Како опремити кухињу својих снова од огреботине: потпуни онлине водич
Велики, удобан и у сваком погледу удобна кухиња је сан сваке господарице. Штавише, произвођачи кухињског намештаја и уређаја, као и бројни дизајнерски студији спремни су да савјетују како опремити кухињу. Они нуде многе идеје за дизајн ове собе, укључујући и кухињу са јединственим дизајном.
Кухиње у куӕама изграђеним током совјетске ере биле су величине 5-6 квадратних метара. Овде можете ставити само стандардни кухињски сет и мали трпезаријски сто. Да би се у таквим кухињама ставио у фрижидер, било је могуће само најгеничнијим и вештим власницима. Данас људи већ знају како опремити кухињу у малом стану: можете наручити вишенамјенски намјештај, проширити кухињу смањивањем суседних просторија (ходник, купатило). Желите ли научити како опремити кухињу у свом стану? Постаните специјалиста за широко време – дизајнер, продавац, аналитичар.
Како опремити кухињу од огреботина: укључујемо дизајнера
Модерни кухињски сетови су опремљени основним и додатним модулима. Основни елементи укључују разне ормаре и ормарића, столове за благовање и обраду. Додатни модули су шипке шипки, увлачне површине, полице, каруселе, шине.
Пре него што почнете да тражите кухињу, треба да нацртате цртеж будућности унутрашњости. Познавајући конфигурацију и величину собе, висину плафона и дужину сваког зида, величину ниша и предива, јасно можете да замислите како ће опрема и намјештај бити постављени у вашу кухињу. Размислите о томе које врсте кућних апарата желите да видите у овој просторији, посетите продавнице које су специјализоване за продају, пре него што посетите салон намештаја.
Приликом избора намештаја и кућних апарата за кухињу, најважнији задатак је правилан распоред намештаја. Било која кухиња је подељена у три зоне – трпезарија, рад (област кухања) и прање. Ако сте срећни власник велике кухиње и одлучили сте опремити кухињу са трпезаријом, можете додати још једну зону – простор за рекреацију. Овдје можете ставити сто, мали кауч или столице.
Фрижидер, судопер и штедњак у кухињи чине радни троугао. Али у малим кухињама све ово се често налази на једном од зидова.
Коју кухињу бира – уграђено или соло
Ако одлучите да купите нови кухињски сет, вероватно сте се питали да ли бисте наручили уграђену кухињу или купили готову кухињу. Његове позитивне и негативне тачке су у једној и другој опцији. Модерни уграђени кухињски елемент омогућава вам да израдите било који кућни апарат – од фрижидера и машина за прање посуђа до апарата за кафу и прерађивача хране. Треба имати на уму да уграђена кухиња кошта око два пута више од “соло” кухиње. Није тако лако преуредити уграђену технологију, која се не може рећи о кухињи као што је “соло”. Достојанство “соло” – аутономија и независност од одређених комада намештаја. Уграђене кухиње имају предности. На пример, непожељно је поставити обичне плоче поред намештаја. Врућа пећница може оштетити зидове подножја који се налазе поред врата. Специјално дизајнирана рерна за уградњу унутар ормана је проветрена одоздо, а кућиште је такође опремљено са много бољем топлотном изолацијом од класичних плоча.
Уграђени кућни апарати имају димензије које одговарају стандардним орманима и ормарићима кухињског сета (ширина 90 или 60 цм). Висина самосталне опреме можда неће одговарати димензијама оближњег намештаја. Предност уграђене кухиње је и једносмјерни стол – нема празнина и празнина између појединачних модула.
Када се поправак заврши, почиње агонија избора: како опремити кухињу? Како комбинирати функционалност са естетиком, како изградити сву потребну опрему, а да не претворите кухињу у складиште – оставите довољно простора да буде удобна за хостесе и госте. Главна ствар је како направити кухињу јединственом и практичном: да чишћење не изгледа бесконачно, а фасаде поуздано сакривају све непотребне од пратећих очију?
Опције распореда: компетентан изглед и стварање јединственог функционалног простора
Дизајн кухиње треба да одговара општем стилу куће – прво правило. Следећа нијанса, која утиче на избор распореда – величина собе, његова геометрија. Неопходно је посматрати непоправљиво правило “златног троугла”: све три зоне – прање, чување и рад – треба поделити. У идеалном случају, ако их усредсредите на углове једнаког троугла. Минимално растојање између површине за кување и умиваоника не би требало да буде мања од 60 цм, на сличан начин треба посматрати растојање између фрижидера и пећи.
Микро кухиње: како направити мању собу без преоптерећења намештаја
Чини се да је немогуће направити малу кухињу стилску и функционалну истовремено? Ово је стварно тешко – инсталација кухињске површине од 4 – 8 квадратних метара захтева посебан приступ. Али са јасном поштовањем стилског концепта, чак и случај кухињске оловке старог Хрушчова може се претворити у ремек-дело.
Главна правила постављања елемената у малим кухињама:
- Максимална употреба површине зида: боље је поставити слушалице на један зид.
- Одаберите монофонске фасаде са лаконским додацима.
- Глатке фасаде које покривају целу површину зида, од сјајних светлосних плоча визуелно шири простор.
- Стаклена врата, одсуство горње витрине оптички додати неколико квадратних метара.
- Бела боја је опција без губитка за мале просторије.
- Одлично се носи са задатком визуелних трансформација сјајних стропних плоча, монофонских плочица са глазираном глазом на поду.
Сасвим друга прича, када подручје стана не дозвољава додјелу посебне просторије за кухињу. Али чак иу таквим условима, постоје бар два начина за опремање потпуно опремљене кухиње:
- Инсталирајте компактни трансформатор.
- Зонинг велика соба са нестандардним сет-отоком.
Вриједан савјет од дизајнера: у малој кухињи треба укључити сваки центиметар квадрата. Трпезаријски столови који се претварају у зидни декор, клизне површине, извлачење фиоке – има много могућности за трансформацију. Невероватан примјер је стол за преклоп у нишу прозора.
У овом плакарном трансформатору постојаће јела, тегле зачина, а ролна површина замениће трпезаријски сто за две особе.
Прозорски праг такође треба користити: лако се може претворити у шипку бројача.
Дреам исландс: нови изглед на трендовском острву кухиње
Да би се острво кухиње ускладило у унутрашњост, потребан је простор. У класичној верзији, препоручљиво је поставити елемент у средиште собе у правилном облику (квадратни, правоугаоник) са површином од најмање 15 квадратних метара. Од ивице острва до ивице радних површина намештаја потребан је отисак од 1,5 м.
Али дизајнери се никада не заустављају при обичном појављивању традиционалних интеријера: као резултат – аранжман чак и мала кухиње могу се градити око острва. Облик, боја, стил – развој дозвољава вам да изаберете ансамбл са стилским острвом, унутар којег се налази миниатурни вински ормарић, роштиљ за посуђе, а на тоалету – умиваоник. Прецизно израчунате димензије комплета помажу да се идентификују границе благоваонице на отвореном простору.
Љубитељи црно-белог ентеријера успјешно комбинују контрастне детаље, фокусирајући се на различите елементе: око отока тамне венге, снијег бијелог сета са стакленим ормарићима изгледа скоро без тежине. Додаје комплетност црвеном оквиру ансамбла са позадинским осветљењем, понављајући облик радне површине.
Игра контраста није нужно црно-бела. Светло зелена на бијелој слици, драгоцено дрво у комбинацији с сивом металном техником – лаконични ентеријер, са нагласком на двосмјерној површини острва.
Кухиња без јасних граница није проблем. Ако инсталирате намештај по зиду у ниши, а окружено острво – напротив, онда нећете морати опремити одвојену трпезарију.
Чини се незамислива комбинација тамног луксузног мермера са провидном пластиком? Опремање ово кухиње доказује супротно: вештачку главну површину камена, мутно стакло са светлом плавом декор, сјајне пластике и фактурисаних металних сјајем савршено коегзистирати са природног мермера, стварајући светао екстравагантни унутрашњост.
Правилно обликована коцка са слепим зидовима са уграђеним арматурама и уграђеним штедњаком у центру квадратне кухиње.
Светао округлог острва окружен плавим меком намјештајем са окретањем: обложена конструкција од метала за чување кухињског прибора.
Цела кухиња је на једном острву. Овако се осликава остварење сна: једне јахте и без намјештаја. На палуби је све: плоча за кухање, умиваоник, трпезаријски сто и ивичњаци у бочним зидовима.
Круг: У облику слова у малим кухињама
Спас за мале собе: идеалан распоред просторија површине 8-12 м2. Штедња на ширини радних површина, можете значајно повећати корисну дужину. У већини случајева, слушалице се постављају дуж три зидова – простор се визуелно шири, а велики број подножја омогућава напуштање горњег слоја или значајно смањење њеног подручја. У отвореним просторијама угодни изглед угловни сетови, или слушалице са сферним полуострвима.
Комплексан дизајн: мала соба неправилног облика. Главни проблем је одсуство два зидова једнаке ширине и два прозора различите величине и облика. Резани у полукругу од чврсте плоче, стони врх хармонизује простор, а прозори са прозирним римским завесама испуњавају простор с светлом.
И добра одлука:
Једноставно поткровље: ништа сувишно, али сваки детаљ игра важну улогу – жуту лампу, наглашене скромне фасаде и модеран извадак из тамног стакла.
Материјали и боје: избор фасада и боја
Разноликост боја и текстура је прилика да кухиња у било којем стилу буде јединствена и светла. Да не би погрешно израчунали избор, довољно је испунити 3 захтјева:
- Цлассиц слушалице са уклесаним фасаде треба да буду од дрвета, у извођењу привреде – од квалитетног МДФ са савршено имитира текстуру, боју дрвета премаза. Савремени сетови – од плоча са пластичним покривачем.
- Ако се дизајн ентеријера не обраћа професионалним дизајнером, боље је ограничити распон боја у три боје. Изаберите 2 основне контрастне боје или 2 нијансе исте боје, а као боју за акценте – треће.
- Изаберите прибор, фитинге и уређаје у складу са укупним стилом простора.
Пластика и сјај: модерне слушалице у сјајним нијансама
У уређењу модерних кухиња доминирају слушалице са “пластичним” фасадама. Заправо, основа фасаде је стандардна иверица – иверица или МДФ. Разлика је у притиску. Више еколошки прихватљив је МДФ и ламинирана иверица. Завршна облога и ствара ефекат пластичног сјаја – вишеслојни водоотпорни филм, чврсто се држи основе. Коришћењем различитих материјала у завршној обради омогућено је стварање сјајних, текстурних површина укривљеног облика.
У колекцијама дизајнера – не само на слушалицама, већ и дизајнираним са истим декоративним покривачем различитих елемената: кухињски предпростори, оквири, столице.
У малим просторијама, сјајне фасаде које одражавају светлост рефлектора су неопходне. Чак и супер-компактна кухиња изгледа пространа.
Успјешно комбинује не само боје, већ и текстуре.
Немојте изгубити релевантност и постати класична класика: тамна чоколада и крем, црно и бело.
Дрво: класичне слушалице и необичан лаконизам
Природно дрво је вриједност изван времена. Све чешће, текстура дрвећа остаје једини декор комплета дизајнера: минимални лак, минимум спољних додатака. Једноставност облика и јасне геометријске линије, који кажу да природност не захтева декор. Умјесто импрегнације и лакирања, површина је заштићена од неколико слојева природних уља, што даје полу-сјајну рефлексију на фасаду.
Дрвене фасаде престале су да буду атрибут разноврсног луксуза класичних сетова – ефикасно старе плоче хармонично улазе у модерне ентеријере.
Што је сложенији образац, то је већа вредност расе. Столови од стола и предпасници од природног дрвета нису инфериорни у лепоти природног камена.
Варијанте завршне обраде зидова и пода
Кухиња се сматра зоном повећаног загађења. Заиста, током припреме хране на зидовима и поду могу добити прскање уља и масти, а просечна температура у просторији може да буде неколико степени виша него у другим собама. Постоји пуно опција за завршетак зидова у кухињи, али најбудљивији и практичнији је комбинација тапета са плочицама. Ако се одлучите покрити кухињу са тапетама, изаберите винилску постељину или позадину за сликање, која се не плаши влаге и која се лако чисти. Простор изнад стола за сечење и пећи може бити заштићен са кецељом за кухиње, које могу бити од пластике, ДВП са посебним импрегнацију, плочице, плексигласа. Ова површина може се очистити помоћу детерџената.
Да би завршили под у кухињи најбоље су плочице. Лак за прање таквог пода је једноставно, јер се плочице у плочама не једу у плочици. Али можете одабрати квалитетан линолеј или ламинат отпоран на хабање.
Да бисте осигурали да је атмосфера у вашој породичној кухињи повољна, не заборавите да купите капуљачу. Не само да вас штеди од непријатних мириса, већ и спречава изглед чађи на намјештају, зидовима и плафону.