Кухиња индивидуалиста: необичан дизајн и максималан комфор
Кухиња, кухиња … До скоро нисмо покушали да направимо модеран, стилски и вољен простор са полигона за кулинарске експерименте. Али идеја о правој унутрашњости толико се променила да је дизајн кухиње заиста занимљив када гости након обиласка реновираног стана питају: “А где је у ствари кухиња?”
Нови поглед на уобичајену стилистику: дизајнерске кухиње
Идеје дизајнера, које су изгледале апсолутно нереалне, проналазе израз у новим колекцијама намештаја. Техника, подсећа на командну плочу летелице, украшава пултове, а на врата ормара довољно је подићи руку да га отвори. Али главна ствар је да се индивидуалност без табуа комбинује на начин да се уједине елементи различитих, наизглед некомпатибилних стилова.
Лацонизам и рестрикција: кухиња у ритму градског живота
Примери дизајна кухиње у ниској кљуци и концизној стилистици минимализма привлаце љубитеље реда и симетрије. Ручице нестају са предњих панела сета, а фасаде сакривају све кухињске уређаје и прибор. Снијег бијеле боје остаје омиљени дизајн кухиње. Минималан декор, монолитне површине и јасна геометрија без сложених облика: главни тренд.
Ни популарност традиционалне црно-беле скале такође не смањује. Сјајне фасаде, прибор за шину и високе, високе ормаре у зиду – тако дизајнери виде модерну кухињу у пространом стану или кући. Као занимљив декор – узорак у облику егзотичних листова на поду за пуњење и хромираним светлима.
У малим просторијама урбаних станова са стандардном висином плафона, употреба белих и необичних текстура визуелно додаје неколико метара. Комбинација бијелог сјаја уских и високих ормара горњих слојева, црне табле и строго сиве боје у простору за рекреацију је савршено комбинована са зидном плочом с тродимензионалном текстуром. Коришћење малих жаруља у лажним плафонима ће учинити кухињу вишом, а велика лампа изнад трпезарије ће додатно утицати на трпезарију.
Плаши стерилну белину? Подарите бијелу у односу на пастелни песак, сиви, беж. Уздигнуте пригушене нијансе су успешно комбиноване са природним узорком и тоном дрвета на фасадама намештаја. На отвореном простору кухиње-трпезарије или студија разликовати боју зона: за радно подручје изаберите светлеће нијансе, а нагласак у трпезарији ће бити тамни сет венгенских боја.
Глатке фасаде у малој кухињи у стилу минимализма поуздано сакривају од радозналих очију посуђа, малих апарата. Уместо сјајних фасада изаберите подмукле полуматне или матиране не-маркуее нијансе. Ако је намјештај тамно, користите светле боје за украшавање зидова.
Спремни за експерименте? Покушајте да укључите идеју додавањем сјајних боја. У строгом ентеријеру са намештајем од природног лакираног дрвета и црне сјајне пластике, пажња се привлачи хромираном хи-тецх капуљачом са јаком жутом позадинском осветљеношћу.
У класичној комбинацији црно-белих, смело додајте сјајну киселинско-жуту тиеру. Нестандардна геометрија доњих ормара у облику степеништа, дводелне траке за бар и сјајног предпона – решење за малу собу.
Тренди тренд: минимални број широких ормара. У намјештају, уместо да се окрећу врата, иза широких фасада су скривене фиоке. Уместо стандардних уских и високих горње кутије – шарнири широких елемената слепих фасада. Необично и светло изгледа кухиња са намештајем строгог облика у распону сиво-наранџасте боје.
Обратите пажњу на фасаде без ожиљних ивица – елементи се постављају блиски једно другом, што ствара појаву слепог зида. Чак иу малој кухињи, овај намјештај изгледа луксузно и неуобичајено: високи ормар са уграђеним фрижидером се налази уз малу радну површину, а мини острво с умиваоником одваја радну површину из трпезарије.
Неуобичајени ретро и занимљиви ентеријери у стилу државе и Провансе
Они који вјерују да је интересантан дизајн кухиње, изнад свега, изванредних решења за боје и јединственог декора, са задовољством упознаје елементе стилских пројеката у стилу модерног ретроа и земље.
На пример, пола старог подкомпаика као декор за зидове, као у овој кухињи. Наравно, ово решење је за јак зид виле, а не за преграду гипса у малом стану. Алтернатива је тродимензионална 3Д винил наљепница.
Мотиви мода педесетих година са обиље сјајних хрома, олакшаних облика намештаја и технологије, и … шаховски црно-бијели кавез је био основа за занимљив дизајн урбаних кухиња. Допуњујте слику панела на зидовима са метализираном површином текстуре.
Познати удобности са задовољством ће се окренути у атмосферу удобног бистроа. У срцу дизајна су отворене полице са стакленим и керамичким бојама. А дух овог кафана преноси округли стаклени стол са удобним столицама обојеним црним.
Најбудбичнији начин креирања необичног дизајна кухиње јесте да се стари сет састоји од акрилне боје и да мало радите с шмирглом, окрећући сет у ретро дизајн кит. Одличан додатак ентеријеру је стари плински штедњак. Уместо горње кутије које су преплавиле простор, инсталиране су празне полице.
Дизајнери тврде да модерна технологија може органски гледати у било ком ентеријеру. У пространим кухињама у светлим бојама, сјај нехрђајућег челика се не раздваја ретро столицама и сивим фростираним фасадама.
Нови тренд је употреба светлих тонова у традиционално резервисаним, у смислу засићења боје, ентеријера. Ако је раније у бази кухиње у стилу Провенце била пастелна скала, онда данас можете изабрати било коју боју. На пример, светло плава, па чак и смело смешно мијешати с контрастним жутим.
Национална кухиња олакшава прекрштање природним дрветом и смелим додавање модерних острва високотехнолошким технологијама. Зидна декорација – једноставно обојен глатки малтер.
Удобан поткровље: комбинација није комбинована и простор за декоратер
Брутално поткровље постаје удобније. Дизајнери прилагођавају стилска решења условима стандардних станова и кућа, који не могу да се похвале са четири метра плафона и отвореним површинама од 100 квадратних метара. Недостатак простора компензује се необичним дизајном намештаја, одважним декором и неконвенционалним завршним материјалима.
Уместо дрвета за израду кухињских фасада користите камен: вештачки и природни. Посебну пажњу треба посветити осветљењу: мекано освјетљење благо омекшава хладноћу камена, а игра свјетла на сноповима створиће посебну, “комору” атмосферу.
Понекад подсетник о стилу је само опечан зид у оригиналном облику – без декорације. Завршни додаци су сјајни предњи и ретро намештај у бијелој боји.
А у уобичајеној урбани кухињи атмосфера се најбоље преноси користећи цеви и црева израђених од нерђајућег челика, а на зидовима виси металне полице. Посебан шарм ће бити додијељен просторима декорацијом зидова у облику плоче за цртање.
У високим просторијама, пожељно је нагласити акцент на структурама плафона: греде, суспензије, металне цијеви. Дизајнери нуде да уреде намештај у слободном распореду – линија је слушалица близу зида, висок плакар поред прозора. Обавезни елемент је стари стол и светле столице.
Граффити, фасаде са пиштољем за ваздух, обележавање у облику бројева из карго контејнера – тако да изгледа као необичан дизајн поткровља кухиње у подруму или подруму.
Не желиш да наметаш опремљену собу? Оставите периметар бесплатно. На функционалном острву постоји све: оба орма за одлагање и кућни апарати, па чак и трпезаријски сто.
Необична фузија: унутрашњост са окретањем
За најхрабрије – изузетна фузија. Мешање у једном ентеријеру није само светле боје, већ и елементи из различитих стилова. Може се узети као хладно плаве нијансе, а акценти наглашавају јаке топле тачке.
Ретро сто са округлим сјајним столом и столицама са савијеним леђима, светли тиркизни намештај постављен против густог опека у занимљивој урбаној дизајну кухиње. Привлачи пажњу црни сјајни фрижидер у стилу шездесетих, обимних декоративних слова с освјетљењем и необичном привјеском у облику цвијета.
Стари сет после рестаурације се трансформише: на фасаде висећих ормара – декор у технику декупажа. Нова столица израђена од пластике и стакла и пар бијелих столица, светлег декора и чврстог зида са осветљењем изнад радне површине је идеја, за чије је остварење потребна само жеља.
Они који се усуђују да трансформишу кухињу кардинално, као смела фузија са неонским зидовима. Једноставна столица не скреће пажњу са старог ормана, а столице у мат светлим завршним слојевима додају пикуанци.
Острва постају скоро правило у дизајну великих кухиња. У једном дизајну, дизајнери проналазе простор за трпезарију, бар-рацк и радну површину са плочом за кување.
Створимо ефекат “вов”: тражимо необичан намештај
Запамтите: раније, како би опремили кухињу са намјештајем који није личио на стандардне слушалице, било је потребно тражити радионицу, дизајнери су развили индивидуални пројекат и након тога саставили комплет.
Сада у линијама модуларних колекција произвођача постоји намјештај за сваки укус, у било ком стилу. Наравно, немачке и италијанске фабрике воде у погледу броја кухиња у незамисливом дизајну. За фасаде користите низ скупог дрвета.
Модуларне колекције су повољне у томе што вам омогућавају да саставите намештај у различитим нијансама, да опремите собу точно по величини.
Карактеристика: у многим колекцијама се појављују елементи за уградњу који се не налазе на унутрашњим угловима, а на екстерном. Такав намештај је згодан за употребу у малим кухињама сложеног облика, са избочинама, нишама.
Лако је наћи чврст апартман за отворени кухињски студио. Избор материјала је огроман: од племенитог дрвета до пластичне облоге од иверице.
Закривљени облик, слој ваздуха са стаклом и неколико опција за завршну обраду за одабир: проналажење намештаја у необичном дизајну за кухињу је једноставно.
Новина – чврста слушалица, без поделе на горњи и доњи слој са преклопном радном површином. У трансформационом намештају – место за прање, радни сто. Избор – цела шема боја.
Исти комплет, али у боји морског таласа – одличан избор за студио.
Тема трансформације површина не губи релевантност, посебно у острвском намештају. Бела линија слушалица је повољно истакнута на позадини дрвеног панела који понавља обрасце и боју детаља на острву.
Острва у облику круга, овалног или квадрата су готово класика. Али кухиња у облику резане јабуке изгледа прилично егзотично. Такав намештај ће постати центар пажње.
Комплети са ормарићима, фиоке, полице различитих величина и облика помоћи ће унутрашњости изванредним без помоћи дизајнера.
Глатне фасаде са удубљењима у контрастним бојама ће разблажити сиву тежину главне нијансе. Ако додате столицама намештаја у тон и декор, онда ће минималистичка модерна кухиња постати пријатна.
И тако, према мојстрима италијанског студија, изгледала би кухиња перфекционисте. Ништа сувишно: само глуву храстову фасаду, прекривено љепилом од мраза, столом од природног бијелог мермера и једини декоративни елемент – стаклена коцка са бршљаном.
Разбијамо стереотипе о правилима планирања: нема табуа
Једино правило које не угрожава дизајнере је јасна подела простора у зоне. У свим осталим аспектима – потпуна слобода:
- Уместо традиционалне комбинације острва са линеарним аранжманом, савршено је дозвољено да управља једним отоком, ипак, мега-функционалним.
Или да повежете два острва са правоугаоном столом – добићете занимљиву табелу.
- Острвине које комбинују неколико зона: комплексни облик са подјелом у шину и радну површину. Напротив – једнослојни намештај без висећих ормара.
- Скривена иза екрана или клизних врата је кухиња. Ова одлука је погодна у малим студијима. Једина потешкоћа је инсталирати скупу капуљачу.
- Заобљене ивице и радијусне фасаде. На пример, у облику слова У са логичким екстензијом у облику полуострва са надоградњом од мастеног стакла.
- Дво-редни распоред у скривеној кухињи? Молим те! У ниши испод прозора неће бити простора за мали стол, као у кафићу.
- Полуострво са приступом са обе стране: оригиналан корак у дизајну. Стога се радни простор проширује: угао аранжман са додатком у облику чврстог ормана у близини зида.
- Специјални шик даје просторији уграђен сјајни ормар. Чак и црна боја није препрека. За разлику од тога, дизајнер је додао светле пикселе на зидну подлогу мозаика.
- Угаони изглед – увек релевантан. И ако простор за сву додатну опрему није довољан, линија слушалица може ићи ван кухиње.
- Додатни цоунтертопс – нема проблема. Наставак стола На слушалицама од вештачког камена биће и трпезаријски сто и радна површина.
- Острво у облику слова Л у центру собе. Главни простор за складиштење је у намјештају у близини зида.
Видео је пример неконвенционалног дизајна кухиње у духу јапанског минимализма
Необичан дизајн у кухињи би био органски део целокупне стилске слике куће. Ако планирате поправити само у једној соби, мораћете пажљиво додати нови ентеријер у стил куће. При планирању грандиозних промјена, запамтите да је кухиња мјесто гдје никада није празно, па изаберите материјале који су непреценљиви за негу. Немојте тражити “стерилни”, али стилски унутрашњост: такве собе изгледају импресивно само када су у савршеном стању. Ако је могуће, затражите од специјалиста-дизајнера да понуди више могућности смјештаја.