Ako sa viazať jednoduché utierky háčkovanie: grafy a foto práce pre začiatočníkov – banking-on-green.com

Ako sa viazať jednoduché utierky háčkovanie: grafy a foto práce pre začiatočníkov

Ako sa viazať jednoduché utierky háčkovanie: grafy a foto práce pre začiatočníkov

V interiéri štýlovo navrhnutého domu vyniká ručná príležitosť. Hostia vždy dávajú pozor na háčkované utierky: schémy umožňujú aj pre začiatočníkov vytvoriť malé dielo pre najbližšie. V beztáčkových otvorených výrobkoch sa inkorúcia rôzne nápady – od abstraktných a kvetinových motívov až po figúrky zvierat a hmyzu. Výrobcovia vlákien ponúkajú obrovský výber farieb a materiálov. Konečný výsledok závisí od predstavivosti, účelu príslušenstva a zručnosti ihly.

Ako čítať diagram: krátky návod

Vyšívanie je opäť v trende. Večery na výšivku alebo pletenie vykonávajú ženy v domácnosti a úspešné podnikateľky. Na začiatočníkov sú najväčšie ťažkosti spôsobené grafickými pokynmi alebo textovou notáciou konvenčných symbolov. Postupne sa však program krémovej utierky stáva otvorenou knihou.

Legenda v popisoch textu

Pre pohodlie ihličiek sa prijímajú všeobecné názvy hlavných prvkov: slučky a posty:

 • Základná vzduchová slučka tvorí základ príslušenstva čipky akéhokoľvek tvaru a veľkosti, označeného skratkou EP;
 • Druhým najdôležitejším prvkom je pol stĺpca, ktorý je rezaný ako PS. Ďalším názvom je spojovací pohľad.
 • Pletenie háčkovaných nohavičiek nevyhnutne zahŕňa vykonanie stĺpov bez háčkovania (RLS) a s nakidami – CiH, C2H, C3H. Čísla dešifrovať počet nakidov – môžu byť viac ako tri. Všetko závisí od zložitosti techniky.

Kombinácia prezentovaných prvkov podľa pokynov umožňuje vytvárať rôzne vzory. Zvyčajne sú k grafickým príručkám pripojené textové vysvetlenia a predstavujú detaily procesu. Je ľahšie ich prechádzať, ak vzniknú ťažkosti.

dekódovacie skratky

Majster pre poznámku – prepisy skratiek

Legenda v pletacie vzory

Skúsení pletařky na hotovom výrobku určujú štruktúru vzoru a môžu zopakovať výkres, ktorý sa vám páči. Majstri, ktorí môžu dobre kresliť a majú priestorovú predstavivosť, vytvárajú nové utierky s háčkovými vzormi,

Vývoj autorov slúži ako príručka pre menej skúsených nasledovníkov. Časopisy a publikácie na internete možno ľahko rozoberať grafickými symbolmi. Je to univerzálny jazyk tvorcovia čipkované doplnky jasné ihlové ženám po celom svete:

 • Kruh je vzduchová slučka;
 • “Krátka pomlčka” – polustolbik;
 • “Plus” – stĺpec bez háčkovania;
 • “Kríž” s jednou alebo viacerými priečnymi čiarami – stĺpmi s háčikom, kde počet “priečnikov” označuje počet háčkov.

Aj v príručkách sú dodatočné prvky, ktoré zvyšujú expresívnosť vzoru a pomáhajú vytvárať rôzne efekty:

bežné označenie

Konvenčné označenie

Ako správne prečítať pokyny pre pletenie

Všetko bez výnimky sprievodca sú štandardizované a pochopiť, ako háčiť utierky, nie je ťažké:

 • Ak proces prebieha priamou alebo reverznou sériou, okruh ide zhora dole. Pri výkone výrobkov z okrúhleho stola.
 • Nepárne riadky sa považujú za tvár a čítajú sa “v arabčine” – zľava. Nesprávne zlé sú známe – zľava doprava.
 • Opakujúca sa časť obrázka – vzťah – je priložená medzi hviezdičky (* … *). Tento symbol znamená, že musíte vykonať všetky prvky opäť presne stanovený počet.

Pre pohodlie majstra môžu byť predné a zadné riadky označené rôznymi farbami alebo číslované. Takže je to jednoduchšie navigovať a nestratiť sa, najmä pri pletení veľkých predmetov.

dvojbarevné inštrukcie

Dvojfarebná inštrukcia je vnímaná jednoduchšie

Je dôležité vedieť! “Okrúhle” pokyny “čítať” proti smeru hodinových ručičiek – dôsledne ísť sprava doľava.

Hlavné pracovné metódy na uľahčenie procesu

Ako sa viazať utierky háčkovanie – z tejto naliehavej otázky začne cestu vo svete vyšívanie. Aby ste po prvých pokusoch neboli sklamaní, stojí za to brať radu skúsených majstrov.

Prípravná fáza

Pred začiatkom procesu sú zásobované náradím a spotrebným materiálom. Pri debutových procesoch sa neodporúča vybrať tenké vlákna. Šnúrky s otvorenou pracovnou čiarou čakajú trochu, ale prvé výsledky inšpirujú zlepšenie zručností.

Optimálna priadza na začiatku je mercerizovaná bavlnená priadza “Iris”. Sú celkom elastické, hladké a príjemné na dotyk. Prezentované v širokej škále farieb. Nevýhody zahŕňajú tendenciu krútenia.

Ako sa zručnosti zlepšujú, priadza sa stáva učenlivou a prestáva byť zmätená. Pre prvé experimenty sú vhodné aj akrylové a polovične vlnené vlákna.

Podrobná hlavná trieda uľahčuje prvé kroky:

Debutové pletenie utierok je najlepšie začať s nástrojom číslo 1,5-2,5 s ergonomickou rukoväťou. Pri nákupe je lepšie porovnať niekoľko vzoriek, aby ste mohli posúdiť, ktorý hák pohodlne zapadá do vašej ruky, a zvoliť vhodnú dĺžku.

Pokyny pre krok za krokom

Pri prvých experimentoch si vyberte jednoduchý, intuitívny výkres bez zložitých stĺpcov s viac ako dvoma cvočkami. V dokončenej práci bude menej chýb.

optimálny vzor

Optimálny vzor pre úspešný debut

Ako pliesť ubrousky pre začiatočníkov:

 1. Začnite od stredu budúceho produktu – získavajú štandardný reťazec vzduchových slučiek. V tomto prípade – 12.
 2. Smyčka je v slučke spojovacím pol-stĺpcom.
 3. Prejdite do ďalšieho riadka – plete požadovaný počet EP podľa schematického sprievodcu a prejdite na iné prvky – vzor je založený na CIH.
 4. Plne kravatu prsteň – by malo byť 32 CIH. Kruh je spojený s reťazcom 3 EP a dokončí sériu.
 5. Nasledujúce prvky sa vykonávajú podľa schémy a sledujú smer pohybu v smere hodinových ručičiek.
 6. Posledný riadok sa vykonáva pomocou techniky pico, ktorá sa nachádza vo videokuréve:

Na nápadnom mieste je usporiadaná hotová obrúska

n5
n6
n7

Podrobné fotografie znázorňujú poradie prác

Farebné variácie

K diverzifikácii utierok môžu začiatočníci bežecké ihličnice s háčikmi použiť jednoduchú a účinnú metódu – pletené farebné výrobky na rovnakom schéme alebo pripojiť v jednom príslušenstve dve alebo viac farieb.

obrúsok od firmy СН

Utierka vyrobená zo sklenených vlákien – schematický obraz

dokončený výsledok

Výsledok pripravený

Toto riešenie počas prvých experimentov vám umožní vytvoriť zaujímavé príslušenstvo. Jednoduchý vzor vyzerá zaujímavejšie, výrobok vyzerá originálne a nevytvára pocit druhotného. Môžu bezpečne dekorovať stôl alebo okenné parapety – umiestniť pod hrniec s vnútornými rastlinami.

obrúsok

Pôvodná špirálová krása – pre mladých začiatočníkov

obrúsky

Rovnaký dizajn v riešení dúhy

Pre tento proces sú vhodné akrylové vlákna a dúhovka. Jednoduchosť obrazu je kompenzovaná efektívnym riešením farieb.

slnečnica

Príkladom veľkolepého riešenia je slnečnica

graf slnečnice

Schéma slnečnice – zvyšok fragmentov je rapport

Trendové utierky pre domáce a zadarmo

Vo svete šitie je móda a dobré známky. Predpokladá sa, že príslušenstvo môže pozitívne ovplyvniť rodinné bohatstvo a auru v dome. Existujú rituály spojené so začiatkom a ukončením procesu. Pletenie pleteniny pre začiatočníkov – nie je výnimkou.

Peniaze utierky

Tento prvok dekorácie je spojený s vierou. Mince umiestnená v strede výrobku pozitívne ovplyvňuje rodinný rozpočet a prispieva k dobrému životu v dome. Majstri začnú pracovať na novom mesiaci. Budúci amulet sa náhodne vytiahne z vrecka, ku ktorému boli predtým pridané “kandidáti”.

Mince musia byť nepárne, dôstojnosť a krajina pôvodu nezáleží. Pletenie musí byť dokončené, kým Mesiac rastie. Vhodné schémy obrúskov zo zahraničných časopisov sú dôležitou formou, nevyhnutne okrúhlou. Vzor a veľkosť sú druhoradé. Uložte takého strážcu na čestné miesto, aby ste prilákal veľa šťastia do domu.

Existujú dva spôsoby, ako vložiť amulet do stredu príslušenstva:

 • Na začiatku procesu. Je potrebné zviazať kruh amigurumi, ktorého priemer zodpovedá strednej časti obrúsky a mince. Ďalšie, pletenie bude jasné podľa pokynov a vzor nebude podliehať žiadnym zmenám.
 • Na konci procesu. V takom prípade si vyberte model s uzavretým centrom a v záverečnej fáze navlečte ďalší prvok – druh vzťahu centrálnej časti obrúsky. Kus je šitý na výrobok, nechajte malú medzeru a dajte mincu do vrecka. Potom šitý otvor.

Háčkovanie v hotovosti – diagram uvedený nižšie – výkon sa líši od obvyklého. Takmer každý model môže byť použitý ako základ. Predbežný odhad centrálnej časti – či je “jadro” vhodné na umiestnenie mincí.

podrobnej schémy

Podrobný plán hotovostných utierok

N15
N16
n17
pletené obrúsky

Pletenie centrum využíva techniku ​​amigurumi

Video tutorial na pletenie amigurumi prsteň:

Otvorené výrobky

Bezstarostné krajkové doplnky slúžia ako dekorácia pre jedálenský stôl, zásuvkové skrine, obrubníky. Elegantné, štýlové a krajkové, vhodné do každého interiéru. Je to vynikajúci dar a prejav pozornosti. V tejto práci investujú viac ako zručnosť – inšpiráciu a túžbu po kráse.

Krásne háčkované obrúsky – schémy môžu byť veľmi odlišné – vyzerajú jemne a vzdušne. Ihličky majú príležitosť pracovať s formou a vytvárať nielen okrúhle, ale aj oválne a tvarované výrobky.

Dej – sú kvetinové prvky sú bohato zdobené čipkou vzduchu slučiek. Často bežné ženy si vyberú abstraktné alebo etnické motívy. Krásne a atraktívne vzhľad motýle.

Otvorené utierky na háčkovanie podľa schém sa vykonávajú podobne ako jednoduchšie varianty. Poradie pletenia sa nelíši od normy. Je potrebné sledovať súlad s usmernením – kvôli menšej chybe, budete musieť celý proces znova. Preto je pred začiatkom hodnotenia ich sily a zručnosti.

pletenie manuál

Sprievodca pletenie prístroja

príklad hotového výrobku

Príklad hotového výrobku

krásny motýľ

Krásny motýľ – interiérová výzdoba

Štýlová obrúska

Štýlový prvok dekorácie v domácnosti

Volumetrické utierky

Akrobatické potreby v behu – neobvyklé utierky na háčkovanie: schémy musia pochopiť, ale konečný výsledok plne zdôvodňuje úsilie. Extrémne krásne a fascinujúce vyzerajú skvelé produkty.

Pokyny na vytvorenie týchto majstrovských diel vyžadujú dôkladné preskúmanie a pozornosť k detailom. Poskytujú obrovský priestor pre kreativitu a zjednotenie nápadov. V takýchto prácach sú možné rôzne riešenia:

 • viacvrstvové “rozety” na výzdobu – tesne škrobené, premenené na vázu na čipku;
 • floristické kompozície – na stôl po celý rok kvitnú svetlé nevykazujúce kytice;
 • motýle alebo labute – ľahkosť niektorých a milosť druhých fascinuje a poteší.
volumetrická obrúska

Príklad grafickej inštrukcie a konečného výsledku

labuť obrúskov

V tomto procese sa každá labuť a kvetina pletenú oddelene a šitá na základňu

obrúsok

Jasná kvetinová kompozícia sa zahreje aj v zimnom dni

utierky na háčkovanie

Efektívna kombinácia jemných prvkov a objemových farieb

Vytvorenie takýchto výrobkov je časovo náročný proces. Potrebujete zručnosť, trpezlivosť, zručnosti. Majstrovské hodiny poskytujú všeobecnú predstavu o tom, ako sú pletené uteráky a obrúsky háčkované – schémy a fotografie pomáhajú pochopiť všeobecný princíp. Pre kvalitatívne vyhotovenie myšlienky je najlepšie obrátiť sa na skúsených bežcov.

Majstri pracujú s hotovými žurnalistickými programami a vytvárajú autorské kompozície – to výrazne rozširuje možnosti kreativity. Profesionálny výkon zaručuje žiadne chyby a chyby, presnosť a dokonalosť. Súčasne sa môžete naučiť veľa – neoceniteľné vedomosti a zručnosti budú v budúcnosti užitočné, keď príde obrátiť sa na vlastné majstrovské triedy.

decor

Leave a commentiphonevideorecorder.com
mgcool.cc
deadmansbones.net
fearlesslycreativemammas.com
thefunky-monkey.com
openssi.org