Indų dažymas induose: mes sukuriame dekoro elementus “sukimo į tašką” technika
Gražiausi daiktai gaunami tik su sąlyga, kad šie komponentai jungiami kaip įkvėpimas ir įgūdžiai. Tai yra ryškus pavyzdys interjero detalėms dekoruoti taškiniu dažymu. Spectaciniai plokštės, originalūs įrenginiai, dekoruoti taškiniu piešiniu, gali tapti tikru virtuvės interjero “išryškinimu”, veikiantys kaip vertingas bet kokio dizaino papildymas. Taip, ir tokių dekoro elementų sukūrimas yra įdomi veikla. Norėdami išmokti šį paprastą, o gana originalią techniką, siūlome pradedantiesiems naudoti dvi taškinės tapybos meistras klases.
Taškinis piešimas: technologijos bruožai
Kuriant monetas iš pradžių Rusijoje buvo naudojama “point to point” technika. Vėliau jis buvo vadinamas “lašas”: dažai buvo tiesiog įvesti į šiaudus ir “nusėsti” ant nuotraukos. Šiandien taškinė tapyba, apimanti grafikos, mozaikos ir vitražo technologijas, daro vis daugiau ir daugiau žmonių, kuriems paprasta atlikti piešinį, eleganciją ir grožį.
Ornamento kontūrų piešimo principas yra pats technikos pavadinimas: piešinys sukuriamas dėl taškų rinkinio. Kiekvienas iš jų gali turėti skirtingą spalvą ir dydį. Taip, ir jie gali būti dažomi skirtingomis spalvomis.
Kiekvienas gali sukurti savo šedevrą, net jei jis neturėjo meninio šepetėlio savo gyvenime ir neturi idėjos, kaip teisingai parengti.
Taškinis tapymas yra pats lengviausias būdas, per kurį galite įkvėpti naują gyvenimą į senus suvenyrus ar prarastus priedus.
Taikymo būdas nustatomas pagal dekoruotos prekės formą ir medžiagą, iš kurios ji pagaminta. Naudodami šią techniką, jūs galite papuošti bet kokį paviršių: indai ir virtuvės reikmenys, lagaminai ir dangčiai pasiviams, nešiojamieji kompiuteriai ir telefonai.
Tapybos medžiagų subtilybės
Darbe naudojantis skirtingų tipų dažais, galite papuošti stalo įrankius, indus ir kitus interjero daiktus. Norėdami dažyti patiekalus, geriau pasirinkti dažus, kurie būdingi padidėjusiai drėgmės ir šviesos jautrumui.
Renkantis dažus apdailai, apsvarstykite paviršiaus tipą, ant kurio jie bus naudojami. Priešingu atveju jūsų sukurtas modelis truks ilgai ant elemento. Tapyba gali būti atliekama naudojant šiuos tipus dažų:
- Molio objektai – keramikos ir stiklo dažai. Jie taip pat vadinami kontūro dažais. Jie parduodami nedideliais vamzdeliais su pailga snapeliu.
- Metaliniai priedai – emaliniai dažai. Papuošimai, dekoruoti emaliu, išsiskiria ilgaamžiškumu, ryškumu ir spalvų grynumu.
- Tekstilės gaminių gaminiai – “audinys” akrilas. Apyrankiai, skirti piešti figūrą ant drabužių, yra mažiau atsparūs dilimui.
Patarimas: perkant dažus, išbandykite vamzdelius, atkreipkite dėmesį į kompozicijos tankį. Norint nustatyti nuoseklumą, paspauskite vamzdelį: dažai neturėtų pernelyg lengvai išeiti, sudėjus lukštą, tačiau jis neturėtų būti pernelyg sudėtingas išspausti.
Dažai dažymui:
- vandens pagrindu – jie lengvai nuplaunami vandeniu;
- ant organinio – jie pašalinami iš paviršiaus tik baltojo spirito tirpiklio.
Dažų paviršių, kurie liečiasi su maistu, dažymas turėtų būti naudojamas specialiais dažais, kurie turi būti atleisti 600-800 ° C temperatūroje. Namuose tokių spalvų neįmanoma pritaikyti. Tam tikslui amatininkai renkasi savikukimo dažus. Jie užšąla be degimo 2 dienas. Tačiau tokios grandinės yra mažiau atsparios ploviklių poveikiui. Indai, dažyti savaiminio gydymo akriliniais dažais, reikalauja kruopštesnio gydymo.
Dažų reikmenų dažymui yra dviejų tipų:
- Overvalgis – pigmentų mišinys su mažai tirpstančiu stiklu. Jie yra naudojami glazūruotiems patiekalams.
- Underglaze – pigmentų mišinys su glazūra. Jie naudojami negražuoto paviršiaus apdailai. Permatomas permatomas sluoksnis, kuris padaro indikatorius blizgiu, yra pritaikytas jau virš nuotraukos.
Priklausomai nuo to, kokį poveikį planuojate gauti, pasirinkite dažus: formuojant matinį arba blizgančią dangą, permatomą vitražą ir nepermatomus matinius mišinius. Norėdami sukurti 3D taškus ir “perlus”, patogu naudoti 3D gelius.
Pagrindiniai dalykai, kai dažyti reikmenis
“Tobulėjimas” yra gana reiklus kūrybiškumas. Galų gale, nuo meistro ambicingumo ir darbo tikslumo priklauso nuo produkto vaizdingumo. Šis metodas netoleruoja lėtumo ir neatsargumo.
Dažymo reikmenys, ar dekoratyvinės plokštės, ar elegantiškos vazos, naudojant taškų technologiją, apima keletą pagrindinių etapų:
- Pagrindo paruošimas. Objekto paviršius nuriepiamas alkoholiu arba skysčiu pašalinti laką.
- Fono taikymas. Ant paruoštos pagrindo pageidaujamo atspalvio fonas padengiamas bet kokiais dažais: guašu, akrilu, automobilių, vitražais. Tuo tikslu patogu naudoti akrilo gruntą: storai išdžiovinus, jis suteikia miglotą baltą atspalvį.
- Piešimo brėžinys ateityje. Suplanuokite geresnę idėją iš anksto, bet net jei pradėsite improvizuoti, tikrai gausite nuostabų modelį.
- Sukurkite nuotrauką. Pakaitomis taikydami pasirinktos spalvos ir dydžio taškus, sukurtas ornamentas.
Kai kurie meistrai rekomenduoja prieš dažymą padengti paviršiumi laku, tvirtindami, kad po to dažai gerai prilimpa, tuo pačiu metu tampa ryškesni ir labiau prisotinti.
Meistriškumo klasė: taškinio stiklo butelis
Taškinis tapyba sugeba paversti bet kokius daiktus, padaro juos originaliais dekoro elementais. Naudodamiesi šia technine priemone, jūs galite lengvai pasiimti nepastebimos stiklo butelį į nuostabų laivą ar neįprastą gėlių vazos.
Svarbiausia pasirinkti spalvų tekstūrą ir spalvų paletę, kad jūsų rankose sukurtas priedas ekologiškai atitiktų kambario dizainą.
Medžiagų ir įrankių parinkimas
Norint pagaminti originalų laivą, jums reikės:
- stiklinis butelis;
- riebalų šalinimas;
- universali vieta;
- akriliniai dažai stiklo dažymui;
- plokščias platus sintetinis šepetys.
- aerozolinis lakas, skirtas modeliui apsaugoti ir tvirtinti.
Patogu rašyti ant indų yra plokšti stikliniai buteliai. Fono dažai suteikiami tik tuo atveju, jei jie neatitinka produkto atspalvio ar skaidrumo.
Stiklo pagrindo paruošimas
Butelis valomas etiketėmis ir kruopščiai nuriepiamas alkoholiu turinčiu skysčiu. Platus šepetys padengiamas gruntu, tolygiai pasklindęs ant paviršiaus.
Buteliuko dekoravimo modelį galima paimti iš interneto, žiūrint į idėjas teminiuose forumuose arba ieškant savęs. Kad modelis būtų lygus ir simetriškas, tetrado juostos juosta tvirtinama prie juostos išorinių sienelių. Juostos plotis nustatys modelio dydį. Siūlomoje versijoje modelis bus 13 pločių.
Taikant pagrindinius modelius
Pradėkite dažyti buteliuką. Ant viršutinio lapo krašto akrilo kontūras yra naudojamas kelių to paties dydžio taškų juostelė. Darbui su grandine vamzdis turi būti laikomas vertikaliai. Dėl to taškai yra tolygūs ir simetriški.
Patarimas: blaiviai ir netikslumai, kurie dažnai būna taikant taškus, gali būti lengvai pašalinami su susilpninta higienine lazdele.
Norėdami sukurti lygiagrečius semicircle ir modelio posūkius, naudokite trafaretą. Jūs galite jas patys pjaustyti iš to paties popieriaus lapo iš norimo dydžio tuščio. Norint nustatyti puslankiu dydį, butelio ratą reikia padalyti elementų skaičiumi.
Patarimas: nepamirškite, kad laikas nuo laiko riebalų paviršius nudegins salve, įmirkyta alkoholiu, nes stiklo tapyboje vėl pasirodys pirštų atspaudai.
Tapyba rėminimo kontūrus
Apdoroti ažūriniai modeliai gaminami taškais skirtingais dydžiais, keičiant juos.
Sukūrę naujus ornamento elementus, vėl iškirpkite tinkamo dydžio trafaretą ir sukurkite kontūrus ateičiai.
Jei smulkius modelio duomenis galima padaryti “akis”, tada dažydami akriliniais dažais, kurių sudėtyje nėra didelių elementų, nedarykite.
Kas kada nors bandė sukurti nėrinius modelius iš placer taškų, patvirtina, kad ornamento kūrimo procesas yra tiesiog įdomus.
Vaizdo įrašai: dažymas ant stiklo akriliniais dažais
Indų apdaila “pūtimo į tašką” metodu
Dažymo plokštelių technologija labai skiriasi nuo aprašyto butelio apdailos proceso. Pirma, kruopščiai nuriebalinkite paviršių ir perkelkite eskizo išdėstymą ant stiklo arba keramikos paviršiaus.
Patyrę amatininkai gali iškviesti ne vieną eskizą ant plokštelės, parengdami darbo modelius. Tačiau pradedantiesiems vyriškosioms vyrams rekomenduojame iš anksto suplanuoti meninį dizainą, pasirinkti ornamentus ir nustatyti spalvų paletę sau.
Pirmiesiems darbams pagrindu patogu naudoti skaidrias stiklines plokšteles.
Prieš pradėdami dažyti, pasimokykite ant popieriaus, kad sukurtumėte mažų ir didelių taškų kontūras, pastatydami juos to paties atstumo vienas nuo kito.
Kad nebūtų atsitiktinai perkeliamas brėžinys eksploatacijos metu, geriau įklijuoti iškirptą šabloną ant plokštelės užpakalinės juostelės juosta ar juosta.
Kuriant linijas palaikykite tokį minimalų atstumą tarp taškų, kuriuos jie gerai “perskaito”, bet jie nesujungia į tvirtą liniją
Atspalvių pasirinkimas ir jų pakitimai priklauso tik nuo jūsų vaizduotės ir pasirinkto modelio.
Esant natūralioms sąlygoms, dažai užsandarina per 24 valandas. Norėdami pagreitinti procesą, džiovinkite paviršių plaukų džiovintuvu ir palikite dekoruotą plokštelę 10-12 valandų. Po to, kai dažai visiškai išdžiūsta, lieka tik nustatyti modelį laku.
Vaizdo meistras-klasė: dažymo priedai “taško į tašką” technika
Įvaldę taškinės tapybos techniką, jūs galite lengvai įkūnyti savo idėjas gyvenime, besivystančiose sau menininko užduotis. Savo rankų sukurtais dekoro elementais taps virtuvės savininko pasididžiavimas ir vertas interjero apdaila.