Ako vyzdobiť interiér kuchyne v japonskom štýle: tipy, nápady a fotografie

Kuchyňa japonského štýlu

Japonský štýl je dobre, že vzhľadom k svojej neutrálne farby a stručnosti, to je ideálny pre dekoráciu veľkých i malých kuchyniach južnej “a na zle osvetlených” severných “izby. A ako japonský štýl je lakonicky, to ostatne nie je príliš ťažké realizovať v interiéri. V tomto článku budeme hovoriť o tom, ako vyzdobiť kuchyne v japonskom štýle s vlastnými rukami s malou konštrukčnou vedenia a výber inšpirujúcich fotiek. Ale akonáhle výhradou, že to ide na rohožiach a Shoji tieto oddiely, ale len o upravenú verziu japonského štýlu, ktorý je tak miloval v našej krajine a po celom svete.

Vlastnosti japonského štýlu

V skutočnosti japonský štýl je rovnaký moderný minimalizmus, ale rafinovanejší. Vymenujme si kľúčové funkcie:

 • Dokončenie, nábytok a výzdoba hlavne z prírodných materiálov: drevo, bambus, kameň, prírodné tkaniny atď .;
 • Prirodzená farebná schéma bez jasných akcentov. Primárne farby: biela, béžová, perla, okrová, hnedá, tmavo hnedá, čierna a zelená;
 • Symetria, proporcionalita a pravidelná tvarová geometria;
 • Minimalizmus v oblasti vybavenia a dekorácie, prísna organizácia priestoru (áno, japonský štýl si vyžaduje dokonalé poradie a dvojité čistenie);
 • Funkčnosť nábytku a technológie;
 • Dobré prirodzené a umelé osvetlenie;
 • Položky etnickej výzdoby.
 • Interiér kuchyne v japonskom štýle
 • Interiér kuchyne v japonskom štýle

Povrchová úprava: steny, podlaha a strop

steny

Najlepšie je upraviť steny kuchyne v japonskom štýle:

 • Dekoratívna omietka;
 • Farbivo v ľahko neutrálnej farbe;
 • Obloženie dreva;
 • Jedna zo stien sa môže premeniť na druh šajji, inštaláciu posuvných dverí v japonskom štýle namiesto oddelenia alebo výkyvných dverí.

Posuvné dvere vo vnútri kuchyne

Zástera môže byť ozdobená kamennými mozaiami, veľkými dlažbami, kameňom, napríklad mramorom a tiež kožou s fotografickou potlačou na japonskej téme ako na ďalšej fotografii.

Zástera s obrazom sakury

Paul

Ideálna podlaha v japončine je tmavá, leštená a nutne drevená. Ak však podlahová alebo parketová doska nezodpovedá vášmu rozpočtu, premýšľajte nad štvorcovými dlaždicami, ako na obrázku nižšie. Čtverce v bielej a hnedej oblasti podporia tému japonského domu.

Dlaždicová podlaha v interiéri kuchyne v japonskom štýle

strop

Kuchyňa v japonskom štýle – to je jeden z mála prípadov, keď dva stropy a rôzne zavesené konštrukcie vyzerajú v interiéri tak, ako je to možné. Ďalšie vhodné nápady sú obloženie dreva, drevené trámy, stropné tapety alebo strešné stropy s fotografickým potlačou.

Príklady stropov japonského dizajnu vyzerajú v ďalšom výbere fotografií.

Drevené stropné prevedenie v interiéri kuchyne v japonskom štýle

Drevené stropné prevedenie v interiéri kuchyne v japonskom štýle

Strop v japonskom štýle

Nábytok: kuchynská linka a jedálenská jednotka

Kuchynský nábytok v japonskom štýle je určite drevený a má prísne geometrické tvary.

 • Kuchynská súprava by mala mať masívne lesklé alebo jednoducho leštené fasády bez panelov a najlepšie zo všetkých – dokonca aj bez rukovätí. Avšak vložky z matného skla budú celkom vhodné.
 • V priestrannej kuchyni môže byť jedálenský stôl masívny – s dreveným, kamenným, kovovým rámom a pevným vrcholom. Ale ak je kuchyňa malá, potom veľký nábytok by mali byť výhodné ľahké konštrukcie z kovu alebo dreva s ľahkým stolom, napríklad sklo. Pokiaľ ide o stoličky, možno sú to jediné kusy nábytku, ktoré môžu mať efektívny tvar.

Nižšie nájdete veľký výber fotografických príkladov nábytku v japonskom štýle.

Kuchynská súprava v japonskom štýle

Kuchynská súprava v japonskom štýle

Kuchynská súprava v japonskom štýle

Kuchynská súprava v japonskom štýle

Kuchynská súprava v japonskom štýle

Dekor: osvetlenie, záclony, doplnky

Osvetlenie kuchyne v japončine

Umelé osvetlenie v kuchyni japonskom štýle by mal byť jednotné a rozptýlené, takže sa okrem centrálneho lustra osvetlenie a nábytku, je žiaduce stanoviť a škvrny po celom obvode stropu. Pokiaľ ide o dizajn svietidiel, tu si môžete zvoliť príslušenstvo minimalistické alebo eko-štýl, napríklad tkané z bambusu alebo juty z dreva, slamy, ryžový papier a dokonca aj konáre stromov. Ideálne forma odtieňa – sférické, štvorcový alebo obdĺžnikový.

Kuchyňa japonského štýlu

Kuchyňa japonského štýlu

Kuchyňa japonského štýlu

rolety

Zvyčajne japonské typy záclon sú panely (ktoré nazývajú “japonské”) a kotúče vyrobené z bambusu. Môžete si však vybrať rímske záclony a obyčajné roletové závesy a drevené žalúzie. Klasické záclony prírodných farieb alebo s japonským vzorom na tkanine budú tiež dobré, za predpokladu prísneho štýlu.

 • Žalúzie z bambusu vo vnútri kuchyne
 • Žalúzie z bambusu vo vnútri kuchyne

Panelové závesy z bambusu vo vnútri kuchyne

Rímske záclony v interiéri kuchyne v japonskom štýle

Riad a dekor

V referenčných japonských domoch je dekor prítomný na minimálnej úrovni, ale má najväčšiu úlohu prispôsobiť tradičné hodnoty rodiny. “Dekor” pre patriarchálneho japončana je zvitok s kaligraficky napísanou múdrou citáciou, japonským rytím a vázou s Ikebana. Všetko toto je uložené v malom výklenku, ktorý sa nazýva Tokonóm. V modernej interpretácii japonských obydlí nie je potrebné zorganizovať tokonomu, ale princíp dekorácie zostáva rovnaký – v miestnosti by malo byť málo ornamentov.

 • Rastliny sú jedinou vecou, ​​ktorá môže byť veľa. Žijúci stromy hrnce, bonsaje, bambusu, orchideí a ozdobné kvetinovú výzdobu a Sakura urobí dizajn kuchyne nažive, a vzduch – čistá.
 • Porcelánové, keramické a sklenené vázy – môžu byť umiestnené nielen do výklenku, ale aj na stôl, na podlahu, na kuchynskej zostave alebo na policiach.
 • V úlohe steny dekor môže pôsobiť lakonické obrázky a fotografie v krásnych rámy, rytiny a zvitky s hieroglyfy, obrazy samuraj a gejša. Pokúste sa však nezapojiť do japanomania, aby ste nepreťažovali interiér.
 • Dosky na krájanie, riad na ovocie, stojan na nože, dosky na dosky a ďalšie kuchynské doplnky by mali podporovať aj atmosféru “Zenu” v interiéri. Najlepšie zo všetkého je, že táto úloha sa vyrovná s doplnkami vyrobenými z bambusu.
 • Dávajte pozor, a voľba v japonskom štýle riadu a príbory, rovnako ako nákup železné a hlinené kanvičky, malé šálky na čaj obrady, krásne sady pre suši, japončina hlavných Santoku nože a ďalších symbolov japonskej kuchyne. Autentické príslušenstvo bude vaša kuchyňa skutočný sen akéhokoľvek yaponomana.

Príklady kuchynského dekoru v japonskom štýle sa pozerajú v ďalšom výbere fotografií.

Dekor a kuchynské doplnky v japonskom štýle

 • Dekor kuchyne v japonskom štýle
 • Dekor kuchyne v japonskom štýle
 • Dekor kuchyne v japonskom štýle
decor

Leave a comment