Minimalizmus vyberajú obyvatelia veľkých miest, perfekcionisti, ľudia s aktívnym rytmom života a zároveň estetistmi. Tento smer vnútorného dizajnu vznikol v dôsledku rozkvetu moderny a motívov japonskej kultúry. V západnej variácii je minimalizmus menej radikálny, praktickejší a funkčnejší. Ako prísne sa bude udržiavať interiér vašej kuchyne, je na vás, hlavnou vecou je dodržiavanie základných princípov.
Návrhár sám – ako udržať štýl
Štýl minimalizmus vo vnútri rozlišuje:
- Minimálne množstvo nábytku a dekorácie;
- Geometria a lakonizmus foriem a nábytku;
- Maximálne 3 základné farby v interiéri, najčastejšie neutrálne základné farby, ale jasné akcenty sú tiež prijateľné;
- Iba zabudované spotrebiče;
- Dobré prirodzené a umelé osvetlenie;
Teda vytvorenie návrhu minimalizmus štýl kuchyne z nasledujúcich úkonov: Ak chcete zväčšiť priestor vizuálne a funkčne, aby maximálne naplniť priestor svetlom, premyslenú ergonómiu kuchyne a skladovanie vecí, ktoré pracujú s jedálňou nie je rozmanitá a bol takmer prázdny.
Premyslená jednoduchosť minimalizmu je ideálna pre dizajn malej alebo úzkej kuchyne, kombinovanej kuchyne a obývacej izby a moderného štúdiového apartmánu. V priestranných priestoroch môže minimalizmus odhaliť svoj plný potenciál av malom kuchyni tento štýl môže vizuálne vylepšiť viac ako ostatné. Na fotografii nižšie je minimalistický interiér malej kuchyne v Chruščovi plný svetla a vzduchu.
Čo môže pokaziť minimalistickú estetiku? Tento štýl neberie do úvahy obvyklé klasiky elegancie, pocitu osídlenia krajiny alebo provensálskeho štýlu, typického pre etnicu a fúziu rôznorodých farieb. Tiež množstvo textílií, výzdoba a zložitosť dokončovania nie sú vhodné. Okrem toho majte na pamäti, že v takej kuchyni bude musieť čistiť oveľa častejšie.
Povrchové úpravy a materiály
Minimalizmus vo výzdobe a nábytku znamená kombináciu moderných materiálov (plast, kov, sklo) s prírodnými materiálmi – drevo, kameň, keramika. V ideálnom prípade by mala byť všetka dekorácia jednoduchá, ale bezchybná v kvalite a samozrejme bez dekorácie a dekorácií.
strop
Strop by mal byť ľahký, je lepšie matný, ale lesk je tiež vhodný. To môže byť pokrytá omietkou alebo farbou, podhľady je optimálna, a ak to výška dovoľuje, kuchyne, obývacia izba je lepšie rozlišovať medzi dvojúrovňového stropu sadrokartónu. Nižšie je fotka (posuňte doprava).
Strop musí byť biela. Prijateľné a najľahšie odtiene šedej, v zriedkavých prípadoch – béžová alebo piesok.
Je neprípustné použiť stropy z tkanín, stropné nástenné a fotografické stropy. Veľmi zriedka používané stropné panely a zrkadlové stropy.
Paul
Konštrukcia miestnosti v tomto štýle znamená prísnu, dokonale rovnú podlahu. Najvhodnejšie nátery sú kameň, veľké keramické dlaždice bez vzoru, porcelánové kameniny.
Ale je tiež možné položiť tradičné laminátové a parketové dosky svetlé béžové, šedé alebo tmavé tóny.
Tipy:
- Áno, minimalizmus je “chladný” štýl, ale nechajte ho vychladnúť len zvonka – kvapalné podlahy, dlaždice, žula a kameň sú lepšie izolované.
- Podľa farby pole môže zodpovedať stropu alebo stien (steny reči), a môže byť naopak v kontraste s jasným atmosférou a zdôrazniť jeho čistotu, ako je znázornené na nasledujúcom obrázku (prejdite doprava).
steny
Steny, vrátane zástera, musia byť monofónne, dokonale vyrovnané, stručné. Nástenné panely, maľovanie, veľké keramické dlaždice bez vzoru sú vhodné. Tapeta môže byť zvýraznená akcentovanou stenou v pracovnej alebo jedálni.
Farebná schéma stien je neutrálne, najčastejšie s chladným podtónom.
Zástera môže byť ozdobená priehľadnými alebo farebnými sklenenými, kamennými, čiernobielymi dlaždicami vo farbe stien alebo dosiek, na rozdiel od farby náhlavnej súpravy.
Stylizácia pre minimalizmus umožňuje použitie kombinácie “hladkých stenových textílií”. V tomto prípade sa steny stanú ozdobou miestnosti: dekoratívna omietka, imitácia drevených povrchov, panely s diskrétnym vzorom (zvyčajne pozdĺžne alebo priečne pruhy). Stena, v ktorej sa nachádza jedáleň alebo pracovisko, je vyrobená z iného materiálu ako zvyšok stien.
výzdoba
Steny kuchyne v minimalistickom štýle nepotrebujú dekoratívne detaily, je dovolené použiť nástenné hodiny a 1-3 koncepčné obrázky, bez toho, aby museli byť nevyhnutne grafické.
Kuchyne v štýle minimalizmu môžu byť trochu oživené použitím minimálnej sady dekoratívnych predmetov: neobvyklá váza, originálny luster alebo svietnik, štýlový ovocný stôl atď.
Dekor by nemal byť veľa: stačí jedna váza alebo dve alebo tri fľaše.
Ak chcete dať kuchyni o niečo viac živosť a harmóniu, rovnako ako na čistenie vzduchu môžu byť pomocou vnútorných rastlín, zatiaľ čo v ich počte sa nemôžete obmedziť. S množstvom plastového nábytku a plynového sporáka je povinný mini-skleník. Ozdobte minimalistické interiérové interiérové rastliny, ako je sansevierii, aspedistra, sukulenty, chlorofyt a kvety ako kallasy.
Záclony, ak sú, by mali byť čisté, bez hrubých drapérií a zdobenie. Dokonale vyhovujúca rímske, rolovacie, bambusové závesy. Viac informácií o záclonách si môžete prečítať tu.
Nábytok a vybavenie
Závažnosť v dizajne a výzdobe kuchyne je kompenzovaná komfortom, premyslenosťou, funkčnosťou nábytku, spotrebičov a sanitárnej keramiky.
- Vstavaná technika, uzavretá hluchými fasádami kuchynského setu, je vítaná;
- Kapota môže vykonávať nielen praktickú, ale aj dekoratívnu funkciu;
- Žiadne sklenené dvere, len plastové alebo drevené. Fasády kuchynského nábytku by mali byť monofónne, matné alebo lesklé, bez dekorácie a frézovania. Kovové rúčky sú pohodlné a prísne, vždy nie sú žiadne vzory, rezbárske práce, kruhy;
Ak sa bojíte preháňať “chladom” interiéru, spojte ošetrené drevené povrchy s rovnakým plastom v kuchynskom nábytku alebo v náhlavnej súprave. Získajte viac priateľský dizajn a zároveň nie je porušená estetika minimalizmu.
- Všetok nábytok by mal byť zarámovaný v rovnakom štýle, eklekticizmus nie je vhodný tu;
- Jedálenský stôl je možné vymeniť bar počítadlo, ak je kuchynský priestor malý, a v kuchyni-obývacia izba stojan alebo ostrov vymedzí priestor;
- Ak žijete v byte jednej osoby, jedálenský kút, môžete mobilné kuchyne sa stáva miestom varenie a rýchle raňajky pred odchodom do práce a mobilného barový pult alebo stôl pomôže posunúť obed či večeru v obývacej izbe, kancelárii alebo dokonca aj spálňu;
- Skutočné využitie kuchynských výklenkov ako skriniek, pretože tento štýl sa usiluje vhodne využívať priestor a znižuje množstvo nábytku;
- Jedálenská skupina: sklo, dyhované, drevené dosky, nohy – drevené alebo kovové. Stôl môže byť masívny a ťažký, a možno naopak ľahký;
Jedálenské stoličky môžu pripomínať kancelársky nábytok vo forme a materiály, ale farba je prijateľná nielen biela, čierna a šedá. Viac informácií o stravovacej skupine si môžete prečítať tu.
- Je vhodné použiť multifunkčný nábytok (stôl so zásuvkami, sklápací rezací stôl, stôl, zasúvateľné v skrini atď.) A strojov (kuchynský robot, multivarki s funkciami výrobcu chleba, výrobcu jogurtu, parníka atď.).
osvetlenie
Ako už bolo uvedené, minimalistický dizajn je nielen priestor, ale aj ľahký. Izby s veľkými oknami a použitím viacerých svetelných zdrojov sú skutočné.
Nasledujúce kombinácie sú možné:
- Centrálne osvetlenie (jeden veľký luster alebo niekoľko malých) nad stolom a osvetlenie pracovného priestoru;
- Svetelné panely na strope a dodatočné osvetlenie pre jedáleň a pracovný priestor;
- Bodové osvetlenie a centrálne osvetlenie;
- Skryté osvetlenie kuchynského setu a centrálneho osvetlenia.
K dispozícii sú kovové, plastové, aj drevené lampy. Obmedzte sa na výzdobu a textílie, neobmedzujte sa pri výbere lampy – jej dizajn môže byť nezvyčajný, podobný origami, kozmickej lodi alebo pripomínajúcej atómy.