Mutfakta bar tezgahı: düzenleme için 7 fikir, 8 tasarım ipuçları ve 60 fotoğraf – banking-on-green.com

Mutfakta bar tezgahı: düzenleme için 7 fikir, 8 tasarım ipuçları ve 60 fotoğraf

Mutfak tasarımı ile kahvaltı barı

Bar tezgahı, mutfak çok küçük olduğunda yemek masasına ya da onun değersiz yerine mükemmel bir ektir. Sonuçta, tüm kompaktlık için, onun kahvaltı, aperatif, aşçı, ev resepsiyonları düzenlemek ve hatta çalışmak için uygun. Ve o, birleşik alanı, mutfak-oturma odasını bölgelere ayırır. Bu yazıda, bar tezgahlı bir mutfak tasarımının nasıl planlanacağını ve boyut ve tasarım için en uygun seçeneği nasıl seçeceğinizi anlatacağız.

Çubuğun konumu için tür ve seçenekler hakkında

Çoğu zaman bar sayacı aşağıdaki gibi düzenlenir:

 • Yarımada sabit. Yarımadanın tipindeki bar masası bir ucunda duvara yaslıdır. Bu seçenek özellikle stüdyoda mutfak veya mutfak oturma odası ile kombine, Bölgeler arasında bir bölüm olarak yer aldığı için yemek odası, koridor veya sundurma.

Bar yarımadasında

Küçük bar sayacı

Mutfaktaki stüdyoda kahvaltı barı

Kruşçev mutfakta Bar sayacı

Daire-stüdyo Kruşçev mutfakta Bar sayacı

 • Pencere dayanarak. Bir pencere eşiği pratik olarak hazır bir bar sayacıdır, çünkü tezgahı değiştirmek ve muhtemelen bir veya iki bacak takmak yeterlidir. Böylece, “bar pencere eşiği” sadece yerden tasarruf etmekle kalmaz, aynı zamanda pencereden manzarayı seyrederken de yemeye izin verir. Bununla birlikte, rahatsız edici olabilir – radyatör, ayaklar üzerinde durma, pencereden soğuyan, açılmamış pencereyi açmadan önce tüm öğeleri tezgahlardan temizleme ihtiyacı. Çoğunlukla pencere eşiği çubuğu, mutfak setine yerleştirilir (bu durumda, pencere kaldırılır). Aşağıda pencere eşikleri fotoğraf örnekleri bir seçimdir.
 • Pencere çubuğu sayacı
 • Pencere çubuğu sayacı

Pencere çubuğu sayacı

Ve burada bir “Kruşçev” de küçük bir mutfakta bir duvara gömülü bir bar raf örneği.

Mutfak 5.6 metrekare. Khrushchev içinde metre

Pencerede bir bar ile küçük bir mutfak tasarımı

Ayrıca bakınız: Pencere eşiği ve çeşitleri – masa üstü, bar tezgahı, masa.

 • pristennaja – Duvar boyunca kurulu bir sabit bar sayacı. Küçük derinliği ve tek bir serbest tarafın varlığı nedeniyle süper kompakttır. Dar ve küçük bir mutfak için ideal bir seçenek.
Duvar Barı

Bar sayacı ile dar bir mutfak iç

Duvar Barı

Çok küçük mutfaklar için, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi katlanabilir bir duvar masası kullanabilirsiniz.

Katlanır bar

 • ada – lavabo, ocak ve diğer ev aletlerinin yapılabileceği çok işlevli bir masa adasının bir parçası olan bir raf. Ferah için ideal 20 metrekarelik mutfak. m. Adanın şekli, kural olarak, odanın şekline karşılık gelir ve boyut, tablonun etrafındaki geçişin 1 metreden fazla olmayacak şekilde seçilmiştir.

Ada bar sayacı

Bar sayacı olan ada

 • Dahili kulaklık – G şeklinde veya U şeklinde bir set içine yerleştirilmiş ve mutfak tezgahına aktarılmış bir raf. Aynı zamanda hem pencerede hem de duvar boyunca, hem yarımada olarak hem de ek çalışma yüzeyi olarak kullanılabilir.

Yerleşik çubuk sayacı

Yerleşik çubuk sayacı

Yerleşik çubuk sayacı

 • Mutfak-oturma odası kahvaltı barı
  Mutfak ve “stalinka” içinde oturma odası arasındaki bar sayacı
 • Mutfak-oturma odası kahvaltı barı
  Mutfak ve “stalinka” içinde oturma odası arasındaki bar sayacı
 • Mutfak-oturma odası kahvaltı barı
  Mutfak ve “stalinka” içinde oturma odası arasındaki bar sayacı

Kulaklıklı mikrofon setine takılan bar sayacı tezgahtan daha yüksek olabilir.

 • Stüdyo dairede mutfaklı bir bar
 • Stüdyo dairede mutfaklı bir bar
 • Yerleşik iki seviyeli çubuk rafı
  Iki seviyeli bar sayacı
 • Yerleşik iki seviyeli çubuk rafı
  Iki seviyeli bar sayacı

Ve bir bar tezgahı sadece tezgahın bir devamı olarak değil, aynı zamanda kabine hoparlörlerin sığ bir bloğunda da yapılabilir.

Bir niş içinde küçük bir mutfakta bar sayacı

 • Bar tezgahı-trafo. Bu kategori katlama, kayma, katlama, kayma ve hareketli masaları içerir. Dönüştürülebilir bir masa, mini mutfaktaki yemek masasının yerini alabilir, tezgahı tamamlayabilir veya gerekirse, sabit rafın arkasındaki koltuk sayısını artırabilir.

Geri çekilebilir bar sayacı

Bar tezgahı-trafo

Katlanır çubuk masa

Katlanır bar

 • İç bölümün içinden geçen niş içerisinde durun – Tezgah bir pencerede olduğunda, iki taraflı bir çubuk sayacı düzenlemek için standart olmayan bir seçenek.
Mutfakta bar tezgahı, koridor ile birlikte

Mutfak ve oturma odası arasında bar sayacı

Mutfakta bar tezgahı, koridor ile birlikte

Bölümde bar sayacı

Bar ve bar taburelerinin boyutları hakkında

Tezgahın minimum derinliği en az 35 cm, ideal ise – 55-60 cm veya daha fazla olmalıdır. Asıl mesele, bacakların duvara ya da desteğe olan mesafesinin en az 25 cm olmasıdır.

Dar bar sayacı

Masadaki bir koltuğun büyüklüğü ve buna göre bar taburesi en az 60 cm genişliğinde olmalıdır.

 • Orta büyüme için tasarlanan çubuğun standart yüksekliği yaklaşık 110-120 santimetredir. Daha sonra standart bar taburelerinin yüksekliği 75-85 cm olmalıdır.

Raf tezgahı, yüksekliği ayarlanabilir eşleşen sandalye düzeyinde bir paketi dahil, örneğin, standart dışı yüksekliği gerçekleştirilir ve bazında düzenlenir ise: Tablo yüksekliği eksi 35-40 cm.

Ayrıca bakınız: Çubuğun boyutları.

Masa üstü ve destek malzemesi

Bacaklar bar masaları genellikle ahşap, MDF veya çelikten yapılmış, ancak bu tür tuğla, beton bloklar, alçı levha veya kontrplak olarak hemen hemen her sağlam yapı malzemesi podstole gelişebilir.

Tuğla yerine ada bar-ada

Tuğla-yerine tuğla-ada

Tezgah için gelince, bu yapılır:

 • Ağaç (yağ, vernik veya boya altında). Ahşap tezgah, doğal güzelliği, dayanıklılığı, çok yönlülüğü, sıcaklığı ve restorasyon imkanı ile iyidir. Buna ek olarak, tozları ittiği için, ona bakmak daha kolaydır.
IKEA Ahşap Bar

IKEA katlanır bar ve ahşap sandalyeler

 • MDF – Ahşap veya taş simüle eden bütçe malzemesi. Darbelere ve neme dayanıklı oldukça güçlüdür. MDF’nin eksileri, dekoratif kaplamanın, özellikle kenarların toksisitesi ve kırılganlığı olarak adlandırılabilir. Kenar soyulmuşsa, masa üstü formaldehit oluşturacaktır.
 • mukavva – Ayrıca, toksik olan en bütçe ve en sert malzeme.
Suntadan bar tezgahı

Sunta üst ve metal krom kaplama ayaklı bar tezgahı

 • Cam masa üstü “Işık” ve şık görünüm, nem ve ateş direnci için iyi. Ancak, sesli, soğuk ve şeffaf malzemeden dolayı bakımı daha kolay ve daha az kullanışlıdır. Ayrıca, cam oldukça kırılgan ve darbelerden korkuyor.
 • Doğal taş – Pahalı, dayanıklı ve çok güzel bir malzeme, ama ne yazık ki, ideal değil. Mermer asitlerden, yağlardan ve gıda renklerinden korkuyor ve granit radyoaktif.

Mermer Tezgah Barı

 • Suni taş – Aşınmaya dayanıklı, pratik ve güzel olduğu için tezgah için mükemmel bir malzeme. Sorunsuz bir şekilde monte edilebilir.

Mutfak tasarımı, seçim ve bar raf düzenlemesi için 8 ipucu

İpucu 1. Masa üstü ve bar tezgahı genellikle mutfak tezgahı ile aynı malzeme ve aynı tonla eşleşecek şekilde seçilir. Bununla birlikte, duvarların, pencere eşiğinin, apronun ve iç mekanın diğer önemli elemanlarının rengiyle eşleşebilir.

Pencere eşik çubuğu, dahili kulaklık

Siyah bar standı

Siyah barlı mutfak-oturma odası

Konuyla ilgili materyalleri inceleyin:

 • Neden plastik tezgah mutfak için mükemmel bir çözümdür
 • Mutfakta taş tezgahı – pratiklik ve doğal çekicilik
 • Mutfak tezgahı seçimi – popüler malzemelerin avantajları ve dezavantajları

2. İpucu. Siyah, koyu gri ve koyu kahverengi yüzeylerde en küçük kırıntıların, su damlalarının ve lekelerin bile görülebileceğini unutmayın. Hafif ve orta doygunluk masa üstleri barlara uyacak daha çok tezgaha geliyor.

İpucu 3. Bar sayacı raflar, çekmeceler, hatta bir şarap dolabıyla donatılmışsa.

Raflı bar tezgahı

 • Raflı bar tezgahı
 • Raflı bar tezgahı

Ancak masa üstü aksesuarlar ile dikkatli olmanız ve önlemi bilmeniz gerekir – çünkü süspansiyon sistemlerinin, rafların ve döner kavşakların bolluğu iç mekana aşırı yüklenebilir ve karışıklık hissi verebilir. Evet ve açık depolama yerlerinin sırasını izlemek oldukça zordur. Bize göre, çoğu durumda, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi duvara monte edilmiş dar bir dolap, sık kullanılan gözlük, bardak ve diğer bar / mutfak eşyalarına sığacak kadar yeterlidir.

 • Kruşçev'te mini bar
  “Kruşçevka” daki bir dairede bir oturma odasına sahip bir bar tezgahı bulunan mutfak
 • Kruşçev'te mini bar
  “Kruşçevka” daki bir dairede bir oturma odasına sahip bir bar tezgahı bulunan mutfak

Bir bar sayacı için nasıl ve kaika aksesuarlarının seçilmesiyle ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

İpucu 4. 110-120 yüksekliğindeki bir çubuk rafta, bacakların desteklenmesi için bir kirişin olması istenir. Böyle bir çubuk yoksa, mutlaka bar taburede olmalıdır.

İpucu 5. Tezgahın köşesine vurmamak için, onu yuvarlak hale getirin.

Yuvarlak çubuk

Yuvarlak çubuk

Eğer mutfak çok sıkışıksa, o zaman ihtiyaç duyulan zausiv masa tablası, ve mekanın izin verdiği her yerde genişliyorsa, mutfağı taşımak için daha uygun hale getireceksiniz. Bir sonraki fotoğraf kaydırıcısında böyle bir çözümün bir örneği sunulmaktadır.

 • Küçük bir mutfakta bar sayacı
 • Küçük bir mutfakta bar sayacı
 • Küçük bir mutfakta bar sayacı

Konsey 6. Barda oturup rahat ve konforlu, düzgün aydınlatılmış olmalıdır. Bu amaçla küçük süspansiyonlar, aplikler, lekeler ve mini avizeler en iyisidir.

 • İdeal olarak, ışık kaynağı tezgah tezgahından 70 cm yükseklikte (ve daha fazla) doğrudan bar sayacının üzerine yerleştirilmelidir.

Aydınlatma çubuğu

Aydınlatma çubuğu

Konsey 7. Herhangi bir dekor ile masaya bitişik duvarı dekore ederseniz kahvaltılar ve atıştırmalıklar çok daha hoş olacaktır. Örneğin, bir saat, bir poster, bir çift üç fotoğraf çerçevesi veya mumlarla ve diğer sevimli bilgilerle birlikte dar bir raf. Bu durumda ana şey, süslemelerin sayısı ile aşırıya kaçmak değildir.

Bar bölgesi dekorasyonu

Başka bir harika fikir – bar alan ayna tasarımı. Bu sayede mutfak daha açık ve görsel olarak daha geniş görünecektir.

Mutfak-oturma odasında bar tezgahı

Mutfak ve ayna ile oturma odası arasında bar sayacı

Mutfak-oturma odasında bar tezgahı

Mutfak ve ayna ile oturma odası arasında bar sayacı

Konsey 8 Bar tezgahının mümkün olduğunca az iç mekânı karıştırmasını ister misin? İnce bacaklarda kompakt bir model seçin ve polikarbonattan yapılmış şeffaf bar tabureleri ile ekleyin. Ayrıca, bar sayacı, duvarların tonlarında çerçevelenmişse, alanı karıştırmaz.

Beyaz bar masa

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org