Az ételek pontfestése: a “rotint-to-point” technikában dekor elemeket készítünk
A legszebb dolgokat csak az ilyen komponensek inspirációval és készséggel való összekapcsolásával lehet elérni. A dot-festéssel díszített belsõ tárgyak élénk példája ennek. A látványos díszítőelemekkel díszített, látványos panelek a konyha belsejének valódi “kiemelésévé” válhatnak, méltó kiegészítéseként bármelyik formatervezéshez. Igen, és a dekoráció ilyen elemeinek létrehozása izgalmas tevékenység. Ennek az egyszerű, de inkább eredeti technikának az elsajátításához javasoljuk, hogy a kezdők számára két mesterkurzus-pontot használjunk.
Pontfestés: a technológia jellemzői
A “pontpont” technikáját eredetileg Oroszországban használták érmék készítéséhez. Később “csepp” -nek nevezték: a festéket egyszerűen a szalmabejtekbe írta és a képre “csöpögött”. Ma a grafika, a mozaik és a festett üveg technikáját magába foglaló dot-festés egyre több embert hordoz az egyszerű kivitelezés, az elegancia és a rajz szépsége miatt.
A díszítés kontúrvonalainak elve a technika nevében helyezkedik el: a rajz egy pontkészlet eredményeként jön létre. Mindegyikük eltérő színt és méretű lehet. Igen, és különböző színekben lehet festeni.
Bárki létrehozhat remekművet, még akkor is, ha az életében nem volt művészi ecsettel, és fogalma sincs, hogyan kell helyesen rajzolni.
A spotfestés a legegyszerűbb módja annak, hogy idővel új életet lélegezzenek be a régi emléktárgyakba vagy az elveszett kiegészítőkbe.
Az alkalmazási technikát a díszítendő termék formája és az anyag, amelyből készült. Ebben a technikában tetszőleges felületet díszíthet: edényeket és konyhai eszközöket, akasztókat és fedlapokat az útlevelekhez, a laptopokhoz és a telefonokhoz.
A festészet anyagválasztásának finomságai
Különböző típusú festékek használata a munkában, díszítheti az evőeszközöket, edényeket és egyéb belső tárgyakat. Az edényeken történő festésnél jobb választani a festékeket, amelyeket a megnövekedett nedvességállóság és a fényérzékenység jellemez.
A dekorációs festékek kiválasztásánál figyelembe kell venni a felszíntípust, amelyre alkalmazni fogják őket. Ellenkező esetben a létrehozott minta nem marad sokáig az elemen. A festés a következő típusú festékekkel végezhető el:
- Agyag tárgyak – festékek kerámiához és üveghez. Ezeket kontúr festékeknek is nevezik. Ezek kis csövekben kerülnek forgalomba, hosszúkás kifolyóval.
- Fém tartozékok – zománcfestékek. A zománcozott díszítéseket a színek tartóssága, fényessége és tisztasága különbözteti meg.
- Textilgyártási termékek – “texturált” akril. A ruhadarabok rajzolásának kontúrjai kevésbé ellenállnak a kopásnak.
Tipp: festékek vásárlásakor vizsgálja meg a csöveket, figyeljen a kompozíció sűrűségére. A konzisztencia meghatározásához nyomjuk meg a csövet: a festék nem szabad túlságosan kijönni, pocsolyát képezve, de nem szabad túlságosan nehezen kiüríteni.
Festékek a festéshez:
- víz alapon – könnyen lemosható vízzel;
- szerves anyagon – csak a fehér szellem típusú oldószerrel távolítják el a felületről.
Az élelmiszerekkel érintkező felületek festéséhez speciális festéket kell használni, amelyeket 600-800 ° C-on kell lőni. Otthon, lehetetlen alkalmazni ezeket a színeket. E célból a kézművesek saját keményítő festéket választanak. 2 napig égnek égetés nélkül. Az ilyen áramkörök azonban kevésbé ellenállnak a mosószerek hatásainak. Az öngyógyító akrilfestékekkel festett ételek gondos kezelést igényelnek.
A festőeszközök kétféle festékfajta léteznek:
- Overglaze – alacsony olvadáspontú üveg pigmentek keveréke. Alkalmazzák az üveges ételeket.
- Underglaze – pigmentek keveréke mázzal. A fel nem használt felületek díszítésére használják. A kép tetején egy áttetsző átlátszó réteg, amely az edényeket fényesvé teszi.
Attól függően, hogy milyen hatása van a terveknek, válasszon festéket: matt vagy fényes bevonatot, áttetsző ólomüveget és átlátszatlan átlátszatlan vegyületeket. A 3D pontok és a “gyöngyök” létrehozásához a 3D géleket célszerű használni.
A főbb pontok, amikor a festőeszközöket
A rot-to-point egy meglehetősen igényes kreativitás. Végtére is, a mester szorosságától és a munka pontosságától függ a termék jelenléte. Ez a technika nem tolerálja a lassúságot és a gondatlanságot.
A festőeszközök, akár a díszítőlemezek, akár az elegáns vázák, a ponttechnológia alkalmazásával számos alapvető lépést tartalmaznak:
- Aljzatkészítés. A tárgy felületét egy alkohollal vagy egy folyadékkal zsírtalanítják a lakk eltávolítására.
- Háttér alkalmazása. Az előkészített alapon a kívánt árnyalat hátterét bármely festékkel: gouache, akril, autóipar, ólomüveg készítik. Erre a célra az akril alapozó használatát célszerű használni: ha vastag betétként alkalmazzuk, homályos fehér árnyalatot ad.
- A jövőbeli rajz jelölése. Rajzolj jobb ötletet előre, de még akkor is, ha improvizálni kezdesz, akkor minden bizonnyal csodálatos mintázatot kapsz.
- Hozzon létre egy képet. A választott szín és méret kiválasztásával váltakozva alkalmaznak díszítést.
Egyes mesterek azt javasolják, hogy festékkel festik fel a felületet lakkal, azzal érvelve, hogy után a festék jól tapad, és ugyanakkor fényesebbé és telítetté válik.
Mester osztály: szaggatott üveg
A pontfestés képes átalakítani az objektumokat, így eredeti elemei a dekorációnak. Ezzel a technikával könnyedén megfordíthat egy nem feltétlen üvegt egy csodálatos edénybe, vagy egy szokatlan vázát a virágok számára.
A legfontosabb dolog a színek struktúrájának és színpalettájának kiválasztása, hogy a keze által létrehozott tartozék szervesen illeszkedjen a helyiség kialakításához.
Az anyagok és eszközök kiválasztása
Az eredeti hajó elkészítéséhez szüksége lesz:
- üveges üveg;
- zsírtalanító;
- univerzális talaj;
- akril festékek üvegfestéshez;
- egy lapos, széles szintetikus kefe.
- aeroszol lakk a minta védelmére és rögzítésére.
Kényelmes síküveges palackokat használni az edények festéséhez. A háttérfesték csak akkor alkalmazható rájuk, ha nem felel meg a termék árnyékának vagy átlátszóságának.
Üvegalap készítése
Az üveget címkékkel tisztítják, és alaposan zsírtalanítják az alkohol tartalmú folyadékkal. Egy széles kefét alkalmaznak egy alapozóval, egyenletesen elterjedve a felületen.
A palack díszítésére szolgáló minta az internetről érhető el, tematikus fórumokon elgondolkodva, vagy önmagával jön. A minta sima és szimmetrikus kialakítása érdekében egy tetrádas szalagot rögzítenek a palack külső falához szalaggal. A szalag szélessége meghatározza a minta méretét. A javasolt verzióban a mintázat 13 négyzet széles lesz.
Alapvető minták alkalmazása
Kezdje el festeni az üveget. A lap felső széle mentén egy akril kontúr van elhelyezve egy ugyanazon méretű több pontból álló csíkkal. Egy áramkörrel történő munkavégzés során a csövet függőlegesen kell tartani. Ennek köszönhetően a pontok egyenletesek és szimmetrikusak.
Tipp: a foltok és pontatlanságok, amelyek gyakran előfordulnak pontok alkalmazásakor, könnyen eltávolíthatóak egy csillapított higiéniai bottal.
A sima félkörök és a kanyarok létrehozásához használjon stencil mintákat. A kívánt méretű üres papír ugyanazon papírlapból vághatja ki őket. A félkörök méretének meghatározásához meg kell osztania a palack körét az elemek számával.
Tanács: ne felejtsd el időnként zsíroldni a felületet egy alkohollal impregnált szalvétával, mert az üvegen való festés során ismét megjelennek ujjlenyomatok.
A festmény keretek körvonalai
A nyílászáró minták díszítéséhez a pontokat különböző méretben kell alkalmazni, váltakozva egymás között.
A dísz új elemeinek létrehozásakor ismét kivágja a megfelelő méretű sablont, és körvonalakat rajzoljon a jövő kontúrjára.
Ha a minta apró részleteit “szemmel” lehet előállítani, akkor nagy elemek akrilfestésével történő festéssel, minták nélkül, nem.
Azok, akik valaha megpróbálták létrehozni a csipkés mintákat a placer pontokból, megerősítik, hogy a díszítés létrehozásának folyamata egyszerűen mesés.
Videó: a festés az üvegen akril festékekkel
Az edény díszítése a “rotontól a pontig” technikáig
A festőlapok technikája nem különbözik nagymértékben a fent említett palackozás díszítési folyamatától. Először óvatosan zsírozza le a felületet, és átviheti a vázlat elrendezését egy üveg vagy kerámia felületre.
A tapasztalt kézművesek rajzok nélkül rajzolhatnak rajta egy lemezen, és megjelenhetnek a munkamódszerekkel. A kezdő tollasok számára azonban azt javasoljuk, hogy előzetesen előre tervezze meg a művészi tervezést, a díszítés kiválasztását és a színpaletta meghatározását.
Az első munkákhoz a legalkalmasabb az átlátszó üveglap használata.
Mielőtt elkezdené a festést, gyakoroljon papíron a kis és nagy pontok körvonalait, ugyanolyan távolságban helyezkedjen el egymástól.
Annak érdekében, hogy elkerüljük a rajz véletlen elmozdulását a működés közben, jobb, ha a kivágott sablont ideiglenesen a lemez hátoldalán ragasztjuk szalaggal vagy szalaggal.
Sorok létrehozásakor olyan pontok közötti minimális távolságot tarts fenn, amelyek “jól olvashatók”, de nem merülnek össze egyenes vonalba
Az árnyalatok kiválasztása és váltakozása csak a képzelőerejétől és a választott mintától függ.
Természetes körülmények között a festék 24 órán belül lefagy. A folyamat felgyorsításához szárítsa meg a felületet hajszárítóval, és hagyja a díszített lemezt 10-12 órán keresztül. Miután a festék teljesen megszárad, a mintát csak lakkal rögzíti.
Videó master-osztály: festék kiegészítők a “pont-pont”
Miután elsajátította a falfestés-festészet technikáját, könnyedén megtestesítheti az elképzeléseit az életben, fejlődve önmagában egy művész alkotásait. A saját kezűleg létrehozott dekor elemek a konyha tulajdonosa és a belső tér méltó dekorációja büszkeségévé válnak.