Ľahká kuchyňa – reálne fotky úspešných interiérových riešení – banking-on-green.com

Ľahká kuchyňa – reálne fotky úspešných interiérových riešení

Ľahká kuchyňa – reálne fotky úspešných interiérových riešení

Myšlienka zdobenia kuchyne v svetlých odtieňoch a lákavá a dvojznačná. Na jednej strane, taký interiér je atraktívny pre svoju sviežosť, elegancia a pohodlie, ale na druhej strane – je nutné, aby niekoľko chýb v dizajne a priestor sa náhle stáva bledá, chladná a nudná. Ako neprekročiť tento riadok? Proste pochopiť nuansy svetla farby kuchynského dizajnu: Čo je vhodné v klasickom štýle, a že – v dnešnej, akú farbu súbory všimnite si, ako kvalifikovane hrať kontrastov – vašu pozornosť užitočných tipov a reálnych fotografií interiéru.

Klasická kuchyňa vo svetlých farbách

Jasná paleta je jedným z hlavných prvkov klasického interiéru malých a veľkých kuchyn. Konštrukcia takýchto priestorov má rad funkcií týkajúcich sa výberu nábytku, povrchových úprav, materiálov pracovných plôch a farebných kombinácií – budeme ich rozoberať teoreticky a vo fotografických príkladoch.

kuchyne

Pôvabná a majestátna klasika

Nábytok v jasnej kuchyni

Nábytok z ľahkej klasickej kuchyne je stvárnením šľachty, spoľahlivosti a elegancie. To predurčuje rozsah odporúčaných materiálov – náhlavná súprava – v ideálnom prípade by mala byť vyrobená z prírodného dreva: breza, buk, lipa, hruška, javor, smrekovec. Ako alternatívu môžete použiť vysokokvalitné drevené dyhované MDF dosky alebo laminátové drevotrieskové dosky.

Venujte pozornosť! Autentická klasika nepopiera použitie sklenených prvkov – dverí a regálov skriniek a skríň.

fasáda

Fasády so sklenenými dverami robia priestor svetlým a elegantným

Ako vidíte na fotografii, kuchynský nábytok má väčšinou rovné geometrické čiary. Ale toto obmedzenie je často kompenzované výzdobou fasád – sú zdobené zlacením, štukovým liatím a vyrezávaním rôznej zložitosti. Pôvodnejšou technikou je patina: strom je umelo starý, aby mu dal staroveký duch.

kuchyne

Patinované fasády dávajú priestor elegantnému staroveku

Farebná škála nábytku ľahkej klasickej kuchyne je veľmi široká. Ak je úlohou vytvoriť najviac diskrétny dizajn, fasády sú ponechané takmer bez dekoratívnych zmien – v béžovej, pieskovej alebo svetlohnedej farbe. Ak chcete vytvoriť efekt ušľachtilého staroveku, súbor môže byť pokrytý tenkou vrstvou bielej alebo perleťovej farby – výsledkom je mierne zafarbená farba. A tretia možnosť – aktívne maľovanie nábytku v teplých farbách: krém, mlieko, biela, vanilka.

fasáda

Krémové fasády s elegantným pozláteným vzhľadom vyzerajú štýlovo, ale nie náročne

Dokončenie podláh a stien

Pri výbere obloženia pre ľahkú klasickú kuchyňu by ste mali brať do úvahy dva dôležité faktory: po prvé, štýl neprijíma množstvo abstraktných umelých materiálov – dekorácia musí zodpovedať ušľachtilému obrazu priestoru; po druhé, nátery by mali byť praktické a podrobené mokrému čisteniu, inak kvôli ich marquess rýchlo strácajú svoj estetický vzhľad.

Pre dizajn podlahy môžete použiť:

  • Keramické dlaždice – nenáročné v údržbovom materiáli, ktorý sa nebojí vlhkosti a znečistenia. Fotografie ukazujú, že použitie dlaždíc v klasickom prostredí hmotnosť: jednofarebný náter, kombinácia rôznych veľkostí krúžkov, kontrastné geometrické vzory, čiernej a bielej šachovnicový vzor, ​​monokolornaya murivo prekladaný mozaika.
kuchyne

Laconická kombinácia čiernej a bielej dlaždice v rôznych formátoch

  • Porcelán – odolný proti opotrebovaniu a trvanlivé prevedenie s úctyhodným dizajnom. Najvhodnejšia možnosť – porcelán, napodobňujúce prírodné drevo alebo mramor.
porcelánové kameniny

Lesklá keramická žula modernizuje klasiku

  • Parkety – veľkolepý materiál, ktorý dáva interiéru skutočnú eleganciu. Základná doska sa neodlišuje od odolnosti voči opotrebeniu, preto musí byť pokrytá olejom, voskom alebo lakom na ochranu pred vlhkosťou, mastnotou, čistiacimi prostriedkami a poškriabaním.
klasická kuchyňa

Parketová doska – “pôvodná” dekorácia klasického dizajnu

Venujte pozornosť! Ak je parkety príliš drahé pre vás, urobte si voľbu v prospech laminátu, ktorý simuluje prírodnú drevenú dosku – je to praktickejšie a lacnejšie. Majte však na pamäti, že imitácia je pre odolnosť a estetiku nižšia ako originál.

Variácie stien:

  • Benátska omietka – nepriepustný materiál, ktorý umožňuje vytvorenie reliéfu pre prírodný mramor. Na obklad možno nalievať zlacenie, matka perla alebo striebra.
Benátskej omietky

Expresná benátska omietka

  • Tapeta – vinyl, netkaná alebo špinavá. Všetky označené druhy sú odolné voči vlhkosti a domácemu mechanickému poškodeniu. V klasickom interiéri bude vhodný textúrny materiál zdobený monogrammi alebo vzormi rastlín.
klasická kuchyňa

Tapety s monogrammi účinne dopĺňajú všeobecnú náladu klasiky

  • Panely – drevené alebo z MDF dosiek, ktorých textúra imituje drevo alebo kameň. Najspoľahlivejšie a odolnejšie verzie MDF dosiek – s matnou akrylovou alebo lakovanou hornou vrstvou.
panel

Foto príkladu lakonických drevených panelov

Stôl a zástera v jasnej kuchyni

Úloha zástera a pultu v ľahkej kuchyni je skvelá – preberajú základné pracovné zaťaženie a sú zodpovedné za to, aby interiér vždy vyzeral čistý a čistý. Mali by byť vyrobené z praktických a trvanlivých materiálov odolných voči vlhkosti, mechanickému namáhaniu a chemicky agresívnym zlúčeninám.

Najkompletnejšia nad stanovenými požiadavkami spĺňa prírodný kameň: mramor, onyx, travertín, čadič. Výhodnejšia možnosť – umelý kameň: akryl alebo aglomerát. Alternatívou k kameňu pre dosku je prírodné drevo alebo MDF doska so špeciálnym ochranným náterom. A pre zástera – keramické alebo porcelánové dlaždice.

kamenná doska

Kombinácia kamenných dosiek a porcelánových dlaždíc v príslušnej palete

Praktickosť však nie je jedinou požiadavkou na duet z dosiek a zásterov, napriek tomu je rovnako dôležitá estetická zložka. Najčastejšie sú prezentované v monofónnom prevedení – tieto pracovné oblasti sú lakonické, ale nemajú eleganciu. Kontrastný príjem, ktorý je viditeľný na fotografii, je transformácia zástera a dosky na ohnisko priestoru ich zdobením dekoračným kameňom s textúrou. Na tieto účely je možné použiť mozaiku alebo dlaždice so vzorkami.

pracovnej oblasti

Zvýšená pracovná plocha z dekoratívneho kameňa

Dôležité! V klasickom interiéri by zástera a doska nemali silno kontrastovať – ​​ich dizajn by mal odrážať, aby vytvoril pocit jednotnej harmonickej pracovnej plochy.

Hrajeme na kontrastoch: tmavé dno a svetlý vrch

Kontrastná metóda “tmavá spodná časť svetla” je efektívnym nástrojom na vytvorenie dynamického, ale nie oslnivého interiéru. Riešenie je výnosom pre malé a veľké klasické kuchyne: v prvej vám umožňuje vizuálne posúvať steny a za druhé – zabrániť nudy a sviežosti, ktoré sa často vyskytujú v čiernobielych veľkých priestoroch. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte poznať vlastnosti kombinácie svetlých a tmavých farieb v jednej oblasti.

Prvým krokom je výber základnej tmavej farby. Tradičné riešenia:

  1. Čierna je hlboká a zložitá, ale neuveriteľne štýlová farba, ktorá aktívne zasahuje do celkového vnímania interiéru. Čierna sa odporúča len vo veľkých miestnostiach, pretože v malých miestnostiach sa môže zdať mrzutá.
čiernobiela separácia

Klasická čiernobiela separácia

  1. Šedá je univerzálny a nenápadný odtieň, ktorý mení svoj charakter v závislosti od teploty spoločných farieb: ak je vrchol vytvorený v teplých tónoch, sivé dno sa stáva útulným a ak je v chladných oddelených.
kuchyne

Chladná šedá farba robí klasiku stručnejšou a prísnejšou

  1. Hnedá – elegantná a sofistikovaná farba, ktorá dáva klasikom prirodzenú náladu. Vďaka svojej stále teplému charakteru vyzerá dobre v miestnostiach akejkoľvek veľkosti.
pracovný ostrov

Alternatívna kombinácia: temný pracovný ostrov na pastelovom pozadí horných fasád

Svetlo top by nemali byť v rozpore s tmavou spodnej časti – pre vytvorenie harmonickej duet je možné vďaka mäkkej odtiene: šampanského, mlieko, béžová, slonová kosť, krémová, svetlo ružové, karamelové, svetlo broskyňa. Biela je tiež vhodná, ale je lepšie opustiť jeho chladné deriváty – strieborné alebo svetlo modré -.

Dôležité! Definujte hranice farieb vopred. Praktická varianta: tmavá paleta – podlahy, náhlavná súprava s nižším stupňom a pracovný priestor, svetelné steny a slúchadlá s hornou vrstvou

Ľahká kuchyňa v modernom štýle

Moderný štýl v najširšom zmysle tlačí hranice toho, čo je povolené: tu je bohatší sortiment dokončovacích materiálov, variácií nábytku a doplnkov. Preto je kladený dôraz nie na usporiadanie pravidiel a farby: ako kombinovať farby, ako vytvoriť elegantný, moderný svetlú kuchyňu ako akcenty, ako sa zdobia interiér monochromatický – pozrite sa na dobrých nápadov a podporovať nové foto znalosti.

Vyberte farbu a umiestnite akcenty

Rozsah odtieňov, ktoré je možné použiť pri návrhu ľahkej modernej kuchyne, je veľmi široký:

  • biely a jeho varianty: perla, mliečna, slonovinová, zasnežená;
dizajn kuchyne

Mliečne-béžová paleta

  • krémovo-béžová paleta: vanilka, karamel, svetlohnedá, šampanské, káva s mliekom, broskyňa, piesok, svetlo žltá;
  • šedé farby: oceľ, dym, škvrnitý, sivá perla;
  • bledé odtiene jemných farieb: modrá, mäta, ružová, fialová, pistácie, šalát.
kuchyne

Duo bledo modrej a bielej

Ako základ sa odporúča používať maximálne štyri tóny od určených skupín. Ale nenechajte sa len obmedziť na svetlú paletu – aby sa miesto stalo čerstvé a zaujímavé, môžete použiť škvrny jasných farieb. Variácia dynamických farbistých akcentov pre modernú kuchyňu:

  • nástenné maľby, textilné nátery, tapisérie;
  • domáce rastliny v dekoratívnych kvetináčoch;
  • farebné textílie: záclony, obrúsky, držiaky na uteráky, uteráky, obaly na nábytok;
  • lakované dosky na stenách;
  • farebné jedlá na otvorených regáloch: džbány, džbány na mlieko, poháre, vázy;
  • dekoratívne vložky na náhlavnej súprave nábytku alebo zástera.
kuchyne

Fotografický príklad jasnej zástera akcentu

Jednostenné riešenia pre steny a nábytok

Výzdoba stien a nábytku v rovnakom meradle – odvážny krok, ktorý vyžaduje opatrnosť a predvídavosť. Je dôležité správne vybrať farby a textúry, ktoré na jednej strane k vytvoreniu harmonickej kombinácie druhej strane – nie je provokovať kompletná fúznej povrch a sústruženie modernej kuchyni v matnom a vykostené miestnosti. Ako vytvoriť víťazný čiernobiely dizajn?

Najprv hrajte s odtieňmi. K stenám a nábytku nie sú vnímané ako jediné plátno, ich farebný dizajn by mali byť viditeľné rozdiely. Najjednoduchší spôsob, ako dosiahnuť cieľ – kombinovať tón: pre steny – viac ľahké a mäkké, pre náhlavnú súpravu – niekoľko tónov tlmí. Alternatívny príjem – akcentové farebné vložky vo forme tlače stien, kovania alebo výzdoby, ako je znázornené na fotografii.

kuchyne

Hladký prechod z bielej na béžovú

kuchyne

Monochromatický moderný dizajn s farebnými impregnáciami

Po druhé, použite rôzne textúry. Na heterogénnych plochách môže mať rovnaká farba úplne nový vzhľad, takže kontrastná štruktúra dekorácie stien a nábytku je správnou cestou k diverzifikácii monofónneho dizajnu, ale k zachovaniu integrity vnímania spoločného priestoru. Úspešná kombinácia rôznych textúr v modernej kuchyni je viditeľná na fotografii:

X23
X24
X25
kuchyne

Moderná kuchyňa

Venujte pozornosť! Ak chcete vybrať súpravu s jedným tónom, ozdobte ju bodkovaným podsvietením – dodá originálnosť nábytku a nedovolí tomu, aby sa stratil na všeobecnom pozadí.

Kombinácia svetla a tmy v interiéri kuchyne

Svetlé a tmavé farby môžu byť použité v klasických i moderných kuchýň v rôznych podobách – potom už len zvážiť najštýlovejšie možností, ale tiež vyriešiť ťažké okamihy kombinácie kontrastných farieb: použitie obľúbeného bieleho hnedej farby, kombinácie farieb, zapojenie akcenty v tmavých farbách, dizajn zástera v nových podmienkach farby.

Kombinácie v bielo-hnedom rozmedzí

Bielo-hnedý duet má dvojitý efekt: vyvažuje miestnosť a robí to energicky. Ďalšou výhodou kombinácie je široká škála hnedých odtieňov: breza, med, káva, med, drevo, gaštan, čokoláda. Ale pre vytvorenie štýlového interiéru je dôležité naučiť sa správne pracovať s týmito tónmi – kombinovať ich do harmonických súborov s bielym spoločníkom.

Tradičným variantom je biela hore a hnedé dno: podlahové krytiny, spodná úroveň, náhlavná súprava a pracovná doska v hnedých tónoch, horná úroveň náhlavnej súpravy, dekorácie stien a strop v bielej farbe. Zástera môže byť vyrobená v troch variantoch: v tóne vrchného nábytku, vo forme stolového predĺženia alebo ako samostatný dizajnový prvok, ktorý vymedzuje hornú a spodnú časť. Kombinácia Plus – všestrannosť: je vhodná v miestnostiach akejkoľvek veľkosti.

moderný dizajn

Biela a čokoládová moderná konštrukcia s textúrovaným béžovým prechodom

Opačný príjem – hnedé vrchné a biele dno: podlaha a spodné skrinky – v svetlých farbách, horný nábytok – hnedý. Konštrukcia dosky a zástera je premenlivá – môžu sa vzťahovať na hornú aj spodnú časť. Odporúča sa dekorovať steny a strop v prechodných tichých tónoch bielej-hnedej palety – je dôležité, aby nevytvárali ponuré pozadie. Kombinácia je vhodná len pre priestranné a hojne osvetlené miestnosti.

kuchyne

Hnedý vrchol – odvážny, ale veľkolepý dizajnový príjem

Venujte pozornosť! Ak je tuhá hnedá čiara v hornej zóne príliš agresívna, striedajte uzavreté skrinky s otvorenými policami – uľahčujú to priestor.

Kompromisným riešením je biely a hnedý dizajn bez výškového rozdelenia, ktorý je uvedený na fotografii. Kombinácia je založená na použití bielej farby v úlohe primárnej farby a hnedej – v úlohe akcentu. Najviac praktická a štýlová možnosť – použitie hnedých odtieňov pri návrhu pracovných prvkov: zástera, doska, umývacia zóna. Tiež šťavnaté akcenty môžu byť: riad, kuchynské doplnky, textílie.

kuchyne

Aj pri aktívnom používaní hnedej farby môžete ušetriť jasný vzhľad priestoru

Kontrastná kuchyňa – fotografia úspešných rozhodnutí

Početné fotografie potvrdzujú, že jasná paleta je univerzálny, takže je možné vytvoriť priaznivé kombinácii s akýmikoľvek kontrastnými farbami. Použite túto výhodu môžu byť v rôznych formátoch: usporiadať v jasných farbách obrubami alebo viac fasády headset, umiestnite zvýraznenie príslušenstvo na dekoráciu jedna zo stien farebné výtlačky alebo čiastočne prekreslenie ju šťavnaté tieňa.

Vybrať kontrastné farby pre kuchyňu by mala vychádzať z jej smeru štýlu. Pre klasický dizajn sú vhodné: čierna, šedá, oliva, koňak, tmavo zelená, hnedá, mahagón. Moderné trendy umožňujú obrátiť sa na odvážnejšie riešenia: vínová, šarlátová, citrónová, oranžová, tyrkysová, čokoládová, drevené, kovové, šeřík.

Dôležité! Nepreháňajte ju s množstvom kontrastných farieb, takže dizajn nevyzerá skromne – v jednej kuchyni je na rozdiel od svetlej palety dostatočný jeden alebo dva odtiene.

Ak chcete vybrať farebnú schému pre váš priestor, ponúkame vám vyhodnotiť fotografie úspešných kontrastných riešení v klasickom a modernom dizajne:

x30
x31
x32
X33
X34
Zelená a biela kuchyňa Home Design nápady Obrázky Remodel And Decor - Kuchynské zbierky

Fotogaléria – úspešnejšia kombinácia

X36
X37
x38
x39
x40
37016482 - interiér modernej kuchyne. 3d render. fotografia za oknom bola vyrobená mnou.
X42
X43
X45

Video – jemnosť dekorácie svetlých kuchýň

Svetlá kuchyňa s farebnými akcentmi

Moderná kuchyňa v režime svetla

Ako môžete vidieť, dizajn kuchyne v svetlých farbách nie je jednoduchá úloha. Aby ste získali pohodlný a originálny priestor vo zvolenom štýle, zamyslite sa nad všetkými najmenšími detailmi, so zameraním na osvedčené odporúčania a fotografické interiérové ​​riešenia – pomôžu vám vytvoriť skutočne inšpiratívny a svieži dizajn.

decor

Leave a comment