Mutfak için keten perdeler: fikirler ve çeşitli iç mekanlarda keten perdelerin kullanımı – banking-on-green.com

Mutfak için keten perdeler: fikirler ve çeşitli iç mekanlarda keten perdelerin kullanımı

Mutfak için keten perdeler: fikirler ve çeşitli iç mekanlarda keten perdelerin kullanımı

Keten tekstillerin, aşırı zarafet ve formların lütfunu gerektirmeyen, köy kullanımı için tipik olduğu düşünülüyordu. Bununla birlikte, çevre dostu malzemeler için moda, günümüzde güzel ve hafif pürüzlü perdelerin hem şehir içi apartmanlarda hem de kır evlerinde talep görmesine yol açmıştır. Parlak dergilerde iç mekanlarda keten perdeli lüks fotoğraflar ve dünya çapında bir isim taşıyan tasarımcılar, keten tekstil ürünlerinin tüm koleksiyonlarını adar.

Perdeler için keten kumaşı seçin

Mutfaktaki pencere açıklıklarının dekorasyonu, mobilya veya dekorasyon duvarlarından daha az önemli değildir. Dikiş perdelerinin ana kumaşı olarak doğal keten seçtiyseniz, o zaman türleri hakkında bilgiye ihtiyacınız olacaktır.

panjur

Zarif kombine yaz paketi

Yüzlerce yıldır, onlar için en yaygın olanları doğal hammaddelerden onlarca farklı madde türü öğrenildi:

 • muşamba;
 • tuval;
 • çuval bezi;
 • bez;
 • tuval;
 • Şam;
 • baptiste ve diğerleri.

Yukarıdaki türdeki tekstiller, geleneksel görünümdeki mutfakta keten perdelerin dikilmesi için uygun değildir, ancak çeşitli iç stiller, adlandırılan örneklerin neredeyse tümünü kullanmanıza olanak tanır.

keten bitirmek

Dantel tığ işi ile basit bir beze dekorasyon

Belki de en uygun cambric, çünkü ultra ince lif ve yumuşak doku mutfakta kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Bu, iç çamaşırı ve çocuk iç çamaşırları, gömlekler, bluzlar için uygun bir seçenektir. Aksine karakteristik süslemesiyle kolayca tanınan Şam, genellikle pencere örtüleri, masa örtüleri ve peçeteler, mobilya döşemeleri yapmak için kullanılır.

nakış deseni

Gri bir arka plan üzerinde makine nakışı örneği

Yeni fikirler arayışında olan tasarımcılar, kaba kumaşları – çuval bezi, paspas, tuvali – ustaca kullanmayı öğrendiler. Bu kumaşlar pratiktir, yüksek neme, yüksek sıcaklığa, güneş ışığına karşı mükemmel direnç gösterir. Problemsiz sürekli temizlemeye dayanabilirler, makine yıkamadan bile deforme olmazlar ve yerleşmezler (özel işlemden sonra).

Kendi projenizin uygulanması için malzemeyi seçmek, genel konsepte uygun olduğundan emin olun. Rokoko, barok veya modern tarzda perdelerin kumaştan dikilmesinin oldukça zor olduğu, ancak ülke, minimalizm ve eko için ideal olduğu söylenebilir.

Keten tekstil ürünlerinin artıları ve eksileri

Bazı ev hanımları, ketenlerden mutfağa kadar perdelerin seçimine dikkatle yaklaşırlar, çünkü kumaşın kendisi hakkında çok az şey bilirler ve bununla ilgilenirler. Ancak, iç mekanı paspas veya şamdan yapılmış güzel aksesuarlar ile uzun süre süslemiş olanlar, bu muhteşem tekstilden zevk almaktan vazgeçip ürünleri kullanmaya devam etmekte zorlanıyorlar.

tekstil

Mutfak tekstili – doğanın mütevazi bir büyüsü

Keten kumaştan yapılmış perdelere özel bir tutum, aşağıdaki avantajlardan dolayı ortaya çıkmıştır:

 • güvenlik ve çevre temizliği – doğal bir lif bezi alerjiye neden olmaz, bu nedenle zayıf bağışıklığı olan çocukların ve yetişkinlerin yaşadığı apartmanlarda pencere dekorasyonları için tavsiye edilir;
 • Dokuma çeşitliliği – liflerin kalınlığına ve yumuşaklığına bağlı olarak ipliklerin olağan keten interlasiyonu, yoğun ve gevşek, pürüzsüz ve dokulu olabilir;
 • yüksek aşınma direnci derecesi – ağ şeklini değiştirmeyecek ve ağartıcı veya boya kullanarak yanı sıra sayısız yıkamalardan sonra bile küçülmeyecek;
 • higroskopisite – ürünler çabuk nem emer, ama aynı zamanda hızlı kurur.

Doğal maddeler statik elektrik depolamaz ve bu ev aksesuarları için mükemmel bir kalitedir.

panjur

Keten perdeler, masa örtüleri, sandalye örtüleri

Avantajlardan biri, koyu griden açık bej rengine kadar renk – doğaldır. Bazı kumaş türleri, yıkanmadığında solmayan ve dökülmeyen doğal bir gölgeye sahiptir. Diğerleri ağartma ya da lekeleme işleminden geçerler, daha sonra doğal renklerini kaybederler, ancak daha az sıklıkta kar beyazı ya da parlak bir şekilde yumuşak bir pastel tonu elde ederler.

bez

Kumaşın doğal tonları

Keten mutfak perdelerinin dezavantajları, güçlü bir kırma işlemidir, ancak bu kalite, kısa perdeler veya uzun perdeler gibi zarif ve düzgün bir şekilde görünmesini engellemez. İkinci dezavantaj, ürünlerin maliyeti ile ilgilidir, ancak güzel bir mutfak kitinin yüksek fiyatı, uzun bir servis ömrü ile kendini kanıtlamaktadır.

Mutfak için perde çeşitleri

Kumaşın özelliklerini anladıktan sonra, model seçimini belirlemelisiniz. Bildiğiniz gibi, daha kısa perdeler mutfak için, hacimsiz ve karmaşık tasarım çözümleri olmadan daha uygundur. Yerdeki perdeler – pratik değil, çünkü yemek pişirmek için odada temizlik yapmak diğer odalara göre çok daha fazla.

bant

Kontrast fırfırlar ve dantel şeritlerin birleşiminden süsleme

Gizli bir iç için harika bir seçenek – Roma körlüğü. Tek renkli veya küçük bir desenle, yerleşik mobilya ve modern teknoloji ile mükemmel uyum sağlar. Tasarım, ütülenmiş kumaşın gergin durumda olduğu, buruşmadığı ve her zaman taze göründüğü şekildedir. Montaj sırasında, madde buruşmaya neden olmayan büyük serbest kıvrımlar tarafından toplanır.

panjur

Baskılı bir desene sahip Roma körükler

Rus evinde ve Edinburgh yakınlarında bir yerlerde görülmesi muhtemel olan minyatür “büyükannenin” perdelerinden hoşgeldin. Yarım pencerelerde kestirmeler, bağcıklı danteller ve dokunmuş topaklar ile süslenmiş kısa kesimler, doğrudan kornişe vidalanır veya ilmeklerin yardımıyla sabitlenir. Bunlar küçük bir çiçek, bezelye veya kafes içinde bir desen ile karakterizedir.

panjur

Kırmızı ve beyazın geleneksel kombinasyonu

Küçük perdeler kendiliğinden dikilebilir, fırfır, nakış veya el örgüsü ile tek sesli yamaların kenarlarını süsleyebilir.

Stilistik çeşitlilik: tasarım fikirleri bankası

Mutfakta pencereleri dekore ederken faydalı olabilecek çeşitli ilginç tasarım çözümlerini düşünün. Orijinal fikirlerin pratik uygulaması için resimler olarak, stiline göre seçilmiş keten kumaştan güzel fotoğraflar sunuyoruz.

panjur

Bir korniş üzerinde basit kesim keten perdeler ülke tarzı bir iç için yaklaşacaktır

Sıcak ve rahat ülke

Keten tekstil ürünleri doğal malzemelere işaret eder, bu nedenle iç mekanı rustik tarzda dekore ederken uygundur. Doğal bir gölgenin gri malzemesi, ahşap duvarlar ve mobilyalar, kil ve huş ağacı kabuğundan yapılmış aksesuarlar ile mükemmel uyum sağlar.

panjur

Bir köy kulübesinin iç kısmındaki iki tip kumaşın kombinasyonu

Yukarıda belirtildiği gibi, en iyi seçeneklerden biri çeşitli dekorlarla süslenmiş kısa perdelerdir. Pazar, hem tek renkli hem de renkli görüntüler gibi birçok ilginç kumaş sunuyor. Geleneksel olarak popüler olan, mütevazı bir bitişik lacivert beika, zıt yaylar, el veya makine nakışı uyumlu bir şekilde birleştiren floristik temadır.

panjur

Bir şehir daire ya da villa için keten yapılan mutfak perdeleri örnekleri

Doğal ışığı korumak için ince ağartılmış bir bez kullanın: gün ışığını korumaz ve güneş ışığının sürekli etkisi altında yanmaz. Iddiasız kar-beyaz kesimler canlandırın hafif dantel veya renkli nakış olabilir.

keten perdeler

Nakışlı perdelerle beyaz keten perdeler

İnce pürüzsüz bir malzeme yerine, bir çuval bezi andıran sert ve gevşek bir kumaş kullanabilirsiniz. Kasıtlı kabalıkların düzleşmesi zor değildir: sadece biraz parlak kaplama ekleyin.

kör

Keten perde parlak damalı döngüler ve yay ile dekore edilmiştir

Mutfak için kısa keten perdelerin avantajlarından biri, terzinin sadeliğidir. Satın alma seçeneğinden memnun değilseniz, her zaman kendi özel modelinizi oluşturabilirsiniz.

Serin İskandinav minimalizm

İskandinav tarzında mutfak perdelerinin ayırt edici özellikleri, kesik, açık renkler ve çevre dostu malzemelerin sadeliğidir, bu nedenle beyaz keten kumaşlar neredeyse mükemmel şekilde uyum sağlar. Güneş ışığı eksikliği olan ülkelerde, pencerenin çoğunu serbest bırakarak laktik perde perdeleri bekleriz.

keten perdeler

Metal kiriş üzerinde hafif keten perdeler

İç mekandaki favori renklerden biri beyazdır ve genellikle tüm ortam kar beyaz tonlarında toplanır: duvar kağıdı, mobilya cepheleri, kumaş aksesuarları, mutfak eşyaları. Pencerelerin, en iyi ağartılmış ketenden oluşan ışık geçirgen perdelerle dekore edilmesi şaşırtıcı değildir.

panjur

Keten geleneksel bir mutfak seti: iki çift perde ve laconic lambrequin

Monoton durumu yeniden canlandırmak için, en kolayı parlak bir renk olan elma, portakal, turkuaz olan birkaç basit çözüm vardır. Parlak iç mekan, mobilyaların rengini tekrarlayan renk bölümü olan birleşik Roma perdelerinin yardımıyla daha rahat ve sıcak hale getirilebilir.

kör

Sandalye ve duvar kaplaması rengi için keten halılardan yapılmış Roma perdeleri

Bir tuval seçerken, kar beyazı hariç, herhangi bir açık ton kullanabilirsiniz: süt, vanilya, inci, yün veya fildişi rengi.

Akdeniz’in parlak teması

Taze deniz tarzı, parlak doğal tonları ve çizginin sadeliği ile çekiyor. Akdeniz iç mekanı için düzlük, doğal renkler, mavi, mavi ve turkuaz bir sürü ile karakterizedir. Yoğun veya hafif bir keten kumaşın bir kesimi, deniz stilinde bir pencere açıklığının dekorasyonunu yapmak için gereklidir.

mutfak

Gökyüzü-beyaz tonlarında iç

Güney kıyısında ya da adalarda yaşam ayrılmaz bir şekilde denizle bağlantılıdır, dolayısıyla iç mekanda geleneksel deniz aksesuarları olmalıdır – kabuklar, yelkenli, geniş ve dar çizgili görüntüler. Mavi ve mavi renklerde keten halılardan yapılmış perdeler veya keten perdeler, pratik iç mekanlar için mükemmel bir seçimdir.

panjur

Yoğun keten kumaşın stor perde

Deniz teması modern trendlerle çelişmez. Parlak cephelerin ya da bir tablonun boyanmış olduğu, deniz dalgasının derin rengi, perdelerin tasarımında tekrarlanabilir.

panjur

Kum ve koyu turkuazın şık bir kombinasyonu

Keten perdeler için bir dekor olarak, yumuşak mavi danteller, mavi saten kurdeleler, işlemeli kalın akuamarin ipliği kullanın.

Güneşli Provence cazibesi

Rafine Fransız mobilyalar, şehir dairelerinin dekorasyonunda mükemmeldir. Aslında kırsal bir tarza sahip olan Provencal ülke, onu, örneğin, rüstusizmden ayıran ilkeli özelliklere sahiptir. Zarif çizgiler ve yumuşak gölgeler, kırsal iç mekanın doğasında bulunan kaba şekilleri yumuşatır.

keten perdeler

Yazdırılan çiçek desenli hafif keten perdeler

Pencerelerdeki perdeler uzunluk olarak sınırlandırılmalı ve özenle dekore edilmelidir. Dantel, fırfırlar, saçak, ama çok ince kullanabilirsiniz. Tuvalde parlak bir desen veya karmaşık bir süs varsa, ek bir son işlemden kaçınmak daha iyidir. Kasten kaba, şekil değiştirilmemiş bir doku ile, nakış veya dantel ile keten beyaz kar perdeleri, doğal kaplamanın doğasını vurgulayarak, iyi kombine edilir.

menteşeler üzerinde menteşeler

Menteşelerdeki zarif perdeler

Kısa perdeler-keten cafe için mütevazı bir dekorasyon – basit fırfır veya çiçek kenar ile karakterizedir. Renk skalası doğal tonlara yönelir, bu nedenle yeşil, mavi, turkuaz, bej, kum tonları baskındır.

panjur

Krem ve bitkisel renklerin yumuşak kombinasyonu

Mutfak keten perdelerinin iç kısımlarında ahenkli ve akılda kalıcı görünmemeli, kompozisyonu hafifçe vurgular.

Eko-stilin doğallığı ve sadeliği

Sağlık için şüpheli güvenlik ile karakterize edilen sentetikler ve polimerler ile çevriliyiz. Bu nedenle eko-stil doğal malzemeler – ahşap, seramik, keten, pamuk – kullanımına dayalı olarak popülerlik kazanıyor. Doğal kumaştan üretilen perdeler, iç tasarımda ekolojik yönün dekoratif bileşenlerinden biridir.

mutfak

Eko tarzı modern mutfak

Kent mutfaklarının ortamı, doğal tekstillerin kullanımını engellemez, aksine, doğal gri renkteki basit perdeler minimalist endüstriyel iç mekanlara uyumludur. Odanın boyutlarına izin verirseniz, kısa perdeler yerine büyük ölçekli perdeler kullanabilirsiniz.

keten perdeler

Perde ile sabitlenmiş, dikdörtgensel perdeler

Sıkı 5 metrelik odalarda, yan avcılar uygunsuz görünüyor, bu nedenle pencere dekoru için hazır laktik perdeler satın almak daha iyidir. Ulusal tarzdaki parlak nakış veya çevre etrafındaki dar dantel, tamamen mütevazı bir madde parçasını dönüştürebilir.

kör

Kırmızı nakışlı kısa perde

Asil klasik iç mekânın dekorasyonunda, deliklerde ketenden yapılmış düz perdeler uygundur. Gri ve beyaz, hassas dantel şeritleri, nişastalı kumaşın hafif parlaklığı, kusursuz bir şekilde gözüküyor.

panjur

Klasik modelin dantel dekorla sabitlenmesi seçeneği

Mutfağın bir eko-tarzda dekorasyon sürecinde, parlak aksanların ve karmaşık bileşimlerin önlenmesi arzu edilir.

Keten kumaş için bakım sırları

Onlar için bakım yapmak için sıkı kurallara bağlıysanız, doğal malzeme güzel perdeler çok daha uzun sürecek.

dantel çerçeve

Zarif dantel çerçeve

Yıkama ile ilgili birkaç önemli nokta:

 • keten daha iyi manuel veya hassas makine yıkama tolere;
 • Elde yıkama için, az miktarda sabun köpüğü ile çamaşır sabunu veya tozları kullanın, ideal olarak – özel deterjanlar;
 • En uygun sıcaklık rejimini gözlemleyin – 30-40 ° C;
 • Makine yıkama sırasında döndürme işlevini kapatın.

Evi kendi elleriyle dekore etmek isteyenler için küçük bir ipucu. Kesmeden önce, kumaşı ilk büzülmesini sağlayacak şekilde yıkayın. Bu, boyutların doğru bir şekilde hesaplanmasına ve ürünlerin istenen şeklinin korunmasına yardımcı olacaktır.

keten ürün

Keten eşyalar diğerlerinden ayrı yıkanmalıdır.

Keten perdelerin ütülenmesi için birkaç yöntem vardır: daha fazla buharlama, ıslak bir bez üzerinde ütüleme, sprey uygulaması ile ıslak durumda askıya alma. Mükemmel bir görünüm sağlamak için uygun olan her şeyi yapar.

Elit sınıf aksesuarlarına genellikle detaylı bakım talimatları eşlik etmektedir.

Video: İç mekanlarda keten perdeler

Keten perdelerin seçimi ve uygulanması için birkaç öneri:

Mutfak için çeşitli modellerle video serisi:

İpuçları tasarımcısı – mutfak için kumaş seçimi:

Keten perdeler sadece güzel ve işlevsel bir pencere dekorasyonu değildir, mutfakta tazeliğin, temizliğin ve konforun sürekli bir hissidir. Çeşitli stil ve tasarım fikirleri, favori tarzınızı ustaca vurgulayarak harika bir model seçmenize veya oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org