Ar verta pasirinkti virtuvinę stalviršį ir kvarco kriauklę: kvarco aglomerato pranašumus ir trūkumus
Virtuvės baldų gamyboje naudojamos įvairios medžiagos. Tačiau tik kvarco staliukas gali pasigirti neprilygstamu stiprumu ir estetiniu natūraliu išvaizda. Virtuvei tinka kvarcinis aglomeratas, kaip jokios kitos medžiagos. Skirtingai nuo pigesnio akrilo akmens, jūs tikrai nebus subraižyti peiliu. Kvarcas tarnauja ne vienam dešimtmečiui. Tačiau, be neabejotinų pranašumų, kvarcas turi minusus. Prieš pirkdami kvarcinį kriaukle ar stalą, turėtumėte atidžiai pasverti visus privalumus ir trūkumus.
Kas yra kvarco aglomeratas
Iš dirbtinio kvarco akmuo yra medžiaga, pagaminta iš smėlio ir natūralaus kvarco, pigmentų ir sutraukiančių poliesterių dervų. Jis gaminamas aukštos temperatūros vakuuminėse instaliacijose. Dėl to 91-93 proc. Plokštelių sudaro natūralus kvarcas su visomis aukšto stiprumo savybėmis.
Kvarcas yra viena iš labiausiai ilgalaikių natūralių medžiagų. Pagal šį rodiklį, jis yra antrasis tik sunkiųjų deimantų ir korundo. Tačiau natūralaus akmens gamyba iš didelės teritorijos paviršiaus yra problematiška, todėl stalviršiai yra pagaminti iš kvarcinio smėlio ir įvairias šios uolos sluoksnius.
Kaip rišiklis, į kvarco aglomeratą pridedama poliesterio derva. Po tokios kompozicijos temperatūros apdorojimo gaunama kieta monolitinė plokštė, kurioje nėra ertmių ir įtrūkimų. Jo įtrūkimai instaliavimo metu ar po jo yra nesąmonė. Ir ne kiekvienas plieninis vinis gali subraižyti kvarco akmens paviršių.
Unikalus atsparumas mechaniniams poveikiams – pagrindinis kvarco stalviršių ir kriauklių privalumas. Kadangi jų struktūroje nėra porų, jie nebijo temperatūros pokyčių ir drėgmės. Išpilstytas verdantis vanduo negali jų pažeisti pagal apibrėžimą.
Kvantinės aglomeracijos gamybos technologija
Kvarco ir marmurinių stalviršių palyginimas
Dirbtinio kvarco akmens taikymo sritis
Kvarco akmuo naudojamas:
- vonios ir virtuvės stalviršių gamyba;
- susiduria su židiniais;
- baseinų apdaila;
- palangių gamyba;
- grindys ir laiptai;
- įvairių baldų apdailos ir apskritai interjero.
Kvarcinio aglomerato paviršiai naudojami gyvenamosiose ir viešosiose patalpose. Tarp virtuvių savininkų jie yra paklausūs dėl jų ilgaamžiškumo, lengvumo priežiūros ir atsparumo žalai. Dizaineriai dėl spalvų įvairovės renkasi kvarcas.
Gamybos technologija leidžia paversti kvarco akmens bet kokius brėžinius ir atspalvius. Rutulių gamintojai naudoja kitą frakciją, kuri leidžia sukurti bet kokį modelį plokštėje, o pigmentų pagalba bet kokia spalva, kuri nėra natūrali natūrali paletė, gali būti įtraukta į šią struktūrą.
Svarbus dalykas! Kvarcinio aglomerato poliravimas atliekamas su staklėmis. Tai neįmanoma savarankiškai atlikti namuose. Kai yra plokštelių, skirtų paviršiaus taisymui, bus problemų.
Sumaišius kvarcinius lustai su pigmentiniais ir rišamųjų priedais, susidariusios masės pilamas į formas. Vėlesnio grūdinimo ir kepimo rezultatas gaunamas plokštė, kuri yra šlifuojama ir šlifuojama. Apskritai, kvarco stalviršių gamybos procesas yra pakankamai paprastas, tačiau tokio paviršiaus neįmanoma sukurti savo rankomis. Šių stalviršių gamyba tik pramoninėje įrangoje.
Kvarto plokščių privalumai ir trūkumai
Remiantis vartotojų atsiliepimais, kvarco kriauklės ir virtuvės stalviršiai turi puikių operacinių ir estetinių savybių. Tačiau jie taip pat turi trūkumų, į kuriuos reikia atsižvelgti renkant sudėtines aglomerato plokštes.
Verta paminėti ir dirbtinių kvarcinių plokštelių trūkumus:
- didelis produkto sąnaudas;
- medžiagos griežtumas;
- jaustis šalta, kai palietė;
- atkūrimo sudėtingumas su traškučiais.
Kvarcinį aglomeratą apdoroja deimantiniai pjovimo įrankiai ir šlifavimo staklės, kurioms reikia vandens aušinimo. Stalviršių, dekoratyvinių plokščių ir praustuvių gamybos laikas yra didelis. Kaip įmanoma greičiau neįmanoma nukirpti norimos gabalėlio iš bendrosios plokštės su nykštukine.
Svarbu! Gatavo produkto svoris yra didelis. Tai ne tik sukelia sunkumų transportuojant, bet ir riboja jų dydį.
Stalo viršaus ilgis negali viršyti trijų metrų. Jei virtuvės spintelės turi būti padengtos didesniu plokščiu, tokį paviršių reikia surinkti iš kelių atskirų fragmentų. Tokiu atveju susidariusios siūlės bus pastebimos bet kokiu scenarijumi.
Tačiau visus šiuos trūkumus labiau kompensuoja keletas privalumų, tarp jų:
- Atsparumas temperatūrai 250-300 ° C.
- Stiprumas šokui ir kiti mechaniniai poveikiai.
- Nulis higroskopiškumas.
- Atsparumas buitiniams chemikalams, rūgštims ir šarmams.
- Mikroskremikių atsiradimo polinkio nebuvimas.
- Atsparumas nusidėvėjimui ir ultravioletinė spinduliuotė.
- Estetinis išvaizda ir dizaino sprendimų įvairovė.
- Lengva priežiūra ir ilgaamžiškumas.
Jei karštą keptuvę įdedate į kvarco aglomerato antklodę, ant jo neatsiranda sudegusio dėmelio. Dirbtinis paviršius lengvai atlaikys tokį testą. Tuo pačiu metu kvarcinio virtuvės kriauklė dėl didelių vandens atsparumo savybių jokiu būdu ne mažesnė nei atsparumo vandeniui ir metalo analogo patikimumo.
Porų nebuvimas užtikrina saugumą bakterijų plitimo požiūriu. Kvarciniame staliuke galite saugiai virti, tiesiog nuplaukite paviršių paprasta skutimosi peiliuku.
Montuojančių kvarco kriauklių ir stalviršių niantai
Dirbtinio kvarco plokščių montavimas yra panašus į akrilo arba medžio analogų montavimą. Tačiau didžioji medžiagos stiprybė įtakoja savo specifiškumą šiems darbams. Pjovimas ir mechaninis kraštų apdorojimas virtuvėje yra beveik neįmanomas. Viskas atliekama gaminant po atsargių matmenų pagal tam tikros patalpos ir betono baldų matmenis, kitaip nebus galima pasiekti tolygios pjovimo ir “nematomo” siūlės susidarymo.
Atskirų dekoro dalių susitraukimas iš kvarco atliekamas užtrauktukais, kurios užtikrina paviršiaus tvirtumą ir tvirtumą. Norėdami užmaskuoti sąnarius, naudojamas specialus klijai, kurie po džiovinimo būtinai turi būti švelniai apsemti, kad būtų visiškai nematomas.
Klijų sudėtis iš pradžių nebuvo skirta kvarco plokštės galų sandarinimui, kaip ir medienos drožlių analogo atveju. Kvarcinio vandens stalviršiai ir kriauklės nėra baisūs pagal apibrėžimą. Diegimo metu nereikia apsaugoti dirbtinio akmens nuo drėgmės.
Kvarcinio paviršiaus kampai ir bagautės rekomenduojami iš to paties aglomerato, kad visi baldai būtų vienodo stiliaus. Arba galima naudoti metalinius arba plastikinius gaminius, jei jie derinami su dirbtiniu virtuvės stalo akmeniu.
Vaizdo instrukcija kvarcinio stalviršio montavimui
Virtuvės kvarco stalviršiai, plokštės ir kriauklės – tai praktiška, estetika, patvarumas ir veikimo saugumas. Tikrinti dizaino originalumą, kai naudojatės šia medžiaga, bet už nedidelį interjerą turėsite sumokėti daug. Čia svarbų vaidmenį atlieka ir didelė pačios aglomeracijos kaina, ir tolesnė pjaustymo ir montavimo kaina, dėl kurios reikės pritraukti itin apmokamus specialistus.