Који сифон за газирану воду бира у кухињи: преглед брендова
Неки људи сматрају да је апсолутно бесмислено у нашем времену нешто. Али постоје и они који не могу живјети без соде, зато сањају да имају сифон за заливање воде у својој кухињи. У совјетским временима, лимунада је имала статус националног пића. Многи људи са задовољством купују газирана пића са или без сирупа у продавници. Међутим, недавно у медијима све је почело да се склањају информације о штетности ових пића. Рецимо, произвођачи умјесто шећера користе јефтине заслађиваче, а умјесто природних сирупа – боја и укуса. Ако имате сифон за воду, можете провести свој дом укусним и безопасним лимунадом.
О штетности газираних шећера
Њихови љубитељи ризикују да зарађују рак панкреаса. Ово потврђују велики истраживачи онколога са Универзитета Џорџтаун у Вашингтону, којем је присуствовало више од 60 хиљада људи различите старости.
Научници тврде да је шанса да се ова озбиљна болест развије код људи који пију најмање две лименке од 0,33 литре седмично је 87% више од оних који уопће не пију лимунаду. Ово је изјавио шеф истраживања Ноел Муллер. Непотребно је рећи да су произвођачи газираних пића брзо презентовали своје студије, према којима није откривена веза између употребе сода и рака панкреаса. Али ако желите да знате тачно од чега је сода коју пијете, боље је купити домаћи сифон за гашење воде. Можете додати свеже скуеезед сок или сируп на бази природних замена шећера (глукоза и фруктоза).
Који сифон је боље купити за газирану воду код куће
Сифон ради по једноставном принципу пумпања угљен-диоксида у воду под притиском од посебне канте.
На продају се појављују сифони произведени у Италији, Аустрији и Израелу који се у нашој земљи могу купити у многим онлине продавницама или салонима кућних апарата. Агрегати, који коштају 2500-3000 рубаља, врло су слични совјетским варијантама, али њихов дизајн је модернији. Сифони су светло црвени, старији сиви или стилски црни. Такође можете купити јединицу од нерђајућег челика. Али суштина сифона се није променила: у посебном џепу уметнута је мала конзерва гаса, која се постепено сјебава. Након пиерцинга мембране, вода у посуди је засићена мјехурићима. Онда можете сигурно сипати поп у чашу.
Али дизајн је модеран, али проблеми су и даље исти. У једном канистеру садржи 8-10 мг течног гаса, довољно је само гасификовати литар воде. Стално морате купити нове пакете цилиндара, а 10 комада кошта око 450-500 рубаља. Узмите у обзир да балон може експлодирати ако не успије. Одвијте третирани дел врло пажљиво, постепено спуштајте притисак, а вода у сифону не треба сипати ни виша од цртице, иначе неће бити простора за гас.
Сифони са подесивим гасом
У последње време, на тржишту су се појавили уређаји за гашење воде који раде на другачијем принципу. Састоји се од главног тијела, флаша и флаша са течним гасом, а тај гас више није довољан за један, већ за 60 литара пића. Метална боца са великом количином угљен-диоксида се навуча у посуду са водом. Затим морате притиснути дугме и пиће ће бити испуњено са ЦО2.
Неоспорна предност је у томе што степен засићења воде са гасним балонима може се изабрати независно. Што дуже држите дугме притиснуто, више ће бити газирано пиће. Такви уређаји коштају 4-15 хиљада рубаља. Цена зависи од дизајна сифона и степена његове сигурности.
Модерни сифони за водено грејање водећих тржишта
- Сифони италијанске компаније Падерно и аустријске Иси
Ово је модерна верзија совјетских сифона са стакленим сијалицама. Случај је од нерђајућег челика, који одржава чисту воду и не захтева комплексно одржавање. Позитивни аспект овог сифона је његова цена. Ово је јефтина јединица која је доступна свакој породици. Али ту је и минус: балоник са гасом се ручно зезну. Није сигурно, посебно пазити да су људи који имају малу децу у куци.
- Компактни сифон СодаТрониц
Домаћа компактна јединица са три степена воде за гасификацију и уграђени балон. Апсолутно сигурно за употребу, релативно јефтино, није потребна додатна додатна опрема. Али запазите да уређај није намењен за карбонизацију воде са сирупом.
- Ецо-фриендли сифон СодаСтреам
Ова машина претвара једноставну воду у газирану воду у трајању од 25 секунди, поред тога је на њега причвршћена батерија додатне опреме. Али замењиве еколошки прихватљиве бочице испуњене угљен-диоксидом су скупе, стога, рад ових трендовских сифона није јефтин.