Dizajn kuchyne o rozlohe 17 metrov štvorcových. m

Kuchynský dizajn plocha 17 m2

Kuchynský priestor o rozlohe 17 metrov štvorcových. metre môžu vyhovovať všetkému, čo potrebujete, a ešte viac, napríklad:

 • Priestranný stôl pre 4-6 osôb;
 • Počítadlo barov;
 • Ostrov alebo polostrov;
 • Kuchynská súprava s veľkým pracovným miestom a množstvom skladovacích miest; pričom môže byť vytvorená z krabice neštandardným spôsobom a výhodnejšie, napríklad v tvare U;
 • Veľké domáce spotrebiče, napríklad chladničku vedľa seba alebo jednoducho dodatočné vybavenie, napríklad skriňu na víno alebo práčku;
 • Pohovka alebo gauč (namiesto pár stoličiek alebo len na odpočinok);
 • Bočnice alebo bočnice;
 • Krb (dekoratívne).

Ako správne disponovať s dostupnými meracími prístrojmi bez toho, aby sa priestor zvrátil, ale ani sa nestretli s ďalšími príležitosťami? V tomto materiáli nájdete fotografie šiestich reálnych 17-metrových kuchýň, prehľad hlavných typov rozložení, ako aj rady týkajúce sa návrhu a opravy.

Možnosti rozloženia

Rozloženie kuchynského priestoru o rozlohe 17 metrov štvorcových. metrov v závislosti na dáta môže byť veľmi odlišné, ale vo všeobecnosti, rozvrhnutie nábytku je rozdelený do 6 typov:

 1. Jeden riadok;
 2. Dvojitý riadok;
 3. V tvare písmena L;
 4. V tvare písmena U;
 5. polostrovná;
 6. Island.

Ďalej navrhujeme zvážiť uvedené rozloženia a varianty dizajnu na skutočných príkladoch.

Jednriadková kuchyňa

Začnime snáď s preskúmaním najjednoduchšieho rozloženia – jednoradového (lineárneho), keď je headset usporiadaný v jednej priamke.

V akých prípadoch sa odporúča: Lineárne usporiadanie je vhodné pre kuchyne kombinované s hálou / jedálňou, pre kuchyne v štúdiách. To sa dobre hodí s ostrovom, polostrovom a barovým pultom. Často set jednoradové je takmer jediným možným riešením pre existujúce v kuchyni je vstup na balkón, že výstupky / vybrania a / alebo dverí.

nevýhody: Je to nepohodlné, pretože počas varenia musí hosteska niekoľkokrát cestovať po celej kuchyni a strácať čas a úsilie.

klady: Univerzálna, kompaktná a ľahko navrhovateľná.

 • Pri tomto rozložení by mala byť kuchyňa postavená vyššie ako obvykle, takmer na strop, aby sa zabezpečil dostatok úložného priestoru.

Pod posuvníkom fotografie môžete zvážiť dizajn kombinovanej kuchyne a obývacej izby, v ktorej je kuchyňa a jedáleň o rozlohe približne 17 metrov štvorcových. metre.

 • Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s rozlohou 17 m²
 • Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s rozlohou 17 m²
 • Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s rozlohou 17 m²
 • Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s rozlohou 17 m²
 • Kombinovaná kuchyňa a obývacia izba s rozlohou 17 m²

Ďalšie podrobnosti nájdete v materiáli: Všetko o plánovaní priamej (lineárnej, jednoradovej) kuchyne

Dvojpodlažná kuchyňa

Dvojriadkové (paralelné) usporiadanie kuchyne predpokladá usporiadanie funkčných zón v dvoch radoch paralelných navzájom.

V akých prípadoch sa odporúča: Vhodné pre obdĺžnikové a úzke kuchyne.

nevýhody: Nábytok v tomto usporiadaní trochu zmršťuje priestor a zužuje priechod. Pre štvorcovú izbu bude kuchyňa s dvoma radmi nepríjemná varenie kvôli príliš veľkej vzdialenosti medzi “pracovnými” bodmi.

klady: Rozloženie je kompaktné a pohodlné (pre úzke kuchyne) a ponecháva dostatok priestoru pre jedáleň.

Tipy:

 • Na to, aby bola kuchyňa naozaj pohodlná, by mal byť medzi dvomi radmi prechod 1,2-1,5 m. Minimálna prípustná vzdialenosť je 1 m.
 • Najčastejšie je na vstupe postavený dvojriadkový set, aby sa ušetril priestor a väčšie pohodlie, dvere by sa mali otvárať smerom k chodbe, nie k kuchyni. Tiež môžete vymeniť výkyvné dvere posuvnou konštrukciou alebo úplne nechať otvor otvorený.
 • Takéto plánovanie doska, umývanie a umývačka nastaviť v rade, a zvyšok (chladnička, rúra, mikrovlnná rúra, atď.), Možno nastaviť opak.
 • Ak je kuchyňa 17 metrov štvorcových. metrov má pravý štvorcový tvar, potom v strede medzi dvoma radmi nábytku môže byť umiestnená jedáleň. Pravda v tomto prípade, sporák, umývadlo a chladnička budú musieť byť postavené v jednej línii. Príklad takejto 17-metrovej kuchyne je uvedený na nasledujúcich fotografiách.

Dvojriadková kuchyňa-jedáleň

Dvojriadková kuchyňa-jedáleň

Viac podrobností v materiáli: Ako vybaviť dvojriadkovú kuchynskú kuchyňu

Kuchyňa v tvare L

L-tvar (uhlové) rozloženie je najviac všestranné, a preto populárne.

V akých prípadoch sa odporúča: rohová súprava je vhodná takmer vo všetkých prípadoch a je obzvlášť dôležitá pre kuchyňu a jedálne, pretože ponecháva dostatok priestoru pre veľkú stravu.

nevýhody: prakticky nemá, ale v pohodlí stráca v tvare písmena U, polostrove a ostrovnú kuchyňu.

klady: Rohová kuchyňa je pohodlná, pretože umožňuje umiestniť sporák, umývadlo a chladničku na princíp “pracovného trojuholníka”. Navyše je kompaktný a ponecháva dostatok priestoru na jedálenský priestor, prípadne so skriňou alebo pohovkou.

Tipy:

 • K rohu kuchyne bolo naozaj pohodlné, sporák, umývadlo a chladnička by nemali byť umiestnené pozdĺž jednej čiary, ale, ako už bolo spomenuté, na princípe trojuholníka. Je žiaduce, aby medzi “pracovnými bodmi” nebol interval väčší ako 1 meter, inak sa priestor stane nepohodlným.
 • Úhlový modul (najmä podlaha) je lepšie vybrať lichobežníkový tvar, potom v rohu môžete postaviť umývadlo, kachle alebo pracovný priestor.
 • Rohová kuchyňa o rozlohe 17 m2
 • Rohová kuchyňa o rozlohe 17 m2
 • Rohová kuchyňa o rozlohe 17 m2

Kuchyňa v tvare U

klady: Kuchyňa v tvare písmena U môže byť veľmi pohodlná, ak umiestite umývadlo, sporák a chladničku nie ďaleko od seba. V takomto prípade môže byť všetka práca v kuchyni postavená na prakticky rovnakom mieste. Obzvlášť dobré je kuchyňa, ktorej pracovná plocha sa nachádza pri okne. Príklad takéhoto plánovacieho riešenia možno vidieť v ďalšom projekčnom projekte.

Kuchyňa v tvare U 17,5 metrov štvorcových. m

Kuchyňa v tvare U 17,5 metrov štvorcových. m

nevýhody: V tvare písmena U headsetu môže vyzerať ťažkopádny, zaberie veľa miesta, nie je k dispozícii pre všetky kuchyne v stavebnej pod oknom vyžaduje komplexnú opravu prenos / rozšírenie komunikácie.

V akých prípadoch sa odporúča: Na ploche 17 štvorcových. metrov Sada tvaru U je aktuálna v prípade, ak je prioritou funkčná časť kuchyne a nie jedálenský priestor.

Tipy:

 • K náhlavnej súprave je menej preplnený interiér, jedna alebo dve jeho strany môžete zostať bez zavesených skriniek.
 • Ak chcete, aby súprava tvaru U bola kompaktnejšia a ponechala viac priestoru pre jedálenský priestor, môže byť jeden bočný panel kratší.

Polostrovná kuchyňa

Polostrovná plán zahŕňa kombináciu headsetu akejkoľvek formy polostrova – funkčná tabuľku s jedným koncom proti múru alebo sú časti headsetu v budúcom 17 metrov kuchyňa s jedálňou v podkrovný byt v nižšie uvedenej fotografii.

 • Kuchyňa-jedáleň o rozlohe 17 m2
 • Kuchyňa-jedáleň o rozlohe 17 m2

klady: Polostrov môže byť na jednej strane s barovým pultom a na druhej strane pracovný priestor na prípravu výrobkov. Tiež môže byť vybavená sporákom, drezom (zriedka), malou chladničkou, skriňou na víno. Poloostrov je veľmi ľahko pripraviteľný, zónuje priestor, zatiaľ čo je oveľa kompaktnejší ako ostrov.

nevýhody: Zariadenie Peninsula technika často vyžaduje rozsiahle práce s príponou / odovzdávanie správ, zvýšenie úrovne podlahy a znížením stropu (pre výfukové potrubie).

V akých prípadoch sa odporúča: Zvlášť dôležitá je polostrov pre kombinované kuchynské obývacie izby alebo kuchynské úžitkové účely.

Tipy:

 • Najjednoduchšie je inštalovať polostrov bez strojov a inštalácií, ak je určený len na prípravu jedál a občerstvenia.
 • Ak chcete, aby polostrov bol funkčný, ale nevyžaduje zložitú údržbu, zvoliť kombináciu: polostrova + vstavanou elektrickou varnou doskou + recirkulačné odsávače s filtrom s aktívnym uhlím. V tomto prípade nemusíte rozšíriť a skryť vzduchové potrubie a iné komunikácie.

Ostrovná kuchyňa

Ostrov je multifunkčný stôl, ktorý sa na rozdiel od polostrova môže obísť zo všetkých strán.

klady: Kuchyňa s ostrovom je tak pohodlná ako polostrov.

nevýhody: Ostrov vyžaduje viac miesta ako polostrov, a preto nie je k dispozícii pre každú kuchyňu. Na 17 štvorcoch ostrov môže byť buď veľmi malý, alebo nahradiť jedálenský stôl.

V akých prípadoch sa odporúča: Pre kuchyne s otvoreným plánom, rovnako ako v prípade, keď sa nevyžaduje plný jedálenský stôl v kuchyni.

Tipy:

 • Tvar ostrova musí zodpovedať tvaru miestnosti. Takže pre obdĺžnikovú kuchyňu vyberte obdĺžnikový ostrov, pre štvorcový – štvorcový.

V tejto kuchyni v tvare L je ostrov vybavený umývadlom a je určený pre 3 osoby.

 • G-drvená kuchynská linka o rozlohe 17 metrov štvorcových. m s ostrovom
  Projekt Olgy Pochuyeva
 • G-drvená kuchynská linka o rozlohe 17 metrov štvorcových. m s ostrovom
  Projekt Olgy Pochuyeva
decor

Leave a comment