Indų plovimo mašina yra asistentas, kuris kasdien reikalingas virtuvėje. Tai ne tik padeda indus išdžiūti, kol jie saugomi spintoje, bet ir leidžia greitai išsaugoti pagrindines būtinas lėkštes ir puodelius. Ir indų džiovinimas gali būti virtuvės apdaila. Šiame straipsnyje mes pasakysime, kokias veisles galite rasti parduotuvėse ir ką ieškoti perkant.
Pagrindiniai džiovyklų tipai: įvertinti dizainą, dizainą, išvaizdą, medžiagas
Virtuvės indų džiovintuvų modeliai yra suskirstyti pagal montavimo būdą:
- Įrengtas kriaukle. Tai yra džiovyklės-troflexai iš nerūdijančio plieno ar plastiko, kurie yra pritvirtinti prie kriauklės. Tokie gaminiai yra paprasti ir lengvi, jie virtuvėje nesudaro dizaino apkrovos ir pritvirtina nedidelį skaičių plokščių. Kadangi tokia džiovinimas visada yra rankoje, taip pat patogu pridėti nuplauti daržovių. Parduotuvėse rasite trofėjus, tinklus, groteles ar perforuotas lentas.
Patarimas: kai kuriose internetinėse parduotuvėse (pvz., “Alyexpress”) galite rasti džiovinimą, kurį sudaro metaliniai arba silikoniniai strypai ir sulankstomi į ritinį (pavaizduota toliau). Jis gali būti ne tik nuplaunamas, bet ir karštas patiekalas.
- Built-in moduliai virtuvės komplektas. Jie montuojami ant grindų stovinčių pjedestalų, stalčių arba virtuvės spintelių, įskaitant kampus. Paprasčiausiuose modeliuose yra dviejų pakopų, skirtų puodeliai ir lėkštės, sudėtingesniuose dizainuose yra įvairių skyrių, pavyzdžiui, akinių. Uždarieji fasadai apsaugo švarius daiktus nuo dulkių, o dėl dugno džiovinimo yra padėklų, juos galima sulankstyti tiesiai iš kriauklės. Tiesa, tai nėra labai patogi ir ne taip “naudinga” spintelės rėmei – joje sukurta per daug drėgmės. Todėl pagrindinis džiovyklė korpuse ir turėtų būti papildyta pagalbine, stovi šalia kriaukle.
Patarimas: nepamirškite, kad ne kiekviena džiovinimo padėklai yra antrame pakopoje. Ieškokite būtent to modelio, kuriame jis bus.
- Darbalaukis. Įrengtas šalia kriauklės, pavyzdžiui, ant sparno ar stalviršio. Staliniai modeliai yra sulankstomi ir stacionarūs, vieno, dviejų ar trijų laipsnių, su stalo įrankiais ir be stalo įrankių. Kadangi stalo džiovyklės indams visada yra akyse, jos turėtų būti parinktos pagal virtuvės interjero stilių ir spalvų asortimentą.
Patarimas: jei ant kriaukle nėra sienoje montuojamos spintelės, arba jei kriauklė yra šalia lango, džiovyklę reikia pakelti dangčiu, kuris apsaugo indus nuo dulkių. Mes radome tokį modelį “Alibaba” tinklalapyje (pavaizduota toliau).
- Montuojamas Tinkamai sureguliuokite ant sienos, ant grotelių arba virtuvės viduje. Jie parenkami taip, kad matmenys atitiktų laisvą erdvę.
“Ikea” galima rasti daugybę sienų dailylentės, skirtos plokščių, puodelių ir stalo įrankių dailylentėms.
Bet kokio tipo duslintuvai gali būti vienpakopiai, 2 lygmenyse arba specializuoti, su papildomais skyriais. Vieno lygio vienetai tinka tik plokštėms, o jų sudėtieji įtaisai leidžia įdėti puodelius ir kitus reikmenis.
Virtuvės džiovyklos: medžiagos
Po plovimo ant plokštelių visada išlieka daug vandens. Todėl medžiagos, iš kurių pagamintas džiovyklas, turi būti kuo drėgni. Dažniausiai virtuvės indų džiovyklos gamina:
- Metalas: Plienas su chromu arba emaliu, apsaugantis metalą nuo pažeidimų ir korozijos.
- Nerūdijantis plienas: Ši parinktis yra brangesnė, tačiau ji yra ilgesnė ir nereikalinga papildoma priežiūra.
- Plastikas: labai ryškus ir įspūdingas, bet ne per stiprus ir patvarus. Dažniausiai gaminami iš staltiesių pagaminto plastiko džiovintuvai, suprojektuoti nedideliems indų kiekiams arba tik padėklams.
- Mediniai: mediena yra padengta specialia drėgmę atstumiančia kompozicija, tačiau jos atsparumas vandeniui išlieka nepakitęs. Nepaisant to, už jaukus provansalas, šalis arba ekologiška virtuvė toks džiovintuvas bus geriausias pasirinkimas.
Padėklas, labiausiai susijęs su drėgmeis, dažnai yra pagamintas iš nerūdijančio ar plastiko: šios medžiagos yra higieniškos ir lengvai valomos.
Mes apskaičiuojame matmenis ir kitus atrankos kriterijus
Daugelyje indų džiovyklių yra standartinių dydžių. Galite pasirinkti 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm ar 80 cm modelį. Žinoma, kuo mažesnis džiovyklė, tuo mažiau jis tinka plokštėms. Taigi, 40 cm džiovykloje gali būti ne daugiau kaip 12 plokštelių, o maždaug 18 vienetų 60 cm modeliu.
- Dažniausiai įterptosios džiovyklės yra 60 cm pločio, nes virtuvinių modulių gylis yra apie 60 cm. Tačiau darbastalio modeliams šis dydis bus optimalus.
- Jei pageidaujate sukurti daugiapakopį dizainą, įsitikinkite, kad tarp plokščių ir puodelių lentynos yra daugiau kaip 30 cm, todėl apatiniame aukšte yra pakankamai vietos dideliems indams laikyti.
Atkreipkite dėmesį, kad padėklai turi būti nuimami arba ištraukiami. Kartais modeliai, ilgesni nei 60 cm, yra pagaminti iš kelių padėklų, kuriuos lengva nuimti ir nuplauti.
Nepamirškite, kad praktiniai įmontuoti džiovyklės gali būti naudojamos tiek kabiniuose virš kriauklės, tiek stalčiuose apatiniuose stalčiuose. Tačiau bet kokiu atveju neįmanoma perkrauti dizaino, neatsižvelgiant į jo vietą.
Jei ne džiovintuvas, tada kilimas!
Vietoj didelės apimties džiovyklės, galite naudoti kompaktišką dangtelį džiovinti. Jo matmenys gali būti 30 × 40 cm arba 50 × 60 cm.
Naudoti kilimėlį džiovinti patiekalus yra labai patogu: aš pastatyti šalia kriaukle, įdėti indus po plovimo, laukti, kol jis nuteka, ir įdėti į lentyną.
Yra du tokių kilimėlių tipai:
- Gaminiai iš gumos, plastiko arba silikono, briaunoto ar reljefinio paviršiaus. Šiuo atveju vanduo, išplaukiantis iš indų po plovimo, lieka nuosmukiuose. Tada pakankamai ištuštinkite vandenį ir išdžiovinkite kilimą.
- Minkštieji kilimėliai iš mikropluošto, sugeriančios drėgmę. Absorbuojantis kilimėlis yra puiki apsauga ant stalviršio. Beje, mikropluoštas yra labai praktiškas: jis yra minkštas ir lengvas, puikiai ištryninamas ir jo patvarumas.
Kainos apžvalga
Kiek kainuoja virtuvės džiovintuvas? Čia viskas priklauso nuo pasirinkto modelio. Jei jums patinka šviesus matuoklis iš mikropluošto, tada jį galima įsigyti už 240-350 rublių. Silikoninės kilimėliai yra šiek tiek brangesnės – iki 500 r.
Bet džiovintuvai gali kainuoti ir 3000-5000 rublių. Pažvelkime į kainas išsamiau. Pavyzdžiui, viena iš biudžeto galimybių yra viengubo 60 cm džiovyklė, įmontuota į spintelę. Tai kainuoja 850 rublių ir pagamintas iš emaliuoto aliuminio. Tokia pati nerūdijančio plieno versija kainuoja 2300-2400 rublių už kiekvieną lygį. Dviejų pakopų struktūros kaina su šoniniais segmentais viršutinei kabinetui kainuoja apie 3800 rublių. Maždaug tokio pat dydžio ir kampinis chromo džiovintuvas indams.
Staliniai modeliai, pagaminti iš plastiko arba dažyto metalo, kainuoja 1000 rublių ir daugiau. Čia daug priklauso nuo statinio stabilumo ir erdvės. Dizainas vaidina svarbų vaidmenį: jei džiovintuvas dekoruotas papildomais dizaino elementais, perdengimais, tada jo kaina padidėja 40-65%.
Dabar jūs tikrai galite pasirinkti tinkamą jūsų virtuvės džiovyklą!