Jak vybavit kuchyni vašich snů od začátku: kompletní online průvodce – banking-on-green.com

Jak vybavit kuchyni vašich snů od začátku: kompletní online průvodce

Jak vybavit kuchyni vašich snů od začátku: kompletní online průvodce

Velká, útulná a ve všech ohledech pohodlná kuchyň je sen každého pána. Kromě toho jsou výrobci kuchyňského nábytku a spotřebičů, stejně jako řada designových studií připraveni poradit, jak vybavit kuchyň. Nabízí mnoho nápadů pro design tohoto pokoje, včetně kuchyně s jedinečným designem.

Kuchyně zdobená v moderním stylu se vyznačuje jednoduchostí linií a funkčností

Funkční a atraktivní kuchyně, nezatížená dekorovými prvky, dokonale zapadá do moderního interiéru

Kuchyně v domě postavené během sovětské éry měly velikost 5-6 metrů čtverečních. Zde můžete umístit pouze standardní kuchyňský set a malý jídelní stůl. K umísťování do takových kuchyní byla chladnička možná pouze pro ty nejdůležitější a zručné majitele. Dnes lidé už vědí, jak vybavit kuchyň v malém bytě: můžete si objednat multifunkční nábytek, rozšířit kuchyň tím, že snižuje sousední prostory (chodba, koupelna). Chcete se naučit, jak vybavit kuchyň ve svém bytě? Staňte se špecialistou pro širokou veřejnost – projektant, obchodník, analytik.

Jak vybavit kuchyň od začátku: patříme k návrháři

Nejlepší variant uspořádání kuchyně

V ideálním případě by chladnička, umyvadlo a sporák v kuchyni měly tvořit pracovní trojúhelník

Moderní kuchyňské soupravy jsou vybaveny základními a doplňkovými moduly. Základní prvky zahrnují různé skříně a skříně, jídelní a oblévací stoly. Dalšími moduly jsou čítače barů, zatahovací plochy, police, karusely, kolejnice.

Než začnete hledat kuchyni, musíte kreslit kresbu budoucnosti svého interiéru. Pokud znáte konfiguraci a velikost místnosti, výšku stropu a délku každé zdi, velikost výklenků a římsy, můžete si jasně představit, jak bude zařízení a nábytek umístěno ve vaší kuchyni. Přemýšlejte o tom, jaké druhy domácích spotřebičů byste chtěli vidět v této místnosti, navštivte obchody, které se specializují na její prodej, než navštívíte nábytek.

Při výběru nábytku a domácích spotřebičů v kuchyni je nejdůležitějším úkolem správné uspořádání nábytku. Kuchyně je rozdělena do tří zón – jídelna, pracovní (varná plocha) a mytí. Pokud jste šťastní majitel velké kuchyně a rozhodli jste se vybavit kuchyň s jídelnou, můžete přidat další zónu – rekreační oblast. Zde můžete položit konferenční stolek, malou pohovku nebo židle.

Chladnička, umyvadlo a sporák v kuchyni tvoří pracovní trojúhelník. Ale v malých kuchyních se toto často nachází podél jedné ze zdí.

Která kuchyně si vyberete – vestavěné nebo sólo

Odůvodněné náklady na kuchyňské vybavení

Vestavěná kuchyně bude asi dvakrát dražší než kuchyně “sólo”, ale mnozí považují tyto náklady za oprávněné

Pokud se rozhodnete koupit novou kuchyňskou soupravu, pravděpodobně jste se zajímalo, jestli byste měli objednat vestavěnou kuchyň nebo si koupit hotovou kuchyň. Jeho pozitivní a negativní body jsou v jedné a druhé variantě. Moderní vestavěná kuchyňská linka umožňuje vytvářet domácí spotřebiče – od chladniček a myček až po kávovary a kuchyňské roboty. Je třeba mít na paměti, že vestavěná kuchyňka stojí asi dvakrát tolik jako “sólo” kuchyně. Není to tak snadné uspořádat vestavěnou technologii, kterou nelze říci o kuchyni jako “sólo”. Důstojnost “sólo” – samostatnost a nezávislost na konkrétních nábytcích. Vestavěné kuchyně mají výhody. Například není žádoucí umístit běžné desky vedle nábytku. Horká trouba může poškodit stěny vedlejších podstavců. Speciálně navržená trouba pro instalaci do skříně je odvětrávána zespodu a její skříň je vybavena mnohem lepší tepelnou izolací než běžné desky.

Vestavěné domácí spotřebiče mají rozměry, které odpovídají standardním skříňkám a skříním kuchyňské soupravy (šířka 90 nebo 60 cm). Výška samostatného vybavení nemusí odpovídat rozměrům nedalekého nábytku. Výhodou vestavěné kuchyně je také jedna stolní deska – mezi jednotlivými moduly nejsou mezery a mezery.

Po dokončení opravy začne agonie výběru: jak vybavit kuchyni? Jak kombinovat funkčnost s estetikou, jak vybudovat veškeré potřebné vybavení, aniž byste museli otočit kuchyň do skladu – ponechte dostatečný prostor, aby bylo pohodlné pro hostince a hosty. Hlavní věc je, jak udělat kuchyni jedinečnou a praktickou: že čištění se nezdá nekonečné a že fasády spolehlivě skryjí všechny zbytečné z očí.

Možnosti rozvržení: kompetentní uspořádání a vytvoření jedinečného funkčního prostoru

design interiéru

Luxusní interiérový návrhář: jednoduchý, stručný, drahý

Návrh kuchyně by měl odpovídat obecnému stylu domu – prvnímu pravidlu. Následující odstín, který ovlivňuje výběr rozložení – velikost místnosti, její geometrie. Je třeba dodržet neotřesitelné pravidlo “zlatého trojúhelníku”: všechny tři zóny – mytí, skladování a práce – by měly být rozděleny. V ideálním případě, pokud je zaostříte do rohů rovnoramenného trojúhelníku. Minimální vzdálenost mezi varnou plochou a dřezem by neměla být menší než 60 cm, podobně je třeba dodržet vzdálenost mezi lednicí a kamen.

funkční trojúhelník

Funkční trojúhelník: hlavní pravidlo uspořádání nábytku

Mikrokuchyně: jak udělat malý pokoj pohodlně bez přetížení nábytku

Zdá se, že je nemožné udělat malou kuchyňku stylovou a funkční současně? To je opravdu obtížné – instalace kuchyňského prostoru o rozloze 4 – 8 m2 vyžaduje zvláštní přístup. Ale s jasným dodržováním stylistického konceptu může být i případ kuchyňské tužky starého Chruščova přeměněn na mistrovské dílo.

malá kuchyně

Model harmonie: prostorový design v místnosti 2×2 metrů

Hlavní pravidla pro uspořádání prvků v malých kuchyní:

 • Maximální využití povrchu stěny: je lepší umístit sluchátka podél jedné stěny.
malá kuchyně

Jídelní stůl s matným povrchem rovnoběžným s nábytkem: zónová mikrokuchyna

 • Vyberte si monofonní fasády s lakonickými doplňky.

             

kuchyně

Textura “pod kovem”, minimální detaily: módní interiér v omezeném prostoru

 • Neslyšící fasády pokrývající celý povrch stěny z lesklých světelných desek vizuálně rozšiřují prostor.
pouzdro na tužky

Vysoká skříňka s tužkou, zabudované spotřebiče se zrcadlovými fasádami, posuvný stůl – plocha této kuchyně je pouze 6 čtverců

 • Skleněné dveře, nepřítomnost horních skříní opticky přidá několik metrů čtverečních.

       

skříňky v kuchyni

Sklápěcí skříňky se skleněnou stěnou vypadají jako bezbariérové ​​a v kombinaci s bílou se zdá, že místnost je zaplavena světlem

 • Bílá barva je volbou bez ztráty pro malé místnosti.
malá kuchyně

Bílý lesk, reflektor, sofistikovaná geometrická náhlavní souprava a jasný panel na stěně

 • Vynikající zvládnutí úkolu vizuální transformace lesklých stropních stropů, monofonních obkladů s glazurou glazurou na podlaze.

Ještě další příběh, kdy plocha bytu neumožňuje přidělit samostatný pokoj pro kuchyň. Ale i za takových podmínek existují nejméně dva způsoby, jak vybavit plnohodnotnou kuchyni:

 • Instalujte kompaktní transformátor.
Vysoce kompaktní monolitický transformátor

Ultrakompaktní monolitický transformátor lze instalovat na čtverec 1,5 m

kuchyně

Takováto originální sada se hodí do každého moderního interiéru: zvýraznění – mobilita

kuchyně

Kompletní sada v nástěnném výklenku se slepými posuvnými stěnami

 • Zónování velké místnosti s nestandardním set-ostrov.
Pult v kuchyni

Takový ostrov zdobí obývací pokoj – za skrytou pracovní plochou polic

      

malý kuchyňský interiér

Původní nápad: kuchyně s konferenčním stolem ve studiu

            

světlé kuchyně

Světlá mobilní kuchyně s vestavěnými spotřebiči pro malý moderní byt

Cenné rady od designéra: v malé kuchyni by měl být zapojen každý centimetr náměstí. Jídelní stoly, které se mění na stěny, kluzné plochy, výsuvné zásuvky – existuje mnoho možností pro transformaci. Výrazným příkladem je skládací stůl v okenním výklenku.

jídelní kout

Plná jídelna v malé místnosti

V tomto skříňovém transformátoru budou nádobí, nádoby s kořením a rozvinutý povrch nahradí jídelní stůl pro dvě osoby.

kuchyňský stůl

Kuchyňský stolní transformátor

Rovněž by se měl použít parapet: lze jej snadno změnit na počítadlo.

bar

Okenní parapety v podobě sloupku

Sen ostrovů: nový pohled na módní kuchyňský ostrov

Aby kuchyňský ostrov harmonicky zapadal do interiéru, je zapotřebí prostor. V klasické verzi je vhodné umístit prvek ve středu místnosti ve správné podobě (čtverec, obdélník) o ploše nejméně 15 metrů čtverečních. Od okraje ostrova k okraji pracovních ploch nábytku je zapotřebí odsazení 1,5 m.

kuchyně

Klasický bílý ostrov v prostorné hale: interiér, kalibrovaný na nejmenší detail

Ale návrháři se nikdy nezastaví při obvyklém vzhledu tradičních interiérových předmětů: v důsledku toho – uspořádání dokonce i malý kuchyně může být postavena kolem ostrova. Tvar, barva, styl – návrh umožní zvolit soubor se stylovým ostrova, v jejímž rámci existuje miniaturní víno kabinet, skříně na nádobí a na pult – umyvadlo. Přesně vypočítané rozměry sestavy pomáhají identifikovat hranice jídelny v otevřeném prostoru.

kuchyně v pistáciové barvě

Pistáciová souprava v retro stylu: jasné akcenty talíře Bordeaux a červené cyklámen oživují pastelovou škálu

Fanoušci černo-bílý interiér úspěšně kombinovat detailů kontrastu se zaměřením na různé prvky: po celém ostrově barvu tmavého wenge sněhobílé setu s skleněných vitrínách se zdá téměř bez tíže. Přidá dokončení ansámbl černý rám s podsvícením, opakující tvar pracovní plochy.

kuchyně

Kuchyně v černé a bílé barvě

Hra kontrastu není nutně černá a bílá. Jasně zelená na bílé, obrázek vzácného dřeva v kombinaci se šedou matnou kovovou technikou – lakonický interiér s důrazem na dvouúrovňový povrch ostrova.

design kuchyně

Kuchyňský design s ostrovem

Kuchyně bez jasných hranic není problém. Pokud instalujete nábytek podél zdi do výklenku a okrouhlý ostrov – naopak, nebudete muset vybavit samostatnou jídelnu.

kuchyně

Kuchyně příslušenství

Zdá se nepředstavitelné kombinace tmavého luxusního mramoru s průhledným plastu? Vybavení tohle kuchyně dokazuje opak: umělý kámen hlavního povrchu, matné sklo s jasně modrým dekorem, lesklý plast a neviditelné kovové lesklo dokonale koexistují s přírodním mramorem a vytvářejí jasný extravagantní interiér.

kuchyně

Kuchyňský design

Správně tvarovaná krychle se zaslepenými stěnami se skrytými kování a vestavěným sporákem ve středu čtvercové kuchyně.

kuchyně

Kuchyňský design

Světlý kulatý ostrov obklopený modrým měkkým nábytkem s kroužkem: závěsná konstrukce z kovu pro uložení kuchyňských potřeb.

kuchyně

Kuchyně

Celá kuchyně je na jednom ostrově. Tak vypadá realizace snu: jedna jachta a žádný nábytek. Na palubě je vše: varná deska, umyvadlo, jídelní stůl a obrubníky v bočních stěnách.

kuchyně

Stůl ve tvaru jachty v kuchyni

Kruh: rozložení ve tvaru U v malých kuchyní

Spánek pro malé místnosti: ideální dispozice pro místnosti o rozloze 8 – 12 m2. Uložením na šířku pracovních ploch můžete výrazně zvýšit užitečnou délku. Ve většině případů je headset umístěn po třech stěnách – místnost se vizuálně rozšiřuje a velké množství podstavců umožňuje opuštění horní vrstvy nebo výrazně snížit její plochu. V otevřených místnostech jsou výhodné rohové sestavy nebo náhlavní soupravy s kulovitými poloostrovy.

headset s počítadlem barů

Rohová souprava s čítačkou barů: černé fasády neznižují výšku stropu

Komplexní design: malá místnost s nepravidelným tvarem. Hlavním problémem je nepřítomnost dvou stěn stejné šířky a dvou oken různé velikosti a tvaru. Vyřezávané v půlkruhu z pevné desky, stolek harmonizuje prostor a okna s průhlednými římskými závěsy naplní místnost světlem.

kuchyně

malá kuchyně

Také dobré rozhodnutí:

kuchyně

Kuchyně ve stylu Loft

Prostě podkroví: nic zbytečné, ale každý detail hraje důležitou roli – žlutá lampa, zdůrazněná skromná fasáda a moderní výtažek z tmavého skla.

kuchyně

Kuchyně ve stylu podkroví

Materiály a barvy: výběr fasád a barev

Rozmanitost barev a textur je příležitostí k tomu, aby kuchyně jakéhokoli stylu bylo jedinečné a jasné. Aby nedošlo k chybné kalkulaci s výběrem, stačí splnit 3 požadavky:

 1. Klasické sestavy s vyřezávanými fasádami by měly být vyrobeny ze dřeva v ekonomické verzi – z vysoce kvalitní MDF desky s dokonale napodobující strukturou, odstínem dřevěného nátěru. Moderní sestavy – z desek s plastovým krytem.
 2. Pokud návrh interiéru není zpracován profesionálním designérem, je lepší omezit rozsah barev na 3 barvy. Vyberte 2 základní kontrastní barvy nebo 2 odstíny stejné barvy a barvu pro akcenty – třetí.
 3. Vyberte si příslušenství, armatury a spotřebiče v souladu s celkovým stylem místnosti.

Plast a lesk: módní náhlavní soupravy v jasných odstínech

V uspořádání moderních kuchyní dominují náhlavní soupravy s “plastovými” fasádami. Ve skutečnosti je základem fasády standardní dřevotříska – dřevotříska nebo MDF. Rozdíl je v metodě lisování. Ekologičtější je MDF a laminátová dřevotříska. Povrchová úprava a vytváří efekt plastického lesku – vícevrstvý vodotěsný film pevně přilne k základně. Jedná se o použití různých materiálů v povrchové úpravě, které umožňují vytvářet jasné, texturované povrchy zakřiveného tvaru.

kuchyně

Ne nutně lesk: existují fasády s metalizovaným, matným, texturovaným filmem

Ve sbírkách návrhářů – nejen náhlavní soupravy, ale také designem s stejným dekorativním pokrytím různých prvků: kuchyňské zástěry, rámy, židle.

design kuchyně

Šedá barva s fuchsií: jasný návrh mládí

V malých pokojích jsou lesklé fasády odrážející světlo reflektoru. Dokonce i superkompaktní kuchyně je prostorné.

kuchyně

Solární nábytek s kapucí ze skla a plastu

Úspěšně kombinuje nejen barvy, ale i textury.

bílá a modrá kuchyně

Zaměření na barvu: bílá a modrá kuchyně

Neztrácejte relevanci a stávejte se klasickou klasikou: hnědou čokoládou a krémem, černobílou.

kuchyně

Kuchyně v klasickém stylu

kuchyně v černé a bílé barvě

Vždy v trendu: černá a bílá

Dřevo: klasické náhlavní soupravy a neobvyklý lakonismus

Přírodní dřevo je hodnota mimo čas. Stále více textura stromu zůstává jediným dekorem návrhářských sad: minimální lak, minimální vnější příslušenství. Jednoduchost tvarů a jasné geometrické linie, které říkají, že přirozenost nevyžaduje výzdobu. Namísto impregnace a lakování je povrch chráněn několika vrstvami přírodních olejů, čímž dochází k pololesklému odrazu fasády.

design kuchyně

Jednoduchost a elegance přírodního dřeva

Dřevěné fasády přestaly být atributem okázalého luxusu klasických sad – efektivně starší panely harmonicky vstupují do moderních interiérů.

kuchyně

Kuchyně ze stromu

Čím složitější je vzorec, tím vyšší je hodnota plemene. Stolky a zástěry z přírodního dřeva nejsou v kráse přírodního kamene.

kuchyně

Stolky a zástěry z přírodního dřeva

pult

Dřevěná deska

Varianty dokončování stěn a podlah

Kuchyně je považována za zónu se zvýšeným znečištěním. Po vaření jídla na stěnách a na podlaze se mohou rozmazat oleje a tuky a průměrná teplota v této místnosti může být o několik stupňů vyšší než u jiných místností. Existuje mnoho možností pro dokončení zdí v kuchyni, ale nejvíce rozpočtu a praktické je kombinace tapety s dlaždicemi. Pokud se rozhodnete pokrýt kuchyň s tapetami, vyberte si vinylové plátno nebo tapetu pro malování, které se nebojí vlhkosti a snadno se čistí. Prostor nad řezacím stolem a sporákem může být chráněn zástěrou pro kuchyň, který může být vyroben z plastu, dřevovláknité desky se speciální impregnací, dlaždice, plexisklo. Tento povrch lze čistit pomocí čisticích prostředků.

K dokončení podlahy v kuchyni se nejlépe hodí dlaždice. Umýt takovou podlahu je snadné, protože dlaždice domácnosti nejsou v dlaždici. Ale můžete si vybrat kvalitní linoleum nebo laminát odolný proti opotřebení.

Chcete-li zajistit, aby atmosféra ve vaší rodinné kuchyni byla příznivá, nezapomeňte zakoupit kapuce. Nešetří pouze nepříjemné zápachy, ale také zabraňuje vzniku sazí na nábytku, stěnách a stropu.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org