Kokią spalvą virtuvėje turi būti butas: ryškios dizaino perspektyvos
Kartais tu pabūssi kaip paukštis – sparnuotas spyruoklis ant būrio. Ir aš noriu gyventi ir dirbti … Tačiau pusryčiams jis praeina. Galbūt, beje, nes virtuvė yra pernelyg drąsiai, tamsiai ruda ar purvina pilka. Todėl remonto metu visada turėtumėte įsiklausyti į vidinį balsą, atidžiai patikrinti jausmus, pristatyti pagrindinę virtuvės sienų spalvą.
Kokios spalvos dažyti virtuvę: spalvos psichologija interjere
Kartą psichologai atskleidė nepakeičiamą postulatą, kad skirtingi vaivorykštės spektro spalvos atspalviai sukelia skirtingus jausmus ir mintis. Taigi, norint, kad virtuvė būtų psichologiškai patogi, spalvų schema turi būti arba stimuliuojanti, arba atpalaiduojanti. Raudona spalva sužadina apetitą ir pagyvina. Tačiau jo perteklius lems dažnai susidūrimus, nesutarimus, konfliktus “nuo nulio”. Jei, žinoma, kyla kažkas, su kuriuo ginčytis.
Vyno-bordo, sočiųjų spalvų labiau tinka virtuvės sienoms. Jis išlaiko tonizuojantį poveikį ir nėra toks erzina.
Oranžinė virtuvėje esančių sienų spalva mėgsta cheerleaders ir optimistai. Šiltas, ramus persikas, lašiša, netgi morkų virtuvė pralinksmins, duos puikų gyvybingumą.
Šiltos geltonos spalvos, prinokusių obuolių ir sodo daržovių spalva puikiai tinka virtuvinei aplinkai. Jis ramina, sukuria šilumos jausmą ir džiaugsmingą ramybę, sukelia norą apgalvoti ir protingai pasimėgauti pusryčiais ar vakariene. Ką reikia, prieš pasinerdami į laukinę sūkurį.
Harmoningas smaragdas, pistacijos, salotos – gamtos spalvos. Taika ir aiškumas suteikia žaliųjų atspalvių.
Virtuvėje žalia spalva palaiko buto savininkų ramybę, suteikia unikalų apsaugos jausmą. Jei darbas yra sunkus, o kasdienis gyvenimas yra griežtas – žalios spalvos – tai, ką nustatė chromoterapeutas.
Bet turkis ir akvamarinų virtuvė yra tų, kurie yra tikri geros ir šviesios ateities, likimą ir neprarandę savo idealų.
Mėlyna spalva virtuvėje prieš porą metų tapo neįtikėtinai madinga. Galbūt dėl to, kad šešėliai panašūs į vasaros dangų mėlyną spalvą, kurios didžiuliuose miestuose dažnai nepakanka. Be to, spalvos psichologinės savybės yra nepakartojamos: jis normalizuoja apetitą, suteikia atpalaidavimo, mažina stresą.
Mistinius violetinius paletės atspalvius parenka paslapčių ir paslapčių adeptai. Tačiau daugybė violetinių virtuvėje nėra būtina: jis važiuoja į depresiją. Rekomenduojama praskiesti geltonu, alyviniu arba spinduliuojančiu auksu.
Balta virtuvė atrodo kaip CŽV ekspertų laboratorija – sterili ir neprieinama. Nuo psichologijos požiūriu balta spalva gali padengti, jei akis “negali laikytis”.
Todėl snieguolinės sienos plokštės ir baldų komplekto fasadai yra gana tinka dėti ryškius dekoratyvinius elementus, “akcentus”.
Juodoji virtuvė yra tikra paslapčių gira. Tas, kuris pasirinko šią virtuvėje dominuojančią spalvą, aiškiai yra psichologinių problemų krūva. Depresija, drūmumas, pyktis visam pasauliui palaipsniui didės, jei, žinoma, įdėti juodus baldus.
Juoda praskiesta su arbūzu, raudona, oranžinė, geltona, geltona, ruda, žalia.
Pilkos spalvos atspalviai niekada neprisimena, jei konkrečiai klausiate savęs, kokia spalva turėtų būti virtuvėje, ir turėtumėte galvoti už palyginti trumpą laiką. Visiškai pilka virtuvė sukelia niūrus jausmą, nepasitikėjimą kitais ir atrodo dulkėtomis ir apleistomis.
Situacija nedelsiant ištaiso įžengimą į šviesos medžio atspalvių interjerą. Tai nedirgina ir nepatraukia džiaugsmo.
Puikus virtuvės interjero pilkų tonų su metaliniais elementais, motinos perlų, sidabro ir aukso. Ruda virtuvė – Labiausiai tikėtina, kad baldai yra medinis, o sienos yra visi šviesaus medžio, smėlio, grietinėlė, kava, terakotos ir kt virtuvė šviesos rudos atspalviai, dramblio kaulo atspalviai yra apčiuopiamas jausmas realybės, komfortas, artumas gamtai ..
Tamsiai rudos spalvos tonai sudrėkina debesis šeimos atmosferoje. Bet tamsiai ruda yra vientisai sujungta su daugeliu vaivorykštės paletės spalvų.
Aukso ir sidabro virtuvės iš karto prasiskverbia prabangos prasme. Tik elitiniuose namuose, kur baldai yra visiškai antikvariniai, lubos dekoruotos tinku ir paveikslais, auksinės ir ryškios sidabro virtuvės yra priimtinos.
Patarimai iš dizainerių
Pasirinkdami kokią spalvą norite dažyti virtuvę, turite atsižvelgti į jo dydį. Miniatiūrinė virtuvėlė taps dar mažesnė, jei ji bus tamsi arba iššaukta ryškiai. Tamsios spalvos paslėpia erdvę ir šaukia – “valgyk”. Taigi tamsi mediena, akmens angelai, mėlynos šaldytuvai ar raudoni “prijuostės” yra nepasiekiami čia. Mažos virtuvės išplės į vizualų planą, kai pasirenkami įvairūs minkšti, pasteliniai atspalviai. Virtuvė taps pastebimai šviežia.
Didelėje virtuvėje eksperimentų apimtis yra didelė. Tiek tamsios spalvos, tiek ryškios – čia tiesiog.
Tačiau vis tiek rekomenduojama pridėti šiek tiek šviesių spalvų, kitaip virtuvė gali ryškiai priminti, kad rūsys yra brangus, o tai yra naudinga tik po intelekto darbo užmokesčio.
Dizaineriai primena, kad sienų spalva automatiškai tampa virtuvine virtuve. Jei grindys yra tokio paties atspalvio, dažniausiai baldai dažniausiai padidina pagrindinės spalvos akcentą arba silpnina tai. Arba tai yra priešingai.
Keletas statybininkų rekomendacijų
1) Jei virtuvės langas yra saulėtoje pusėje, o jūs negyvenate šiaurėje, virtuvė perkaus. Norėdami sukurti “aušinimo efektą”, naudokite mėlynos, žalios spalvos atspalvius.
2) Mažose tamsiose virtuvėse (languose amžiname šešėlyje) sienos dažniausiai dažomos abrikosuose, citrinose, pistacijose, rožinės spalvos tonuose. Tai taip pat priimtina kambariuose su mažomis lubomis.
3) Sumažinti sienų nelygumą bus neutralios spalvos, gali būti derinamos.
Feng Shui virtuvės spalva
Feng shui mokymas, kalbant apie virtuvės dekoravimą, yra kieta pozicija. Šio kambario optimalios spalvos, kur kūrybinė, aktyvi Yang energija, taip pat vandens ir ugnies elementai dominuoja balta, žalia, akvamarinas, smėlio spalvos. Raudona ir mėlyna yra tik mažos dekoracijos. Jei norite papuošti virtuvę visuose fenso šunų kanonuose, perskaitykite mūsų straipsnį: “Kaip naudotis feng shui principais virtuvės dizaine”.