Kaip aprūpinti savo svajonių virtuvę nuo nulio: visą internetinį vadovą
Didelė, jaukus ir visais atžvilgiais patogi virtuvė yra kiekvienos šeimininkės svajonė. Be to, virtuvės baldų ir prietaisų gamintojai, taip pat daugybė dizaino studijų pasirengę patarti, kaip įrengti virtuvę. Jie siūlo daugybę šio kambario dizaino idėjų, įskaitant unikalaus dizaino virtuvę.
Sovietmečiu pastatytų namų virtuvės buvo 5-6 kvadratinių metrų. Čia galite įdėti tik standartinį virtuvės komplektą ir nedidelį valgomąjį stalą. Norėdami įdėti į tokias virtuves, šaldytuvą galėjo naudoti tik patys išradingiausi ir įgudę savininkai. Šiandien žmonės jau žino, kaip įrengti virtuvę mažame bute: galite užsakyti daugiafunkcinius baldus, išplėsti virtuvę, sumažinant gretimąsias patalpas (koridorius, vonios kambarys). Norite sužinoti, kaip įrengti virtuvę savo bute? Tapkite specialistu ilgą laiką – dizaineriu, rinkodaros specialistu, analitiku.
Kaip įrengti virtuvę nuo nulio: mes įtraukiame dizainerį
Šiuolaikinės virtuvės komplektai yra su pagrindiniais ir papildomais moduliais. Pagrindiniai elementai yra įvairios spintelės ir spintelės, valgomieji ir tualetiniai stalai. Papildomi moduliai yra barai, ištraukiami paviršiai, lentynos, karuseliai, bėgiai.
Prieš pradėdami ieškoti virtuvės, turite piešti jo interjero ateitį. Žinodami kambario konfigūraciją ir dydį, lubų aukštį ir kiekvienos sienos ilgį, nišų dydį ir nuolydžius, galite aiškiai įsivaizduoti, kaip įranga ir baldai bus dedami į jūsų virtuvę. Pagalvokite apie tai, kokius buitinius prietaisus norėtumėte matyti šiame kambaryje, prieš apsilankydami baldų saloną, apsilankykite parduotuvėse, kurios specializuojasi jo pardavimo.
Renkantis baldus ir buitinius prietaisus virtuvėje, svarbiausia užduotis yra tinkamas baldų išdėstymas. Bet virtuvė yra padalinta į tris zonas – valgomasis, darbo vieta (virimo zonos) ir skalbimas. Jei esate laimingas didžiosios virtuvės savininkas ir nusprendėte įrengti virtuvę su valgomuoju, galite pridėti dar vieną zoną – poilsio zoną. Čia galite įdėti kavos staliuką, nedidelę sofą ar kėdes.
Virtuvėje esantis šaldytuvas, kriauklė ir viryklė yra darbo trikampis. Tačiau mažose virtuvėse visa tai dažnai yra išilgai vienos sienos.
Kuri virtuvė pasirinkti – įmontuota arba solo
Jei nuspręsite nusipirkti naują virtuvės komplektą, tikriausiai domėjosi, ar turėtumėte užsisakyti įmontuotą virtuvę ar pirkti gatavą virtuvę. Jo teigiami ir neigiami taškai yra vienoje ar kitoje alternatyvoje. Šiuolaikinė virtuvėlė leidžia statyti bet kokią buitinę techniką – nuo šaldytuvų ir indaplovių iki kavos virimo aparatų ir maisto perdirbėjų. Reikėtų nepamiršti, kad įmontuota virtuvė kainuoja apie du kartus daugiau nei “solo” virtuvė. Nebuvo lengva pertvarkyti integruotos technologijos, kurios negalima pasakyti apie virtuvę kaip “solo”. Orumas “solo” – savarankiškumas ir nepriklausomybė nuo konkrečių baldų. Integruotose virtuvėse yra pranašumų. Pavyzdžiui, nepageidautina įdėti paprastas lėkštes šalia baldų. Karšta orkaitė gali sugadinti šalia esančių tvirtinimo elementų sienas. Specialiai suprojektuota krosnies montažas viduje vėdinamas iš apačios, o jo korpuse taip pat yra geresnė šilumos izoliacija nei įprastos plokštės.
Built-in buitinė technika turi matmenis, atitinkančius standartines virtuvės komplekto spinteles ir spintelę (plotis 90 arba 60 cm). Atskiro įrenginio aukštis gali neatitikti netoliese esančių baldų matmenų. Integruotos virtuvės privalumas taip pat yra vienas stalviršis – tarp atskirų modulių nėra spragų ir spragų.
Kai remontas baigtas, pradedama rinktis piktybiškumas: kaip įrengti virtuvę? Kaip derinti funkcionalumą su estetika, kaip pastatyti visą reikalingą įrangą, nesukeldami virtuvės į sandėlį – palikite pakankamai vietos šeimininkėms ir svečiams. Svarbiausia, kaip padaryti virtuvę unikali ir praktiška: kad valymas neatrodo begalinis, o fasadai patikimai nuslėpti visus nereikalingus nuo žvalaus akių?
Išdėstymo parinktys: kompetentinga išdėstymas ir unikali funkcinė erdvė
Virtuvės dizainas turėtų atitikti bendrą namo stilių – pirmąją taisyklę. Sekantis niuansas, kuris paveikia išdėstymo pasirinkimą – kambario dydis, jo geometrija. Būtina laikytis “auksinio trikampio” nesuderinamumo principo: visos trys zonos – plovimas, saugojimas ir darbas – turėtų būti padalinti. Idealiu atveju, jei juos sutelksite į lygiagrečiojo trikampio kampus. Mažiausias atstumas tarp virimo paviršiaus ir kriauklės turi būti ne mažesnis kaip 60 cm, taip pat reikia stebėti atstumą tarp šaldytuvo ir viryklės.
Mikro virtuvės: kaip padaryti patalpą patogiai, be baldų perkrovimo
Atrodo, kad neįmanoma nedidelės virtuvės stiliaus ir funkcionalumo tuo pačiu metu? Tai tikrai sunku – reikia 4 – 8 kvadratinių metrų virtuvės ploto įrengimo. Tačiau, aiškiai laikantis stilistinės koncepcijos, netgi senojo Chruščiovo virtuvės pieštuko korpusas gali būti paverstas šedevru.
Pagrindinės elementų išdėstymo mažose virtuvėse taisyklės:
- Maksimalus sienos paviršiaus naudojimas: geriau įdėti ausines vienoje sienoje.
- Pasirinkite monofoninius fasadus su lakoniais priedais.
- Garsieji fasadai, apimantys visą sienos paviršių, nuo blizgančių šviesos plokščių vizualiai išplės kambarį.
- Stiklo durys, viršutinių spintelių nebuvimas optiškai įterpia keletą kvadratinių metrų.
- Balta spalva yra ne-prarastos galimybė mažiems kambariams.
- Puikiai susidoroti su vizualinio transformavimo užduotimi blizgančios lubos, monofoninės plytelės su glazūra ant grindų.
Dar viena istorija, kai buto plotas neleidžia skirti atskiros virtuvės kambario. Bet net ir tokiomis sąlygomis yra visiškai dvigubos virtuvės įrengimo būdai:
- Įstatykite kompaktišką transformatorių.
- Didelio kambario su nestandartine salone nustatymas.
Vertingas dizainerio patarimas: mažoje virtuvėje turi būti įtrauktas kiekvienas kvadratinės centimetras. Valgomosios lentos, kurios virsta sienų dekoru, slankiojančiais paviršiais, ištraukimo stalčiais – yra daug galimybių transformuotis. Ryškus pavyzdys yra sulankstomas stalas lango nišoje.
Šioje spintoje-transformatoriuje bus indai, prieskonių dubenys, o išvynioti paviršius pakeis du stalo valgomojo stalą.
Langų slenkstis taip pat turėtų būti naudojamas: jį galima lengvai paversti baro skaitikliu.
Dream salos: naujas vaizdas į madingą virtuvės salą
Kad virtuvės sala harmoningai derėtų į interjerą, reikia erdvės. Klasikinis dizaino elementas patartina įdiegti į teisingą formos kambario (kvadratinis, stačiakampis), turi būti ne mažesnis kaip 15 kvadratinių metrų ploto centre. Nuo salos krašto iki baldų darbinių paviršių krašto reikia 1,5 m atstumo.
Tačiau dizaineriai niekada neapsiriboja įprastu tradicinių interjero elementų išvaizda: dėl to – susitarimas net mažas virtuvės gali būti pastatytas aplink salą. Forma, spalva, stilius – plėtra leidžia pasirinkti ansamblį su stilinga sala, kurios viduje yra miniatiūrinis vyno spinta, apmušalai indams, o ant stalviršio – kriauklė. Tiksliai apskaičiuotas komplekto dydis padeda nustatyti valgomojo zonos ribas atviroje erdvėje.
Ventiliatoriai juodai-balta interjero sėkmingai derinti kontrasto detalių, sutelkiant dėmesį į įvairių elementų: aplink salą Tamsios wenge sniego baltumo rinkinį spalvos su stiklo atvejais atrodo beveik besvoris. Prideda užbaigimo ansamblį juodą rėmelį su apšvietimu, kartojimo darbinio paviršiaus formą.
Kontrasto žaidimas nebūtinai yra juodas ir baltas. Ryškiai žalia balta, tauriojo medžio paveikslas kartu su pilka matinio metalo technika – lakoniškas interjeras, akcentuojantis dviejų lygių salos paviršių.
Virtuvė be aiškių sienų nėra problema. Jei jūs įrengiate baldus išilgai sienos nišoje ir apvalios salos – priešingai, tuomet nereikės įrengti atskiros valgomojo zonos.
Tai atrodo neįsivaizduojamas tamsaus prabangus marmuras su skaidraus plastiko deriniu? Baldai tai virtuvės įrodo priešingą: dirbtinis akmuo iš pagrindinio paviršiaus, matinis stiklas su ryškiai mėlynos spalvos dekoru, blizgus plastikas ir nematomas metalo blizgesys puikiai egzistuoja su natūraliu marmuru ir sukuria ryškią ekstravagantišką interjerą.
Tinkamai formos kubas su akmenimis sienomis su paslėpta armatūra ir įmontuota viryklė kvadratinės virtuvės centre.
Šviesi apvali sala, apsupta mėlyna minkštais baldais su tvistu: pakabinama konstrukcija, pagaminta iš metalo virtuviniams indams laikyti.
Visa virtuvė yra vienoje saloje. Taip atrodo sapno realizavimas: viena jachta ir be baldų. Ant denio yra viskas: viryklė, kriauklė, pietų stalas ir apmušalai šoninėse sienose.
Apskritimas: U formos išdėstymas mažose virtuvėse
Išgelbėjimas mažiems kambariams: ideali vieta 8 – 12 metrų plote2. Taupydami darbinių paviršių plotį, galite žymiai padidinti naudingą ilgį. Daugeliu atvejų ausinės yra ant trijų sienų – kambarys vizualiai išplečiamas, o daugybė pjedestalų leidžia palikti aukščiausią pakopą arba žymiai sumažinti jo plotą. Atviruose kambariuose naudingos išvaizdos kampų rinkiniai arba ausinės su sferinėmis pusiasalių.
Kompleksinis dizainas: mažas nereguliarios formos kambarys. Pagrindinė problema yra dviejų sienų vienodo pločio ir dviejų skirtingo dydžio ir formos langų nebuvimas. Supjaustyta puslankiu nuo kietos plokštės, stalo viršelis harmonizuoja erdvę, langai su skaidriomis romėninėmis užuolaidomis užpildo kambarį šviesa.
Taip pat geras sprendimas:
Tiesiog palėpėje: nieko nebūna nereikalinga, tačiau kiekviena detalė atlieka svarbų vaidmenį – geltona lempa, akcentuojami kuklūs fasadai ir šiuolaikiškas tamsaus stiklo ekstraktas.
Medžiagos ir spalvos: fasadų ir spalvų pasirinkimas
Spalvų ir tekstūrų įvairovė – tai galimybė, kad bet kokio stiliaus virtuvė taptų unikali ir šviesi. Norint neapsiriboti pasirinkimu, pakanka įvykdyti 3 reikalavimus:
- Klasikiniai rinkiniai su raižytiems fasadams turėtų būti pagaminti iš medžio, ekonomiškoje versijoje – iš aukštos kokybės MDF plokštės, puikiai imituojančios tekstūros, medžio dengto paviršiaus. Šiuolaikiniai komplektai – iš plokščių su plastikine danga.
- Jei interjero dizainas neapsaugo profesionalus dizaineris, geriau apriboti spalvų diapazoną iki 3 spalvų. Pasirinkite 2 pagrindines kontrastingas spalvas arba 2 tos pačios spalvos atspalvius ir akcentų spalvą – trečią.
- Pasirinkite kambario priedus, jungiamąsias detales ir prietaisus pagal bendrą stiliaus stilių.
Plastikas ir blizgesys: madingi ausinės ryškiuose atspalviuose
Modernių virtuvių įrenginyje dominuoja “plastikinių” fasadų ausinės. Iš tiesų, fasado bazė yra standartinis medžio drožlių plokštės – medžio drožlių plokštės arba MDF. Skirtumas yra spaudžiamo metodo. Aplinką tausojanti medžiaga yra MDF ir laminuotas medžio drožlių plokštės. Apdailos danga ir sukuria plastiko blizgesio efektą – daugiasluoksnę vandeniui atsparią plėvelę, tvirtai pritvirtintą prie pagrindo. Tai yra skirtingų medžiagų naudojimas apdailoje, leidžiantis sukurti ryškius, tekstūruotus išlenktus paviršius.
Dizainerių kolekcijose – ne tik ausinės, bet ir dizainas su tuo pačiu dekoratyviniu įvairių elementų danga: virtuvės prijuostės, rėmai, kėdės.
Mažose patalpose blizgūs fasadai, atspindintys prožektoriaus šviesą, yra privalomi. Net super kompaktiška virtuvė atrodo erdvi.
Sėkmingai derinami ne tik spalvos, bet ir tekstūros.
Nepalikite aktualumo ir tapkite klasikine klasika: tamsiu šokoladu ir grietine, juoda ir balta.
Mediena: klasikinės ausinės ir neįprastas lakonizmas
Natūralaus medžio vertė yra ne laikas. Vis dažniau medžio tekstūra išlieka vienintelis dizainerių komplektų dekoras: minimalus lakas, minimalus išorinių priedų dekoras. Simbolių formos ir aiškios geometrinės linijos, kurios sako, kad natūralumas nereikalauja dekoro. Vietoje impregnavimo ir lakavimo paviršius yra apsaugotas keliais natūralių aliejų sluoksniais, todėl pusiau blizgus sluoksnis atspindi fasadą.
Mediniai fasadai nustojo būti klasikinių komplektų šiuolaikiškos prabangos požymiais – efektyvias amžiaus plokštės harmoningai įeina į šiuolaikinius interjerus.
Kuo sudėtingesnis modelis, tuo didesnė veislės vertė. Natūralios medienos stalviršiai ir prijuostės nėra natūralaus akmens grožis.
Sienų ir grindų apdailos variantai
Virtuvė laikoma padidėjusios taršos zona. Po maisto ruošimo ant sienų ir grindų galite gauti aliejaus ir riebalų purslų, o vidutinė temperatūra šiame kambaryje gali būti keliais laipsniais aukštesnė nei kitose patalpose. Yra daugybė galimybių apdailos virtuvės sienoms, tačiau labiausiai paprastas ir praktinis yra tapetų su plytelėmis derinys. Jei nuspręsite uždengti virtuvę su tapetais, pasirinksite vinilo drobę arba tapetą tapybai, kuri nebijo drėgmės ir lengvai valoma. Plotas virš pjovimo stalo ir krosnies gali būti apsaugotas virtuvės prijuostė, kuri gali būti pagaminta iš plastiko, medžio drožlių plokščių su specialiu impregnavimu, plytelėmis, plexiglas. Šį paviršių galima valyti naudojant ploviklius.
Pabaigti grindų virtuvėje geriausiai tinka plytelės. Norėdami plauti tokį grindą lengva, nes namų plytelės nėra plytelės. Bet jūs galite pasirinkti kokybišką neperdirbtą linoleumą ar laminatą.
Kad jūsų šeimos virtuvės atmosfera būtų palanki, nepamirškite įsigyti gaubto. Tai ne tik taupo jus nuo nemalonių kvapų, bet ir apsaugo nuo sausi išvaizdą ant baldų, sienų ir lubų.