Беж – ово је један од најважнијих вин-вин и универзалних боја, што може бити полазна тачка у дизајну кухиња ентеријера у било ком стилу. Беж кухиња, зидови, тапете, подови, кецеље, радне плоче, завесе, столови и столице у неутралним тоновима су цењени од стране дизајнера за практичност, способност да се “смири” светле акценте, “омекшати” тамне тонове, додаје осећај топлине и комбиновати са свим бојама спектра . За оне који су на сцени, кухиња дизајн плана или желите да освежите већ формирану беж унутрашњост, припремили смо 3 савете за рад са простором, списак најбољег 9 “цолор пратилац” и 100 инспиративне фотографијама кухиња у беж тоновима.
3 главне савјете
Беж боје нас окружује свуда, али је тако неутрално да га не можемо приметити. У природи, беж јавља у облику песка, камења, шкољки, светло дрво, избледела биљке, животиње … у боји, па чак и боју нашој кожи – То је један од нијанси беж, тако то иде са скоро свим дугиним бојама. Али како бисте створили жељено расположење и стил у вашој кухињи, морате одабрати праве боје-сапутнике.
- Боја “беж” има више од 1000 варијација – од светло смеђих тонова до креме. Може имати неутралну, топлу и хладну температуру и треба га узети у обзир, чинећи гаму унутрашњости.
1. Узмите у обзир стране прозора кухиње
Ако се беж боје одабере као главна боја, онда се зидови често формирају.
- Приликом избора тапета или нијансу боје за зидове, водите се на коју страну света иде прозори кухиње. За “јужни”, је добро осветљен природном светлу кухиње, више погодних хладно сиво-беж тоновима, за “северу” и тамно – светла и топлом песку, креме, сламе, маслинасто зелена боја.
На слици је приказан пример како зидови кухиње могу изгледати у беж боје хладне и топле температуре.
Међутим, овај принцип треба користити не само при избору тона позадине, већ и при избору кухиње беж. У следећем примеру, на слици са леве стране видимо сиво-бежну кухињу загријану дрвеним намјештајем, а десно је “топла” кухиња која је “хладила” сјајним фасадама, стаклом и хромираним дијеловима.
- Ако већ имате унутрашњу кухињу у беж, онда, на основу ове препоруке, можете га ажурирати додавањем хладних или топлих акцената. На пример, у овој бијелој бежој кухињи улогу “хлађења” наглашава плаву свијећу, технику и бочице.
2. Креирајте оптичке илузије тако што ћете играти с нијансама
Ако је средње и мала кухиња потребно визуелно повећање простора, онда велике – у стварању коморе и осећању удобности. У овим врло једноставним правилима бојења помажу:
- Топли тонови имају својство визуелно благо приближне и олакшане, а хладно (чак и тамне боје) – мало за објекте и објекте за растојање и тежину.
- Поред тога, не заборавите на добро познати принцип: светлосни тонови повећавају простор и олакшавају их, а тамни се смањују и упијају светлост.
Јасно је да према овим тачкама, за светле кухиње, свјетлија скала и светла “пратња” или комбинација тамних и светлосних тонова (слика изнад) је профитабилнија, али можете ићи даље и створити победничке оптичке илузије.
Претпоставимо да желите да нацртате малу кухињу у класичном стилу у беж и браон палети, онда можете да урадите следеће: боја зидова (или поклеит тапета) светло беж боје, сет изаберите бели и ослабити бели-беж идила кецељу, Цоунтертопс и паркет смеђа са хладним подтоном. У таквој комбинацији тамно браон, што је тешко без традиционалном ентеријеру, неће “појести” простор, а напротив ће проширити ствара ефекат дубине. Пример такве технике приказан је на слици испод.
Али одлична идеја како можете победити нишу. Зидови овде су украшени топлим беж, сет у екру, а предњача у ниши је светло сиво-беж. Због игре хладних и топлих боја, створена је оптичка илузија раздвајања зидова.
У пространим кухињама, топлој атмосфери ће помоћи топли нијанси беж, који активније допуњују простор и стварају осећај хармоније. Али претерати такође не би требало да буде са топлоте у атмосфери, јер је неколико хладних нијанси чине га свеже и занимљиво, као што је у унутрашњости кухињом и трпезаријом на фотографији испод, где су беж завесе, пресвлаке, обои, дрво скуп “кул” бели и сиво-браон “пратиоци цвећа”.
3. Користите колор за боје и принципе комбиновања боја
Без обзира да ли планирате дизајн будућих кухиња или желите нешто мало ажурирати постојећу ситуацију, изаберите хармоничну комбинацију боја и нијанси који ће симулирати атмосферу и стил ваше кухиње, круг боја и доказани шеми ће вам помоћи. Како их користити можете видети на овом видео снимку.
- Постоје и посебни веб сајтови на којима можете направити сопствену комбинацију основних, опционих и пратећих боја. Ево палета креираних од странице Цолор Палеттес.
Па, показаћемо вам примере најпопуларнијих комбинација у дизајну ентеријера у сљедећем поглављу.
9 најбољих “пратећих боја” за беж боју и 80 фотографија интеријера
Комбинација са нијансама браон
Ово је веома чест гама у дизајну ентеријера, у којем је беж често доминира као светлије боје, и браон (чоколада, дрво нијансе, венге, орах, итд) Допуне или га прати.
Избор фотографија беж-браон кулинарских кухиња у модерном стилу.
Беж кухиње са смеђим “пратиоцем” у класичном стилу, арт децо, земљи и Прованси.
Нијансе беж боје
Следећи избор фотографија је посвећен монохромној палети, када је у унутрашњости све беж: беж завесе, уређаји, подови, позадина итд.
- Ако желите да издржите дизајн кухиње у изузетно бежним тоновима, онда ће употреба образаца, текстура и текстура помоћи разноврсност ентеријера. На пример, можете поставити беж завере са узорком или драперијом, текстуром за лепак лепе или са шаблоном, да лупите предпасницу са “вепром” или мозаик, подне плочице са декоративним или текстурним дрветом, фасаде одаберу сјајне, са стакленим уметцима или плочама, и технику са додацима за бронзу или злато итд.
Комбинација са бијелом бојом
Бела боја упарена беж је најупечатљивија комбинација, која често постаје основа за укључивање у унутрашњост светлих боја. Међутим, понекад се ова неутрална комбинација користи као пуно размерје, изграђена на игри сенки и текстура.
Комбинација са црном
Контраст црне боје са беж у унутрашњости кухиње у било ком стилу ће изгледати елегантно и не претучен.
На слици испод, модерни ентеријер кухиња у беж-црној палети.
Ево примера елегантних бежних ентеријера са црним акцентима у стилу Арт Децо.
Комбинација са плавим и плавим бојама
Као што знате, најхармоничнију комбинацију боје створила је сама природа. Запамтите пешчане плаже и азурно море и разумете зашто су све нијансе беж у складу с плавом и плавом бојом. У овом пар плавих и плавих боја хладне беж боје, а унутрашњост је савршено избалансирана.
Следећи избор фотографија приказује беж-плаве кухиње у класичном стилу.
Мала беж-плава трпезарија.
Више о плавој боји у унутрашњости кухиње.
Комбинација са црвеном
Мирна беж на позадини и импулсивна црвена у акцентима – није најчешћа, већ ефективна комплементарна комбинација контраста. Главна ствар је да правилно поднесете пропорције.
Црвена и беж у унутрашњости класичне кухиње-дневне собе.
Кухиња у стилу Прованса са “топлим” бежним завесама, подом, тапетама у комбинацији са “топлим” црвеним акцентом у облику острва.
Црвена и беж кухиња у стилу поткровља.
Комбинација са зеленим
Још једна умирујућа гама за очи је беж-зелена. У зависности од нијансе зелених или додатних боја у боји, можете креирати модеран или класичан ентеријер.
Мала маслинасто-беж кухиња у енглеском стилу на зеленој позадини и позадини у кавезу.
Још једна мала беж зелена земља кухиња са бежевим зидовима, бочним креветом, ретро стилом, зеленим апартманом и завесама у кавезу.
Модерна мала сива-беж кухиња са зеленим и ружичастим акцентима.
Ево примера модерне трпезарије у класичном стилу са пуно зелених нагласака на беж боју.
Комбинација са жутим
Ова топла комбинација изгледа добро у унутрашњости кухиње, ако додате хлађење бојама, на пример, плаво, плаво, свеже зелено.
Додајте хладноће и сјајне или стаклене површине, на примјер, фасаде, фарове, лампе као на слици испод.
Комбинација са наранџастом
Ово је такође врло топла комбинација, која треба уравнотежити осветљеним акцентима.
У следећој фотографији клизач је представљен прелеп ентеријер бежевске кухиње у стилу руске земље са наранчастим и плавим акцентима.