Калъфи за столове с облегалка и столове: идеи за интериора и достъпни майсторски класове
Искате ли ефективно да актуализирате интериора, без да прибягвате до мащабни ремонтни работи? Един от най-ефективните, достъпни и практични начини за трансформиране на пространството е да се шият кориците на столове с облегалка и столове. Те са в състояние не само да дадат на мебелите нов живот, но и в продължение на много години, за да го предпазят от всякакъв вид замърсяване. За да откриете всички възможности на този интериор, предлагаме да се запознаете със специфичните му особености, както и да разберете как да шиете и да обвържете корицата на стол със собствените си ръце.
Характеристики на видовете капаци
Текстилният интериор за столове и столове се класифицира в три фактора: форма, функция и материал. Това може да се вземе решение за изменение на продукта, погледнете разликите помежду си стол обхваща: снимки и спецификации на различни модели, за да донесе на вашето внимание.
Форми и функции
В зависимост от формата на представяне, кориците са разделени на три категории:
- Цели – напълно покрийте мебелите: облегалката и седалката. Като правило, те имат гъста фиксация, така че те могат да променят фундаментално дизайна на стола и да скрият всички недостатъци.
- Отделно – се състои от две части: нос за облегалката и за седалката. Този декор е практичен и лесен за поддръжка – лесно се изважда за измиване.
- Siduska – покрива само дъното на мебелите, т.е. седалката. Най-практичната и икономична версия на интериора.
Въз основа на функционалната цел има два вида покрития:
- Всеки ден – за ежедневна употреба. Поради високите експлоатационни натоварвания често са подложени на промиване, така че са изработени от устойчив на износване, издръжлив и лесен за почистване плат.
- Празнични – за специални поводи. Основната им задача е ефективно да украсяват интериора и да се фокусират върху определена област от пространството. Отличителна черта на продуктите е голям брой орнаменти: лъкове, пухени платна, панделки, перли, мъниста.
Избор на материал
За да шиете качествено и трайно покритие на стола със собствените си ръце, важно е да изберете подходящата тъкан. Необходимо е да се отчетат няколко фактора: експлоатационните свойства на материалите, функционалната цел на мебелите и стила на интериора, за който се прави интериорът. Следните групи тъкани се оказаха най-добри в тази роля.
Памучно – чисто памучно бельо, сатен, дънки. Плюсове: естествени, хипоалергенни, издръжливи и лесни за почистване. Недостатъци: Бързо да се намокри, бавно сушене, избледняват под постоянно излагане на ултравиолетови лъчи и избледняват след измиване. Най-подходящ в интериора в стила на Прованс и страна.
Biflex – Ликра или спандекс. Плюсове: плътност, еластичност, лесно почистване, водоустойчивост, устойчивост на изгаряне. Против: синтетичен състав, тенденция към електрификация. Подходящ е за широк спектър от стилови тенденции: Арт Нуво, Арт Деко, Прованс, неокласицизъм, еклектизъм.
Обърнете внимание! Комбинация между памук и еластични тъкани – габардин, който се прави с равномерно добавяне на памук и ликра: този материал съчетава естественост и практичност.
Спално бельо – чиста спално бельо, тик и платно. Плюсове: екологосъобразност, издържливост, мърсотия, сила. Против: трудността на почистване и гладене, груба текстура. Хармонично се вписват в различни формати на национален и етно интериор, както и в пространства, проектирани в тавански стилове и минимализъм.
Коприна – креп-сатен, брокат, сатен. Плюсове: силата, еластичността, благородният дизайн, способността за създаване на грандиозни гънки и сглобки от всякаква сложност. Против: необходимостта от нежно почистване и гладене – за обслужване на стоките е препоръчително да кандидатствате за химическо чистене. Подходящ за интериори, направени в класически, неокласически и етнически, по-специално арабски и индийски стилове.
Обърнете внимание! Най-малко подходящи материали за мебелни корици и шапки са велур и кадифе: те са лошо измити и губят елегантния си вид след измиване.
Стъпка по стъпка
Успехът при създаване на текстилен декор директно зависи от сложността на конфигурацията му, така че ако нямате опит за шиене, препоръчително е да започнете с традиционен правоъгълен модел. След това ще разгледаме подробно как да шиете седалки на столове със собствените си ръце – от измервания до окончателен дизайн.
Правим измервания
Началният етап е извършването на измервания. Тази процедура определя качеството на всички последващи действия – ако е грешно да се правят измервания, можете просто да разваляте тъканта без да шиете дългоочаквано покритие. За да предотвратите това, определете следните параметри за работа:
- височина и дебелина на облегалката (вложката);
- височина на краката;
- разстоянието между краката;
- ширина на стола (измерва се най-голямата част от мебелите);
- седалка;
- височина от горната част на облегалката до дъното на краката.
Обърнете внимание! Измерванията трябва да се вземат точно според размерите на мебелите – в началния етап квотите не се вземат предвид.
Изграждане на чертеж
Вторият етап е създаването на схематичен чертеж, който ще служи като основа за модела. В този аспект, то обхваща три основни части: дълга правоъгълник – напълно ще покрие гърба и от двете страни, седалището и разстоянието от краката на пода в предната и задната част (отпред и отзад на вида на пола); два къси правоъгълника – ще покрие разстоянието до пода отляво и отдясно (страничните части на полата, съответно).
Дължината на основния правоъгълник е сумата от височината и дебелината на облегалката, дълбочината на седалката, височината на краката и височината от върха на облегалката до пода. В допълнение към добавките за шевовете добавете 4-5 см. Ширината на основната част е ширината на табуретката плюс 4 см за квотите. Дължината на страничните правоъгълници трябва да бъде равна на разстоянието от седалката до пода и ширината до разстоянието между краката. Също така не забравяйте квотите – 4 см за ширина и дължина.
След като получи необходимите стойности схематично изготвят прототип възглавница лист хартия с обозначението: граничи отзад и отпред назад част и горна пъти между тях, границите на седалката (т.е., дълбочина) линии помощи за стави, както и линиите, по които да места да бъдат пришити странични правоъгълници.
Правим модел
Третият етап – образец на корицата на един стол с гръб. Проверете дали всички изчисления са правилни и, ако е необходимо, коригирайте чертежа. След това прехвърлете схемата на покритието на нов лист – това ще бъде първият модел хартия. Изпробвайте го – прикрепете модела към стола и леко фиксирайте с лента. Ако всички елементи съвпадат, преместете чертежа в тъканта – това ще бъде основният образец. След това направете последното изрязване.
Важно: Детайлите трябва да се режат само на линията на акциите, за минимизиране на рисковете
проливане на ръбовете и други деформации на тъканта.
Зашийте корицата
Сега остава да шиете корицата директно на стол с облегалка. Последователността на работа е, както следва:
- Превърнете надбавките и шевовете на четирите ръба на дългия правоъгълник.
- Прикрепете правоъгълник към стола и проверете дали линиите на модела съответстват на мебелите.
- Кликнете и плъзнете долния, левия и десния ръб на двата странични правоъгълника.
- С горните ръбове шийте страничните правоъгълници към седалките по дължината на маркираните по-горе линии.
- Обработвайте филиите на всички части с презаключване или шев.
- На задната страна, на границата на облегалката и седалката отпред и отзад, шийте дантели или панделки на корицата – те са необходими за фиксиране на декора на стола. Подобни кабели или ленти могат да се свързват пола, т.е. страничните кутии и долната част на дълго правоъгълник.
Обърнете внимание! Ако не искате да се забърквате с конците, шийте предните и задните части на носа над страничните шевове – от горната страна до облегалката със седалката.
Модели за плетене на една кука
Достойна алтернатива на зашита касета е плетена. Такова наметало ще изисква много умения и усилия, но в резултат ще получите изключително оригинален и уютен декор. След това, ние разбираме как да вратовръзка плетена плетене на една кука с плетене на една кука: диаграми и описания на вашето внимание.
Обърнете внимание! Използвани съкращения: – въздушен цикъл, st.s / n. – колона с плетене на една кука, st.b / n. – колона без плетене на една кука, половина. -polynostalk, st.s / 2n. – колона с двоен плетене на една кука.
Вариант номер 1: покривало
Ще ви трябва кука номер 6, прежда от всякакъв цвят и еластична. Плетива Pattern Плетива Pattern:
1-ва линия – свържете верига от 7 респ., Завийте с помощта на свързващ прът и свържете 12 st.b / n.
2-ри алтернативен епизод. и 1 st.b / n. 6 арки превръщат – във всяка плета в ред: st.b 1 / п, 2 st.s / п, st.b 1 / п ..
3 – 6 пъти повторете редуването: 1 половина, 4 епизода.
4-ти – свързваме във всяка получена арка: 1 бр / н., 1 полюс, 1 ст.н / на., 1 половин., 1 ст. / Н. На този ред ще започнете да рисувате венчелистчета.
5-ти – за всяко венчелистче, вратовръзка в 3 епизода.
След това на подобна схема свържете 12 венчелистчета. След това увеличете арки от 4 на 6 resp.p.:
- двете последователни серии – 1 ст.н., 1 половина, 3 ст.н., 1 половина, 1 ст.н .;
- три реда – 1 ст.н.в., 2 ст.н.с., 1 ст. / 2н., 2 ст.н., 1 ст.н .;
- четири реда – 1 ст.н.в., 2 ст.н.с., 3 ст. / 2н., 2 ст.н.н., 1 ст.н.в.
Увеличете броя на венчелистчетата до момента, в който получите продукта с необходимия размер. За да фиксирате плътно покривалото на табуретката, подгответе основата: в дъгите на последния ред затегнете 5 ст. / Сек. – направете го в осем реда. В последния ред закрепете въздушните контури. След като сте поставили краищата на носа и сте поставили въздушните бримки на фиксиращия еластичен елемент – сега можете да поставите декора върху мебелите.
Вариант номер 2: кръгъл случай
По-проста версия на седлото е кръг от вълнени нишки. За да вържете носа на плетена плетена за плетене на една кука, подгответе вълната, еластичната и двете куки – № 2.75 и 3.75. Орден модел на плетене:
Първа линия – свържете 4 въздушни линии, затворете ги с помощта на свързващ прът и ги свържете в кръг 6 st.b / n. Завържете свързващия елемент и изрежете конеца.
Вторият – в 6 st.b / n на първия ред, вратовръзка 12 подобни постове, но с нова нишка с контрастен цвят.
Трета вратовръзка 24 st.b / n: две за всяка лента.
4-6 – с всеки ред добавете 6 st.b / n.
7-ти – добавете 7 st.b / n.
8-10 – с всеки ред добавете 6 st.b / n.
11 – отново добавете 7 st.b / n.
По същия начин завържете върха с необходимия размер. След това, без да добавите осем нови реда. След това формирайте стените: свържете 2 st.b / n. в едно. Накрая свържете още два или три реда без да добавяте. За да фиксирате капака, свържете въздушните панти над последния ред и поставете гумената лента в тях.
Снимка: творчески варианти на корици и шапки за столове и столове
Видео: как да направите оригинална корица със собствените си ръце
Майсторска класа за шиене на отделен кожух за стол с гръб
Шиене на плътно покритие на стол
Ние плета функционална и стилна кука за плетене на една кука
Начини за декорация на столове
Без съмнение, покрива и наметалата на столовете с гръб и столове са ефективен и винаги актуален начин за обновяване на интериора. Разнообразието от типове, стилове и платове ви позволява да реализирате всяка идея за дизайн, като по този начин създавате декор, който идеално се вписва в определено пространство. Но за да получите такъв резултат, ясно се придържайте към технологията на приспособяване или плетене на продукта – следвайки правилата и вниманието ще ви доведе до успех.