Dažyti fasadai virtuvei: MDF privalumai su emaliu ir viskas, ko jums reikia žinoti apie medžiagą – banking-on-green.com

Dažyti fasadai virtuvei: MDF privalumai su emaliu ir viskas, ko jums reikia žinoti apie medžiagą

Dažyti fasadai virtuvei: MDF privalumai su emaliu ir viskas, ko jums reikia žinoti apie medžiagą

MDF – labiausiai populiari medžiaga biudžetinėms virtuvėms. Tačiau baldų kainos gali skirtis, priklausomai nuo pasirinkto dekoratyvinio dangčio. Labiausiai prieinamos yra filmo fasadai. Vienas iš brangiausių yra dažytos MDF fasadai. Kaina ausinės su išlenktas ar spindulys fasadai, padengtos emaliu su specialiu efektu, gali būti lygus baldų iš nebrangios medienos masyvo kainą.

Dažyti MDF: viskas, ko jums reikia žinoti apie virtuvės medžiagą

Blizgantis, matinis, su perlamutrinio švytėjimo blizgesiu, nespalvotu, su modeliu ir net su degradacijos poveikiu – daugybe fasadų, pagamintų iš dažytų MDF, dizaino yra milžiniškas. Emalija – puikus būdas nustatyti unikalų: ryškioje blizgančio atspalvio arba kieto matinio apdailos su kilniu patinu.

dažyti fasadai

Baigti dažyti fasadai

dekoras

Apdailos parinkčių apdaila

Kodėl dažai MDF, o ne medienos drožlių plokštės

MDF plokštės yra dvigubai brangesnės nei medžio drožlių plokštės, kurios taip pat naudojamos virtuvės fasadams gaminti. Ar galiu išsaugoti užsakant medžio drožlių plokštės tapybą? Ne, ne. Fasado forma iš pigios plokštės yra išskirtinai tiesi, be drožybos, krašto forma ir dar daugiau be sudėtingų posūkių. Medžio drožlių plokštės yra suformuotos, klijuojant skirtingų dydžių lustai. Vidinė struktūra nėra vienalytė. Medžiaga negali būti išlenktas, gerai apdoroti neįmanoma: kraštai yra suskaidomi. Taikomasis DSP skirtas tik laminuotų plėvelių fasadų gamybai.

MDF

Ši forma gali būti pateikta tik MDF

Tapybos metu viršutinė plokštės pusė turi būti tolygiai lygi, be katerių, didelių porų ir išsikišusių skaldos gabalėlių. Štai kodėl dažytos fasadai virtuvėje yra pagaminti iš MDF. Pagrindo plokštelė yra formuojama spaudžiant šildant minkštus medienos pluoštus, daugiau kaip dulkes – taip plonesni yra medžio siūlai. Medžiaga gali būti sulenkiama formavimo procese iki pageidaujamos formos. Ausinės su spindulių fasadais, pusapvalės durys pagamintos iš MDF.

MDF

MDF: idealiai lygus ir lygus paviršius

Viršutinis lentos sluoksnis yra pagrįstas idealiu gludumu, kurio negalima pasiekti naudojant medienos drožlių plokštę. Paviršius – smulki porėtos, atitinkamai izoliuojančio dirvožemio sunaudojimas yra minimalus.

Piešimo palyginimas su alternatyviais plokščių apdorojimo būdais

Virtuvės, kurios dažytos fasadai, kaina yra sunku skambinti į biudžetą. Priklausomai nuo poveikio, pavyzdžiui, tapybos, sudėtingumo, plokščių kaina gali būti 20-50% didesnė už produktus su skirtingu perdirbimo būdu. Palyginti su labiau prieinamos plokštės su plėvelėmis, dažytos MDF fasadai turi tiek pliusus, tiek minusus.

fasadai

Galite dažyti bet kokio tipo fasadą

Privalumai:

 1. Unikalumas: maišant skirtingus atspalvius, galite pasirinkti tobulą spalvą. Filmo atveju turėsite pasirinkti iš paruoštų gamyklos parinkčių.
fasadas

Dažai neišsipildo, o ne filmas

 1. Dažyti MDF fasadai yra labiau atsparūs temperatūrai. Jei plėvelė ir plastikas pradeda išsipūsti ir nulenkti ant “pavojingų” sričių šalia plokštės ir kriaukle, dažytos plokštės daugelį metų lieka originalios formos.
 1. Aukštos kokybės lako danga yra labiau atspari mažoms mechaninėms įtampoms: plonasluoksniai įbrėžimai greičiau.
virtuvė

Uždarykite išlenktos formos plastikinius gaminius yra sunku

virtuvė

Nepriimtinas atspalvis: ryškiai mėlynas metalinis

 1. Galite dažyti bet kokios formos detales.
 1. Dažymas naudojamas tiek naujų baldų komplektų gamybai, tiek senų rinkinių restauravimui: paprasčiausiai nuimkite seną plėvelę ir paruoškite dažų dangą. Filmų fasadai netaikomi.
virtuvė

Tvirtas baltas matinis dažytų MDF rinkinys

Trinkelės dažytų fasadų MDF:

 1. Silpnas atsparumas abrazyvui ir kai kurioms cheminėms medžiagoms. Valydami fasadą negalite naudoti skreperių, kietųjų metalų “šepečių” ir šepečių. Vengti kontakto su šarminiais, rūgštiniais koncentratais, tirpikliais virtuvės paviršių valymui ant fasadų: lakas gali būti drumstas ir padengtas balkštais dėmiais.
 1. Nepageidaujama, kad dalis ausinių būtų veikiama tiesioginių saulės spindulių – šiose srityse, emalio išdegs.
 1. Didelė kaina.
baldai be rankenų

Blizgūs baldai be rankenų ir išoriniai priedai

Jei durų paviršiuje yra lustai, vienos sekcijos remontas bus problemiškas. Po to, kai įdėjus kietiklį, neįmanoma palikti tam tikrų “atsargų” dažų, tirpalas turi būti naudojamas greitai, paruošta sudėtis nėra ilgalaikio sandėliavimo.

Gamybos technologija: kaip ir kokia spalva yra virtuvės fasadai

Didelio MDF dažytų fasadų kaina paaiškinta didelėmis sąnaudomis ir daugybe gamyboje naudojamų medžiagų; darbo jėgos ir proceso trukmė, specialių įrankių poreikis, darbo ir džiovinimo kameros.

virtuvė

Dažytų fasadų su rankomis dekoruotu dekoruotu kaina gali viršyti kietosios medienos komplekto kainą

Kodėl tai brangus: plokščių paruošimas, dažymo ir džiovinimo etapai

Technologiškai, dažymo procedūra apima 6-10 etapų, priklausomai nuo dažų sluoksnių, lako, specialiųjų efektų kūrimo.

Iš anksto lenta skiedžiama, kad būtų lygios. Pirmasis sluoksnis izoliuojamas, išlygina. Mišinys yra tolygiai per visą paviršių. Šiame etape pagrindinė užduotis – paslėpti poras ir lyginti paviršių. Po džiovinimo paviršius yra sumaltas.

suderinimas

Paviršiaus išlyginimas

Antrasis sluoksnis yra izoliuoti barjerinis sluoksnis. Gruntas, į kurį padengtas pamušalas, yra kliūtis. Gruntas apsaugo nuo dažų įsisavinimo į lentos vidų, todėl sumažėja vartojimas ir vienodai padengiamas paviršius.

plytelė

Plokščių gruntavimas

Papildoma grunto funkcija yra padidinti sukibimą. Dažai naudojami ant žemės, geriau suvokti. Kvalifikuotai gruntuota plokštelė yra geriau atspari apkrovoms, dažai nesibaigia nuo paviršiaus.

dažymas

Tapyba kameroje

Po to, kai gruntas išdžiūvo, tęskite tapybą. Taikyti dažais specialiu purškimo skydeliu. Sluoksnių skaičius nustatomas pagal reikiamą spalvų sodrumą. Kiekvienas dažų sluoksnis yra kelias valandas išdžiovintas specialioje kameroje. Laikydamas intervalą, dažytas MDF fasadas apdorojamas švitriniu popieriumi, kad dažai būtų geriau prilipę prie kito sluoksnio.

dažų pritaikymas

Dažymo programa

Paskutinis paprasto dažymo sluoksnis yra lako pritaikymas. Lakuotas paviršius yra laikomas esant ypatingoms temperatūros sąlygoms ir drėgmei, kol jis visiškai išdžiūsta. Blizgūs lakštai.

dažymas

Darbas atliekamas beveik steriliomis sąlygomis

Darbo su panelėmis specifikacijos:

 • Kamerose neturėtų būti dulkių.
 • Oro temperatūra preparatų sudėtyje – iki 24o C.
 • Drėgmė yra nuo 50%.

Džiovinkite sluoksnius kambario temperatūroje 24 valandas arba 2-3 valandas specialiose kamerose, kur temperatūra pakyla iki 60%.

patinimas

Poveikis sukurtas rankiniu būdu: patinimas

Naudojamos medžiagos: kokie dažai ir lakai naudojami dažymui

Pagrindiniai emalio tipai dažytiems fasadams MDF gaminti:

 • Akrilo kompozicijos. Dažniausiai naudojami baldų plokštėms, kurios nėra sumontuotos virtuvėse.
 • Poliuretano ir poliesterio dažų ir lakų kompozicijos. Iš tiesų, jie yra identiški auto-emalių kompozicijoms. Padengtas dažų paviršiais, atlaiko temperatūros pokyčius, turi pilną atsparumą drėgmei.
įvairių spalvų

Įvairių dažų gatavų dažų MDF

Atsižvelgiant į pageidaujamą efektą, pasirinkite virtuvės medžiagų sudėtį. Profesionalūs dirbtuvės atlieka dažymą drėgnoje ir sausoje technikoje. Šlapiasis metodas yra klasikinis dažymas purškimo pistolete su vėlesne laku.

Sausas naudojimas yra miltelių pavidalo preparatas. Paruoštame paviršiuje pasirinkto atspalvio sausoje medžiagoje yra lygus sluoksnis. Paviršius pašildomas iki temperatūros, per kurią miltelių kristalai pradeda tirpti. Skleidžiant, kompozicija yra tolygiai paskirstyta fasade. Po kepimo, dažų sluoksnis nesiskiria nuo skydo naudojamo sluoksnio.

dažymas

Vietoj skysto dažo purškite miltelius

Yra vieno ir dviejų komponentų junginiai. Dažai maišomi svorio proporcijomis. Gauta sudėtis būtinai filtruojama. Paruoštą mišinį naudokitės kelias valandas. Klientams siūloma pasirinkti tinkamą atspalvį iš palečių gaminių gamintojų: RAL, Pantone, NCS. MDF kokybinius emalius gamina DuPont, Voteller, ICA, Sayerlack.

paletė

Klasikinė paletė

Jei gatavame kataloge nėra tinkamo atspalvio, jis sukurtas užsakyti, sumaišant kelias spalvas. Vieno spalvos paviršiui iki 1 m2 reikalauja iki 150 g gatavos kompozicijos.

3D plokštės

Spalvotos emalio ir 3D plokštės

Tik dažų darbas, įskaitant dažų ir lako medžiagų išlaidas, kainuoja 3 000 rublių už paprastą matinį dažymą, o blizgus variantas yra dvigubai brangesnis. Jei pridėsite plokštelės kainą, pjaustosite ir paruošiatės fasadą, pasirodys labai brangiai.

Kaip patikrinti dangos kokybę: kokybės darbo požymiai

Nepriklausomai nuo to, ar jūs perkate gatavą komplektą, ar užsisakote atskirai dažytas MDF fasadas virtuvėje, turite patikrinti tapybos kokybę. Prastas darbas lemia tai, kad drėgnoje patalpoje paviršius praranda blizgesį, greitai pasirodys įbrėžimai.

fasadas

Idealus paviršius: be dulkių ir nelygumų

Ką reikia atkreipti dėmesį į:

 1. Sužinokite, kokias medžiagas dirba dirbtuvės.
 1. Patikrinkite paviršių skirtingais kampais. Nelygybė, krateriai, bangos – yra nepriimtina.
 1. Dulkių kiekis, kurį galima pastebėti viršutiniame sluoksnyje, neturi viršyti nuo 4 iki 5 vienetų už puse kvadratinio metro ploto.
 1. Turėtų būti ne dažų dažų, skliautų.
 1. Patikrinkite kraštus. Profesionaliam gamyklos dažymui matosi lygiagrečios lako linijos išilgai kraštų, netolygios dryžos, kai amatininkas yra prastos kokybės.

Dažytų fasadų tipai MDF: plokštės dizainas

Pasirinkdami apdailos puošmena MDF fasadams, atsižvelkite į stilių. Šiuolaikinėse virtuvėse yra tinkamas ryškus blizgesys, metalo ir “žvaigždėto dangaus”. Retro virtuvėse yra Skandinavijos stiliaus kambariai ir Provence-matiniai vienviečiai, šviesūs fasadai, patinuoti seni skydai.

Skaidrumas ir blizgesys: lakavimo galimybės

Blizgesio laipsnis – kliento pasirinkimas. Būtina atsižvelgti į blizgių lakuotų fasadų naudojimo ypatumus. Ant blizgios, kaip veidrodžio, durys yra labai matomos dėmės. Labiausiai “problemiškos” sritys – šalia atidarymo rankenų, ant stalčių.

blizgus paviršius

Lakuotas blizgus “veidrodis” paviršius

Pusiau matiniai fasadai yra praktiškesni. Pakanka nuvalyti paviršių drėgnu skudurėliu ir nuvalyti fasadą.

fasadas

Susilpnintas blizgesys: pusiau fasado fasadas

Matinius fasadus taip pat sunku išlaikyti. Ant paviršiaus matomos spaudos, be specialių priemonių beveik neįmanoma nuvalyti užteršimo.

Tvirti MDF fasadai: labiausiai prieinama medžiaga

Tapyba viename atspalvyje yra labiausiai paplitęs tapybos būdas. Priklausomai nuo blizgesio lygio, vienos spalvos tapyba gali būti naudojama tiek moderniose, tiek klasikinėse virtuvėse.

dažymas

Standartinė tapyba

Galite suderinti kontrastingų spalvų, užsakydami skirtingus dažytus MDF fasadus viršutinei ir apatinio lygio ausinėms.

nustatyti

Juodos ir baltos ausinės

Matinis paviršius – virtuvėms su retro fasadais. Neįprasti atrodyti tamsios, matinės retro ausinės, erdvios virtuvės.

matinė ausinė

Vienkartinis matinis rinkinys

Blizgančios spintelės puikiai atrodo kartu su chromu, nikeliu.

virtuvė

Blizganti virtuvė su lanksčiais fasadais

Metalas ir perlamutras: poveikis paviršiui

Metaliniai, perlamutriniai, perlamutriniai blizgesys – efektai, kurie prabangiai atrodo ant nedidelio ploto mėginių. Dėl didelių paviršių efektas “prarastas”. Į komplektą su fasadais, dažytų metalo MDF atrodė prabangus, jis turėtų būti sudėtingos formos. Tik ant lenkimo bus matomas visas gylis spalvos. Ir šie fasadai reikalauja tinkamo apšvietimo.

virtuvė

Metalas ir perlai: iššūkis

Poveikiai metalo blizgesiui puikiai tinka tūrinėms spintelėms, erdvios virtuvės. Kaip alternatyva – dažniausiai naudojami “automobilių” atspalviai: auksiniai, pilki.

blizgus metalinis

Auksinis blizgus metalinis

Seminaruose siūloma tapyti “chameleono” efektu – kai spalva keičiasi priklausomai nuo apšvietimo kampo. Tokie sprendimai atrodo įdomūs dėl spindulių fasadų.

virtuvė

Chameleonas: virtuvė su dažytomis MDF fasadomis

Kuklus metalinis pilkasis – geras pasirinkimas mažiems miesto virtuvės kampui išdėstyti.

nustatyti

Ausinės viename atspalvyje

Kuo sudėtingesnė plokščių forma, tuo daugiau apšvietimo elementų – tuo geriau atrodo dažytų MDF rinkinys.

apšvietimas

Spalvų gylio slaptumas yra teisingai apšviestas

Fasado brėžiniai: trafaretas

Jei tvirtos durys nėra jums tinka, dirbtuvės bus paprašytos piešti ant paviršiaus. Tai gali būti tiek paprasto traškuoto piešinio 1 – 2 atspalvių ant dažytos MDF plokštės, tiek sudėtingų paveikslų, naudojamų oro pistoletu.

Galite padaryti akcentinį raštą vienoje iš apatinės pakopos spintelių durų arba papuošti visą komplektą gėlių raštu.

monochrominiai brėžiniai

Šilkografija

Vietoj rankų dažymo galite užsisakyti nuotrauką ant dažyto MDF fasado virtuvėje.

fasadas

Fasados ​​su nuotrauka

Labai elegantiškas išvaizda imitacinis audinys su pieštuku ant dažytos plokštės. Verta daug malonumo.

sidabro raštas

Auskarų sidabro raštas

Aerografinė tapyba sukurs nedidelį pasaulį virtuvėje.

fasadai

Dažyti fasadai su oro danga ant MDF

Vietoj sklypo brėžinių, meistrai gali sukurti sudėtingą gėlių modelį, papuošti apatinę pakopa su garuoto miglos.

aerografija

Aerografija ant ausinių, dažytos hameleono dažais

Kai kurios nuotraukos yra ryškios apimties: pakanka įdėti vieną tokį fasadą ausinių centre.

modelis

Tūrinis modelis

Dirbtinai seni fasadai: rankinis tapyba

Patinimas – dirbtinis senėjimo dažytų MDF fasadų. Kontrastingi atspalviai – pagrindinis ir patina – yra naudojami pakaitomis. Viršutinis sluoksnis ištrinamas, paliekant kilnus “pilkus plaukus” tik planuojamose vietose.

patina

Patina ant dažytos MDF

Patinimas gali būti:

 • Dalinis, kai šešėliai keičiasi palei dekoro kontūras ant plokštės, galai, sriegio elementai.
 • Visiškas, kai “senėjimo” poveikis veikia visą paviršių.
kontrastinga pataina

Dalinai kontrastinga patina

Spalvų derinių variantai gali būti skirtingi: tiek kontrastingos atspalvių, tiek metalizuoto “aukso” ir “sidabro” su matiniu pagrindu.

nustatyti

Juoda su auksu: prabangus komplektas

Dekoratyvinis dekoras drožyba ir dekupažas

Dažnai patinavimas dažytų MDF fasadų yra derinamas su kitomis dekoravimo technikomis. Labiausiai paplitę yra craquelure ir decoupage.

fasadas

Dažytas fasadas, papuoštas craquelure technikoje

“Craquelure” – tai būdingo paviršiaus su mažų įtrūkimų tinklu kūrimo technika. Tam, kad gautumėte šį efektą, ant atspalvio atspalvio, kuris po įtrūkimų atsiranda kontrasto, įdėta speciali kompozicija.

fasadas

Craquelure ir patina

Dekupažas naudojamas virtuvių dekoravimui retro stiliaus. Gautas piešinys uždengiamas blizgiu ar nepermatomu skaidru laku, kad apsaugotų popieriaus pagrindą nuo pažeidimų.

virtuvė

Virtuvė su charakteriu: dekupažas ant fasadų

Kartais dizaineriai sujungia visus tris būdus – jūs gaunate unikalų produktą, pagamintą iš dažytos MDF.

Vaizdo medžiaga: dažytos fasadų MDF gamybos technologijos ir rūšys

Pasirinkdami kaip medžiagą virtuvei dažytos MDF, apsvarstykite keletą apdailos dekoro variantų. Padarykite pasirinkimą, daugiausia dėmesio skiriant paviršiaus praktiškumui. Stenkitės užsisakyti rinkinį didelėse kompanijose ar dirbtuvėse, kur yra pilna spalvų parduotuvė. Būtinai prašykite garantijos gaminiams su dažais.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org