Biuro virtuvė: pilnavertė valgomojo zona ir įmonės darbuotojų kavinė
Dirgina dėmės nuo bokalų ant biuro baldų? “Namų” patiekalų aromatai sukelia klientų supainiojimą? Biuro virtuvėlė yra tikras išgelbėjimas. Pagalvokite ir organizuokite verslo užkandžių ir arbatos vakarėlių erdvę net kompaktiškame biure, kurdami modulį su kurčiuoju fasadu, kuris paslepia virtuvės reikmenis. Ir jei tai leidžia plotas – sukurkite atskirą kambarį su valgomuoju ir poilsio zona: norint rasti problemų, susijusių su darbo problemomis, neformalioje atmosferoje gerti kvepiančios kavos puodelį.
Virtuvės ploto organizavimas biure: reikalavimai ir funkcionalumas
Nėra bendrų reikalavimų valgomojo zonoms ir biurų virtuvėms. Tačiau, atsižvelgiant į kiekvieno kambario specifiką, galite nustatyti keletą pagrindinių taisyklių, kurių neturėtumėte nutraukti. Techninė įranga ir funkcionalumas priklauso nuo virtuvės ploto. Iš karto nustatykite, kokia užduotis yra biuro virtuvė: virimo ir valgymo metu ar tik kavos pertraukėlėms.
Kaip ir kur įdėti virtuvę biure: sprendimai
Yra 3 galimybės organizuoti virtuvę biure.
1 galimybė. Optimalus sprendimas yra atskira virtuvė-valgomasis biure. Kambario dydis, kai tai būtina tuo pačiu metu sukurti darbo vietą ir valgomojo salę, priklauso nuo kompanijoje dirbančių žmonių skaičiaus. Smulkiam verslui, kuriame dirba iki 10 darbuotojų, yra pakankamai vietos 25-30 kvadratinių metrų plote. m.
Virtuvės išdėstymas atskiroje patalpoje yra ekonomiškas sprendimas: norint atlikti reikiamus ryšius, nereikia atidaryti grindų ir perforuoti sienų biure. Galite rinktis iš gatavų gamyklinių modulinių rinkinių rinkinį, kuris taip pat bus pigesnis nei pritaikyta salė spalvomis.
2 variantas. Jei patalpa nuomojama, virtuvės pertvarų statyba gali kilti problemų. Norėdami izoliuoti virtuvės kampą dideliame biure be pertvarų, yra keletas būdų:
- Integruokite biuro virtuvę į nišą arba kambario kampe.
- Atskirkite kambarį, naudodami spinteles.
- Įdiekite mobilųjį skaidinį, kuris yra lengvai išardomas.
3 variantas. Kompaktiškuose kambariuose, kur nėra galimybės “iškirpti” išilgai sienos bent 1,5-2 m, įstatykite saleles arba virtuvės transformatorius. Iš anksto paruoštų arba pagal užsakymą pagamintų virtuvių forma gali būti skirtinga: nuo stačiakampio, primenančio spintelę su aklinėmis durimis iki apvalios, su slankiojančiomis durimis, kurios slepia vidinę erdvę.
Virtuvės techninis turinys priklauso nuo galimybės prijungti modulį prie vandens tiekimo ir kanalizacijos, dangtelio įrengimo. Paprasčiausiai – kavos aparatas, darbinis paviršius pjaustyti maistą, dėžės indams laikyti. Viduje saloje arba transformatoriuje gamintojai gali paslėpti net šaldytuvą ir indaplovę.
Reikalavimai biuro valgomajame
Į biuro virtuvę, kuri taps korporacinio židinio laikytoju, nepasikartojo galvos skausmas, prieš užsakant baldų paviršius, esančius greta virtuvinės salos, reikia pasiruošti.
Taisyklės:
- Sienos, esančios virš darbo zonos, prie spintelių ir kriauklės, turėtų būti išklotos drėgmei atsparia medžiaga: keraminėmis plytelėmis, stiklo ar plastiko plokštėmis. Paviršius neturėtų būti per šviesus ir ženklas. Patartina pasirinkti lengvai valomą medžiagą, naudojant įprastus buitinius gaminius.
- Grindys išklotos plytelėmis arba linoleumu. Laminatas, veikiant drėgmei, greitai praranda savo originalią išvaizdą. Taip pat nerekomenduojama palikti parketą kaip grindų danga.
- Ryšiai turės žlugti, kad vamzdžiai būtų visiškai paslėpti už baldų.
- Jei valgomasis maisto produktas virtas ar pašildomas ant valgomojo paviršiaus, geriau įdėti galingą gaubtą, kad maisto kvapas nepatektų į biuro darbo vietą.
- Patikrinkite arba, jei įmanoma, atlikite naujus laidus atsižvelgiant į padidėjusią apkrovą: dauguma prietaisų yra elektriniai.
Funkcionalumas: techninė įranga
Įmonių virtuvinės virtuvės techninis “pripildymas” priklauso tik nuo dviejų veiksnių: prieigai prie komunikacijos valgomajame ir poreikio džiovinti viryklę. Jei pastatas turi kavinę, valgyklą, nėra prasmės organizuoti pilnavertę valgomojo zoną. Jei netoliese nėra įstaigų, kuriose darbuotojai gali pietauti, prasminga organizuoti tikra virtuvė-valgomasis. Šis požiūris padės darbuotojams, kurie turi sumuštines užsisakyti, nes jie neturi laiko patekti į namą ar kavinę pietų metu ir grįžti laiku.
Labiausiai biudžetinis būdas įrengti poilsio zoną su virtuvėlėmis biure yra užsakyti baldus su įmontuotais skliaustas ir lentynas elektrotechnikos. Paprastų mikrobangų įranga: mikrobangų krosnelė, elektrinis virdulys, kavos virimo aparatas. Jei nėra kriauklių ir drenažo, tada induose naudojamas vienkartinis plastikas arba popierius. Moduliai be įmontuotų virimo prietaisų yra kompaktiški, negali būti įrengti gaubtukai.
Ausinės: nevietinių virtuvių apribojimai ir savybės
Atskirame kambaryje gali būti įrengti moduliniai virtuvės prietaisai su standartinio pločio ir gylio dėžėmis. Kai kurių gamintojų kolekcija – tai gatavi virtuvės komplektai biurams.
Skirtumas tarp biuro mini virtuvių yra daug uždarų aklųjų paviršių. Naudojamas minimalus vitrinos, stiklo skaidrus įdėklai spintelėse.
Tačiau daugeliu atvejų biurams skirtos ausinės yra pagamintos pagal užsakymą, atsižvelgiant į patalpų savybes ir plotą, poreikį įtvirtinti ir paslėpti tam tikrą įrangos kiekį. Standartinių apatinio aukšto stalčių gylis padidinamas, taip padidinant saugojimo dėžėse naudingą plotą.
Naudokite medžiagas fasadams:
- Laminuotas medžio drožlių plokštės su matiniu laminavimu, apdailos plastiko danga.
- MDF – drėgmei atsparūs ir tvirti fasadai.
Iš blizgių paviršių geriau atsisakyti. Dėl blizgančių fasadų yra dėmių ir vandens pėdsakų. Be to, nepakeiskite rėmelių ir fasadų su reljefu: virtuvė atrodys pernelyg namuose, o aplink durų modelius, purvo kaupimasis greitai.
Suteikite pirmenybę homogeninei matinei apdailai. Pasirinkite baldus įmonių spalvose arba, atvirkščiai, priešingai nei pagrindinių biuro atspalvių gamtoje.
Stalviršiai pagaminti iš laminuotojo medžio drožlių, MDF arba dirbtinio akmens. Medienos drožlių plokštės laikomos “tylesnėmis” medžiagomis negu akmuo. Atsisakyk natūralios medienos ant darbinio paviršiaus – tai yra nepraktiška.
Aksesuarai nusipelno ypatingo dėmesio. Nebūtina sutaupyti kokybiškų vyrių, spynų ir tvirtinimo detalių su elektrine pavara. Geri baldai užtikrins tylą ir neprilygstamą baldų išvaizdą keletą metų.
Atskiras kambarys: kaip derinti poilsio zoną ir virtuvę
Biure virtuvėje-valgomajame vienu metu įrengiamos 3 zonos:
- Darbas
- Maitinimas.
- Poilsiui.
Linijinės ir kampinės ausinės
Virtuvių organizavimas izoliuotoje patalpoje yra patogesnis negu nišoje ar “atviros erdvės” biure. Baldai yra išdėstyti palei vieną iš sienų, arba kampinis rinkinys yra užsakytas. Kuo daugiau vietos, tuo pigiau bus susitarimas.
Vietoje įterptų paslėptų technologijų galite įsigyti įprastų prietaisų: mikrobangų krosnelę, klasikinį šaldytuvą ir viryklę.
Jei leidžia plotas, pasirinkite visą baldų komplektą. Galite sutaupyti viršutiniame spintelių aukšte, nustatydami atvirų lentynų ar lentynų ant stalviršio.
Be didžiųjų biurams, be standartinių baldų ir technologijų, gali būti įmontuoti komerciniai dėžės su supakuotomis sumuštiniams, šokoladui, gėrimams ir kavai.
Kampiniai ir U formos rinkiniai atpalaiduoja vertingus virtuvės matuoklius gatvėse. Spintelių gylis gali būti aukojamas siekiant sukurti ergonomišką valgomojo zoną.
Valgomasis zona: organizacija
Biuro virtuvės valgomojo zonos dizainas pastatytas pagal vidinius sprendimus pagrindinėse darbo patalpose. Ir jei jūs turite dirbti nuolatinės streso ir streso sąlygomis, tada sušvelninkite įtampą ir pakartokite energiją antrajai dienos pusę, padėsianti ramiai atsipalaiduoti biuro virtuvės atmosferoje.
Sprendimas, kokias stalus ir kėdes pirkti, verta atsižvelgti apskaičiuojant laisvą erdvę. Kiekvieno vakarienės stalo kambaryje turi būti iki 70 – 80 cm pločio. Mažoji kompanija bus patogi viename bendrajame valgomajame.
Jei dirba daugiau nei 10 žmonių, geriau įsigyti keletą apvalių stalų. Mažoje valgomojoje įrengiamos skaidrios plastikinės stalelės ir šviesūs kėdės: linksmai atspalviai padarys kambarį lengvesnę, o skaidraus plastiko nepakenks vidun.
Kambarių centre pasistatykite aukštą baro skaitiklį ir kėdes – sukurkite pokalbių vietą ir kavos geriamąjį. Įstatykite valgomojo stalus prie sienos, kad darbuotojai galėtų patogiai užsigerti.
Jei vietoj įprastų kėdžių pirkti minkštus kėdes, tada valgomasis grupė taps mėgstama atostogų vieta.
O jei nepakanka vietos, galite užsisakyti barą, o ne stalus.
Ribota erdvė: biuro virtuvė nišoje
Kaip paslėpti klientų akyse nedidelę virtuvę darbuotojams, jei laisvos vietos nėra? Atsakymas yra paprastas: rasti laisvą nišą arba pagaminti iš gipso plokštės, kuri paslepia virtuvinių baldų šoninius paviršius.
Kaip vizualiai atskirti ir paslėpti virtuvės plotą: sprendimai
Baldai: spintelės ir virtuvės spintelės nišoje yra pagamintos pagal užsakymą. Statinių gylis apskaičiuojamas tiksliai pagal nišos gylį.
Virtuvę biure galite paslėpti dviem būdais:
- Norėdami pastatyti įrangą viduje baldų ir padaryti kurčias fasadai – virtuvė bus neatskiriama nuo darbo baldų, jei jūs pasirinksite plokštės tonas su likusiais baldais.
- Palikite lentynos atidarytą ir įdiekite stumdomas struktūras visą ilgį ausinės.
- Pritvirtinkite spintelę su kėlimo durimis, kaip horizontalios žaliuzės.
Sistemos viduje įdiekite:
- Ištraukiamos ir ištraukiamos nykščio lentelės.
- Technika: maisto kaitinimo krosnis, kavos virimo aparatas, virdulys ir kriauklė.
- Dėžės ir lentynos indams laikyti.
- Mini šaldytuvas.
Įdomūs dizaino projektai: virtuvės mikrokristaluose
Įdomus sprendimas yra paslėpti virtuvę, paprasčiausiai įdiegiant modulį biuro viduryje: galinis skydelis yra baldų tonas, kurčias. Viduje konstrukcija – visa reikalinga įranga, reikmenys. Viduje yra įtraukiama stalviršio juosta ir net televizoriai.
Virtuvė nišoje, kuri, uždarant, virsta baltos blizgančios sienos. Tai, kad šiame kambaryje galite gerti kavą, kaip apvalaus stalo.
Dizaineriai naudojasi bet kokiomis patalpomis, netgi kukliu kampu už nusileidimo. Debesų fasadai ir skaidrus plastikinis staliukas yra ryškios fuksijos spalvos plastiko, yra puiki vieta pietums.
Ar turite derinti salę deryboms su virtuve? Visa įranga gali būti paslėpta sekundę, tiesiog nuleidžiant žaliuzius.
Virtuvė be langų: vietoj saulės šviesos – ryškios baldų spalvos, kabančios lempos ir balti fasadai.
Transformatoriai ir salos: virtuvė, esanti biuro viduryje
Prabangios ir funkcinės salos – mini virtuvės, kurios neapslėgs. Dizaino moduliai – kiekvienam skoniui ir techniniam “užpildymui” – bet kokiam biudžetui.
Virtuvės salų ir modulių-transformatorių funkcionalumas
Biuro moduliai yra sukurti atskirai. Parduodamas gatavų transformatorių. Tokie modeliai yra pagaminti mobiliajame korpuse, panašiu į spintelę arba didelę ribą.
Moduliai su kriaukle yra pastoviai įrengti vietoje, kurioje yra vandentiekio laidai.
Gamintojai siūlo gatavus rinkinius, aprūpintus viskuo, ko jums reikia, su paviršiumi, kuris gali būti naudojamas kaip pietų stalas.
Apvalūs modeliai gaminami korpuso su apvaliomis pritvirtinimo priemonėmis su stalu forma arba sukamosiame modulyje su slankiojančiomis durimis.
Geriausių sprendimų nuotraukos: biuro mini-valgomojo dizainas
Ergonomiškas apvalus modelis su stumdomu skydeliu. Viršutinėje dalyje yra dujinė viryklė. Šoninės spintelės.
Kietas jaunos komandos sprendimas: įdomūs moduliai virtuvėlės su kavos virimo aparatu.
Apvalus salos transformatorius su skaidriomis durimis ir elegantiškais baldais. Įrengimui tai užtruks tik 2 m2.
Prabangus raudona mini virtuvė: modulis sukasi, pasukamas į blizgančią kolonėlę.
Aukštųjų technologijų stiliaus biure įdiekite dizaino modulį: reikalingas minimalus plotas.
Dėl griežto ir glausto biuro dizaino pasirinkite paprastą kubo formos modulį.
Geriausi biuro virtuvės sprendimai yra individualūs pokyčiai. Specialistai padės pasirinkti fasadus ir medžiagas, kurios taps nepriekaištingai tinka bendrajam interjerui. Jie patars, kokią techniką geriau integruoti į modulius. Jie sukurs projektą, kuris naudoja kiekvieną centimetrą brangios zonos.