İçme suyu arıtımı için filtre kabı nasıl seçilir: popüler markalara genel bakış – banking-on-green.com

İçme suyu arıtımı için filtre kabı nasıl seçilir: popüler markalara genel bakış

İçme suyu arıtımı için filtre kabı nasıl seçilir: popüler markalara genel bakış

Suyun bir sağlık kaynağı olduğunu hepimiz biliyoruz. Temiz olması şartıyla. Yeterince saf olmayan musluk suyunun düzenli kullanımı çeşitli hastalıklara neden olabilir. Su arıtma için testiler, suyu niteliksel ve ucuz bir şekilde arıtmaya yardımcı olacaktır.

Her şey lavabonun altına bir filtre yerleştirme şansına sahip değildir. Su için bir filtre kabı evde içme suyunu temizlemeye yardımcı olacaktır. Temizlik işlemi nasıl gerçekleşir?

Uzun zamandır en popüler olanı değiştirilebilir kartuşlu basit bir filtre kabıdır.

Değiştirilebilir kartuşlu filtre-su sürahisi – su arıtma için en yaygın cihaz

Su arıtma için sürahiler, içinde değiştirilebilir bir kartuş olan saydam bir kaptır. Suyu temizleyen odur. Kavanoz filtrelerinin ana avantajları, ucuz olmaları, masanın üzerinde çok az yer kaplaması, iç mekanlara uyumlu bir şekilde uyum sağlamalarıdır. Filtre sürahisi kullanımı çok kolaydır. Bir çocuk bile onunla baş edebilir.

Filtre kartuşu neden oluşur?

İlk olarak, klor ve organik bileşenlerini gideren, arıtılmış suyu mikroorganizmalardan koruyan çeşitli katkı maddeleri ile karbon aktive edilir. İkincisi, suyun sertliğini ve mineralizasyonunu azaltan iyon değiştirme reçinesidir. Magnezyum ve kalsiyum, radyonüklidler, ağır metaller, demir bileşikleri tuzlarını geciktirir. Su ısıtıcısının iç yüzeyinde skala görüntüsüne neden olan kalsiyum ve magnezyumdur. Üçüncüsü, gözenekli bir yapıya sahip aktif bir karbon olup, sudan doğal organik bileşikleri çok iyi temizler, arıtılmış suyun rengini, tadını ve kokusunu iyileştirir. Dördüncüsü, bu fiber, filtrede çözünmeyen partikülleri tutan ve mekanik kirleri sudan uzaklaştıran polipropilendir.

Değiştirilebilir kartuş takımları farklı su tipleri için farklı özelliklere sahiptir.

Değiştirilebilir kartuşların birçoğu arasından, en uygun özelliklere sahip seçeneği seçebilirsiniz.

Filtre Aquaphor – su arıtma için bir sürahi

“Aquaphor” şirketi, kavanoz filtreleri de dahil olmak üzere içme suyunun arıtılması için çeşitli sistemler sunmaktadır. Akik, Sanat, Premium, Prestij, Ücretsiz, Standart – bunlar bu üreticinin su kabı filtreleridir. Filtrenin kapasitesi ve kaynağı ile farklı ürünler vardır. Örneğin, Aquafor Standard filtre sürahisi 2.5 litre suya sahiptir, bir kartuş 170 litre temizleyebilir. Bu en basit ve en ucuz filtre, küçük bir aile için ideal ve küçük bir mutfağa sığacak minyatür şık bir sürahi. Bu filtreye su dökmek için kapağın çıkarılması gerekir. Şirketin nispeten yakın zamanda piyasaya sürdüğü bir filtre sürahi Aquafor Prestige, sürahiye su alımını büyük ölçüde kolaylaştıran ve gövdede bulunan tozdan koruyan özel bir sürgü ile donatılmıştır. Ayrıca mekanik bir kaynak sayacı (filtrelenmiş su) vardır. Prestij’in Aquafor’un filtre kapasitesi 2,8 litredir.

Aquaphor şirketi ve bir kır evi ya da bir kır evi için özel bir filtre sürahisi var – Aquafor Country. Sürahinin kapasitesi 3,9 litredir, filtre kaynağı 300 litredir. Filtre modülü ağır metaller ve aktif klor, petrol ürünleri ve diğer zararlı kirleri içerecektir. Sürahi ve huni çok geniş, bu nedenle bir kerede Standart veya Hat filtresinden daha fazla suyu temizleyebilirsiniz.

Özgün tasarım ve kullanım kolaylığı, Aquaphor Prestige filtre modelini çok popüler hale getirdi

Filter-sürahi Aquafor Prestige kullanımı kolay ve çekici bir tasarıma sahiptir.

Filtre Sürahi Bariyeri

Filtreler çeşitli modifikasyonlarda da mevcuttur. Bu Barrier Grand, Norma, Eco, Compact, Award’ın sürahilerini filtreler. Barrier Grand 3.6 litre suyu temizleyecektir. Gerçek dökmenin iki katına çıkması gerekir, çünkü huni yalnızca 1,8 litredir. Bu filtrede, mutfakta çay, kahve veya çorba yapmak için her zaman su temin edebilirsiniz. Kaynak değiştirme kartuşu – 350 litre. Filter Grand, büyük bir aile için ideal bir çözümdür. Huninin benzersiz tasarımı, toz veya ham suyun filtreye girmesini önler. Kaset, filtrelenmemiş suyun sürahiye girmesine izin vermez. Kol ergonomik, çok rahat. Kullanılan plastik gıda ile temas için onaylanmıştır. Kartuş tamamen klor, fenol, benzen, lindan% 95-99 ve DDT’nin% 97-99’unu temizler. Bu filtreye 4 tip kartuş Bariyer uygundur. Bir kartuş nispeten saf musluk suyu için uygunsa, diğeri suyu florür ile zenginleştirebilir, demirden koruyabilir, sertliği giderebilir.

Filtre sürahi Bariyer Norm daha az kapasiteye sahiptir, bir seferde sadece 1,65 litre su temizleyebilir, ancak mutfağınızda fazla yer kaplamaz. Suyu Büyük filtreyle aynı şekilde arındırır. Norm, Bariyer filtre modellerinin tüketicileri arasında en popüler olanlardan biridir.

Filtre sürahi Bariyer Grand, sahiplerini de hayal kırıklığına uğratmayacak

Filtre sürahi Barrier Grand’ı seçenler, su arıtma kalitesinden memnun kalacaklardır.

Jar Gayzer – ekonomik ve ucuz bir filtre

Bu filtreler en ekonomik olarak kabul edilir. Yedek kartuşları evrenseldir, tüm Geyser modellerine uyacaklardır. Özel bir adaptör kartuşunun yardımıyla diğer filtre-sürahi üzerine vidalanabilir. Gayzer Gryphon 2.2 litre suyu temizleyebilir. Değiştirilebilir filtreler iki boyutta (seri 500 ve 300) gelir. Geiser-N sürahisinin kapasitesi sadece 1,5 litredir, ancak kartuş verimi 450 litredir. 35 l / s’lik ilk aşamada filtrasyon hızı, kullanıldığı gibi azalır. Geyser Gryphon sürahisi, çözünmeyen kirliliklerden (borulardan, kumdan, çamurdan gelen pas) su arıtımı için tasarlanmıştır. Kartuş ayrıca, ana parçanın önüne yerleştirilmiş mekanik bir filtre ile donatılmıştır.

Filtre kabı Geyser Griffin, benzer modeller arasında en ekonomik olarak kabul edilir

En ekonomik olduğu düşünülen Geyser Gryphon filtrelerinin inkar edilemez avantajları vardır.

Su sürahisi filtrelerinin avantajları

  • Tüm filtreler mutfağın içine iyi oturur. Doğru rengi seçerek, mutfak aksesuarları ile tek bir kompozisyon oluşturabilirsiniz. Birçok filtrenin taban üzerinde düz veya ıslak olması durumunda masanın üzerinden kaymasını önleyen bir halka vardır.
  • Filtre kapağında, filtrenin kullanım sürecini basitleştiren özel bir lob bulunur.
  • Birçok modern sürahi filtresinin, filtreyi kapak suyunu çıkarmadan açmasına izin veren özel bir vana vardır.
  • Bir filtre sürahisiyle saflaştırılan bir litre suyun maliyeti, aynı miktarda şişelenmiş sudan çok daha düşüktür.
  • Filtreler-sürahiler su mekanik mikro benliklerden kurtulmaya, kaliteyi ve bileşimi geliştirmeye, mineralleşmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Su arıtma için kavanoz filtreleri kullanarak, unutmayın:

  • Su arıtma derecesi başlangıç ​​bileşimine bağlıdır, filtrenin çalışması sırasında gösterge dalgalanma gösterebilir.
  • Kartuşları zamanında değiştirmeyi unutmayın.
  • Su borunuzda artan sertliğe sahip su varsa, 400 litrelik bir kaynağa sahip kartuşların kullanılması önerilir.
  • Yeni kartuş ilk kez kullanıldığında, filtrelenmiş suyu kanalizasyona boşaltın.
  • Filtreler-sürahiler sadece soğuk musluk suyunu temizlemek için tasarlanmıştır.
decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org