Mediniai lentynos ir kitos galimybės organizuoti prieskonių laikymo vietą virtuvėje – banking-on-green.com

Mediniai lentynos ir kitos galimybės organizuoti prieskonių laikymo vietą virtuvėje

Mediniai lentynos ir kitos galimybės organizuoti prieskonių laikymo vietą virtuvėje

Jei įsigyjate ir aktyviai naudojate prieskonius, aiškiai norėtumėte, kad jie atitiktų patiekalų skonį ir naudingąsias savybes. Norėdami tai padaryti, reikia ne tik teisingai pasirinkti, pridėti reikiamą kiekį, bet ir saugoti – stebėti optimalų kambario mikroklimatą, tinkamai parinkti pajėgumus ir tvarkyti saugojimo vietą. Pastarasis gali būti atliekamas ne tik naudojant tradicines medines virtuvės prieskonių lentynas, bet ir originalius sprendimus.

Kaip tinkamai laikyti prieskonius – pagrindines taisykles

Prieskonių ir prieskonių laikymo taisyklių nėra tiek daug, bet jie yra svarbūs išsaugant jų šviežumą. Svarbu prisiminti šiuos dalykus:

  • Kartą per 2-3 mėnesius patikrinkite galiojimo pabaigos datą. Dauguma prieskonių yra daugiau nei vienerių metų, tačiau geriau laikyti “ranką ant pulso”. Jei yra daug prieskonių, galite turėti nedidelę užrašinę, kurioje įrašysite galiojimo datą. Nepamirškite kartais pažvelgti į jį.
  • Negalima laikyti konteinerių su turiniu šalia šilumos šaltinių, pvz., Viryklės, baterijos ir kt.
  • Venkite dėti prieskonius tiesiai saulės spinduliais. Reikėtų paaukoti konteinerių grožį, paslėpti juos uždarame spinte, o ne palikti sau ir svečius malonumui skanių ir kvepiančių patiekalų.
  • Prie pagardų visada laikykite mažą skiedinį.
  • Sveikos prieskoniai yra geriausia vieta prieš vartojimą. Tai apie muskuso, gvazdikėlių, cinamono lazdeles.
  • Gvazdikėliai, cinamono lazdelės, muskato riešutai geriausiai saugomi kaip visuma, o tada išpjaukite prieš naudojimą. Paprikas ir čili pipirai turėtų būti dedami ant šaldytuvo lentynos. Rekomenduojama užšaldyti sezamo sėklų, aguonių ir kitų grūdų, kurių sudėtyje yra aliejaus.
  • Prieskoniai visiško lapų ir gėlių pavidalu laikomi 1-2 metus, sėklų ir šakniavaisių forma – 2-3 metai. Žemės prieskoniai iš sėklų ir lapų laikyti ne ilgiau kaip metus, iš šakniavaisių – ne daugiau kaip dvejus metus.

Atkreipkite dėmesį! Viena iš taisyklių: kartais žiniatinklyje galite rasti idėją įdėti prieskonius ant sienos už viryklės. Tai neteisinga! Daugeliu atveju tikslingiau paskirstyti vietą šiems tikslams ant darbinio paviršiaus stalo.

prieskoniai

Prieskoniai netelpa šalia viryklės

Kas gali ir turėtų būti laikomi pagardai

Kad prieskoniai išlaikytų visas pranašumus ir liktų kvapnūs, svarbu pasirinkti ne tik jų saugojimo vietą, bet ir pakuotę. Ar čia yra kokių nors taisyklių? Žinoma!

Patarimai prieskonių ir džiovintų žolelių saugojimui

  • Karštas akumuliatorius ir dujinė viryklė sumažina prieskonių tinkamumą. Uždarosios spintelės, sumontuotos toli nuo šilumos ir šviesos šaltinių, ilgą laiką padės išlaikyti prieskonių aromatą ir šviežumą.
  • Buteliuose ir talpyklose turėtų būti sandariai uždaryti dangteliai. Nepamirškite, kad kiekvieną kartą po naudojimo juos uždarykite.
  • Nepamirškite prieskonių tiesiai iš pakuotės ant karšto indo. Garas patenka į pakuotės viduje, sumažinant produkto skonį ir tinkamumo laiką. Naudodami nedidelę sausą šaukštą, jūs galite išmatuoti tinkamą prieskonių kiekį, nesukeliant pavojaus sugadinti prieskonį.
  • Turėtumėte patikrinti savo atsargas kas šešis mėnesius. Jei surasite prieskonių, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, išsiųskite į šiukšlių dėžę be pasigailėjimo.
Žolelių ir prieskonių dubenys medinėje stalviršyje ant balto fono
k5
k4
k6
k8
k9

Labiausiai akivaizdus ir teisingas pasirinkimas yra stiklinių indelių prieskoniai. Jie būna įvairių formų, spalvų, dydžių. Janko eksploatavimo patogumui jį reikia pasirašyti. Gamintojai, rūpindamiis šiuo klausimu, paprastai nurodo tinkamą vietą.

prieskoniai

Kamštelis sandariai uždaro stiklinę ir atrodo originalus

Originalių sprendimų ventiliatoriai savo virtuvę ar jos dalį gali paversti mini laboratorija, vietoj tradicinių stiklainių su dangteliais kolbos ir vamzdeliai su kamščiais.

mėgintukai su specialistais

Stiklo buteliukai su prieskoniais sieniniame laikiklyje

Atkreipkite dėmesį! Prieskonių mėgintuvėlyje yra nedidelis dydis, todėl jūs negalėsite talpinti į juos visus galimus arba norimus kiekius. Dėl šios priežasties reikės pasirūpinti papildoma prieskonių laikymo vieta. Iš ten visada galite juos pasiimti ir užpildyti tuštus mėgintuvėlius.

Prieskonių laikymo galimybės – nuo paprastos iki originaliausios

Jūsų mėgstamų prieskonių laikymo organizavimas yra kūrybiškas procesas, kuriame rasite geriausią jūsų virtuvės sprendimą. Ir į tai turėtų būti kreipiamas visas atsakomybė.

Prieskoninių lentynos yra praktinis interjero elementas

Gražus lentynas prieskoniams – virtuvėje. Palankiai pabrėžiant pasirinktą interjero stilių, jie puikiai atlieka konteinerių laikymo su prieskoniais funkciją. Dėl jų patikimos tvirtinimo lentynose yra specialių tvirtinimo elementų.

lentyna

Medinis lentynas prieskoniams gali būti pagamintas rankomis

Gamybos medžiaga gali būti metalas, medis, plastikas. Tačiau pirmosios dvi alternatyvos yra pageidautinos tiek estetikos, tiek patikimumo požiūriu.

Atkreipkite dėmesį! Laisvos vietos trūksta ant virtuvės sienų nėra atleidimas atsisakyti lentynų. Jie gali dekoruoti kabineto galines sienas arba jo duris iš vidaus. Kitas sprendimas – ilgų siauros lentynos įkėlimas niose, kurias sudaro visi vienodi spintelės.

lentynos

Spintelės viduje esančios lentynos neturėtų būti per didelės

Specialūs moduliai saugojimui

Moduliai yra dizainas, sudarytas iš atskirų talpyklų arba skyrių prieskonių. Jie gali būti integruojami arba savarankiški, o antruoju atveju – stabilios paramos bazės.

k13
k15
k16
k22
krepšelis

Atskirai naudojami moduliai dažniausiai yra mobilūs ir juose yra tik reikiamų prieskonių. Visą likusį galite pašalinti “prieš dėžutę”, pavyzdžiui, spintelėje arba sandėliukyje.

garstyčių organizatorius

Mobilus garstyčių organizatorius

Įtaisyti moduliai tradiciškai įrengti stalčiuje arba siaurame virtuvės komplekte. Jie siūlo prieskonių išdėstymą, kad būtų galima juos identifikuoti ir gauti kuo patogiau.

spintelė

Patalpų laikymo spinta – ergonomiška ir praktiška

Originalus sprendimas yra prieskoniai nišoje

Virtuvės nišoje yra galimybė paversti ją originalia ir gražia prieskonių laikymo vieta. Jei leidžiama jo dydis ir geometrija, tada galima įdėti ne tik daug stiklainių, bet ir butelius su augaliniu aliejumi, mėgstamus padažus.

virtuvės nišą

Namo vietos organizavimas virtuvėje

Kad niša netaptų įvairaus pajėgumo kaupimo vieta, kompetentingai reikia kreiptis į registraciją. Pirma, pagalvokite apie apdailą. Naudodami įvairias tekstūras ir spalvas, galite atskirti nišą pagrindinių ir kitų sienų fone, sukurti palankų akcentą. Galite sustabdyti vieną apdailos medžiagą, o tada prieskonių tara taps dar svarbesnė.

Tai bus “antra.” Norėdami įdėti prieskonius atviroje nišoje, pasirinkite gražiausią ir originaliausią konteinerį. Tai gali būti neįprastos formos gaminiai, pagaminti iš daugialypio stiklo ir tt Galite sukurti visą spalvotą paveikslėlį, pasirinkdami “ištepkite” ryškius prieskonius ar stiklainius.

Šiuolaikinės šeimininkės magnetinės plokštės (plokštės)

Kitas originalų prieskonių sandėliavimo būdas yra magnetinės plokštės. Jie atvyksta su tvarkingais ir gražiais stiklainiais, kurie pritraukia jūsų virtuvės svečius. Gamybos medžiaga yra nerūdijantis plienas.

lenta

Magnetinė pagrindo lenta su stiklainiais

Magnetines plokštes galima pritvirtinti prie vertikalių ir horizontalių paviršių. Tai gali būti kambario sienos, durys, sienos ir net kabančių virtuvinių spintelių dugnas.

gali tvirtinti

Konteinerių montavimas į horizontalią magnetinę bazę

Pagaminta iš metalo su chromuotos dangos, šios plokštės tinka puikiai į modernų interjerą aukštųjų technologijų stiliaus, minimalizmo.

Riešutai virtuvės prieskoniams

Virtuvė yra sienų laikymo sistema, skirta nedideliems virtuvės reikmenims ar prieskoniais, pagaminti turėtojo pavidalu. Tai pats tuščiavidurio metalo vamzdis (vienas ar keli), kuris prisiėmė gamintojo numatytą formą. Jis gali būti pakabintas su lentynomis, specialiais stiklainiais su kabliukais – tik pagardai, džiovinimas indams ir kt.

vyriai su stiklu

Lengviausias geležinkelis su atverčiamomis stiklainėmis

Reilej gali būti parduodamas atskirai arba kaip garstyčių laikymo sistema – su stiklainiais. Tradiciškai jų skaičius yra 6-8 vienetai, todėl turėsite nuspręsti dėl dažniausiai naudojamų prieskonių.

saugojimo sistema

Virtuvės reikmenų ir prieskonių laikymo sistema

Prieskoniai ir krepšeliai pagardai – paprastumas ir patogumas

Biudžeto ir mobiliųjų laikmenų prieskonių tvarkymas padės specialiems padėklams. Dažniausiai jie yra pagaminti iš medžio, dekoruojant vienaip ar kitaip. Išoriškai šie dėklai primena mažą dėžę su rankenomis iš šonų. Su jų pagalba produktą galima lengvai perkelti iš vienos vietos į kitą. Santykinai aukšti lankai neleidžia išgauti prieskonių.

latakas

Dėklas su stiklainių prieskoniais – nustatytas iš gamintojo

Dėklas puikiai tinka laikyti ne tik stiklainius su prieskoniais, bet ir minkštas pakuotes pakuočių pavidalu. Jis visada gali būti pašalintas į stalą, spintą ar sandėliuką, todėl ši parinktis patogi mažoms virtuvėms, kuriose yra nedaug laisvų paviršių.

latakas

Net paprastas išorinis dėklas gali tapti virtuvės apdaila

Originalūs ir gražiai atrodantys austi krepšeliai prieskoniams. Jie yra tinkami interjere, seni rusiškai, šalyje, ekostyle. Yra daug variantų, kaip dekoruoti krepšius, galite nusipirkti mėgstamą produktą arba pritvirtinti savo ranką prie jo dizaino.

krepšelis

Prieskonių krepšelis suteiks komfortą jūsų virtuvėje

Organizatoriai-kišenės didelėms ir mažoms virtuvėms

Neatsižvelgdama į daug vietos organizatorių su daugybe biurams formos kišenės – praktinis sprendimas bet kurioje srityje virtuvių. Tačiau reikėtų patikslinti: siekiant užtikrinti, kad tokia prieskonių laikymo vieta atrodytų estetiškai, jie turėtų būti laikomi minkštuose paketuose arba daugiau ar mažiau plokščių indelių.

organizatorius su kišenėmis

Virtuvės organizatorius su kišenėmis už prieskonius

Atkreipkite dėmesį! Kad būtų lengviau pasirinkti mėgstamas prieskonius, nelabai daug laiko, kišenės dažniausiai būna skaidrūs.

Tokio organizatoriaus audinys dažnai yra tankus audinys (pagrindui) ir storas plėvelė. Tai leidžia lengvai plauti ir prireikus išvalyti. Priklausomai nuo organizatoriaus dydžio, galite rasti vietą ant sienos, spintos pabaigoje. Esant salos virtuvui, praktinės kišenės bus tinkamos centrinėje (paprastai veikiančioje) dalyje.

Medinis lentynas prieskoniams

Virtuvės baldai pagaminti iš natūralių medžiagų išskiria ypatingą energiją, sukuria ramybės ir komforto jausmą.

Bendrosios gamybos ir montavimo rekomendacijos

Namų virtuvės lentyna gali būti pagaminta iš medžio, gipso ar medžio drožlių.

piešimas

Piešimo lentyna

  • Pirmiausia nustatykite būsimos lentynos vietą, jos formą ir bendrą išvaizdą. Ir tada sukurkite dizaino piešinį. Jei lentyna yra atvira, jums reikia pateikti mažą ribą taip, kad stiklainiai negalėtų išeiti.
  • Nustatę lentynos matmenis, išpjaukite komponentus elektriniu pjūkleliu, nulupkite galus. Iškirpti lentynas iš medžio drožlių plokštės su baldų kraštu.
  • Nubrėžkite sienelės tvirtinimo detalių ženklinimą ir užfiksuokite konstrukciją.
lentynos

Lentynų gamybai naudokite tik sausas medines lentas

Prieš darbą, jie turi būti kruopščiai poliruoti

Lentyna su varžtais

Nuo šiol lentyną galima naudoti su maksimalia nauda – tiek viršutine darbo erdve, tiek apatine plokštuma.

Dėl lentynų reikės: 2 faneros plokštės, sraigtai ir medienos klijai, gruntas, emalio, 6 konteineriai prieskonių skarda dangčiais, taip pat kaip valdovas, plaktukas, atsuktuvas, varžtai varžtais kepurės, varžtai tvirtinimo jungę prie sienos.

lentynos

Ergonomiškas ir originalus

  1. Prijunkite šonines dalis ir pagrindą klijais, o tada varžtais varžtais pritvirtinkite prie medžio.
  2. Įmirkykite paviršių, jei reikia, spalvokite pageidaujamą spalvą.
  3. Po 2 dienų, kai lentyna išdžiovinta, pažymėkite dangčių tvirtinimą.
  4. Kiekvieno dangčio centre gręžkite abu varžtus (atstumas tarp skylių yra 2 cm). Jei sukite tik vieną varžtą, kai sukite ir atsukite banką, jis pasuks.

    montavimas

    Du sraigtai užtikrina maksimalią konstrukcijos standumą

  5. Pritvirtinkite lentyną prie sienos varžtais.

Be savo pagrindinio tikslo, prieskonių rinkiniai gali suteikti virtuvėje ypatingą žavesį. Dėl šalies ar Provanso stiliaus virtuvės tinka rinkinys su ryškiai dekoruotais keramikiniais arba metaliniais stiklainiais. Dėl virtuvės, papuoštos pragmatiškiausiu stiliumi, galite įsigyti chromuoto plieno komplektą. Tokiu atveju konteineriai gali būti apvalūs, trikampiai, trapecijos formos. Stiklo indai yra universalūs, jie tinka bet kokiai virtuvei.

Vaizdo įrašai: prieskonių lentyna savo rankomis

Taigi, yra daug galimybių laikyti prieskonius. Ir jei jūs suteikiate galimybę išreikšti vaizduotę ir sumanias rankas, tada pasiruošę sprendimai gali būti pakeisti savo sukurtais. Bet jei jūs šiek tiek supainiojate ir negalėsite pasirinkti, kreipkitės į patyrusį dizainerį. Tai padės jums pasirinkti geriausią variantą, atsižvelgiant į jūsų finansinius pajėgumus, virtuvės dizainą ir, žinoma, naudojamų prieskonių kiekį.

decor

Leave a comment