Kompakt gömme mutfak davlumbaz için en iyi seçeneği seçme – banking-on-green.com

Kompakt gömme mutfak davlumbaz için en iyi seçeneği seçme

Kompakt gömme mutfak davlumbaz için en iyi seçeneği seçme

Modern ev aletleri iki tamamlayıcı nitelikte olmalıdır – mümkün olduğunca işlevsel ve mutfak iç tasarımına mükemmel uyum sağlamalıdır. Küçük boyutlu dairelerde boş alan eksikliği olduğunda, daha fazla gereksinim – kompaktlık – ortaya çıkar. Sahiplerinin ihtiyaçlarını tam olarak karşılamak ve gerekli rahatlığı sağlamak için 50 cm genişliğinde mutfak kaputunda hangi özelliklerin inşa edilmesi gerektiğini anlamaya çalışacağız.

Yerleşik ev aletlerinin avantajları

Uygulama, yerleşik modellerin sadece küçük ölçekli konut sahipleri tarafından değil, aynı zamanda 20 m² veya daha fazla alana sahip lüks dairelerin sahipleri tarafından da tercih edildiğini göstermektedir. Gerçek şu ki, modern elektronik ve mekanik asistanların tamamen uygun olmadığı, klasik veya ülke tarzında sürdürülen pahalı cepheler için küçük boyutlu teknik cihazların gizlenmesi daha kolaydır.

özüt

Klasik iç mobilya cephe kaputu

Uygun montaj boyutlarına ek olarak, 50 ila 50 standartlarındaki mutfak davlumbazları aşağıdaki avantajlara sahiptir:

  • daha az güçlü oldukları için düşük ses seviyesine sahipler;
  • enerji tasarrufu;
  • soba üzerinde mobilyalara yer vermek;
  • Bütçe değeri farklıdır.

Dezavantajlar da mevcuttur: örneğin, kompakt modifikasyonlar, büyük odalardaki havanın tamamını kapatamaz, dolayısıyla kalitatif olarak temizler. Yerleşik tipte teknik cihazların seçimi, kubbe duvarı ve ada analogları yelpazesinden çok daha sınırlıdır.

Gerekli veya hava kanalı yok

Hava deliğinin – havalandırma deliğine giden – varlığı, gövdenin büyüklüğüne bağlı değildir, bu nedenle piyasa çeşitli modifikasyonların varyantlarını bulabilir. Bunu seçerken kamuflaj olanaklarından yola çıkmaya değer, böylece oluklu boru ya da hacimsel dikdörtgen kutu göze çarpmayacaktır. Kanal askıya alınmış bir yapının veya bir mobilya iç mekanının dekoratif detaylarının arkasına gizlenebilirse, o zaman bir hava kanalıyla teklifleri değerlendirmeye değer.

kanalı ile başlık

Kanallı başlık dolapların içinde gizlidir.

Koşullar, kullanılan havayı hareket ettirmek için yavaşça ve sessizce kanal bırakmanıza izin vermiyorsa, bir dizi filtre ile devridaim modelini durdurmanızı öneririz. Bu durumda hava kanalına ihtiyaç yoktur, çünkü hava arıtma, mahfaza içinde bulunan filtreleme mekanizması nedeniyle gerçekleşir. Havalandırma deliğine hiçbir bağlanma olmadığı için mutfak için eğimli ve düz davlumbazlar herhangi bir yere monte edilebilir.

Kaputun teknik özellikleri 50 cm genişliğinde

Dar gömülü cihazların olasılıkları göz önünde bulundurulduğunda, benzer ayrı konumdaki seçeneklerden çok daha küçük olduklarını fark edeceksiniz. Bununla birlikte, küçük bir seçimle bile, güç, gürültü seviyesi ve değiştirilebilir filtrelerin sayısı arasında farklar bulunabilir. En fazla 50 cm genişliğinde gömülü cihazların en önemli teknik özellikleri üzerinde daha ayrıntılı olarak durup, önerilen örneklerden hangisinin tercih edildiğini öğrenelim.

Verimlilik: hesaplama formülü

Zayıf, yanlış seçilmiş bir cihaz tamamen hava arındırma ile baş edemediğinden, performans göstergesi tamamen odanın alanına ve egzoz modülünün gücüne bağlıdır. Teknik bir cihazın performansını hesaplamanıza izin veren çeşitli formüller vardır. İşte hesaplamak için en basit biri:

hacim (U x G x Y) x 12 x 1.3

Hacim, uzunluk ve yüksekliği ölçerek, bir inşaat rulet kullanarak hesaplamak kolaydır. 12 sayısı minimum devridaim döngüsü sayısıdır ve 1.3 hata katsayısıdır. Verimlilik kaybı, kanaldaki havadaki veya filtrasyon temizliği sırasında çeşitli direnç türlerini karşıladığında meydana gelir. Bu arada, filtreli modellerde hata katsayısı biraz daha yüksektir – 1, 7.

yerleşik başlık

Tam entegre egzozlu KuppersbergInlinea 52 C tüm iç mekanlar için uygundur.

Gerekli gücü seçmek için, kendi hesaplarınızı üreticinin talimatlarında belirtilenlerle karşılaştırın. Örneğin, KuppersbergInlinea 52 C modülünün verimliliği 650 m³ / s’dir, bu da 15-18 m²’lik bir odada rahat bir mikro iklim oluşturmak için yeterlidir.

Gürültü seviyesi – normalden daha yüksek değil

Gürültü seviyesi göstergesinin ikincil olduğunu varsaymak bir hatadır. Yemek yapmak veya mutfak-oturma odasına sahip olmak için çok fazla zaman harcayanlar için, bu özellik performanstan sonra ikinci sırada olmalıdır.

50 ila 50 veya 60 ila 60 arasındaki mutfakta bulunan modern sessiz davlumbazlar, çalışma sırasında gürültü yaratan fan ve motorlardan akustik koruma sağlar. Ayrıca, hava, havalandırma yapılarının içinde hareket ettiğinde sesler ortaya çıkar. Bu tür gürültülerden, havalandırma kanallarının dönüş sayısını azaltmak veya boru çapını arttırmak için tek yoldan kurtulabilirsiniz.

Elikorİntegrat CAM 50

ElikorThe GLASS 50 entegratörü 55 dB’lik bir gürültü seviyesine sahip

Tüketicilerin sağlığını önemseyen üreticiler gürültüyü azaltmak ve 60 dB’nin altında tutmaya çalışmak için çeşitli önlemler alırlar. Bununla birlikte, şimdi bile 62 dB’lik parametrelerle teklifleri (çoğunlukla düz otonom değişiklikler) karşılamak mümkündür. Rahat bir atmosfer yaratmak için en uygun seçenek 50-55 dB’dir.

Aydınlatma – çalışma alanında konfor

Birçok modern model, alt panelde bulunan arka aydınlatma – halojen veya LED lambalarla donatılmıştır. Yağ filtreleri ile aynı düzlemdedir ve dayanıklı mat veya tamamen şeffaf bir cam ile korunur. Mobilya modülleri tavan aydınlatmasını kısmen gizlediğinde ve kilitli dolapların altında bulunan ek lambalar sağlanmadığında aydınlatma gereklidir.

arka ışık

Aydınlatma ışıkları

Dış panelin çevresi boyunca bulunan küçük lambaların varlığı, odanın iç kısmında dekoratif bir rol oynar. Güzel nikel kaplı yüzeyler ve parlak cepheler, yapay ışığın ışınları altında çok daha çekici görünüyor.

Kontrol – ayar kolaylığı

Uygun kontrol hızlı bir şekilde istenen modu seçer, ilave aydınlatmayı açar, güç parametrelerini değiştirir. İki tip vardır – manuel (mekanik) ve uzaktan (uzaktan kumandalı). Manuel, sırayla, kaydırıcı, basma düğmesi ve dokunma olabilir.

Standart genişlikli hava kanalı olmayan bir mutfaktaki kompakt asma davlumbazlarda, genellikle mekanik bir ayar türü, yani kontrol, ön panelde bulunan düğmeler kullanılarak gerçekleştirilir. Örneğin, tuşlarla birlikte Shindo METIDA 50 B modeli modunu (çıkış veya dolaşım) değiştirebilir, lambayı yakabilir, hızı değiştirebilir. Programlanabilir modifikasyonlarla, aralıklı havalandırma modu bir tuşa dokunarak ayarlanabilir.

özerk egzoz

Basma düğmesi kontrolü ile düz otonom çıkarıcı

Bazı üreticiler, ayar seçeneklerinden dolayı yerleşik modüllerin hattını artırır. Örneğin, Bosch markasının örnekleri arasında, çeşitli kontrol tiplerinde 60 cm ve 50 cm’lik kayar gömme başlıkları bulabilirsiniz:

  • BOSCH DHL545S – kaydırıcı;
  • BOSCH DHL575C – basma düğmesi;
  • BOSCH DFS067K50 – dokunmatik ekran.

Dokunmatik panele sahip seçenekler daha yüksek bir maliyete sahiptir.

Bosch panel DWB 068J50

Bosch Dokunmatik Panel DWB 068J50

İç kısımdaki kompakt cihazlar

50 cm genişliğinde ve 60 cm genişliğindeki modüllerin tasarımı, çeşitlilik açısından farklılık göstermez, ancak seçim yaparken birkaç nüans hala kullanışlı olabilir. Tamamen gömülü modifikasyonların görünümü hakkında endişelenmenize kesinlikle gerek yok: bunlar ocak üzerindeki dolapta gizlidir ve hatta kontrol ünitesi bile görünmüyor. iç tasarım stili kubbe veya bacanın yerleştirme deseni içermiyorsa, en iyi seçenek yerleşik edilecek dolap genişliğinde 50 veya 60 cm davlumbaz içinde kabul edilir.

yerleşik modül

Tamamen entegre modül

Düz cihazlar açıkça görülebilir. Koşullu olarak yerleşik olarak kabul edilirler, çünkü bunlar çok az yer kaplarlar ve doğrudan plakanın üzerinde bulunurlar. Ana fark, renk tasarımındadır. Seçim için klasik bir palet var: beyaz, siyah, bej, simli.

mutfak

Düz sürümde bütçe varyantı

Cephe arkasındaki yerleşik modüller, bir motor (veya iki motor), fanlar, filtreler, bir program ünitesi ve bir dokunmatik panel ile bir çalışma parçasını gizler ya da ön tarafta bir dizi düğme bulunur. Çeşitli renk tasarımlarına dekoratif bir şerit (plastik, cam, mat, parlak, ahşap) yerleştirme imkanı eklenmiştir. Kural olarak, bar tasarımı mutfak setinin cephesine karşılık gelir.

özüt

Kaydırıcı, cephenin dokusunu tekrarlayan dekoratif bir panel ile dekore edilmiştir.

En iyi üreticilerin notu

Mutfak için en iyi başlığı seçmek için, fonksiyonel özelliklere, tasarıma, bireysel teknik parametrelere bağlı olarak oluşan derecelendirmeleri kullanabilirsiniz. İlk 5imiz, Rusya’daki markaların popülerliğine dayanmaktadır. İlk üç, her zaman yüksek kalite ve uzun hizmet ömrü ile ayırt edilen Alman ürünlerine aittir. 2016 yılında mutfak için en iyi davlumbaz seçerken, “yaktı” Alman marka oldu.

Bosch

Bosch, herhangi bir tipte cihaz seçeneği sunar: tam teşekküllü, siperliği, sobanın üstünde yerleşik kabin.

İlk grup, tasarımcılara ve mühendislere yerleştirme için seçim özgürlüğü sağlayan DHL575C paslanmaz çelik örneğini içerir. Avantajları: Bu marka düşük gürültü seviyesi (53 dB), optimum performans (610 m³ / s), uygun elektronik kontrol, seçilen modun otomatik kapanması için tipiktir. Başarılı bir arka ışık, çalışma alanını tamamen aydınlatır.

Mobilya kulaklığı ocakta özel bir kutuya sahipse, sürgülü ekranlı DHI646CQ modeli ve dekoratif çubukla dekorasyon imkanı uygundur. Özellikle sessiz (48 dB), enerji tasarrufu modülü kapasitesi 300 m³ / saat olduğu için küçük odalar için uygundur.

Bosch Teknolojisi

Göze batmayan ve üretken teknoloji Bosch

Dünyada tanınmış markanın bütçe versiyonu, örneğin DHU645U gibi visor tipi bir cihazdır. Dışarısı, diğer markalardan çok farklı değildir, aslında, cihazın yapıldığı malzeme daha güçlüdür ve yedek filtreler daha uzun süre dayanır. Artıları: iki motor, son derece sessiz çalışma modu (52 dB), üç aşamalı bir güç değişimi.

DHU645U vizör tipi

Model DHU645U vizör tipi

Kronu

Bir sonraki Alman markasının popülaritesi geniş bir yelpazede ve kullanılabilirlikle açıklanabilir, ancak ucuz Krona modelleri bile mükemmel kalitede.

yerleşik Krona

Kompakt yerleşik Krona

En son Kamilla hattındaki değişikliklere dikkat edin:

  • KamillaWood – dekoratif bir çubuk takma imkanı sunan şık bir sürgülü panel ile donatılmış modern ve klasik iç mekanlara uygundur.
  • KamillaSlim – 17 mm genişliğinde ultra ince bir panel var.
  • KamillaPower – iki motorlu ve 800 m³ / s kapasiteli en güçlü temsilciler.
KamillaPower

Yani içerideki KamillaPower gibi görünüyor

Kompaktlık ve sessizlik uzmanları, 38 dB’lik bir gürültü seviyesi, 390 m³ / h’lik bir kapasite ve üç adet yüksek hızlı mod ile KAMILLA slim 500 INOX örneklerini takdir edeceklerdir.

iletkenlik birimi

Almanya’nın üçüncü temsilcisi Siemens. Cep telefonlarının üreticisi olarak daha iyi bilinir, ancak bu markanın mutfak gereçleri sadece en iyi taraftan kendini kanıtlamıştır.

http://www.v24.lv/userfiles/img/c/1341/cda50b7c7c85b97e420da58b5f237354.jpg – Sürgülü panel tamamen “sıcak” bölgeyi kaplıyor

Bir örnek olarak, Siemens LI67RB540’ı paslanmaz çelikten yapılmış olarak düşünelim – kabine yerleştirilmiş iki modlu (sirkülasyon / geri çekme) bir modül, 5 güç seviyesiyle 740 m³ / h, sadece 42 dB’lik gürültü seviyesiyle farklılık gösterir. Kontrol düğmeleri kullanılarak gerçekleştirilir, tüm veriler 7 segmentli ekrana yansıtılır. Avantaj ekonomi – yıllık ortalama enerji tüketimi 34,9 kWh / yıl. Metal yağ filtresinin bulaşık makinesinde temizlenmesi kolaydır.

ASKO

Dördüncü satırda, ASKO markasını, Rus tüketicilerin de aktif olarak kullandığı Slovenya’dan alacağız. Bu markanın tipik bir temsilcisi, elektronik kontrol özelliğine sahip CC4527S modülüdür. 52 cm genişliğinde ve 620 m³ / h üretim kapasitesi sayesinde çeşitli ebatlarda tesisler için uygundur.

http://microklimatlimat.pro/wp-content/uploads/2016/03/17-c.jpg – Eğimli ASKO modelleri tamamen entegre

İki ampuller çalışma alanında parlak aydınlatma yaratır, 4 hız size en uygun modu seçmenizi sağlar. Temizlenmesi kolay çıkarılabilir bir alüminyum filtre, bir zamanlayıcı, bir filtre kirli göstergesi küçük ama önemli, bakımlarda yardımcı olan nüanslardır.

ELIKOR

Mutfak için davlumbaz üreticilerinin reytinginde, yerli şirketi de dikkate almalıyız. İtalya’dan tedarik edilen, tanınmış bir Rus markası olan ELIKOR kötü değildir. Özellikle dikkatinizi Entegre modüllere çekiyoruz – kayar panelli ekonomik cihazlar. İtalyan teknolojisinin yarattığı yeni türbin, gürültü seviyesini 34 – 55 dB (farklı modlar için) rahat sınırlarında tutmanıza izin verir.

http://remont-volot.ru/uploads/posts/2015-10/thumbs/1444847129_design-kuhni-6-kv-metrov-7.jpg – Dekoratif ahşap paneller

İki hız, aydınlatma 2 lamba, 400 m³ / s – evrensel teknik özellikler seti, 10-15 m² bakım alanı için uygundur. Sürgülü panel, mutfak cephelerinin renginde seçilen doğal ahşapla dekore edilmiştir.

İlgili Videolar

Video incelemeleri, ev davlumbazları hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olur ve seçim yaparken hata yapmaz.

Elikorntegra 50/60 – kısa ama bilgilendirici derleme:

ELEYUS STORM’in teleskopik modifikasyonunun video incelemesi:

Popüler Rus markası Elikor hakkında:

Gömülü ve düz modellerin karşılaştırmalı özeti:

Çeşitli markalar ve çeşitli modifikasyonlar, gerekli teknik parametreler ve boyutlara sahip bir plaka için bir başlık seçilmesine izin verir. 50-60 cm’lik yerleşik modül, mutfağı modern veya klasik tarzda, ekonomik, sessiz ve yönetilmesi kolay bir şekilde donatmak için mükemmel bir çözümdür.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org