Efektyvi ventiliacija bute ir privačiuose namuose
Visi žino, kad geras vėdinimas virtuvėje yra neatskiriama buto ar privataus namų sveiko mikroklimato dalis. Norėdami padėti tradicinius kanalus natūralaus vėdinimo sistema, kuri yra prie lubų, padarė šiandien įdiegti virtuvinis gaubtas virš viryklės ir / arba virtuvės ištraukimo ventiliatorius atidarymo kanalą. Tačiau ne visi supranta, kad neraštingi, įrengtomis Priverstinis pasitraukimą gali ne tik suteikti norimą efektą, bet taip pat reikšmingai pabloginti natūralios ventiliacijos sistemos funkcionavimą. Apsvarstykite, kaip padaryti butą ar namą virtuvėje gaubtą efektyviu ir saugiu.
Kodėl ištraukiama ventiliacija virtuvėje
Virimo proceso metu į orą išleidžiamos įvairios kenksmingos medžiagos. Jie gali būti suskirstyti į dvi grupes: mirtinas ir tiesiog labai kenksmingas.
Pavojinga “virtuvės” tarša
- Anglies monoksidas (anglies monoksidas, CO) – didelė nuodinga medžiaga, pirmiausia apsinuodijusi, o vėliau – žmogaus mirtimi. Elektrinių viryklių savininkams nieko nerūpi, ši technologija nėra CO šaltinis.
Anglies monoksidas susidaro deginant natūralias arba biodujas, gaminant tradicinę medieną deginančią orkaitę. Anglies monoksidas yra ypač pavojingas ir nes jis kvapas, žmogus gali nemanyti jo buvimo ir kaupimosi patalpoje. Anglies monoksidas nėra absorbuojamas anglies filtrų, ekstraktorius, įtrauktas į oro filtravimo režimą, yra nenaudingas kovojant su CO.
- Kiekvieną kartą įjungus dujinį degiklį arba vandens šildytuvą, į kambarį patenka nedidelis nesudegusių gamtinių dujų kiekis. Paprastai veikianti natūrali vėdinimo sistema yra sukurta panašiam dujų išleidimo lygiui ir gali gerai ją valdyti.
Dar vienas dalykas, jei yra dujų ar dujotiekio nuotėkis. Namuose esančios dujos neturi kvapo, tačiau jis papildo “kvapnų” kvapą – etilo merkaptaną. Jausmas “dujų kvapas”, jūs turite nedelsdami atidaryti langus ir skambinti pagalbos tarnybos.
Naudojant dujinę įrangą labai padidės žmonių saugumas padės nustatyti dujų nuotėkio detektorius ir CO. Jutikliai, esant pavojui, gali ištraukti auskarų signalą arba valdyti pavarų diską, kuris automatiškai ištraukia dujų tiekimą iš bagažo ir praneša avarinei tarnybai apie problemą.
Kenksminga dirvą virtuvėje
- Virtuvės patiekalas, kuris išryškėja valgant maistą. Jis yra suspenduotas oro lakiųjų dalelių, daugiausia aliejų ir riebalų. Po intensyvaus kaitinimo keptuvėje nekenksmingos maisto medžiagos kenkia žmogaus savybėms, įskaitant kancerogenines. Geriausiu atveju nešvarumai ir suodžiai nusėda ant sienų, baldų ir indų, blogiausiu atveju mūsų plaučiuose.
- Be to, virimo metu susidaro vandens garai. Žinoma, tai beveik nekenksminga, lyginant su kitomis taršos rūšimis. Tačiau išgaruojant nėra jokios naudos, pernelyg didelė drėgmė nekeičia kambario mikroklimato.
Iš to, kas minėta pirmiau, galima daryti išvadą, kad itin svarbi yra veiksminga, nuolat veikianti virtuvės ventiliacija. Jei elektros krosnių savininkai yra higienos ir švaros nesvarbu į kambarį, tada, tiems, kurie naudoja patalpų dujinė viryklė (viryklė, medienos deginimo krosnelė), maisto gaminimas – tai saugos klausimas.
Dujinių viryklių savininkai turi atidžiai stebėti ventiliacijos sistemos veikimą, periodiškai tikrinti traukos buvimą ventiliacijos kanale. Jei virtuvėje, be krosnies, yra įrengta dujinė kolonėlė arba šildymo katilas, normalus natūralios ištraukiamosios ventiliacijos veikimas tampa dar svarbesnis.
Virtuvės vėdinimo sistemos: natūralios arba priverstinės
Daugelis vartotojų yra įdomu: kokia virtuvės gaubte yra geresnė, natūrali ar priverstinė? Mes atsakome: abu yra geriau. Natūralūs ir priverstiniai gaubtai, nors jie tarnauja bendram tikslui, nepakeičia vieni kitų. Būtinas virtuvėje butas ar privatus namas yra natūrali vėdinimo sistema. Dar kartą ypatinga natūralios vėdinimo sistemos prieinamumo ir prieinamumo vertė yra kambario su dujų prietaisais.
Priverstinė ventiliacija virtuvėje – geras dalykas, net labai daug. Bet neprivaloma. Galima teigti, kad natūrali vėdinimas suteikia didesnį saugumą, o priverstinė ventiliacija – komfortas.
Išsamiau aptarkime skirtingų tipų ventiliacijos galimybes, jų išdėstymą, privalumus ir trūkumus.
Natūralus vėdinimas virtuvėje
natūralaus vėdinimo sistema yra susipažinę visiems apartamentuose į virtuvę ir vonios sienos kanalų savininkams, veikia ant namo stogo. Kenksmingos dujos ir užterštas oras pašalinamas per ventkanal Fresh patenka per plyšius langus ar specialaus ventklapana sienose ar langų rėmų. Šiltas oras šildomas ant plokštelės, dėl to, kad mažesnio tankumo natūraliai yra linkęs išgaruoti iš kambario iki gatvės, kur temperatūra yra mažesnė.
Teisingai išdėstyta ventiliacija su natūraliu velenu pašalina santykinai nedaug oro per laiko vienetą, bet tai visada. Ventkanal, esantis po lubomis, sugeba susidoroti net su nedideliu gamtinių dujų nuotėkiu, kuris yra lengvesnis nei oras ir pakyla iki lubų.
Anglies monoksidas, kuris susidaro santykinai nedideliais kiekiais iš darbo degiklių, yra sėkmingai pašalintas natūraliu vėdinimu. Maždaug natūrali vėdinimas pašalina virtuvės kvapus ir pernelyg didelį drėgmę, kai gaminamas vidutinio intensyvumo.
Būtina periodiškai, bent kartą per mėnesį, patikrinti, ar ventiliacijos kanale yra pakankamai grimzlių. Tai galima patikrinti be specialių instrumentų: jei popieriaus lapelis “prilimpa” prie skylės – yra trauka.
Kas yra gera ir kas bloga šioje sistemoje:
Natūralios vėdinimo sistemos privalumai
- Ventiliacija su natūraliais traukos funkcijomis yra nuolatinis, išskyrus retus išimtis (žr. Toliau “minusuose”).
- Užtikrina bendrą gyvenamojo būsto vėdinimą kartu su vėdinimo kanalais vonios kambariuose.
- Gina su pagrindiniais pavojingų teršalų, išsiskiriančių virimo metu, tipus. Užtikrina nedidelį dujų nuotėkį. Natūralus vėdinimas yra priimtinas, kad virtuvės kvapų pašalinimas ir pernelyg didelis drėgmės lygis būtų vidutinio sunkumo.
- Natūrali vėdinimas yra “laisvas”. Butas ar privatus namas, pastatytas pagal statybos kodeksus, yra numatytas pagal numatytuosius nustatymus. Įranga, kurią reikės nustatyti, Nr. Elektros energija nereikalinga.
- Tylus darbas
Neigiama natūrali vėdinimas
- Karštu oru ir ne sezono metu dėl staigiojo lauko oro atšilimo po ilgo šalto oro natūralios vėdinimo sistemos efektyvumas smarkiai sumažėja. Esant nepalankioms aplinkybėms, gali atsirasti atvirkštinis oro judėjimas: jis pradės tekėti per kanalą nuo gatvės į kambarį. Virtuvė su įrengta dujine virykle gali būti labai pavojinga, ypač jei yra dujinis vandens šildytuvas. Karštyje ir staigaus atšilimo metu rekomenduojama vėdinti kambarį per atvirus langus.
- Natūrali vėdinimas pašalina santykinai nedaug oro per laiko vienetą. Jei savininkai nusprendė kepti visą kevalą keptuvėje, vėdinimo sistema negali susidoroti ir nuolatinė virtuvė “kvepalai” tuoj pat pasieks visas patalpas.
- Ventiliacija paprastai veikia tik tada, kai iš lauko yra pakankamas oro įsiurbimo tūris. Šiuolaikiniai plastikiniai langai, pritaikyti “žiemai”, su pilnu uždarymu yra beveik hermetiški. Norint užtikrinti oro nutekėjimą į kanalą, virimo metu, bent jau mikro vėdinimo režimu, turite atidaryti langus.
- Ventiliacijos kanalas gali būti užkimštas sniego, šiukšlių. aukščiau savanaudiškų ir techniškai neraštingų kaimynai gali blokuoti vėdinimo mažesnes nuomininkų, organizuoti nišą pagal jūsų virtuvėje šaldytuvas pašalinant ventshahty ar jos dalį.
- Būtina reguliariai tikrinti grimzlę ir prireikus išvalyti ventiliacijos kanalus.
Kaip natūraliai vėdinti virtuvėje
Ventiliacija virtuvėje butas, pastatyta pagal normas, yra, jums reikia tik patikrinti jo veikimą. Bet kaip tinkamai gaminti natūralią vėdinimą privačiuose namuose? Ventiliacijos kanalai turėtų būti “nešvariose” patalpose: virtuvės, tualeto, vonios kambario, šildymo kambario, patalpos, pirties. Norėdami vėdinti visą namą, o ne tik virtuvę, oro įleidimas turėtų būti atliekamas iš “švarių” patalpų: svetainės, valgomojo, miegamųjų.
Vėdinimo projektavimas, jei viskas atliekama pagal statybos ir higienos normas, apima daugelio sistemos parametrų skaičiavimą. Nustatant ventiliacijos kanalų skerspjūvį, atsižvelgiama į įrengtos įrangos tipą, patalpų apimtį, pastato konstrukciją, reljefo klimato sąlygas.
Skaičiavimas yra sudėtinga paprastam žmogui, kurie nori pasinerti į dalyko gali mokytis SP 60.13330.2012, 54.13330.2011, 62.13330.2012, 131.13330.2012, 7.13130.2011 ir SanPiN 2.1.2.2645-10. Pateikiame tik pagrindines rekomendacijas, kurios, mūsų nuomone, pakanka natūraliam vėdinimui daugumoje privačių namų:
- Esant keturiems keptuvams, išmetimo oras turi būti ne mažesnis kaip 90 m3 / h. Norėdami tai padaryti, pakanka pakelti į stogą vertikalaus išmetimo kanalo, kurio skerspjūvis ne mažesnis kaip 0,02 m2. Tai atitinka žiedo kanalą 16 cm skersmens arba kvadrato dydis 14 × 14 cm (pusėje plytų). Daugiau – jūs galite, mažiau – negalite.
- Įėjimas į kanalą turėtų būti ant sienos 15-30 cm atstumu nuo lubų arba pačiose lubose. Pastaroji galimybė gali būti įgyvendinta privačiame name.
- Norint, kad natūrali trauka būtų pakankamai stabili, kanalas turi būti gana aukštas. Optimalus griovelis yra užtikrinamas mažiausiai 5 metrų aukščio kanalu. Be to, jis neturėtų būti šaltas. Kanale, esančiame už pastato ribų, o ne izoliuotas, šaltuoju metų laiku projektas bus silpnas arba visai nebus. Privačiuose namuose geriausiu atveju vėdinimo kanalai yra pastatyti namo centre, arčiau koridoriaus.
Priverstinė ištraukiamoji ventiliacija
Ventiliacijos sistema, kur užterštas oras šalinamas ventiliatoriumi, vadinama priverstiniu. Virtuvės ištraukimo ventiliatoriai gali būti montuojami įvairiais būdais:
- Pritvirtinkite prie esamo vertikalaus natūralios išmetimo ventiliatoriaus, eikite į stogą.
- Padarykite skylę išorinėje sienoje, kurioje išmetimo ventiliatorius ir išmesti užterštą orą iš kambario išmes.
- Galite pakabinti sienelės gaubtą virš viryklės su įmontuotu ventiliatoriumi. Oro gaubtas iš gaubto turi būti ištrauktas į esamą ventiliacijos kanalą arba į papildomą skylę sienoje.
- Įdėkite ventiliatorių į “sovietinio modelio” lango lapą, gausite paprastą ir pigų langų gaubtą.
Priverstinės ventiliacijos privalumai ir trūkumai
Argumentai už:
- Ventiliacija su priverstiniu grimtu su tinkamu įrenginiu turi didelį produktyvumą ir potencialiai gali greitai pašalinti didelį užteršto oro kiekį intensyviu kepimu.
- Virtuvinis gaubtas, sumontuotas tiesiai virš viryklės, prieš išleidžiant kambarį pašalins daugumą teršalų. Kaip rezultatas, virtuvės valymas bus daug lengvesnis.
Suvart:
- Užterštas oras pašalinamas tik tuomet, kai virtuvėje veikia virtuvėje esantis ventiliatorius.
- Priverstinė sistema kainuoja pinigus: virtuvės ventiliatorius arba ventiliatoriaus gaubtas, jų priežiūra ir panaudota energija turi savo kainą.
Kaip tinkamai sumontuoti išmetimo ventiliatorių prie natūralaus vėdinimo kanalo
Įrengdami ventiliatorių, reikėtų atsižvelgti į šiuos dalykus:
- Jei virtuvės ištraukimo ventiliatorius turi atbulinį vožtuvą, kuris neleidžia orui patekti į kambarį, kai ventiliatorius neveikia, šis vožtuvas turi būti pašalintas. Priešingu atveju natūralaus gavybos darbas bus sutrikdytas.
- Paprastas, pigus vidaus ašmenų dizaino ventiliatorius nėra skirtas pašalinti orą iš vertikalaus kanalo. Pasuose nurodytos talpos (oro kiekis, kurį reikia išimti per laiko vienetą) bus realizuotas tik tuo atveju, jei ventiliatorius pašalins orą iš horizontalaus kanalo ir netgi net ir labai ilgai.
Kai prijungsite prie natūralios gaubto nebrangiai ventiliatoriaus, bus sunku įveikti trintį ir oro sklendę, jos veikimas žymiai sumažės lyginant su nurodytu. Kuo didesnis kanalas, tuo didesnis kritimas.
- Yra specialūs ventiliatoriai iš centrifuginio dizaino, skirti veikti vertikaliais kanalais. Produktyvumo kritimas, priklausomai nuo kanalo aukščio, nėra toks didelis, kaip ir ašinių. Faktinis našumas, kai dirbate vertikaliu kanalu, bus artimas deklaruotam.
Centrifuginiai ištraukimo ventiliatoriai virtuvėje gali būti įmontuoti arba sumontuoti. Išcentrinių ventiliatorių trūkumai: didelė kaina (jie yra penkis kartus brangesni nei ašiniai partneriai) ir santykinai dideli matmenys.
Taigi, ašinis ventiliatorius yra pigus, tačiau jis yra mažai naudingas įrengiant natūralų vėdinimo kanalą. Išcentriniai yra veiksmingi, tačiau brangūs. Tinkama alternatyva yra ventiliatoriaus montavimas horizontalioje ortakyje, kuris išleidžiamas per išorinę sieną. Tokiu atveju galite naudoti pigų ašies ventiliatorių ant gaubto, nepakenkiant jo veikimui.
Kai nukreipiamas per sieną, reikia iš naujo įrengti atbulinį vožtuvą iš išorės. Deja, ne visuomet galima gręžti skylę sienoje, jei tai yra miesto butas. Bet tai nėra privačių namų problema.
Viryklių gaubtų montavimo savybės
Mes nekalbėsime apie tai, kaip prijungti virtuvės gaubtą, tai turėtų būti išsamiai aprašyta jo instrukcijose. Mes tik jums priminsime, kad būtina griežtai laikytis nurodyto jo vietos aukščio, palyginti su stalviršiu. Mes taip pat atkreipiame dėmesį, kad kapoto naudojimas recirkuliacijos režime (be oro pašalinimo) kartu su anglies filtru išvalys tik dalį aerozolio dalelių, daugiausia riebalų, oro. Dujų deginimo produktai išliks kambaryje. Be to, anglies filtras, kuris kainuoja tam tikrą pinigų sumą, greitai užsikabina ir reikalauja pakeitimo.
Leiskite pavadinti pagrindines savybes, į kurias reikėtų atsižvelgti renkantis ir prijungus viryklių gaubtą:
- Ventiliatorius, ištraukiamas į virtuvę, taip pat kanalui įmontuotas buitinis ventiliatorius, taip pat gali turėti ašinę arba išcentrinę konstrukciją. Brangūs gaubtai, kuriuose naudojami išcentriniai ventiliatoriai, yra tinkami oro pašalinimui per vertikalią kanalą, o jų našumas yra toleruojamas.
Pigiuose korpusuose dažniausiai įrengiami ašiniai ventiliatoriai, kurie yra neveiksmingi prijungus prie vertikalaus kanalo. Visas ištraukimo darbas su ašiniu ventiliatoriumi pasiekiamas tik tada, kai oras išnaudojamas per trumpą horizontalų kanalą per išorinę sieną.
- Kai prijungiate gaubtą prie natūralios vėdinimo vertikalaus kanalo, rekomenduojama išimti jo atvirkštinį vožtuvą, jei toks yra. Horizontalioje kanale vožtuvas privalomas lauko išleidimo angoje. Geriau palikti jį ant gaubto.
- Ventiliacijos kanalo sekcija turi būti ne mažesnė, nei gaubto išleidimo angos dalis. Galima perjungti iš apvalių vamzdžių į stačiakampius, svarbiausia ne susiaurinti skerspjūvį.
- Prijungus gaubtą prie vertikalaus kanalo, jis neturėtų trukdyti įprastam natūraliam vėdinimui. Beje, nemažai šio reikalavimo neatsižvelgiama ir, deja, dauguma mūsų namuose esančių gaubtų yra netinkamai sumontuoti. Klausimas, kaip tinkamai prijungti gaubtą prie virtuvės vėdinimo, skirsime kitą sekciją.
Kaip tinkamai prijungti vamzdį nuo virtuvės gaubto prie natūralaus vėdinimo kanalo
Iš virtuvės gaubto išleidimo anga turime ištempti atitinkamo skyriaus vamzdį ir įdėkite jį į sienelę esančią skylę, nukreiptą į natūralios vėdinimo sistemos vertikalią kanalą. Praktiškai tai daroma įvairiais būdais:
Kartais vamzdis, tiekiantis orą iš gaubto, yra prijungtas prie vertikalaus kanalo, visiškai uždarant angą iš kambario. Padarykite tai kategoriškai neįmanoma, nes natūralaus vėdinimo darbai bus sugadinti.
Daugelis statybinių medžiagų ir apdailos medžiagų pardavėjų rekomenduoja prijungti gaubtą prie natūralios vėdinimo sistemos per adapterio plokštę su dviem skylutėmis. Vienas iš jų yra skirtas prijungti gaubtą, antrasis atsidaro iš kanalo į kambarį. Atrodo, kad buvo įrengtas gaubtas ir išsaugotas natūralus vėdinimas. Tiesą sakant, tai nėra taip. Pirma, kai ištraukėjas veikia, beveik visas oras pašalinamas, grąžinamas į kambarį. Jam lengviau grįžti per netoliese esančią skylę, nei lipti į kanalą.
Antra, skylės dalis natūraliam piešimui mažėja, jei ji nėra konkrečiai išplėsta. Prisijungimas per dviejų skylių adapterį yra įprastas, tačiau mes manome, kad jis neteisingas dėl labai mažo efektyvumo.
Siekiant užtikrinti, kad tiek gamtinė, tiek priverstinė ventiliacija iš gaubto veiktų visiškai, būtina atitikti du reikalavimus:
- Tuo metu, kai ištraukėjas veikia, antroji anga turi būti uždaryta, kad išmetimo oras nebūtų išmestas į kambarį.
- Natūralaus vėdinimo tinklo skylių bendras skerspjūvis neturėtų būti mažesnis nei vertikalaus kanalo skerspjūvis.
Tai galima pasiekti didinant natūralios vėdinimo tinklelio plotą ir užpakalinio atbulinės eigos vožtuvo įrengimo, kad jis uždarytas, kai gaubtas įjungtas. Vožtuvas turi būti sumontuotas taip, kad uždaromas uždegimo oro srautas iš gaubto, o kai gaubtas išjungtas, vožtuvas automatiškai atsidaro.
Mes toliau aptarsime, kaip pasirinkti ir sumontuoti vožtuvą.
Kaip pasirinkti ir sumontuoti oro vožtuvą, jungiant gaubtą prie kanalo
Mūsų tikslais, įvairių rūšių tinkamų ventiliacijos daugybę vožtuvų, tik vienas – be pavara be spyruoklių, droselinė plokštė yra ne padalintas į segmentus ir negimdinio simetrijos apie jo sukimosi ašies centro.
Pasirinkę ir nupirkę vožtuvą, turėsime tinkamai įdėti jį į pageidaujamą padėtį. Normaliame režime oro vožtuvas turi veikti taip: nėra oro judesio – sklendė uždaryta, oro srautas atsidaro. Mums reikia gauti priešingą rezultatą: nors ištraukėjas neveikia, vožtuvas turi būti visiškai atidarytas. Kai įjungtas gaubtas, ortakis iš kanalo vidinės pusės turi būti uždarytas. Santykinai silpnas natūralus oro judėjimas iš kambario į kanalą neturėtų turėti įtakos vožtuvo veikimui.
Normalioje padėtyje tokiu horizontaliame kanale priemonės išdėstytos tokiu būdu, kad vožtuvo tvirtinimo ašis dedamas horizontaliai, vožtuvo ir didesnį plotą (ir sunkesnis) segmentas užrakto “ieško” žemyn. Šiuo atveju vožtuvas, jei nėra oro slėgio, bus uždarytas. Mums reikia pasiekti priešingą, vožtuvas turėtų būti atviras. Tai galima pasiekti dviem būdais:
- Horizontaliai įtaisykite vožtuvą taip, kad fiksavimo ašis būtų pasukta 5-60 laipsnių kampu vertikalioje padėtyje, o viršutinė plokštelė turi būti didesnė. Eksperimentu reikės pasirinkti kampą, kurio slenkstis bus visiškai atidarytas, kai gaubtas nebus išnaudotas. Reiktų pakakti pritraukti atvartą ir uždaryti vožtuvą, tačiau jo negalima pateikti mažos galios gaubtu.
- Ventilio ašis yra griežtai vertikaliai, tačiau vožtuvas šiek tiek (apie 5 °) pakreipiamas link įėjimo į natūralios vėdinimo kanalą. Didesnis kabinos segmentas turėtų “žiūrėti” link kanalo. Šiuo atveju jis bus didesnis, o sklendė atsidarys pagal savo svorį, nes atsiveria išlenktos durys. Reikalinga jėga uždaryti vožtuvą bus maža, galite naudoti bet kokios galios gaubtą.
Toliau Video išmoksite kaip naudoti grįžtamojo oro vožtuvas prijungtas prie iš esmės vertikalia kanalas garų surinktuvo, užtikrinant maksimalų efektyvumą ir tai netrukdo natūralią ventiliaciją:
Centralizuotos priverstinės ventiliacijos sistemos
Verta paminėti apie centralizuotas vėdinimo sistemas. Biurų pastatuose ir viešbučių kompleksuose jie dažnai organizuoja vieną ventiliacijos sistemą, kuri tarnauja visoms pastato patalpoms. Būsto sąlygomis, kaip taisyklė, butas ar privatus namas derinamas su vėdinimu.
Centralizuota priverstinė ventiliacija gali būti išmetimas, tiekimas-išmetimas ir tiekimas-išmetimas, naudojant šilumą. Esame įsitikinę, kad šaltajame klimatyne būdinga tik paskutinė galimybė.
Tiekimo ir išmetimo sistema su šilumos atgavimu nėra brangiai kainuojanti, tačiau tai suteikia realios grąžos, taupydama šildymo išlaidas ir palankų mikroklimatą. Variantai be atsinaujinimo mažesnėmis sąnaudomis mūsų šaltame klimate yra neveiksmingi.
Tiekimo ir išmetimo sistemoje oras yra pašalinamas iš “nešvarių” patalpų ir patenka į “švarius” kambarius per ventiliacijos kanalų sistemą. Išvalytas ir grynas oras “patenkins” rekuperatoriuje, kur šilumos energija iš pašalinto šildomo oro perduodama šaltai, gauta iš gatvės. Tuo pačiu metu oro srautai nėra sumaišomi.
Teisingai suprojektuota ir sumontuota su rekuperatorius sistema perduoda iki 90% šilumos energijos karšto oro šalčiui, kuri gali ženkliai sumažinti šildymo ir oro sąnaudos yra tiekiami į kambarį komfortinę temperatūrą.
Tiekimo ir ištraukimo rekuperacinės vėdinimo sistemos geriausiai tinka moderniems energijos taupymo namams. Skandinavijos šalyse šio tipo vėdinimas buvo privalomas pastatams statyti ilgiau nei vienerius metus, pakeitus natūralųjį ekstraktą.
Centralizuotos vėdinimo sistemos yra sudėtingos derinant su dujinėmis viryklėmis. Jei norite naudoti dujinę viryklę, vis tiek turite iš kambario natūraliai vėdinti arba įdiegti sudėtingą avarinę automatiką. Tinkamai derinti dvi skirtingas vėdinimo sistemas (su trimis išmetimo sistemomis) viename kambaryje yra sudėtinga. Elektrinė viryklė nekuria tokių problemų.
Vietiniai priverstinės ventiliacijos įrenginiai (kambario ventiliatoriai)
Taip pat verta paminėti vietinius vėdinimo įrenginius su šilumos atgavimu (kambario vėdinimas). Veikimo principas yra panašus į centrines sistemas: įeinantis oras šildo gaunamą orą. Ventiliatorius vėdinamas vienoje atskiroje patalpoje.
Pigiau įrengti namą ar butą su vietine priverstine ventiliacija su šilumos atgavimu, nei įrengti centralizuotą sistemą. Ir gauto komforto lygis nėra daug mažesnis.
Vietinė vėdinimas su rekuperacija yra labai geras gyvenamasis kambarys. Negalima trukdyti ventiliatoriaus virtuvėje, bet vis tiek iš natūralios vėdinimo ir galingo kapoto, išimto horizontaliai į sieną, bus naudingiau. Renkantis vietinius vėdinimo įrenginius, pirmenybė turėtų būti teikiama tiems modeliams, kurių tiekiamas oras yra didesnis už išleidžiamo oro kiekį.
Kokio tipo ventiliacija pasirinkti virtuvėje namuose ir apartamentuose
Tie, kurie sukurti tvirtą šalies namą ar suteikiančias elito butą, statant energiją taupančių pastatų technologijų “pasyvaus namo”, verta atkreipti dėmesį į kelio, bet patogi ir ekonomiška sistema priverstinio vėdinimo su šilumos atgavimu. Į virtuvę turėtų būti įrengtas galingas gaubtas su sieniniu lizdu, krosnis geriau (ir sveikiau) naudoti elektrą. Jei namuje yra dujinis katilas, patalpoje, kurioje jis sumontuotas, turi būti įrengta natūrali ekstraktoriaus ir autonominė oro tiekimo įranga.
Tiems, kurie pastato savo namus yra kuklesnis ir ribotas biudžetas, patariame būtinai teikti vertikalius kanalus natūralios ventiliacijos virtuvėje, vonios, degimo, vonia, namų kambaryje ir koridoriuje jei yra džiovinti drabužius.
Ventiliacija privačiuose namuose virtuvėje turėtų būti papildoma gaubtu virš viryklės su atskiru ortakiu. Geriausia nuimti kanalą, norint pašalinti orą iš gaubto, o ne ant stogo, bet per išorinę sieną į gatvę. Už jos ribų būtina uždėti atbulinį vožtuvą, kuris apsaugo nuo šalto oro įsiskverbimo. Natūralaus vėdinimo kanalo ventiliatorius turi būti dedamas į tualetą ir vonios kambarys, virtuvėje, jei yra ištrauka, tai nėra ypač reikalinga.
Dėl buto rekomenduojame panašų variantą: natūralią vėdinimą (yra numatytoji), gerą gaubtą virš viryklės, ventiliatorių vonioje. Patariama ištraukti gaubtą per sieną, jei tai neįmanoma – pagal pirmiau aprašytą schemą su atbuliniu vožtuvu. Mūsų nuomone, papildomas virtuvės ventiliatorius nereikalingas.
Galiausiai dar kartą primename, kad tinkamai parinkti ir sumontuoti gaubtai ir virtuvės ventiliatorius padidins komfortą, tačiau jie nepakeis natūralios vėdinimo sistemos. Netinkamas gaubto sujungimas gali ne tik nepagerėti, bet ir gerokai pabloginti ventiliacijos funkcionavimą. Rekomenduojame patalpų vėdinimą atkreipti ypatingą dėmesį, pasitikėti jo konstrukcija ir instaliacija, kapoto prijungimu prie kompetentingų meistrų.