Бела боја је основна и универзална. То је боја чистоће, пространости и лакоће, у стању да визуелно увећање собу и претукли профитабилан простор. Стручњаци знају колико је цоол да може сакрити мане и повољно нагласити предности и великих и малих или уских кухиња. Пристојан пар овог класичног стила игре слагања боја, па ћемо разговарати данас о томе како да уђе у белу боју у класичном унутрашњости, како да посматра баланс боја, и да још акутно-модеран шеме боја уклапа у класичну унутрашњост ваше кухиње. Да вам помогнемо – наш савјет и посебно одабране фотографије.
Класика у кухињи у бијелој – да или не?
Често покушавамо да учинимо да наш карактер одражава унутрашњост. Дакле, класични дизајн одговара људима који поштују породичне вредности, традиције, цене константности и стабилности. Дизајн кухиње у класичном стилу захтева:
- поуздани природни материјали;
- задржана боја;
- стриктне традиционалне форме или обрнуто фантастичног декора.
Бела боја у унутрашњости класичне кухиње:
- омекшава и олакшава “сјај”, претенциозност и конзервативизам класика;
- визуелно повећавају простор;
- Додајте светло у тамне кухиње које се налазе на сјеверној страни.
А шта је са аргументима “против”? Сматра се да је дизајн кухиње у класичном стилу погодан у средњим или већим кухињама са високим плафоном, јер масивне форме инхерентне класици, у малој кухињи, сакривају простор и не изгледају тако спектакуларно. Погледајте фотографију, колико успешно можете ући у класичан стил у малим кухињама.
Трошкови са којима се морамо суочити, опремање класичне кухиње, такође их плаше много. Природни висококвалитетни материјали и елегантан намештај – где да га добијете, ако је буџет строго ограничен? Срећом, данас постоје материјали који савршено имитирају дрво било које текстуре и боје, на примјер, фибербоардом или МДФ без сјајних материјала или фурнира.
Још једна тачка која многе срамује је мит о маршу кухиње беле боје. Хајде да видимо у којој мери је то истина, али у каквом претераношћу?
- Да, стварно лагана боја, на примјер, поди захтијева “двоструко чишћење”. Али, за фасаде кухињског сета, предпора и зидова, бела боја практично не губи на друге сјене, а на тамној површини још су видљиве мрље и разводи.
- Поред тога, маркуисе од лаког намјештаја и завршних површина зависи више од материјала и њихове текстуре.
- Важно је запамтити да кухиња у било којој боји захтева редовно чишћење. Наравно, ако сте родитељи мале дјеце или код куће имате кућне љубимце, одржавање реда ће бити нешто теже.
Декорација подова, зидова и плафона у класичној бијелој кухињи
Зидови: Без сумње, у класичној бијелој кухињи зидови требају бити монофонични. За декорацију се користе као тапете, гипс, штукатуре или декоративни панели. Дозвољен је мали облик или украс, а у великој бијелој кухињи можете чак покривати и део зида фреским уз одговарајуће мотиве (померајте фотографију удесно).
Више антика-класична опција – покривач зидова са тканином или драперијом, али за кухињу ово је неприхватљив луксуз, али за трпезарију такав чудесан завршетак је прилично погодан. Са бијелом бојом која доминира у унутрашњости, неопходно је да се зидови и даље разликују најмање за један или два тона, иначе ће бити тешко избјећи ефекат стерилности.
КАТ: Класичан дизајн се не обавезује на паркет на поду, јер у тој просторији као кухиња, дрво није најефикаснији премаз. Ипак, то је дрвени под који ће створити атмосферу “смрзнутог времена”, карактеристичног за класику.
Као буџет и практична алтернатива масовној подној одећи и само линолеуму или ламинату.
Још демократичнију и опуштајућу опцију биће порцеланска керамичка плочица, која може бити црно-бела, “испод камена” или са “дрвеним” узорком.
ЦЕИЛИНГ: У класичном стилу – класична решења. Због тога претпоставља се да плафон мора бити побијен. По жељи, може се декорирати са штукатним лијевањем, бојом или лајснама око периметра, али је важно да га не претерујете! Типично за класику и плафон као у сеоској кући – рацк, кесон или украшен декоративним дрвеним гредама. Суспендирани стропови – избор је модернији, али је такође дозвољен. Предлажемо вам да погледате дивне завршне облоге у белим кухињама у класичном стилу.
Пријатељи боје за класичну белу кухињу
Да бисте мало оживео белу кухињу и разблажили њену “стерилност”, морате одабрати боје-пратњаке и предмете унутрашњости, што ће додати удобност и осећај становања. Једна од најлуксузнијих је комбинација бијеле и злата. Да би се осигурало да дизајн не изгледа претенциозно, златна завршна обрада се може користити само у детаљима: позлаћивање на ручкама и патина на фасадама биће спектакуларан али задржан акценат. Скромна позлата ће изгледати бронзана, тако да можете одабрати: бронзану мешалицу, лустере, технику и намештај са бронзаним фитингом.
ИДЕА: Опција за занатлије – обичан бели сет од МДФ-а лако се претвара у класичну, “старење” своје патине.
Још једна добра и класична комбинација је бела и црна.
Невероватно елегантан изглед беле боје са црним врхом и / или кецељом. На слици испод приказани су ентеријери бијеле класичне кухиње са радном површином у црној боји од плочица, гранита, природног, вјештачког камена и иверице.
Браон, попут боје дрвета, такође је један од најстаријих сапутника у класичном ентеријеру. Међутим, браон може бити не само дрвене предмете, већ и смеђи мермер (као на слици испод), плочице на поду или на предњој страни и текстилу.
У принципу, скоро било која нијанса природне величине, као и задржани тонови, успјешно ће пратити бијеле класичне кухиње. Покушајте да избегнете два екстрема – монохроматски и превише различитих боја у акцентима. Успјешни примери гледају на слике које смо покупили и пројектовање пројеката.
Савети о уређењу и декорацији
- Боље је ако су кућни апарати скривени иза фасада, тако да савремене површине не крше укупну стилистику. Или можете одабрати технику у ретро стилу.
- Осветљење је важна тачка у било којој унутрашњости. У кухињи у класичном стилу, велики лустери са фалсификованим детаљима су прикладни и важно је не заборавити Сет Поинт Лигхтинг, на пример, изнад радног подручја. Сјајни намјештај може додатно одражавати свјетло, – користити га у малим подручјима.
- Елегантан класични дизајн наглашаваће прибор од порцелана и керамике. Ако имате стару јучерашњи чај порцелан скуп, имајте на уму да је кухиња у класичном стилу, али ипак бело, и они ће играти улогу декорације, ако се стави у ормар или кабинета-витрина.
- Текстил на белом кухиње у класичном стилу треба да буде јасно или са природним мотивима, направљених од природних материјала. Изгледа прикладно ламбрекуинс и други додатни декор. Завесе могу бити: римске, ролне, аустријске и класичне у поду. Боја текстила може бити акценат или неутрална. На слици су неки начини прозор декорација, различите врсте завеса и њихове комбинације једни са другима.
- Бела кухиња не мора бити чиста бела! Сви горе наведени савети ће одговарати и класична кухиња је у другим светлим бојама: беж, млечном, боје топлог млека или слоноваче, љуске и павлаке.
Надамо се да ће после читања наш чланак и инспирисана предивним фотографијама, све ваше сумње о избору боје и стила кухиње ће нестати сами од себе, а након поправке ће ваш светло класична кухиња поново и поново освајају госте, и представља омиљено место у кући!