Ako myslieť cez dizajn kuchynského okna od A do Z: ako vyzdobiť kuchynské okno
Ak máte pohľad na zasnežené ostrohy hôr alebo nádhernú lesnú zeleň z okna, pravdepodobne si ani nemyslíte, aký by mal byť dizajn okenného otvoru. Ale väčšina panorámy z kuchynského okna je oveľa náročnejšia a potom je čas premýšľať o tom, ako navrhnúť okno.
Vyberte okenné rámy v kuchyni
Pri výbere tohto prvku dizajnu kuchynského okienka by ste mali “tancovať zo sporáku”, to znamená, pozrite sa na všeobecné farebné trendy v interiéri kuchyne. Dnes je okenný priemysel dosiahol to, čo vám ponúka jedinečný kovový plastový rám, biely na vonkajšej strane a farebne zvnútra. V tomto odtieni si môžete vybrať ľubovoľnú, dokonca aj veľmi extravagantnú, napríklad “baklažán” alebo “Montmartre zelenú”. Z odporúčaní štýlu môžete nechať tie, ktoré sa týkajú lesku – modernej kuchyne, modernej kuchyne a modernej kuchyne a matných povrchov pre iné, uvoľnenejšie a tradičnejšie štýly. Mimochodom, plastové okenné konštrukcie zvnútra môžu byť štylizované “pod stromom”.
Drevené rámy sú vhodné pre kuchyne v jednotlivých zariadeniach: v letných záhradných domoch, chalupách, vilách a rodinných domoch. V tomto prípade je možné použiť komplexné skladacie konštrukcie. Okná v sklone strechy sú taktiež dobré na vyplnenie kuchynského priestoru prirodzeným svetlom.
Okenné dekorácie v kuchyni by mal byť jasný prízvuk, s dôrazom na štýl miestnosti. Existujú triky, keď je celá kuchynská zostava postavená okolo svetelného zdroja, zatiaľ čo množstvo výzdoby – kvety, záclony a záclony – je minimalizované alebo dokonca vyčistené.
Vitráže na malom okne: ako nechať v kuchyni maximálne svetlo
Okno z vitráže v kuchyni je prvkom dekorácie, vyžadujúce absolútnu chuť a zmysel pre štýl. Použitie klasickej dekorácie z farebného skla je možné len v miestnostiach, kde sa stáva stredom: všetky ostatné prvky zdôrazňujú jej význam. Na fotografii: luxusný interiér štúdia: biela farba – slušný rám pre slnko naplnené vitráže.
Hlavný problém vo vývoji kuchynský dizajn s oknom z farebného skla – ponechajte dostatok denného svetla alebo ho správne nahraďte umelým osvetlením. Farebné okuliare farbia svetlo a veľmi skrývajú miestnosť – v malej kuchyni s jedným oknom sa takýto dekor môže stať problémom. Dizajnové techniky, ktoré umožňujú napísať skutočné alebo falošné vitráže v komplexe, z hľadiska osvetlenia, miestnosti:
- Okno z vitráže v kuchyni by nemal byť jediný. Ozdobte jeden prvok, ostatné nechajte bez dekorácie, látkové záclony – dôraz sa kladie na luxusný farebný sklo, ktorý je podčiarknutý denným svetlom.
- Falošné okno v stene s oknom z farebného skla – nie je potrebné zdobiť jediný svetelný zdroj. Unikátny dizajn: pologuľová priečka so skleneným dizajnom ako priehľadná stena s osvetlením.
- Namiesto zdobenia okenného skla – zavesené vitráže na hornej časti rámu. Lakónový rastlinný motív v solárnom ráme zo žltého skla na pozadí bielych okien je nenápadná jednoduchosť.
- Okuliare v drevených viacpodlažných rámoch sú najlepšie natreté jemným vitrážovým oknom z farebného skla alebo vzorom, ktorý nezahŕňa celý povrch skla.
- V malom apartmáne použite jemné okenné vitráže, ktoré ponechávajú priestor na dekoráciu na parapete.
- Ak chcete hrať so svetlom, pomocou techniky farebného skla na zdobenie kuchyne zástera – zaujímavé myšlienky. Svetlo odrážajúce sa od farebných pruhov spôsobí, že kuchyňa bude jasná. Hlavnou vecou je namaľovať steny v kontrastnej monofónnej farbe.
- Presuňte farebné sklo z okenného skla na fasádu. Snehovo biela sada, biela viacfaktúrna mozaika, farebné sklenené fasády – dobré riešenie pre malú kuchyňu.
Užitočné korenie v dekorácii okenného otvoru
Oživte najviac nudný interiér živých rastlín – a dekor okien v kuchyni nielen vyzerá esteticky, ale tiež vám umožňuje úplne opustiť látkové záclony.
Napríklad biele interiér v štýle Provence. Okno je v strede kuchyne. Na pozadí bielého nábytku a stien vyzerá ako jasné miesto, ktoré priťahuje oko. Tento efekt dosiahol projektant vďaka symetrii: na okenných parapetoch – ozdobné rastliny v hlinených hrncoch so sivým povlakom, bylinné zloženie korenia v proutom koši.
Okno v kuchyni v podkroví sa zdá byť nezlučiteľné s roztomilými rastlinami? Vôbec nie. Samozrejme, vzrušenie farieb v striktnom dizajne s nízkym dizajnom je neprijateľné, ale zručne vybraná kolekcia zelených rastlín sa dokonale zhoduje s rámom a sivou murivo.
Pre kuchyne s malými úzkymi oknami je ďalšie zaujímavé riešenie: namiesto skrývania okien za závesy stačí urobiť niekoľko vodorovných závesov. Takto spojené rámy sa javia byť širšie a výzdoba vás usmerňuje aj v deštivom dni.
Malé okno s nepríjemnou krajinou môže byť zdobené visiacim rámom a zbierkou sukulentov: kaktusy sú nenáročné a dokonale zvládne úlohu hustého závesu, ktorý pokrýva nevzhľadný výhľad z okna.
Výber rastlín je obrovský. Na kuchynskom prahu perfektne kvitnúce Kalanchoe, korenené byliny: bazalka, kôpru, dokonca aj čerešňové paradajky, mini chilli papričky, stálezelené papradie dokonale koexistujú.
Fanúšikovia extravagantného dekoru ocenia možnosť zdobiť kuchyňu so sklenenými visutými floráriami s miniatúrnymi rastlinami.
Panoramatické okná: potrebujem ich zdobiť
Otázka, ako usporiadať panoramatické okná v kuchyni, v skutočnosti nemá jednoznačnú odpoveď. Široké okná z podlahy po celú stenu sú samy ozdobou každej miestnosti. Pri výbere dekorácie je lepšie dodržiavať pravidlo: lepšie menej, tým viac. Dôkaz: interiér s umiestnením pracovného priestoru pozdĺž panoramatického okna.
Priestory sú lepšie chránené pred slnkom beztiahnuteľnou organzou na skrytých stropných rímsach. Takéto riešenie umožní nechať okno čo najotvorenejšie a súčasne zamedziť príliš jasnému svetlu.
Okná, ktoré nezačínajú od podlahy, ale zo stredu steny, sú skvelé pre inštaláciu čalúneného nábytku a jedálne. Nízkotlakový prah sa dá zmeniť na lavicu s obrubníkmi a svetlé textilné vankúše zriedia monotónny interiér.
Široký rám môže byť ozdobený lampami, a okenný parapet – s kvitnúce orchidey v striktne lesklých hrncoch. Jedáleň pod panoramatickým oknom poskytuje príležitosť vychutnať si zimné scenérie.
Ako urobiť kuchynský okenný parapet
Okná parapet je najjednoduchšie zdobiť. V moderných kuchyniach sa používa ako dodatočná pracovná plocha. V mestských štýloch (moderné, high-tech) na parapete nie je akceptované, aby nič. No, alebo na okraji parapety – stojan s nožmi.
V klasike – vázy alebo krásne hlinené hrnce s kvetmi. Len kvôli Božej nemusíte zdobiť kuchyňu s umelými prrčmi a ružami – nechcete, aby prašné, špinavé kvety jasne pripomínali odpočinok na cintoríne?
Navyše je bežné, že na okenných parapetoch umiestnite atraktívne kuchynské náradie alebo transparentné vázy ovocia. Ak je kuchyňa jasná – na prahu by mali byť kladené šálky a hlboké dosky v tóne alebo podľa princípu kontrastu.
Záclony alebo žalúzie: výber textilu a štýlová kompatibilita
Výber textílií pre dizajn okien v kuchyni, treba pamätať:
- Konštrukcia tkaniny by mala zodpovedať všeobecnému štýlu miestnosti.
- Farba a textúra by sa mali opakovať aspoň v jednom ďalšom prvku: čalúnenie alebo kryty stoličiek.
- Silné kapucne pravdepodobne nebudú chrániť závesy z kuchynských vôní: zložitý rez a veľa záhybov len komplikuje starostlivosť.
Klasika: výber pre jedáleň
Klasický dizajn kuchynského okna s ťažkými závesmi z hustých textílií je možné použiť len pre veľké a vysoké izby – kuchyne, ktoré sú tiež jedálne. Masívne drapérie, zlaté kefy, okraje a podväzky so zlacenými šnúrkami – len pre klasické interiéry vidieckych domov.
Veľký význam má spôsob inštalácie rímsy a výber typu závesov pre závesy. Masívne záclony z hustých textílií dokonale zodpovedajú svetelnému priesvitnému tyl bez ornamentu a lemovania. Skrytá pod falošným stropom, rímsa vizuálne predlžuje stenu.
Široké obdĺžnikové rímsy, pokryté textíliou, priaznivo rámujú transparentné záclony – alternatívu k klasickým viacvrstvovým.
Novým trendom sú predĺžené záclony bez podväzkov, ležiace voľne na podlahe. Táto ľahká nedbanlivosť vylučuje pompéznosť a umožňuje vám používať klasické záclony v modernom interiéri bez porušenia štylistickej integrity priestorov.
Zaujímavá je asymetria v dekorácii kuchynského okna: transparentný ľahký tyl a jednostranná opona kontrastnej hustej tkaniny. Takéto rozhodnutie bude mať majitelia úzkeho okna s balkónom.
Nový nápad pre klasiku: dve vrstvy mäkkého tylu na tradičnej rímse – interiér vyzerá vzdušne, plný svetla.
<Или только шторы, закрывающие боковые части в свободной естественной драпировке.
Zdvíhacie závesy: Trend starnutia
Najlepšou výzdobou kuchynského okna sú výťahové závesy. Roman, Londýn, Rakúsko a Francúzsko – počet druhov umožňuje nájsť správne riešenie pre klasický a moderný interiér.
Rímske žalúzie vyzerajú skvele nezávisle a v kombinácii so závesmi. Látka pre záclony je lepšie vybrať nielen vzhľadom na farebné zaťaženie interiéru. Odporúča sa vybrať špeciálne materiály pre kuchyňu: tkaninu so škvrnami, odolnú voči vlhkosti, s možnosťou prania.
Rolovacie závesy poskytujú viac možností experimentovania. Môžete vyzdvihnúť akúkoľvek tkaninu a kombináciu, zaistiť zámky a vytvoriť viacúrovňové textílie záclony, ktoré chránia pred svetlom.
Používajte textílie s rôznym stupňom priehľadnosti, ktoré umožňujú dosiahnuť rôzne stupne tieňovania.
Zdvíhacie závesy a panely sú jediným materiálom, ktorý vám umožní vyzdobiť panoramatické okná a súčasne ich nechať čo najotvorenejší.
Závesné panely: štýlová výzdoba pre panoramatické okná z podlahy
Japonské záclony – tenké pásky textílie, upevnené v rámčekoch, robia kuchyňu priestrannou a svetlou. Materiál na šitie môže byť použitý buď. Navyše neexistujú žiadne obmedzenia pri kombinovaní farieb, textúr. To je dôvod, prečo posuvné panely tak harmonicky vyzerajú v jasnej kuchyni pre mládež a prísnu jedáleň.
Ak kombinujete niekoľko odtieňov priehľadnej tkaniny, môžete vizuálne rozšíriť malú kuchyňu.
Vytlačí, svetlé farby a súčasne používajú hustú a vzduchovo priehľadnú tkaninu – riešenie pre malé miestnosti.
Panely sú vhodné nielen pre výzdobu: môžete zonovať miestnosť, zdieľať bezvýznamný dizajn kuchyne a jedálne.