Labiausiai skanus virtuvių interjero spalvų derinys: skanus dizaino receptas
Interjero spalvos svarbą sunku pervertinti, nes mūsų spalvos veikia ne tik mūsų nuotaiką, bet ir mūsų fizinę gerovę. Sėkmingas derinys spalvų į virtuvę interjeras – komforto, patogumo, puikios nuotaikos, gero apetito įkeitimo, virškinimo gražus, nuoširdus bendravimas ir noras kulinarinių žygdarbių. Gebėjimas tinkamai taikyti spalvas interjero dizaino srityje yra tikras menas, kurio ne visi turi įgūdžių tobulėti. Konkrečios spalvų paletės pasirinkimas priklauso nuo daugelio objektyvių ir subjektyvių veiksnių: specifiškumo ir kosmoso misija, charakteris, temperamentas, amžius, gyvenimo stilių žmonių, gyvenančių joje, ir, žinoma, iš emocinio poveikio, kurį norite pasiekti.
Spalvų veiksnys virtuvėje
Bet koks dizaineris puikiai žino, kad spalva yra viena iš efektyviausių kosminės erdvės naudojimo įrankių. Žinoma, dažų žaidimas, mažai tikėtina, bus lyginamas su pertvarkymu, tačiau vis dėlto, naudojant tinkamą spalvų metodą, galite ištaisyti ne gerą kambario geometriją. Veikiant šaltomis ir šiltomis, tamsiomis ir šviesiomis spalvomis, galite sukurti labiausiai nenuspėjamas iliuzijas.
Kodėl moterys mėgsta suknelę tamsiose marškinėlėse? Kadangi tamsios spalvos yra plonos, paslėpti tomai, o šviesos, atvirkščiai, yra pilni, pridedami, išplečiami. Tie patys principai dirba interjere. Taigi, vizualiai padidinkite kambario aukštį, kontrastingos šviesos šviesos viršų į tamsų ir sunkesnį dugną. Bet jei jūs tik pakeisite šias spalvas vietose ir poveikis bus radikaliai priešingas – lubos bus pastebimai “sėdėti”. Panašiai galite sunaikinti sienas arba, priešingai, susiaurinti kambarį. Todėl mažų patalpų interjeruose pageidautina naudoti lengvas pastelines spalvas, paliekant ryškias spalvas akcentuojant. Ir atvirkščiai, kad didelis kambarys patogesnė ir jaukus, rekomenduojama aktyviai naudoti šviesus, ryškus, giliai atspalvių, ypač, nes jie yra laukiami virtuvės interjerą.
Paprastai virtuvės interjere “teisingos” ir “neteisingos” spalvos neegzistuoja ir tiesiog negali būti. Viskas, kas neprieštarauja jūsų idėjoms apie grožį ir harmoniją, yra tinkamas. Renkantis tam tikrą spalvą, labai svarbu atsižvelgti į jo savybes ir stengtis numatyti, kokį poveikį jis sukurs kambaryje. Šaltoji skalė (mėlynos, mėlynos, žalios ir pilkos atspalviai) sumažina apetitą, atpalaiduoja, ramina, suteikia jausmą šviežumo ir vėsos. Šilta gama (raudona, geltona ir jų atspalviai) padidina apetitą, gerina virškinimą, energizuoja, stiprina, stimuliuoja veiksmą, šildo.
Spalvų derinys virtuvės interjere: mes pasirenkame spalvų schemą
Virtuvės interjeras gali būti chromatinis (spalvotas) arba achromatinis (baltas, pilkas, juodas). Grynai achromatinės Interjerai virtuvės yra labai reti, nes manoma, kad tokia situacija gali būti panardintas į apatiją, depresiją ir generuoti spalvos alkį. Tai gali būti lengvai ištaisyta, sukuriant dinaminį achromatinį piešinį, pavyzdžiui, juodos ir baltos plyteles štampuojant virtuvėje. Kitas variantas yra atspalvio beprotiškumas su ryškiu įsimenamuoju kontrasto akcentu.
Chromatinėse interjeruose spalvų schema yra daugybė atspalvių. Apibrėžus pagrindines toną, jums reikia atidžiai apsvarstyti spalvų deriniai galimybes sukurti už “pirmojo smuiko” harmoningą aplinką, iš kurios stiprumas ir gylis jo garsas priklausys. Darbas su spalvų ratas, kurį sudaro pirminių, antrinių ir pagalbinių spalvų dizainerių sukurti daugybę spalvų schemas, bet visi iš jų gali būti pareikštas pagal keturias pagrindines grupes: vienspalvis spalvų schemą, greta (analoginis), kontrastas (papildo) ir Triad.
Vienvietis virtuvė
Monochromatinės arba monochromatinės spalvų schemos leidžia naudoti skirtingus tos pačios spalvos atspalvius interjere. Visi reikalingi efektai pasiekiami keičiantis vienos pagrindinės spalvos intensyvumui. Ir daugiau atspalvių bus įtraukti į interjerą, tuo įdomiau bus rezultatas. Šis derinys yra laikomas labiausiai paprastas, jis atneša ramybę ir ramybę į vidų, nors taisyklė yra išimčių. Monochromas nereiškia monotoniškumo ir nuobodumo. Jokiu būdu. Tinkamai parinkus atspalvius ir tekstūruotus ansamblius monochrominiam kambariui, galite pasiekti ne mažiau apsvaiginimo efektą nei daugiaspalvėje ar kontrasto skalėje. Norint ritminiai įvairinti dizainą ir suteikti kambariui “gylį”, jūs galite drąsiai atspalvio monochrominį spalvų derinį baltos spalvos. Puiki alternatyva baltos spalvos sidabrui, kuri aktyviai naudojama spalvingiems interjerams kurti. Mažais kiekiais, kaip kontrasto akcentas juodas yra leistinas.
Pakeisti į vienspalvį interjero neatrodė pernelyg monotoniškas ir nuobodus, gali naudoti šiek tiek apgauti griebėsi profesionalių dekoratorių:
- Laikykitės pavaldumo
Norėdami sukurti nespalvotą interjerą, pakanka nuspręsti, kokia pagrindinė spalva tinka jūsų mėgstamiausia spalva, pasiimti tris atspalvius ir naudoti virtuvės dizaino derinius. Kad interjeras būtų darnus ir profesionalus, vienas iš atspalvių būtinai turi tapti dominuojančiu, o kiti du vienas kitą papildantys, papildantys pagrindinį.
- Naudokite keletą bazinės spalvos atspalvių
Tai ne tik daro vienspalvis spalvų schemą virtuvės interjerą įdomesnio ir įvairi, bet taip pat padėti į zoną kambarį į funkcines zonas, vizualiai koreguoti planavimo trūkumus ir sukurti tam tikrą ritmą į kambario dizainą. Pavyzdžiui, jūrinio stiliaus virtuvėje galite saugiai pasiimti atspalvius nuo dangaus mėlynos ir žydros iki karališkojo mėlynojo ir indigo.
- Įtraukite į interjero skirtingas sąskaitas faktūras
Lengviausias būdas yra apsunkinti virtuvinio dizaino interjerą, naudojant skirtingos tekstūros medžiagas. Ryškiausias tekstūros kontrastas sukuria blizgių ir matinių paviršių derinį: lygios ir reljefinės tapetų, medžio ir keramikos, stiklo mozaikos ir matinių plytelių.
- Naudokite kontrastingus akcentus
Vienos spalvos interjeras “Revive” padės mažoms spalvotoms saloms – ryškiems kontrasto akcentams. Norėdami nespalvoto aplinkoje “pradėjo žaisti, ir nusišypsojo,” Kartais užtenka tik vieno, bet ir didelį kontrastą objekto ar mažų akį traukiantis detalių pora.
Gretimos spalvos virtuvės interjere
Analoginėse ar gretimose spalvų schemose yra dvi ar daugiau spalvų, kurios yra greta vienas kito esančio spalvų rato: geltonos ir oranžinės, žalios ir mėlynos spalvos. Paprastai viena iš spalvų yra dominuojanti, o kita – akcentuojant. Ši schema leidžia jums sukurti darnią, atpalaiduojančią atmosferą.
Kontrastingos virtuvės
Kontrasto arba papildoma spalvų schema naudoja spalvas, kurios yra priešingos spalvos, pavyzdžiui, mėlynos ir oranžinės spalvos. Šiuo atveju pagrindinė interjero spalva atsveria kontrastą. Atsižvelgiant į kontrastingumo gylį ir bazinės spalvos intensyvumą, derinys bus aktyvus arba ramus. Baldai kontrastingos interjero virtuvės tonas turėtų būti tamsesnis nei sienų, bet lengvesnis, nei grindų. Prieštaringa virtuvė atrodys stilingas ir įspūdingas, tačiau tokia situacija gana greitai nuobodu ir pavargęs, todėl pageidautina apriboti kontrasto detales, kad jei norima, galima lengvai pakeisti, visiškai keičia charakterį ir nuotaiką iš kambario.
Trijų spalvų virtuvės
Triadinių spalvų paletėje sujungiamos trys spalvos, kurios yra vienodo atstumo tarpusavyje spalvų rato. Šis derinys sukuria labai gyvą ir įspūdingą efektą. Pasirinkus virtuvės triazdų schemos dizainą, pageidautina laikytis vieno iš spalvų dominavimo principo, o likusios – naudoti akcentuodami.
Sėkmingi spalvų deriniai: harmonijos ieškojimas pagal spalvų ratą
Eugène Delacroix, prancūzų tapytojas XIX amžiuje pirmasis dažytos spalvos trikampis, kurio viršūnės taško iki pirminių spalvų (raudona, mėlyna ir geltona), o kraštų – už papildomą (oranžinės, raudonos ir žalios spalvos), kuris susidaro maišant pagrindines spalvas (pvz, mėlyna ir geltona suteikia žalios spalvos). Spalvų rato taip pat yra šešis pagalbiniai arba pereinamieji spalvos, kurie gaunami sumaišant pagrindinę spalvą su papildomu (žalios ir geltonos spalvos rezultatai teikia kalkių). Gretimi kvadrantus yra išdėstyti giminingas-kontrastingos spalvos: šiltas geltonos-žalios ir geltonos spalvos-raudona ir šalto mėlyną-raudona ir mėlyna-žalia. Nuo sukimosi pilvą trikampis rodo, maišymo spalvų, kurios atitinka jos viršūnių rezultatą.
- Puikiai egzistuoja tarpusavyje spalvos, esančios lygiakraščio trikampio viršūnėse, užrašytos spalvų ratu. Bet koks spalvų derinys, gaunamas sukant viduje tokio trikampio apskritimo, bus harmoningas.
- Atsižvelgiant į spalvų harmonijos įstatymą, spalvos puikiai sujungtos, esančios priešais viena kitą. Mėlyna puikiai atitinka oranžinę, violetinę su geltoną, o raudoną – žalią.
- Neutralių spalvų, iš mėlynai pilkos iki ochra rudos, kaip kažkas tarp trijų pagrindinių spalvų, yra visi saulės spektro spalvas, todėl harmoningai bendrauti visiškai su visais spektro spalvų.
- Norėdami atgaivinti ir įvairinti interjerą, kuriame yra dvi susijusios kontrastingos spalvos, jis padės impregnuoti arti tonas, tamsesnes ar šviesesnes spalvas.
- Siekiant neperkrauti daugiaspalvio interjero, viename kambaryje rekomenduojama naudoti ne daugiau kaip penkias spalvas ir atspalvius.
- Spalvų sodrumas daugeliu atžvilgių priklauso nuo objektų tekstūros. Blizgūs blizgantys paviršiai padidina ryškumą, intensyvumą ir spalvos gylį, o įspaudžiami ir matiniai, priešingai, suminkština ir slopina spalvas.
- Interjero dekoratyviniai elementai vaidina akcentus, todėl jie turėtų būti ryškiausi.
- Giliausia ir tamsiausia virtuvės interjere turėtų būti grindų spalva, o šviesiausia ir lengviausia – lubos. Baldų spalva turėtų būti lengvesnė ir lengvesnė nei grindų, bet tamsesnė nei sienos.
- Nepaisant to, kad visiškai nemandagus ir absoliutus tabu jungimo spalvų yra laikoma raudona, oranžinė ir rožinė, dizaineriai dažnai išspręstas tokią sąjungą, pasiekti stulbinančiai gražus ir harmoningas sprendimus. Taigi išvada leidžia manyti, kad nėra nenuoseklių spalvų. Sėkmingo interjero spalvų derinio paslaptis yra sugebėjimas tinkamai pasirinkti atspalvius.