Топиари ( “Дрво среће”, “Европска дрво ‘) – је украсна дрво мале величине, који украшавају ентеријера и екстеријера, и често се користе за посуђа. Топиари су добри по томе што изгледају веома лепо, а то можете учинити рукама буквално за 1 вечер од импровизованих материјала.
- То значи да можете направити неколико декорација одједном, на пример, један пар за Новогодишњу службу, други за Ускрс и пар за каминску полицу.
У овом материјалу наћи ћете 1 основну инструкцију о томе како направити топијар за себе за почетнике, као и 3 степ-би-степ мастер класе поред њега и 45 фото-идеја за инспирацију.
Основна упутства за почетнике
Топиар чак и најкомплекснијег дизајна се врши приближно по истом принципу. Пошто сте савладали основну технологију производње, можете креирати различите врхунске материјале, мијењати само материјале за декорацију.
Дакле, да направите мини-дрво својим рукама, мораћете да га креирате:
- Цронус;
- Трунк;
- База дрвета.
Корак 1. Планирање дизајна
Топиари могу бити различити не само у дизајну, већ иу погледу животног века. Пре него што почнете да радите, размислите о томе шта вам треба “дрво среће” и где ће живети? Именовање и будуће место топијара одређују његов стил, колор скалу и чак и материјале за његово стварање.
Ако желите да направите топијере за празнично постављање стола, материјали се могу користити не превише дугорочно – папир, салвете, бомбоне, свеже цвијеће, воће. Ако желите да направите топијар за поклон или за украшавање ентеријера, боље је користити поуздане декорације – чуњеве, вештачко цвеће, кафу, канде, органза итд.
У следећем избору фотографија можете добити идеје за тематску и прослављену топијеру.
Али избор фото-примера дизајна ексклузивно врхунског ентеријера (скип!).
Корак 2. Припрема материјала
Да бисте сами направили топијеру, биће вам потребно:
- Полистиренска лопта пречника 8-12 цм (продаје се у многим канцеларијским и умјетничким радњама) или лоптом цвјетне пјене (продаје се у продавницама за башту и цвећаре).
- Крунски декор – У зависности од ваше идеје користите цвијеће, сатенске траке, органза, пасуљ, новац итд.
- Трунк – може се направити од суве и чисте гране, једноставне оловке или било ког другог штапа. Поред тога, пртљажник и лонац могу замијенити високу свећицу.
- Декор за пртљажник – пртљажник може бити бар покривен мат лаком или обојен. И као максимум – завити једну или две траке.
- Касхпо – најпожељније је мешати смешу у посуду од глине, али све слатке чаше, шоље, винтаге канте и сл.
- Фиксирање смеше – најбоље је направити топијеру својим рукама мешавину алабастера, јер се брзо замрзава, скоро не пукне и јефтина. Такође можете користити малтер за цементно песак, гипс или кит. Међутим, не само везивачи могу поправити дрво у лонцу, већ и исту пену, флористичку пену или камење.
- Све за мешање смеше – капацитет, вода, штап итд.
- Декор за маскирање мешавине за причвршћивање – Да бисте створили имитацију покривача земљишта, најбоље је користити природне материјале: сух маховина, фино шљунак, експандирана глина, сисал влакна. Такође погодна вештачка маховина и камење. У посудама “јестивог” топијар, можете наметнути бомбоне и драге.
- Љепило-пиштољ и неколико штапића лепка – ако је потребно, може се заменити лепком као “Момент”, али најбоље је то не ради, пошто је лепак у пиштољу погоднији, а што је најважније то вам омогућава да уклоните случајне “пауке”.
- Маказе или секач.
- Портневски пин студс са врло малом капом (није неопходно, додатно се користи или умјесто лепка, на пример, за причвршћивање перлица).
- Бочни ножеви или нипперс за обрезивање дебљина или било који декор елемент.
У припремној фази поделите декоративне детаље круне у групе – на примјер, велике, средње и мале. Дакле, биће вам згодније заменити декор и равномерно га дистрибуирати на лоптици.
Корак 3. Креирање круне
Прво, морате да обележите балон на балону – означите место за причвршћивање цеви и око њега означите границу, за коју до неког времена не морате да уђете, лепљење декора. Захваљујући овој технику, у будућности можете једноставно поправити цијев у лопти без оштећења декора.
Чим се лепак загреје, наставите са декорацијом кугле у следећем редоследу: “уклапање” делова без лепка – наношење лепка на жељено место – фиксирање дела. Запамтите да морате брзо да поступите, тако да лепак нема времена да уђе у пену. Зато је боље прво декорирати и декорирати декор.
Ево још неколико нијанси:
- Стави декор на лоптицу коју требате из највећих елемената и завршити са малим. На примјер, ако направите топијар од вјештачког цвијећа, онда прво залепите највеће пупоље, а затим средњу, а тек тада – мала цвијеће и додатне куглице.
- Неки декор се може фиксирати на лоптицу помоћу кројача. Али најбоље је комбиновати каранфилиће са лепком.
- Ако неки делови су основа жице (на пример, исти вештачко цвеће), затим својим “репове” морати да напусти око 2 цм Онда не може само држати декор, али и да га укључите у лопту..
- Да је бела лоптица била мање видљива у размацима између преплањених делова, може се обојити у тону декора.
Корак 4. Декоративни труп и њено везивање на круну
Сада морамо радити са пртљажником. Као што је већ поменуто, учинити га властитим рукама уопште није тешко од грана, оловке или било ког штапа.
Ако користите грану, не могу да сликам, али само да покрије мат лака, тако да можете видети природну лепоту дрвета. Ако користите дрвени штап, онда то може бити само мало затегнут, вештачки старости, и тако даље. Ако желите да потпуно маскирају површину цеви, можете завршити око сатенске траке, тканине, папира, конопца или обојен.
Колико дуго треба да буде? Пошто се пртљажник продубљује иу посуду и у посуду, његова дужина се може израчунати према следећој формули:
- Дужина цијеви = 1/3 пречника лопте + висина пота + жељена дужина пртљажника између круне и посуде.
За фиксирање цев треба ставити обележавање шило и нож урађено у дубини лопта рупа од око 2-3 цм (зависно од величине). Када је рупа спремна, напуните термопластом и поставите круну на стабљику док се не заустави. Затим наставите да држите пртљажник и постепено напуните рупу помоћу лепка око пртљажника.
- Имајте на уму да термо-адхезиви топи пену и даље продубљује рупу. Како би се спречило да се дебло одлази у круну више од 1/3 њеног пречника, могу се положити ситни комади папира између слојева лепка.
Једном кад је бурела причвршћена у посуду, прикривајте место везивања са декором.
Корак 5. Припрема мешавине везива и фиксирање дрвета у посуду
Вријеме је да “посадите” стабло које се добија у лонцу. За ово вам је потребно:
- Удаљавање од ивице посуде око 2,5 цм, стави знак – до овог нивоа ће се сипати мјешавина. Ако у дну посуде постоји рупа, потребно је покрити лепљивом траком или термо-лепком.
- Разблажите смешу према упутствима произвођача и попуните га са посудом.
- Поравнајте и поправите топијар у лонцу, држећи пртљажник све док се смеша не стврдне.
- Оставите смешу преко ноћи, све док се потпуно не осуши.
Савет: Као што је већ напоменуто, најбоље је користити као везиво мјешавине алабастера. Да бисте напунили 1 средњи пот, неопходно је разблажити приближно 1 кг алабастера са 600 мл воде. Смеша се гнети око 1-2 минута до конзистенције густине павлаке, а затим се брзо излије у посуду и фиксира у њега топијар 2-3 минута.
Корак 6. Декорација поклопца “тла” и посуде
Хура! Топијар је готово спреман, остаје само да створи имитацију тла у лонцу и маскира смешу за причвршћивање. Ако користите сисал влакна (види слику), шкољке, вештачку траву или маховину, онда их треба поправити са малим количином лепка.
Мастер класа 1. Топиарски валовити папир
Топијар са папирним цвећем посебно је погодан за украшавање празничног стола или свечане декорације ентеријера. На пример, овај топиар ружа је направљен за Дан Св. Валентине.
Материјали:
- Баштенска база пречника 12 цм;
- Валовити (крепити папир) средње густине (мастер класа користи валовити папир у облику траке, али можете користити конвенционалне ролне);
- Шипке од флористичке пене и / или било које мешавине за причвршћивање (погледајте основне инструкције);
- Кашпо или пот за базу топијара;
- Гумен је дуг око 30 цм;
- Сух маховина за украшавање лонаца;
- Трака за декор ограде;
- Пиштољ за лепак.
Корак 1. Урезати валовит папир у траке дужине 60 цм и ширине око 4,5-5 цм. Ако је папир превише густ и чврст, запамтите траке мало да их учините још пластичним.
Корак 2. Сада морате претворити настале траке у руже. Ово се ради веома једноставно, само неколико тренинга и принцип постаје јасан. Узмите једну од резултирајућих трака за папир и увуците је у 1/3 као што је приказано на слици испод.
Затим савијете један крај траке дијагонално под углом од 45 степени и започните преклапање у ролну. Након три окрета добићете срце пупољака. Сада се слободно завршава навијањем споља, а језгро руже наставља да се спушта – вау, имаш први латица.
Наставите и да извлачите ролл-буд, док окрећете слободни крај траке док се не заврши. На крају, причврстите подножје руже помоћу спелера или лепка у пиштољу.
Такве руже треба направити доста – око 80 комада, тако да је пријатно да их увијају како седе, рецимо, гледајући филм.
Корак 3. Узмите лоптицу и означите место за причвршћивање пртљажника. Затим започните лепљење балона цветовима.
Корак 4. Чим је круна покривена ружама у потпуности, причврстите му дебло (погледајте Корак 4 Основне Упуте). У овој мајсторској класи, бурела је раније била обојена бојом са аеросолом у бијелој боји.
Корак 5. Потом напуните посуду цвјетном пеном (види слику) или смешом за причвршћивање (погледајте Корак 5 Основне Упуте), а потом фиксирајте дрво у базу.
Корак 6. Сува маховина постављена на “тло” и лепити га на неким местима на термо-лепку. Коначно, везати прамац на пртљажнику.
У следећој селекцији фотографија постоје и друге идеје за дизајн топијара које можете самостално направити на овој мајсторској класи, не само од валовитог папира, већ и од сатенских трака, папира,
Прочитајте и материјал: Цвијеће са папира са властитим рукама – 4 мастер цлассес за почетнике.
Мастер класе 2. Топијери вештачких цвијећа
Топијери вештачких цвијећа могу постати трајни укус трпезарије, екрана кабинета, столице за кафу, мамца. На чему је у већини случајева боље направити само два идентична стабла како би се створио осећај симетрије у унутрашњости. А топиар вјештачких цвијећа је одлична идеја за поклон или свадбени украс.
Материјали:
- 2 ком. вештачке хортензије или неколико других боја;
- Пречник на лоптици од 10 цм;
- Акрилна боја у тону боја (за фарбање лопте);
- Пјена за четкицу;
- Глинени пот;
- Танк (у овом пројекту се користи корпе и лонац из творнице топијара);
- Памучни трак са контрастним бојама;
- Љепило-пиштољ;
- Канцеларијски нож или шланг;
- Резач или резач жице за сечење жичане базе цвијећа.
Корак 1. Прво обојите балон бојом у тону боја и оставите да се осуши.
Корак 2. Док се лопта осуши, одвојите цвеће од “стабљика”.
- Ако ваш цвет има жичане “стабљике”, онда оставите реп од око 2 цм. Користите бочни нож или жичаре за сечење.
- Ако жица нема цвијеће, није битно. Резање “стабљике” испод корена тако да у будућности цвеће може бити једноставно залепљено.
Корак 3. Означите на лоптици место на којем ће се пртљажник причврстити и почети залијевати цвеће, одржавајући једнак интервал између њих. Препоручљиво је да латицама иде једни другима тако да лопта испод њих практично није видљива. Подручје у близини тачке приликом пртљажника остало је без цвијећа.
- Цвеће на жици треба причврстити на лоптицу у следећем редоследу: стварање рупа за “стуб” – попуњавање рупа капом лепка – постављање цвијета док се не заустави (погледајте слику испод).
У овој мајсторској класи, цвеће је подељено у размаку од око 2,5 цм.
Корак 4. Направите у рупици за пртљажник са шиљком / ножем, напуните лепком и причврстите топијеру према препорукама Корака бр. 4 нашег основног упутства. Затим, на подножје круне, лепити један или више листова одједном, као што је приказано на слици испод. У нашој мајсторској класи, лист хидрангеа је додатно фиксиран у жељеној позицији са пином.
После тога испразните област близу пртљажника, украсите цвијећем.
Корак 5. Инсталирајте топијеру у неку мешавину за фиксирање и декоришите “тло” (погледајте Корак 5 и Корак 6 Основне Упуте). Коначни додир је лук од широког памучног трака, везан на пртљажнику испод саме круне.
Испод су идеје украшавања вјештачким цвијећем које можете провести уз помоћ наше мајсторске класе.
Мастер класе 3. Топиари од сатенских трака
Топијари од сатенских трака биће посебно примерен на свечаном столу, на пример, поводом рођендана дјетета, Нове године или Валентиново.
Материјали:
- Много сатена или било које друге траке различитих боја;
- Глинени пот или било који лонци;
- Трунк;
- Кугла од пене или флористичке пене;
- Фиксирање мешавине или цвјетне пјене;
- Маказе;
- Портневски пин-студ (са малим шеширима);
- Љепило-пиштољ;
- Материјали за украшавање базе топијера.
Види и: Цвеће са трака са сопственим рукама – 6 мајсторских часова за почетнике.
Корак 1. Загрејте лонац са аеросол бојом и пустите да се осуши.
Корак 2. Убаците штапић у куглу према кораку 4 Основне Упуте.
Корак 3. Поставите сечење у смешу за причвршћивање (погледајте Корак 5 Основне Упуте) или флористичку пену.
Корак 4. Смањите траку са траком у сет трака 7-8 цм. Да бисте уштедели време, исеците траку и преклопите је на неколико слојева. Тапете различитих боја боље су да се не мијешају, тако да касније лакше би сте их дистрибуирали на лоптом равномјерно.
Корак 5. Узмите једну траку и направите петљу из ње како је приказано на слици испод. На месту где се крајеви међусобно сусрећу, причврстите вијаке, а затим га у потпуности уметните у лопту. Поновите ове кораке све док цела лопта не буде окружена тракама.
Корак 6. Чим се круна топијера уоквирује, ставите у посуду бомбона, папир у тишини, камење или било који други декор.
Следеће фотографије показују друге примере украшавања тракама.
Прочитајте такође: Како направити топијар од кафе