Mažos virtuvės interjero dizainas: kompaktiškos virtuvės nuotraukų pavyzdžiai
Mažoje virtuvėje yra daugybė neginčytinų pranašumų. Darbo trikampis yra labai mažas, todėl virimas vyksta greičiau ir patogiau, nes jums nereikia daug laiko praleisti lengvam šokiui tarp krosnies, kriaukle ir šaldytuvo. Be to, mažoje virtuvėlėje kiekviena detalė yra tiesiog po ranka. Svarbiausia sukurti patogų ir vizualiai išplėsti šio kambario interjerą. Viena vertus, galite pabandyti sukurti funkcinį mažos virtuvės interjerą, kita vertus – sutelkti dėmesį į kūrybinį virtuvės dizainą.
Funkcinio interjero kūrimo taisyklės
Visos funkcinio interjero kūrimo taisyklės gali būti suskirstytos į du žodžius: minimizavimas ir optimizavimas.
Minimizavimas: pašalinkite visus nereikalingus
1) Atmesti daugybę spintelių
2) Kai kurių elementų perkėlimas už patalpos ribų (kėdės, spintelė, šaldytuvas)
3) Sumažinkite atstumą tarp lentynų, spintelės ir stalo, palangės.
4) Įėjimo į virtuvę durys yra pageidaujamos atidaryti į koridorių.
5) Pasirinkite mažiausius baldus, vengti spintelių su masyviomis sienomis ir stalais su raižyti storomis kojomis.
Optimizavimas: mąstyk kūrybiškai
1) Sulankstomų transformuojamų baldų naudojimas (ištraukiami baro skaitikliai, sulankstomos lentelės, sulankstomos kėdės)
2) daugiafunkcinių baldų įsigijimas (horizontalus šaldytuvo-kumelė su viršuje viršuje, spintelė su įmontuotais prietaisais ir kriaukle, virtuvės spintelės su lentynėlių stalčiais).
3) Maksimalus visų paviršių naudojimas: slenkstis po stalviršiu, kampų erdvės naudojimas (kriauklė, kampų atidarytos lentynos). Maksimaliai naudokite sieneles, pakabintas ant virtuvės indų, indų dalis.
Patarimai, kaip planuoti nedidelę virtuvę
Bendras dizainerių patarimas gali būti apibendrintas vienu dažną frazę: šviesūs baldų atspalviai, tapetai ir virtuvės prietaisai, tinkamas apšvietimas virtuvėje ir atspindinčių paviršių dominavimas padaro virtuvę platesnę vizualiniame plane. Po to pereikime prie specifikos.
1) laisvos vietos plotis turi likti bent 1-1,2 metrų, kitaip mažos virtuvės judėjimas bus beveik neįmanomas.
2) Kabineto duris pakeiskite stiklu. Virtuvės baldų stikliniai fasadai palengvina spintelių išvaizdą, taip pat atkreipia dėmesį į spintelės galinę sienelę, todėl mažos virtuvės erdvė atrodo sudėtingesnė. Indai turėtų būti išdėstyti graži tvarka, chaosas ir chaosas spintose bus įtvirtinti visą įspūdį apie naujoves.
Apskritai, stiklo baldai ir veidrodžiai aiškiai sukuria patalpą erdviu.
3) Jei įmanoma, pasirinkite baldų sienų tonas. Tokie veiksmai yra skirti ištrinti vizualines ribas, kurias žmogaus akys aiškiau suvokia kontrastuose.
Paprastai mažų virtuvių dizainas reiškia lengvų, minkštų, blyškių, pastelinių atspalvių naudojimą. Tai, žinoma, daro erdvę įspūdingesnę.
Bet nebijokite tamsių spalvų. Giliai tonai, pvz., Bordo, tamsiai mėlynos spalvos, šokoladas, atrodo, kad sienos šiek tiek pasitraukia į atstumą, sukuria perspektyvą.
4) projektuojant, pirmenybę teikia sklandžiai ir aiškiai linijoms, lygiems paviršiams. Tai sukurs erdvumo jausmą. Be to, paviršiai gali būti chromuoti, ypač taikomi šaldytuve, mikrobangų krosnelėje, kriaukle ir kt.
5) erdvės zona. Pvz., Siena su darbo paviršiumi, viryklė, kriauklė, kita įranga – papuošti vienu stiliumi ir siena, prie kurios stumdomas virtuvinis stalas – kitoje. Jei supaprastinsite šią parinktį, galėsite pakabinti didelį vaizdą virš virtuvės stalo.
6) Mažoje virtuvėje suprojektuoti atvirus lentynos. Ši iliuzija gilina virtuvės erdvę.
7) ieškokite. Pasirinkite modelius ir vaizdinius elementus, kurie atkreipia dėmesį į virtuvės aukštį.
8) “Šviesa” mažos virtuvės erdvę iki maksimalios. Šviesos ar šviesios užuolaidos ir ar jų nebuvimas yra optimalus. Taip pat palankiai vertinama daugybė fono lempučių, be pagrindinio šviesos šaltinio.
9) Natūralias medžiagas galima derinti su dirbtiniais, bet atidžiai. Tai daro virtuvės vaizdą šviežesnį, taigi žymiai padidina erdvės jausmą.