Mutfak adası – boyutları doğru tespit ediyoruz – banking-on-green.com

Mutfak adası – boyutları doğru tespit ediyoruz

mutfak adasının boyutları

Adanın mutfakla düzeninde, fonksiyonel rahatlık ve kompaktlık düşüncesi ortaya konmuştur – bu bölgede ihtiyaç duyulan şey kol uzunluğuna yerleştirilmelidir. Ada mobilya kompleksinin standart ölçüleri: yükseklik 900 mm, genişlik – 1 metre, uzunluk – 0,6-1,5 ve daha fazla metre.

Adanın boyutu

Binanın toplam alanı 20 metrekareden fazla olması durumunda mutfakta geleneksel bir ada yerleştirilmelidir. Nispeten küçük bir oda için 15-20 metrekare. m, aşağıdaki fotoğraf gibi kompakt, katlanabilir veya mobil seçeneklerdir.

20 metrekareye kadar bir mutfak için küçük bir ada. m

Boyutlar hakkında ayrıntılar

Bir ada ile mutfak – odadaki başka bir çalışma alanının cihaz nedeniyle uygundur. Ada elemanının montajı, faydalı çalışma alanının% 25’ini oluşturur. Ayrıca, elektrik prizlerinin çıkarılması ve ekipmanın monte edilmesi, fırını veya lavabonun yerleştirilmesi de mümkündür.

Mutfakta masa-ada

Ada tarafından işgal edilen toplam alan toplam mutfak alanının% 10’undan daha fazla olmamalıdır ve etrafındaki geçişler mutlaka en az 1 m genişlikte olmalıdır – aksi takdirde oda aşırı yüklenecek ve etrafta hareket etmek zor olacaktır. Bu nedenle, küçük mutfaklarda, adacık hareketli tekerleklerle değil hareketli olarak taşınabilir.

Yani, adanın ana büyüklüğü bu kurallara uymak zorundadır:

  • Tablonun standart yüksekliği 92 cm’dir;
  • Mutfak genellikle çaba gerektiren bir iş yaparsa (örneğin, hamur vymes), o zaman tezgah aşağıda gerçekleştirilir – 76 cm;

Ev hanımları için, genellikle hamur işleri hazırlarken, iyi bir seçenek iki seviyeli bir ada olacaktır.

İki seviyeli ada masaları

  • Ada yemek masasının yerini alacaksa, koltukların oturakı ile masa üstü üstü arasındaki minimum mesafe 300-320 mm’dir. Masa adasının tezgahının uzunluğu, oturan kişi başına 600 mm’lik prensip ile hesaplanabilir.

Ada ve sandalyelerin boyutları

Ve adanın kullanılması uygun oldu, çalışma üçgeni kuralını gözlemlemeniz gerekir – soba, buzdolabı ve lavabo 1,5 metre mesafede bulunmalıdır ve bu noktalar bağlandığında üçgen oluşturmalıdır.

Mutfak ada formları

Adanın mutfakla düzenlenmesi aşağıdaki formların ana unsurlarını içerebilir:

  1. Dikdörtgen – adanın en geleneksel ve yaygın şekli, ince uzun boşluklara mükemmel uyum sağlar.

Mutfak için dikdörtgen ada

  1. Bir kare ada kare mutfaklar, ya da kulaklık U şeklindeki desende bulunur.

Square Island

  1. Yarım daire şeklindeki çubuk, bir bar sayacı olan bir ada için harika, yuvarlak kısım ise resimde gösterildiği gibi çubuğun kenarında olmalıdır.

Mutfak için yarı dairesel ada

  1. Mutfaktaki en uygun ada, her şeyi yürüme mesafesine yerleştirmenize izin verdiği için U şeklinde bir masa veya açık daire şeklindedir.

U şeklindeki ada

  1. Tamamen yuvarlak ve oval ada tabloları da vardır.

Mutfak için yuvarlak ve elipsoidal ada

Genel olarak, form zig-zag’dan altıgene kadar olabilir. Ancak boyları yaklaşık olarak aynı – 90-92 cm.

Diğer ada tabloları

Büyük mutfak adaları, açık cepheler ve cam cepheli çekmecelerle donatılarak veya süslemesiz bir masa seçerek görsel olarak daha kolay yapılabilir ve tabii ki beyaz renk daha az hantal hale getirecektir.

Büyük ada masaları

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org