Kokios plytelės virtuvėje geresnės grindims: grindų plytelių parinkimo kriterijai
Koks turėtų būti grindų virtuvėje? Kaip ir bet kurioje jūsų buto patalpoje – puikiai plokščia. Tačiau virtuvė yra šiuolaikiško buto, labiausiai lankomos srities, centras. Mažai tikėtina, kad per dieną ji dažnai bus tuščia, jei namas yra didelė šeima. Virtuvės grindys turi būti atsparios ir trintis, atsparios vandeniui, atsparus vandeniui. Todėl plytelės virtuvėje ant grindų – geras racionaliai mąstančių savininkų pasirinkimas. Tai lengva prižiūrėti, jis atrodo labai stilingas.
Pagrindinės plytelių savybės
Ši medžiaga pagaminta iš molio, smėlio ir kitų natūralių medžiagų. Iš mišinių susidaro įvairių dydžių plokštės. Skirtingų tipų plytelės skiriasi savybėmis. Galų gale keraminės plytelės yra grindys, sienos, universalios, dekoratyvios. Fasadiniams baseinams yra speciali fasadinė čerpė ir plytelės. Be to, plytelių rinkiniai gaminami to paties stiliaus. Tai vienos kolekcijos plytelės, kurių sudėtyje yra grindų, sienų ir dekoratyvinių plytelių, skirtų apdailai. Virtuvėje patartina įsigyti tokius rinkinius, jei nuspręsite plyteles visiškai plyteles plytelėmis arba naudoti virtuvės priekinės ir grindų plyteles.
Plokštelės išleidžiamos temperatūroje nuo 1000 iki 12500 laipsnių. Tai paaiškina jo stiprumą ir ilgaamžiškumą. Šiuolaikiniai vartotojai turi prieigą prie viso grindų medžiagų arsenalo, tačiau visos šios medžiagos nepavyko išstumti plytelių iš apartamentų. Pirma, plytelės nesulenkiamos ar deformuojasi. Net jei jo apkrova yra labai didelė. Kuo plytelė yra storesnė, standumo indeksas yra didesnis. Antra, keraminės plytelės yra labai patvarios. Žinoma, jis gali įtrūkti, jei ant jo kyla kažkas sunkios, tačiau šis objektas turi būti labai sunkus. Jei plytelių plyšys, pakanka pašalinti ir pakeisti vieną elementą, tiesiog klijuojant naują plytelių ant skystų vinių. Kitas svarbus privalumas – plytelės nesikeičia savo spalvos, net jei ji nuolat veikia saulės spindulius. Be to, ši medžiaga yra labai higieniška ir lengvai valoma. Dar lieka pridurti apie spalvų, formų ir plytelių dydžių įvairovę. Yra tiek daug iš jų, kad daugelis pirkėjų yra tiesiog nustebinti. Ir kai kurios apdailos plytelių rūšys teisingai gali būti laikomos dizaino minties šedevru.
Kiek patikimas ir saugus yra plytelių grindys
Plytelės ant grindų – tai ideali medžiaga saugumo požiūriu. Netgi leidžiama naudoti krosnys ir židinius. Galų gale, jis yra ugniai atsparus ugniai. Keraminės plytelės nenaudoja apskritai, o šildant neišskiria kenksmingų medžiagų žmonių sveikatai. Yra žinoma, kad ši medžiaga efektyviai apsaugo sienas nuo drėgmės, riebalų, dūmų ir kvapų. Tačiau, be to, keraminės plytelės apsaugo struktūras, prie kurių jos yra pritvirtintos, todėl sumažėja pavojus, kad žlugimas susidarys dėl ugnies. Plytelių cheminė ir fizinė inertiškumas užtikrina pamušalo medžiagos saugumą kenksmingų medžiagų kaupimosi požiūriu.
Kaip pasirinkti virtuvės grindų plyteles
Pirmasis žingsnis – nustatyti spalvų schemą ir būsimos plytelės formą. Gamintojai siūlo kvadratinius ir stačiakampius. Tai dažniausiai pasitaikanti plytelių forma. Tačiau yra egzotiškų aštuonių arba šešiakampių modelių. Taip pat yra specialus plytelės klojiniams karnizams ir kampams, galite išvynioti pradinės plytelės formos dangą. Keraminių grindų plytelių matmenys svyruoja nuo mažų iki labai didelių. Yra labai maža mozaikinės plytelės, tačiau grindys paprastai naudojamos tik kaip apdaila. Dažniausiai grindyse naudojama 30×30 arba 50х50 cm dydžio plytelė.
Pagal keraminių plytelių gamybos metodą gali būti porėtos arba tankios (sustiklintos). Kuo daugiau porų yra plytelių gale, tuo daugiau vandens jis sugeria. Tai gali būti nustatyta vizualiai: jei nugaros paviršius yra šiurkštus su didelėmis poromis, plytelė sugeria daugiau vandens. Bet šis turtas padeda įsiskverbti į klijus, taigi ir labiau patikimą plytelių tvirtinimą prie paviršiaus, ant kurio jis tvirtinamas.
Emalio tipas ir jo sluoksnis ant plytelių yra atsakingi už jo estetinius parametrus – blizgesį, piešinį, spalvą. Be to, glazūra daro plytelių tvirtą ir atsparią vandeniui. Modernioje statybos rinkoje yra didžiulis pasiūlymų dėl keraminių plytelių. Tai įvairūs jos dizaino ir techninių charakteristikų variantai. Yra išskirtinės brangios kolekcijos iš garsių dizainerių, yra ir biudžeto pasirinkimo galimybės – vietiniai gaminiai, gaminami naudojant vakarietiškas technologijas.
Kadangi virtuvės grindys yra daugiau nei grindų kitose patalpose, kuriose veikia įvairios rūšys. Ypač tai pastebima šalia plokštelės, šaldytuvo, kriaukle. Todėl virtuvės grindims reikia plytelių su didelėmis cheminėmis ir mechaninėmis savybėmis. Mechaninės savybės yra atsparumas lenkimui, paviršiaus kietumas. Atsparumas lenkimui pagal Europos standartus matuojamas megapaskalais (MPa). Pagal Europos ir tarptautinius standartus (N 100 ir ISO 1054-4) negluoto plytelių atsparumas lenkimui turi būti ne mažesnis kaip 27 MPa. Kalbant apie kietumą, pagal Europos klasifikaciją ji yra padalinta į penkias klases. Virtuvės grindų dangai rekomenduojamos ketvirtosios ir trečiosios plytelės.
Ne mažiau svarbus yra atsparumo temperatūros pokyčiams rodiklis, taip pat atsparumas šarmams ir rūgštims. Galų gale virtuvės grindys turi būti plaunamos dažnai naudojant ploviklius, be to, ant jo gali plisti verdantis vanduo. Pagal tarptautinius standartus grindų virtuvės plytelių šarmų ir rūgščių atsparumas turi būti bent B klasės. Ar jūsų pasirinktos plytelės atitinka šiuos standartus, prašome perskaityti pridėtus dokumentus (sertifikatus, katalogus). Kartais savybės rašomos ant plytelių pakuotės.
Grindys virtuvėje su plytelėmis
Daugelis žmonių mano, kad keraminės plytelės yra geriausias pasirinkimas virtuvėms ir vonios kambariui. Virtuvės grindims geriausia naudoti 8-13 mm storio plytelių storį. Tai geriau, kad plytelė yra tvirta ir ne per poringa. Be to, grindų plytelės turėtų turėti kitą kokybę – didesnį atsparumą dilimui. Pagal tarptautinius standartus, yra tokių plytelių penkių grupių. Mažiausiai atsparus dilimui yra plytelių numeris vienas, penktasis yra stabiliausias.
Kitas svarbus grindų plytelių reikalavimas yra atsparumas slydimui. Virtuvėje pageidautina naudoti plyteles su korundo purškimu arba grioveliais su grioveliais. Glazūruotos virtuvės plytelės nerekomenduojamos. Galų gale drėgmė ant blizgančio paviršiaus pavirs grindu tikra ledo kamuoliuku.
Neigiama keraminių plytelių kokybė kaip grindų danga laikoma šalčio. Bet tai gali būti pašalinta, nes galima naudoti grindų elektrines šildymo sistemas.
Stebėdami paprastas plytelių klojimo taisykles ant grindų, galite pasiekti vizualų virtuvės ploto padidėjimą arba sumažėjimą. Pvz., Jei ant grindų naudojate nedidelę plytelę, kambarys bus didesnis, jei didelė plytelė bus mažesnė. Svarbu prisiminti, kad dedant plyteles sunku pasiekti mažą siūlių lygumą.
Žinoma, plytelių klojimas gali būti padarytas patys iš pirmo žvilgsnio, čia nėra nieko sudėtingo. Bet tai geriau patikėti šiam verslui profesionalams, nes net brangiausia ir graži plytelė atrodys baisi, jei kažkaip.
Virtuvės plytelių dekoratyvinis potencialas
Įdomus efektas gali būti pasiektas naudojant neįprastos formos plyteles. Pavyzdžiui, šešiakampė plytelė arba plytelė su apvaliais kraštais. Padidina bendrą plytelių dizaino ir tekstūros įspūdį. Lygus paviršius padaro kambarį lengvesnį ir erdvesnį, matinis sukuria jaukesnio kambario įspūdį.
Jei pasirinksite tinkamą virtuvės grindų plytelių spalvą, galite ne tik vizualiai pakeisti kambario dydį, bet ir sukurti įvairių atmosferų. Pavyzdžiui, pridėkite orą ar šviesą, atkreipkite dėmesį į baldus ar išskirtinius dekoro elementus.
Ypač populiari plytelė – modelis, ant kurio imituoja medis, audinys, metalas, gėlių modeliai, sienelės ir plokštės. Renkantis spalvą, atsiminkite skirtingą jūsų virtuvės apšvietimą skirtingais dienos laikais. Saulės šviesoje spalvos pasirodo labiau sultingos, halogeninės lempos daro spalvas švelnesnes, o įprastos lemputės – šilčiau. Pavyzdžiui, mėlynos plytelės su geltona lempos spalva atrodys žalia.
Būtina atkreipti dėmesį į glazūros atspindžio koeficientą. Šis veiksnys taip pat daro įtaką vizualiniam plytelių suvokimui kaip dizaino elementui. Jei virtuvėje nepatinka “blizgesio”, pasirinkite plyteles su matiniu paviršiumi. Nepamirškite, kad nešvarumai yra mažiau pastebimi ant tamsiai granuliuotos arba nepermatomos paviršių ar skirtingos spalvos plytelės. Jei pasirinkote blizgančią, taip pat monochrominę, tamsią plytelę, nepamirškite, kad ant jos yra labiausiai matomų įbrėžimų ir traškučių. Plytelių klojimo modelis gali atkreipti dėmesį į grindis ir gali būti tik baldų fonas. Vienas piešinys gali tapti separatoriumi tarp funkcinių zonų virtuvėje. Visoje teritorijoje vizualiai vienija erdvę. Kompleksiniai piešiniai daro kambarį vizualiai mažiau, paprasti – priešingai, padidėja. Svarbu taip pat ir šlako tarpiklių spalvos. Siūlų storis gali būti skirtingas – nuo 0 iki 20 mm. Kontrastingos skiedros spalvų gamta bus labiau kontrastinga ir atkreipia dėmesį į grindų ir plytelių modelį. Sumuštinis tonu sukuria vieno paviršiaus efektą. Kitas triukas: tamsesnės spalvos dengimas padaro grindis vizualiai švaresnį. Ar naudojate lengvą skiedinį? Priešingo poveikio tikimybė yra puiki.