeti nijanse od nebo-plave i azurno do kraljevske plave i indigo.

Na bež pozadini, čak i moderno okruženje ispunjeno je udobnošću doma

Čak i moderni stilovi ispunjeni su kućnom toplinom i udobnošću, ako podignete bež boje

  • Kombinirajte u unutrašnjosti različite fakture

Najjednostavniji je način komplicirati monokromatski interijer kuhinje koristeći materijale različite teksture. Najsvjetliji kontrast teksture stvara kombinaciju sjajnih i mat površina: glatke i reljefne pozadine, drva i keramike, staklenog mozaika i matirane pločice.

Luksuzno izgleda kuhinja, ukrašena blijedim lilačkim tonovima

Jednobojna blijedo-lila kuhinja izgleda elegantno, suzdržano i istodobno luksuzno

  • Koristite kontrastne naglaske

“Revive” monokromatski interijer pomoći će malim otocima boja – svijetlim kontrastnim naglascima. U jednobojnu situaciju “igrao se i nasmiješio”, ponekad samo jedan, ali veliki kontrastni objekt ili par sitnih detalja.

Susjedne boje u unutrašnjosti kuhinje

U analognim ili susjednim shemama boja, uključene su dvije ili više boja koje se nalaze u kružnici boje jedna pored druge: žuta i narančasta, zelena i plava. Tipično, jedna od boja je dominantna, a druga se koristi za naglašavanje. Ova shema vam omogućuje da stvorite skladnu, opuštajuću atmosferu.

Za stvaranje mirnog okruženja u kuhinji, različite inačice susjednih boja

Susjedna shema boja ne samo da naglašava dekorativne mogućnosti svake od njih, nego stvara i opuštenu atmosferu

Kontrastne kuhinje

Kontrast ili komplementarne boje sheme koristi kombinaciju suprotnih boja na spektru boja, npr, plava i narančasta. U tom slučaju, glavna boja u unutrašnjosti je uravnotežen kontrast. Ovisno o osnovnom i intenzitet boje kontrast dubinama kombinacija će aktivna ili mirna. Namještaj u kontrastnoj unutrašnjosti kuhinje ton bi trebao biti tamniji od zidova, ali lakši od poda. Suprotstavljajući kuhinja izgledati stilski i impresivna, ali takva situacija vrlo brzo dosadi i umoran, tako da je poželjno ograničiti detalje kontrasta da, ako je potrebno, lako se može zamijeniti, u potpunosti mijenja karakter i raspoloženje u sobi.

Boje kontrasta u unutrašnjosti otkrivaju dizajnere nove mogućnosti za eksperimente

Mnogi se neće usuditi koristiti podebljane kontraste u unutrašnjosti kuhinje, ali usukali su stvarno jedinstvenu unutrašnjost

Tri boja kuhinje

U paleti boja trojke se kombiniraju tri boje, raspoređene na jednakoj udaljenosti jedna od druge na kotačiću u boji. Ova kombinacija stvara vrlo živahan i impresivan učinak. Odabir za dizajn kuhinjske trijade sheme, poželjno je pridržavati se načela prevlast jedne od boja, a ostatak koristiti za naglašavanje.

Uspješne kombinacije boja: traženje harmonije bojom u boji

Eugene Delacroix, francuski slikar devetnaestog stoljeća prvi naslikao boje trokuta čiji vrhovi ukazuju na primarne boje (crvena, plava i žuta), a na rubovima – za dodatni (narančasta, ljubičasta i zelena), koji se dobiva miješanjem primarnih boja (npr, plava i žuta daju zelenu boju). Boja se kotač je prisutan pomoćni ili šest tranzicijski boje koji se dobivaju miješanjem osnovne boje s dodatnim (zeleno i žuto dobije vapno). Susjedni Kvadranti su raspoređeni srodnih-kontrastne boje: toplo žuto-zelene i žuto-crveno hladno plavo crvena i zelena-plava. Nakon rotacije rebra trokut pokazuje rezultat miješanja boja koje odgovaraju njenim vrhovima.

Krug boja i trokut koriste se za odabir boja budućeg interijera

Kotačić u boji i trokut će vam pomoći odabrati i kombinirati boje za buduće interijere

  • Savršeno koegzistiraju jedni s drugima boje, smještene na vrhovima jednakostraničnog trokuta, upisane u krug boja. Bilo koja kombinacija boja koja se dobiva okretanjem unutar kruga takvog trokuta, bit će skladna.
  • U skladu sa zakonom harmonije boja, boje su savršeno spojene, smještene jedna nasuprot drugoj. Plava se savršeno podudara s narančastom, ljubičastom, žutom i crvenom zelenom bojom.
  • Neutralne boje, od plavo-sive do oker smeđe boje, kao nešto između tri primarne boje, sadrži sve boje sunčevog spektra, tako skladno u potpunosti interakciju sa svim bojama spektra.
  • Revitalizirati i preinačiti unutrašnjost, u kojoj postoje dvije srodne-kontrastne boje, mrlje pomoći blizu tonskim tamnije ili svjetlije boje.
  • Kako ne bi preopteretili interijer u više boja, u jednoj prostoriji preporuča se koristiti najviše pet boja i nijansi.
Djeca će biti oduševljeni svijetlim i neposrednim okruženjem ove kuhinje

Svijetle boje u unutrašnjosti idealne su za vesele vesele ljude, kao i za obitelji s malom djecom

  • Zasićenost boja na mnogo načina ovisi o teksturi objekata. Sjajni sjajne površine pojačali svjetlinu, intenzitet i dubinu boja, i olakšanje i dosadno, naprotiv, omekšati i stišavanje boje.
  • Dekorativni elementi u unutrašnjosti igraju ulogu naglasaka, tako da bi trebali biti najsjajniji.
  • Najdublje i najmračnije u unutrašnjosti kuhinje trebale bi biti boje podnice, a najlakši i najlakši – strop. Boja namještaja trebala bi biti lakša i lakša od poda, ali tamnija od zidova.
  • Unatoč činjenici da je kompletan loše ponašanje i apsolutni tabu u bojama kombinacije se smatra crvene, narančaste i ružičaste, dizajneri često riješiti na takav ske unije, nevjerojatno lijepe i skladne rješenja. Stoga zaključak sugerira da nema neusklađenih boja. Tajna uspješne kombinacije boja u unutrašnjosti je mogućnost pravilnog odabira nijansi.

Fotografije primjera boja kuhinja

Kao podsjetnik na ljeto, unutrašnjost izgleda poput naranče i svjetlo zelene boje

Kombinacija svijetlo zelene i narančaste boje u unutrašnjosti kuhinje podsjetit će vas na tople sunčane ljetne dane

Kao pozadina, plava i njezine nijanse smatraju se dobrim izborom, jer se ne odvajaju

Nijanse plave boje koje se rijetko nalaze u kuhinji kao pozadini, ali uspješno se suočavaju s njihovom funkcijom, prebacujući naglasak na svjetliji namještaj

U unutrašnjosti ove kuhinje utjelovljena je uspješna kombinacija boja pozadine i kuhinjskog namještaja

Svijetla spontanost i lakoća pozadine ove kuhinje nadoknađuje suzdržana i mirna boja kuhinjskog namještaja

Svijetli naglasci na suzdržanoj pozadini kuhinje - najbolje rješenje za mnoge interijere

Vrlo mirna i suzdržana osnovna boja ove kuhinje mogla bi biti njezin nedostatak, ali svijetli akcenti potpuno su promijenili dojam

Osjećaj ljetne svježine u kuhinji može se stvoriti tradicionalnim

Žute i zelene boje, upotpunjene svijetlim ispisima na fasadama, stvaraju osjećaj ljetne svježine u ovoj modernoj kuhinji

Suvremeni stil ukrašavanja kuhinje osvaja u akromatskoj shemi boja

Akromatska kuhinja je varijanta dizajna koja se često nalazi u prostranim apartmanima megaštita

Za rustikalni stil, kombinacija plave pozadine s hamburgerom u boji slušalice

Skup pecenog mlijeka na pozadini plavih zidova – jedna od najboljih opcija za ukrašavanje kuhinje u rustikalnom stilu

Svijetlo crveno i sivo-srebro u unutrašnjosti uzrokuju pozitivne emocije

Kombinacija svijetlo crvene i sive srebrne boje u unutrašnjosti kuhinje oživljava i nadahnjuje povjerenje i optimizam

Crvena i plava u dizajnu kuhinje - rijetka opcija, koja će sigurno izazvati interes

Podebljiva kombinacija crvene i plave boje stvara pozitivan dojam, koji se pojačava uspješnom uporabom prirodnog svjetla

Svijetli dekor elementi uspješno obavljaju svoju funkciju u ovom interijeru

Strogi oblici i tradicionalne kontrastne boje ovog interijera postaju atraktivnije u blizini svijetlih dekor elemenata

Tamno-tamnocrvena u kombinaciji s bijelom je pogodna za stvaranje luksuznog i prim dcor

Teška kestena boja dobro se uklapa u bijelo, stvarajući elegantan i respektabilan okoliš u kuhinji

Prilikom odabira svijetlih boja za dizajn kuhinje trebate biti oprezni

Takva obilje svijetlih boja na prvi pogled izgleda vrlo privlačno i slatko, ali se brzo može dosaditi

Prirodno osvjetljenje naglašavaju prednosti svijetlih akcentnih zidova

Svijetli akcentni zid u kombinaciji s velikim prozorom omogućuje maksimalnu upotrebu prirodnog svjetla

Učinak čistoće zračenja može se postići razrjeđivanjem obilje bijele s zanemarivom količinom crne boje

Mala količina crne boje naglašava dubinu primarne boje interijera – bijele, stvarajući osjećaj blistave čistoće

Svjetle boje bež boje i svijetlo zelene boje - dobar izbor za ukrašavanje kuhinje

Još jedna varijanta ukrašavanja kuhinje pokazuje zaslugu kombinacije svjetlosnih nijansi svjetlo zelene i bež boje

Prostrana akromatska kuhinja u prirodnom svjetlu pokazuje neobičnu igru ​​cvijeća

Bezbojan kuhinja, potopljena s suncu, živost s novim bojama i nijansama, a na što je naglašeno u unutrašnjosti

Za akromatiku kuhinju, pravi izbor rasvjete jedan je od glavnih zadataka

Naglasni zid u unutrašnjosti akromatskih crno-bijelih kuhinja ne samo da razrjeđuje strogu situaciju već i naglašava rasvjetne značajke prostorije

decor

Leave a comment